Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

úkoly a kalendář

ouio (65)|24.11.2004 14:57
Zní to asi blbě,ale můze mi někdo vysvětlit rozdíl a užití kalendáře a úkolů.Ja si vše píšu do kalendáře.Co píšete do úkolů?
Wuffi (1599)|24.11.2004 15:18
Uffff:) Mno pokusim se to rict hodne lidove:) Do udalosti si pisu ruzna jednani, schuzky, prezentace, skoleni... Do ukolu si pak pisu co je potreba udelat (napr. "Pripravit prezentaci", "Koupit darek", "Udelat poradek na disku" apod.). Do Kalendare si tedy obecne vzato pisi udalosti ktere maji nejaky casovy prubeh (abych vedel kdy mam kde byt, kdy mam volny cas a kdy ne), do Ukolu si pak pisu co mam udelat, od kdy do kdy apod. Ukoly maji tu vyhodu ze u nich muzes indikovat splneni, prekroceni doby do ktere mely byt splneny atd.

Jinak pro uplne zjednoduseni si predstav klasicky stolni kalendar "jezevcik" - takovy ten co ma na strance jednotlive dny a u dnu jsou casova policka a pod nimi nejaky ten prostor navic. Predstav si ze chces jit ve 12:00 na obed rekneme s Mirkem a vis ze se zdrzis hodinu a pul. Tak si hezky velkym pismem mezi 12:00 a 13:30 napises "Obed - Mirek". A pak taky vis ze ten den mas napsat tete Alene a tak si do toho prostoru dole (ci nekam mezi cas, zalezi jak mas misto a jestli to musi byt v urcitou hodinu) napises "Napsat Alene"...

:D
Zdenek Malinsky (9781)|24.11.2004 15:42
Hele, musím tam dát "Napsat Aleně", když chci napsat Tissi???:O :?

:D :D :D :D :D :D

Já většinou píšu většinu věcí do kalendáře (i úkoly) a pak to posouvám a přesouvám a přesouvám, až se na to vykašlu a smažu to! Záleží na Tobě, hlavně se v tom vyznat, mít v tom chaosu trošku pořádek. ;)

PS: Zdravím vlka i Wlka :)
Wuffi (1599)|24.11.2004 15:58
[QUOTE="Zdeněk Malinský"]Hele, musím tam dát "Napsat Aleně", když chci napsat Tissi???:O :?

:D :D :D :D :D :D
PS: Zdravím vlka i Wlka :) [/QUOTE]

To bylo mysleno jako priklad:)

Dekuji za pozdrav ;)
ipf (2136)|24.11.2004 18:23
[QUOTE="Wuffi"]....Udelat poradek na disku...[/QUOTE]
No, řekl bych, že tenhle úkol by mohl být standardně a trvale uložen ja prioritní, opakující se a nekončící (něco jako "Vítejte v aplikaci..." po nainstalování Outlok Express od Majkrosoftu) ;) .
ipf (2136)|24.11.2004 18:28
[QUOTE="Zdeněk Malinský"]...píšu většinu věcí do kalendáře (i úkoly) a pak to posouvám a přesouvám a přesouvám, až se na to vykašlu a smažu to! ... [/QUOTE]

Ten problém znám a říkám si, proč ještě někdo nevymyslel diář, kde by se nesplněné úkoly po uplynutí zadané doby automatickypřesunuly o nastavený čas vpřed a po nastaveném počtu neúspěšných pokusů prosadit se, by se automaticky vymazaly :D .
Zdenek Malinsky (9781)|24.11.2004 19:00
[QUOTE="ipf"][QUOTE="Zdeněk Malinský"]...píšu většinu věcí do kalendáře (i úkoly) a pak to posouvám a přesouvám a přesouvám, až se na to vykašlu a smažu to! ... [/QUOTE]

Ten problém znám a říkám si, proč ještě někdo nevymyslel diář, kde by se nesplněné úkoly po uplynutí zadané doby automatickypřesunuly o nastavený čas vpřed a po nastaveném počtu neúspěšných pokusů prosadit se, by se automaticky vymazaly :D .[/QUOTE]

Alespoň v něčem se shodneme :D
Jednou vyprávěl Petr Novotný, jak má na stole desky-k vyřízení-ihned vyřídit-nesnese odklad-.....atd.a postupně to přesouvá.

Zkus ten svůj návrh dotáhnout, pak by se toho mohl ujmout někdo ze zkušených programátorů-Michal, Richard....????
hybo (3107)|24.11.2004 19:05
uplne by stacilo mit mznost upozrnit a odlozit jako v kalendari, ale pak to jiz nema smysl, ja osobne uzivam jen kalendar a v tasku mam snad jen par veci, co kydz udelam, potesim, kdyz ne, svat se toci dal :-) Treba veci jako co si mam koupit: kino, kolo, ..... . Blbe je, kdyz jsem si kolo koupil a po roku videl v tasku, ze si mam koupit dalsi :-))))
Wuffi (1599)|24.11.2004 19:31
A koupil?:)

Musim nejak prijit na to jak Ti do tasku dostat "Koupit Wuffimu nove PDA" ;) :D :D :D :D :D
hybo (3107)|25.11.2004 03:53
ne, staci mi to jedno, co je cele pod prachem :-) no a sice dostat to tam neni tak tezke, nastesti si umim pripomenout, jestli jsem Ti to PDA vazne chtel koupit :-)
ouio (65)|25.11.2004 13:24
Děkuji Vám, všem za příspěvky.Nadále si myslím, že jsou úkoly na nic:D A budu pokračovat v zapisování všeho do kalendáře.Má to mnoho výhod narozdíl od úkolů, na dnes hned vidím kdy a kde mám byt, komu mám co a kdy dát a tak. Používáte i jiné programy s podobným zaměřením, jaké máte zkušenosti.
ipf (2136)|25.11.2004 14:51
Já to dělám jako ty:
1. zapíšu,
2. přesunu jinam,
3. smažu.
:D
Andilek (173)|26.11.2004 01:55
Ja tasky pouzivam vcelku casto. Jedine, co mi chybi je jejich dukladne napojeni na kalendar, kam by se mela promitat doba prace na jednom ukolu.
Stejne, jako by ukol nemel mit jen stav "ne/splneno" ale mel by mit stav "rozpracovano" a vazbu mezi ukoly.

Podle meho by v idealnim pripade mel "ToDo" nahradit "Planer", ktery by asi dokazal ToDo nejen nahradit, ale i doplnit.