Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Neustaly nedostatek pameti

Namornik. (184)|24.11.2004 13:58
Kady den mam kriticky nedostatek pameti

mam v ramce 32mb ale behem dne nekolikrat ikdyz zavru vsechny programy se dostavam na 10, 5 a nekdy i na 1mb. Kde ta neviditelna daa kruci jsou? Kdyz se podivam do ramky, tak tam nevidim nic noveho ale proste´32mb je fuc
Wuffi (1599)|24.11.2004 15:05
Mozna na pozadi i tak stale bezi nejaky proces... A nebo chyba alokace pameti...?
Wuffi (1599)|24.11.2004 15:07
Stahni si (omlouvam se pokud tykani vadi) tady z ce4you ci z www.phm.lu aplikaci PHM Task, ta dokaze zobrazit vsechny bezici procesy. A porovnej s nekym jinym kdo ma hx4700.
Deje se to i hned po soft-resetu ci az po nejake dobe? A jaka je posledni aplikace spustena predtim nez se to zacne takto chovat?
PavelR. (2184)|24.11.2004 17:58
... pokud si tak ještě neučinil, zkus se podívat sem. Jinak to, že je RAM obsazena i po ukončení aplikací značí, že nějaká z nich zapříčiňuje tzv. memory leak.

PavelR.
Namornik. (184)|24.11.2004 23:07
mno ten task manager jsem tam nainstaloval ale neni mi jasny, jak z toho poznam, co mi zpusobuje, ze se mi neustale ztraci pamet.

mel bych par dotazu.

1. Je mozne slovnik lexicon premistiti jinam nez do RAMky? je to 8mb a zatim se mi to nepodarilo rozbehnout jinde nez v ramce. Asi bude treba neco zmenit v registrech. ZKousel jsem to nainstalovat do file storu ale pak to ma problemy najitk slovnikove soubory. Zkousel jsem to i manualne presunout, taky bez vysledku


2. ten memory leak to je presne co? Prece tam nekde musim najit ty MB navic. Prece neni mozny, ze mam 64mb RAM, vyuzito 30 a volneho jen 2mb aniz bych mel cokoli spusteny. To jsou nejaky temp soubory? Pokud ano, kde jsou? Nevidim je ani kdyz pouziji jiny spravce souboru.

PLS help, jsem tom asi dost lama
PavelR. (2184)|25.11.2004 07:55
[QUOTE="Namornik."]

2. ten memory leak to je presne co? Prece tam nekde musim najit ty MB navic. Prece neni mozny, ze mam 64mb RAM, vyuzito 30 a volneho jen 2mb aniz bych mel cokoli spusteny. To jsou nejaky temp soubory? Pokud ano, kde jsou? Nevidim je ani kdyz pouziji jiny spravce souboru.[/QUOTE]

... jak jsem psal výše memory leak znamená, že některé aplikace okupují místo v RAM i po jejich ukončení. Fyzicky se tedy nejedná o žádné soubory, které by si mohl smazat. Jedinou možností jak zabrané místo získat zpět je SW reset a následně tyto aplikace nespouštět.

PavelR.
ivanmart07 (88)|25.11.2004 08:10
[QUOTE="Namornik."]mno ten task manager jsem tam nainstaloval ale neni mi jasny, jak z toho poznam, co mi zpusobuje, ze se mi neustale ztraci pamet.

mel bych par dotazu.

1. Je mozne slovnik lexicon premistiti jinam nez do RAMky? je to 8mb a zatim se mi to nepodarilo rozbehnout jinde nez v ramce. Asi bude treba neco zmenit v registrech. ZKousel jsem to nainstalovat do file storu ale pak to ma problemy najitk slovnikove soubory. Zkousel jsem to i manualne presunout, taky bez vysledku

[/QUOTE]

Na stranke firmy Lingea je v sekcii FAQ návod ako ho dostať do Storage Card. http://www.lingea.sk/sk/faqce.htm
Namornik. (184)|25.11.2004 10:25
asi jsem uz zjistil, co to dela
rekl bych ze activesynch

at spoustim jakekoliv aplikace a zase je zaviram, pamet se vzdy vrati k puvodni hodnote, ale kdyz dam ipaq do kolebky tak to zacne padat dolu

upozornuji, ze vse je synchronizovano tudiz zadny pohyb se nekona. V liste dole na PC mi sviti zelene kolecko activesynche ale NETOCI SE !!!

pamet na strane Spustene programy pada dolu rychlosti 0.01MB kazdych 8 sekund dokud se behem par hodin nedostane na temer nulu kdy zahlasi kriticky stav pameti.

Rad bych vedel co se deje.

Mohli byste vyzkouset zda u vas dochazi k nejakym pohybum pameti, kdyz mate ipaq pripojeni k PC


predem dik
Pavlucha (1496)|25.11.2004 11:57
[QUOTE="Namornik."]Mohli byste vyzkouset zda u vas dochazi k nejakym pohybum pameti, kdyz mate ipaq pripojeni k PC


predem dik[/QUOTE]

Po spuštění AS mi klesne volná paměť o cca 0,5 - 1 MB.
Nastavenu mám synchronizaci všeho mimo souborů.

Hele, nemáš náhodou ve složce na PC, kterou synchronizuješ s PDA nějaký velký soubory? Mám totiž pocit, že tyto synchronizované implicitně cpe do RAMky (pokud si nenastavíš jinak).
Ona i ta rychlost poklesu paměti by odpovídala rychlosti přenosu dat přes USB ... ;)
Namornik. (184)|25.11.2004 12:13
uz jsem na to prisel


mam GPS CF Pretec LP a ta pri instalaci hodila do start up nejaky soubor. Kdyz ho dam pryc a softresetnu tak pak uz je vse ok

Pavlucha (1496)|25.11.2004 13:09
[QUOTE="Namornik."]uz jsem na to prisel


mam GPS CF Pretec LP a ta pri instalaci hodila do start up nejaky soubor. Kdyz ho dam pryc a softresetnu tak pak uz je vse ok

[/QUOTE]

A bude ti teď to GPS běhat?
Namornik. (184)|25.11.2004 13:19
to nevim, musim to jeste vyzkouset, ale je pravda ze tu GPS pouziju 3krat do roka, ale ipaq pouzivam denne, takze ikdyby to nechodilo, tak tam proste pred pouzitim gps hodim zpet ten soubor a softresetnu.

Namornik. (184)|28.11.2004 08:26
nema tu nekdo tu samou GPS?
syon (3)|3.12.2004 14:17
Ja som prave tot iste GPS dnes dostal :) takze vyskusam a napisem. BTW mam tiez 4700 :)