Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

problem s iPaq 4150

skromny (84)|23.11.2004 17:32
stalo sa mi nieco divne... vcera som si chcel zapnut ipaqa a nejako sa mi nezadarilo. nepomahal ani silnejsi ani dlhsi stisk, nepomohol an soft reset. po pripojeni na nabijacku sa chytil, baterka bola ale na nule, data a soft ostal zachovany (par hodin pred tym bola baterka takmer plna)... po nabiti nasledoval pre istotu backup... tteraz som po par hodinach opat skusil ho zapnut, pomohlo ale len vybratie baterky -> hr. Baterka je stale na 100%, myslim teda ze je v poriadku.
on/off tlacitko je hardwareovo funkcne, teraz sa vypina/zapina v pohode. Bojim sa ho vypnut na dlhsie aby som opat nemusel restorovat. Da sa nejakym postupom zistit v com je problem? Rok a pol chodi absolutne bez problemov, zime ho nevystavujem, nosim ho v originalnom (puovodnom) puzdre v tasticke a vozim sa autom, tym teda asi nie...

Poradi, pomuoze niekto?
Zdenek Malinsky (9781)|23.11.2004 18:00
To se mi nedávno stalo taky. Pomohl až HR :mad: [To, že se mi občas sám vypne nebo zapne (bývalo to horší) jsem si zvykl. ]
Myslel jsem, že je iPAQ kaput, ale naštěstí...:)
Když jsi vyndal hlavní baterii, HR jsi dělat nemusel-je tam záložní. Někdo mi říkal, že je lepší dobíjet přímo, ne přes kolébku. Nevím, jak to uvnitř vede, zda to jde přímo či ne. Raději stále zálohuj a zkus nechat cihlu na nabíječce přes noc, třeba se to nějak chytne. Někdy se dějou divné věci. Měřáky Ti ukazují 100% u obou baterek? Nemáš stále podsvícení naplno, stále puštěné BT či wifi? To jsou žrouti. Nebo už je baterie před smrtí. Taky to může dělat nějaký soft, ale to už je spekulace.
Ať Ti to dobře dopadne. :)
hybo (3107)|23.11.2004 18:00
to, ze ukazuje baterie 100% nic neznamena, mozna jiz je po sve "zivotni ceste" a proste se rychleji vybiji.
windmaster (307)|23.11.2004 18:46
Naprosto souhlasím s Hybem, navíc rok a půl je docela slušná výdrž akumulátoru PDA.
Je to evidentně ztráta kapacity, jedním z jejích typických projevů je také velmi rychlé dosažení znaků nabití (a následně i vybití):no: .
Tady je jediná pomoc-nový aku.
skromny (84)|24.11.2004 08:27
taaaakze ciastocne vyvrcholenie:

nabijam takmer vyhradne v koliske (kolebce), baterka vydrzi stale dost dlho, gprs monitor hlasi na cerstvo nabitu cez 5 hodin a realne to aj zodpoveda... nabijanie nejako extra rychle nieje, nejaku zmenu rychlosti som nepostrehol - par hodin 2-4 to je vzdy, povacsinou v koliske syncnem a ak bola vybita tak ju necham tam az kym prestane blikat cervena (a len svieti).

vyzera to ze sa "chytil" opat do zivota. Zije, baterka drzi kapacitu, da sa zapinat :D Odhadujem lôen ze sa mi nejako zapol a drzal az do bezvedomia (neviem preco - auto power off mam na 2 minuty). Ked som ho uplne vymlateny dal na nabijacku (priamo) tak sa nechytil (viem ze je to vlastnost vymlatenej baterky (alebo nabijacej logiky???) ze prve znamky zivota zacne prejavovat az po par minutach ale mna panika donutila pocitovat jej prve zachvevy uz po par-1 minute :D:D:D

D. za rady, nad novou baterkou som uvazoval (teda predpokladal som ze casom bude treba) - ako je to na 4150ku s tou "extra" baterkou... oplati sa??, rozmerovo je totozna s originalom???
Zdenek Malinsky (9781)|24.11.2004 12:16
Extra baterii jsem neviděl, ale určitě bude tlustší. Možná stačí ta samá, co už máš. Novou dát do cihly a starou mít jako (p)rezervu :D V kolébce jde nabíjet pda i rezervní baterie.
Je otázkou, zda nebude lepší zbavit se 4150 a pořídit sobě pod stromeček HX 4700 nebo Dell Axim50v. Viděl's něco s VGA? To musíš mít. Napiš Ježíškovi nebo Santovi. Nevím, kdo u vás chodí, že by Děduška Maróz? :D :D
skromny (84)|24.11.2004 12:51
nad nejakym VGA slintam odvtedy co som ho videl... momentalne ma ale Ded Maróz ine priority, takze toto musi zial pockat... zatial sa ale ta baterka ku mne tvari ferovo, cas ukaze... :D
Ruka_ce4you (86)|25.11.2004 15:19
Tohle se mi taky obcas stane. Vetsinou pomuze Softreset a nabehne. Ale nekdy se stane ze PDA necham dyl vyple delsi dobu (tak den) a po pripojeni k nabijecce ja jako po HW resetu:(( Driv sem to svadel na tohle ale ted uz si to nemyslim ze je to jen tim.
Zdenek Malinsky (9781)|25.11.2004 15:32
Už jsem se ptal i jinde, ale když se tu řeší 4150. Má někdo zkušenosti s přetaktováním na vyšší fóóófr?
ivanmart07 (88)|25.11.2004 17:43
4150 bez problémov od 100 do 530 Mhz. Ja používam 200 na šetrenie baterky a 530 hlavne pri navigácii s PocketKim keď sa prehrabávam v mape a tak. Inak to pretaktovanie ani nevyužijem, všetko beží v pohode rýchlo aj na 400 Mhz.