Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPAQ a GPS

Rom4n (340)|20.11.2004 21:15
v iPAQu mam jen jeden slot a bez karty se nehnu, jedine reseni je sehnat GPS po kabelu, ale potrebuji radu.. Nasel jsem jeden typ, ktery je do notebooku i PDA pomoci USB, ale jeden znamy rikal, ze mi to pres USB s iPAQem nepujde. Koukal jsem ze se daji sehnat primo s kablikem do iPAQ konektoru, ale maji navic kolik do zapalovace na cigarety.. Funguje to i bez nej (ze by bylo v GPSku i misto na baterku??) nebo jsem zde skoncil???? :?
Pavlucha (1496)|21.11.2004 06:54
[QUOTE="Rom4n"]v iPAQu mam jen jeden slot a bez karty se nehnu, jedine reseni je sehnat GPS po kabelu, ale potrebuji radu.. Nasel jsem jeden typ, ktery je do notebooku i PDA pomoci USB, ale jeden znamy rikal, ze mi to pres USB s iPAQem nepujde. Koukal jsem ze se daji sehnat primo s kablikem do iPAQ konektoru, ale maji navic kolik do zapalovace na cigarety.. Funguje to i bez nej (ze by bylo v GPSku i misto na baterku??) nebo jsem zde skoncil???? :? [/QUOTE]

Kabelovou GPSku mám a je to tak jak píšeš:
- k propojení mezi GPS a PDA se používá výměnný kablík, který zároveň slouží k napájení. Výměnný je pro případ změny PDA.
- bez proudu nelze GPS provozovat. Jak by se dalo napájet alternativně v terénu? - nezkoušel jsem a netuším.
- propojitelnost s notebookem jsem netestoval, protože na svém NTB nemám PS2 port (šla by asi i použít redukce na USB), který má GPS. Na dodávaném CD ovladače pro PC ale jsou ...
hybo (3107)|21.11.2004 10:10
zkuste BT GPSky
Rom4n (340)|21.11.2004 14:12
BT by bylo nejlepsi reseni, ale na svem h1930 ho bohuzel nemam.

Pvalucha: a jaky to ma odber? Jedine reseni by bylo udelat si externi pack, ale pak by se z toho stalo velke a nemobilni zarizeni :? Potrebuju to na kolo, nejlepsi by bylo koupit si malou SD GPS, ale karty se zbavit nemuzu, takovou SMART MAPS CR a PRAHU do RAM nenahraju :-// a pocketKim grafikou nevyhovuje:dead:
nejlepsi by bylo vymyslet nejakou "ksandu" jako na dve SIM.. kdyby to bylo technicky mozny...
Pavlucha (1496)|21.11.2004 14:50
[QUOTE="Rom4n"]BT by bylo nejlepsi reseni, ale na svem h1930 ho bohuzel nemam.

Pvalucha: a jaky to ma odber? Jedine reseni by bylo udelat si externi pack, ale pak by se z toho stalo velke a nemobilni zarizeni :? Potrebuju to na kolo, nejlepsi by bylo koupit si malou SD GPS, ale karty se zbavit nemuzu, takovou SMART MAPS CR a PRAHU do RAM nenahraju :-// a pocketKim grafikou nevyhovuje:dead:
nejlepsi by bylo vymyslet nejakou "ksandu" jako na dve SIM.. kdyby to bylo technicky mozny...[/QUOTE]

1./ Mno, teď jsi mně trošinku zaskočil, protože jsem měl pocit, že 1930 BT má ... :sarcastic:

2./ Co se týká odběru: můj Holux 210 má < 170 mA při 4.5 - 5.5V

3./ Pokud by jsi chtěl použít GPS do SD slotu, myslím, že se dá sehnat i modul, kde je kromě GPS i místo na kartě. (Přikládám totéž v podobě CF)

4./ Přijdeš na to, že PocketKIM není to nejlepší a budeš potřebovat mnohem více místa ... :D :D :D

5./ Já osobně chci svou kabelovou GPS prodat a koupit si BT, protože je opravdu asi ideálním řešením.
00035222_semsons-inc_1812_3407375_kGUM.jpg
Rom4n (340)|21.11.2004 15:12
tak tohle je velice peknej kousek :)
ale Pavel nebo Hybo rikal, ze SD GPS s pameti jeste neni na trhu (teda aspon unas urcite ne) a kdyby se to sem v blizke dobe dostalo, tak to bude nejspis hodne "mastny"
k ty kabelovce: takze to nepotrebuje presne 12 V a je tam nejaky stabilizator nebo odpor.. jestli rikas, ze pri 5V (nebo kolik) to bere 170mA, tak by bylo realny to odstrihnout a udelat externi baterku :)
ted jse o to, jestli sezenu na serii 1900.. jeste se mi to nepocedlo :-/

-----------------------> za kolik bys to prodal a co je to za typ?? (tusim, ze HI-203E).. a pokud to neni HIACOM, jake typy podporuje????
Pavlucha (1496)|21.11.2004 15:55
[QUOTE="Rom4n"]tak tohle je velice peknej kousek :)
ale Pavel nebo Hybo rikal, ze SD GPS s pameti jeste neni na trhu (teda aspon unas urcite ne) a kdyby se to sem v blizke dobe dostalo, tak to bude nejspis hodne "mastny"
k ty kabelovce: takze to nepotrebuje presne 12 V a je tam nejaky stabilizator nebo odpor.. jestli rikas, ze pri 5V (nebo kolik) to bere 170mA, tak by bylo realny to odstrihnout a udelat externi baterku :)
ted jse o to, jestli sezenu na serii 1900.. jeste se mi to nepocedlo :-/

-----------------------> za kolik bys to prodal a co je to za typ?? (tusim, ze HI-203E).. a pokud to neni HIACOM, jake typy podporuje????[/QUOTE]

No, co se týká externích zdrojů, s těma bohužel zkušenosti nemám, ale určitě se najde tady na serveru někdo, kdo je má.

Co se týká proudu, tak je to nabíjeno spolu s PDA z jednoho zdroje (12 -> 5V v autě).

Já mám Holux 210, kterej právě díky možnosti dokoupit si kablík, může pracovat s jakýmkoliv PDA. Na stránkách www.holux.com je příslušenství (i kabel k notebooku :D ). U nás kablíky pro Holux prodává Sunny Soft, dá se ověřit, jestli je pro h1930 k dispozici, ale myslím, že jde o běžný iPAQ kabel (doporučuju ověřit !!!). No a já za tu GPS bez kabelu chci 2.000,- Kč, s kabelem 2700,- Kč (kabel stojí cca 750,- a ten můj je úplně novej :D).

Další případné info prosím přes SZ (soukromou zprávu) ať to tady nezamořujeme OTéčkama :D ;)
hybo (3107)|21.11.2004 18:32
jiz par lid s 1930 resilo stejnej problem a nakonec se rozhodli koupit 1940, nebo neco jine s BT
Rom4n (340)|21.11.2004 18:36
no, to se mi moc nechce, kdyz ho mam sotva mesic:oops:
hybo (3107)|21.11.2004 18:59
To chapu, ale neda mi nenapsat, ze asi pri nakupovani nebylo vse dobre "naplanovano", proto se vzdy snazim zakaznikum rikat, at si dobre promysli, na co to chteji a jestli casem treba nebudou chtit i neco, co jeste ted mozna nepotrebuji. Ale po bitve je kazdy general, ja vim :-)
Rom4n (340)|21.11.2004 19:05
tady prave nebylo co planovat, koupil jsem ho uplne novy, zaplombovany pres annonci od jednoho cloveka, co ho vyhral. Prodaval to se zarukou a komplet zabalene za 5000.- tak jsem nevahal :) a je pravda, ze az na ten JEDEN slotik si vubec neztezuju:D