Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

skryte informace

Rom4n (340)|18.11.2004 13:21
existuji nejake pristupove kody nebo zkratky pro zjisteni informaci o celkove dobe pouzivani, poctu nabiti baterie, pocku soft resetu atd.? (neco jako u mobilnich telefonu tovarni menu-pocet napsanych SMS, celkova doba hovoru, u nekterych netmonitoru i pocet volanych a prichozich hovoru...)
Predem dekuji za odpoved
beecher (9270)|19.11.2004 01:37
No, soft-resety se ukládají do registrů, ale s každým HR se jede nanovo... Tudíž jestli to nebude podobné i s tím zbytkem...
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|19.11.2004 09:04
Délky odchozích a příchozích hovorů se nesmazaji ani Soft resetem, ani Hard resetem a dokonce ani přeflešhováním všech tří ROMek.
Rom4n (340)|19.11.2004 10:35
docela by me zajimalo, jesli neco takoveho opravdu je, protoze programek bat. time prave ukazuje cas uplynuty po hart-resetu, cas poledniho soft. resetu a celkovy cas vydrze baterie (nebo odpocitani do vybiti), jenomze kdyz se ten programek znovu nainstaluje, tak jede nanovo
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|19.11.2004 10:38
[QUOTE="Rom4n"] programek bat. time prave ukazuje cas uplynuty po hart-resetu, cas poledniho soft. resetu a celkovy cas vydrze baterie (nebo odpocitani do vybiti), jenomze kdyz se ten programek znovu nainstaluje, tak jede nanovo[/QUOTE]

Tento program čerpá informace pouze z registrů, kam se tyto informace ukládají. Mají však životnost pouze do dalšího HR.
PavelR. (2184)|19.11.2004 18:56
[QUOTE="Rom4n"].... poctu soft resetu [/QUOTE]

... hodnota BootCount v klíči HKEY_LOCAL_MACHINE\Comm ...

PavelR.
Rom4n (340)|19.11.2004 19:02
a kde se prosimte ty klice najdou????
PavelR. (2184)|19.11.2004 19:15
[QUOTE="Rom4n"]a kde se prosimte ty klice najdou????[/QUOTE]

... jedna se o klice v registrech tveho PDA - tj. k tomu, abys je byl schopen zobrazit popr. upravovat je nutne mit nainstalovan nejaky editor registru ...

PavelR.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|19.11.2004 19:32
Pozor !!!
Chtěl bych jen upozornit, že neodborná editace registrů může mít za následek HR.
PavelR. (2184)|19.11.2004 21:23
... ne, neni se ceho obavat - tj. staci, kdyz pro jistotu provedes kompletni zalohu sveho PDA napr. na pametovou kartu a hura do experimentovani. Pokud se ti neco nepovede, staci obnovit ze zalohy. Navic veskere tweaky jsou dobre zdokumentovany (napr. zde) a je tedy velmi jednoduche provest zmenu jen tam, kde je to pozadovano. Prehnany strach ze zasahu do registru opravdu neni na miste ...

PavelR.
Rom4n (340)|19.11.2004 21:56
[CODE]kompletni zalohu sveho PDA napr. na pametovou kartu [/CODE]

taky bych se rad zeptal, jestli se da donahrat BACKUP primo do iPAQu, protoze jsem ho v nabidce nenasel-rad bych delal zalohy misto do PC s pomoci ActiveSyncu primo na SD kartu
kazdopadne dekuju za radu;)
PavelR. (2184)|20.11.2004 07:30
[QUOTE="Rom4n"]
taky bych se rad zeptal, jestli se da donahrat BACKUP primo do iPAQu, protoze jsem ho v nabidce nenasel-rad bych delal zalohy misto do PC s pomoci ActiveSyncu primo na SD kartu
[/QUOTE]

... pokud nemas backup utilitu jako soucast aplikaci jenz jsou predinstalovany v ROM, zkus se podivat na bonus CD, ktere jsi s iPAQem dostal. Pokud ji tam najdes, staci spustit instalaci a po nainstalovani provest backup na SD kartu.

PavelR.
Rom4n (340)|20.11.2004 11:27
jooo, dekuju, bylo to na tom druhym CDcku.
Rom4n (340)|22.11.2004 18:03
hmmmmm... tak info asi nebude, ani skryte menu (pokud to nemaj jako technicke tajemstvi), protoze jsem to zjistoval primo u technika HP a odepsal, bohuzel, zadnymi takovymi funkcemi kapesni PC HP iPAQ nedisponuji.

tak asi ne :-/
PavelR. (2184)|22.11.2004 18:37
[QUOTE="Rom4n"]hmmmmm... tak info asi nebude, ani skryte menu (pokud to nemaj jako technicke tajemstvi), protoze jsem to zjistoval primo u technika HP a odepsal, bohuzel, zadnymi takovymi funkcemi kapesni PC HP iPAQ nedisponuji.

tak asi ne :-/[/QUOTE]

... no snad tě alespoň částečně uspokojí následující:

1. Tento tweak zobrazí v Settings skrytý aplet Policy, jenž umožní zamknout instalace aplikací do PDA.

2. Podobným způsobem a ve stejném klíči (tj. HKEY_LOCAL_MACHINE\ControlPanel\) jako předchozí tweak lze na většině PDA zobrazit ještě aplety Network, Bluetooth, Contrast, Phone. V případě posledních tří nebudou nastavení funkčí.

Pro provedení změn je nutný restart.

PavelR.
Rom4n (340)|22.11.2004 19:11
u toho kontrastu, to se bude hodit, jaky cislo ztmavy nebo zesvetli????
diky :)
PavelR. (2184)|22.11.2004 19:35
[QUOTE="Rom4n"]u toho kontrastu, to se bude hodit, jaky cislo ztmavy nebo zesvetli????
diky :)[/QUOTE]

... jak jsem psal, aplety na kontrast, bt a phone nebudou funkcni. Moje odpoved na tvoji SZ je, ze Policy lze pouzit v pripade, ze majitel (napr. firma) bude chtit svym zamestnancum pouzivajici PDA zakazat doinstalovani jakychkoliv aplikaci. Pro tebe je to samozrejme nepouzitelna funkce.

PavelR.
Rom4n (340)|22.11.2004 19:39
tak to jo;)
a co se tyce kontrastu- docela me stve, jak se zesvetluje z pohledu tlacitek- zkousel jsem hledat naky programky ale neuspesne.. da se t vubec sehnat? ale nejakej, co by se nemusel porat prenastavovat:?: