Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ozBT - automatický Bluetooth spínač pro PocketPC

JP_ce4you (215)|17.11.2004 13:10
Další užitečná utilitka ozBT ver. 0.4 z dílny Olega Zacharova (též autora OzVGA)

Jedná se o freeware, automatický Bluetooth spínač pro PocketPC (WM2003SE), později doplněn o řízení WiFi.
Základní myšlenka prográmku je, že se BT automaticky zapne jen na tu dobu, kdy to nějaká aplikace vyžaduje a při jejím ukončení se BT vypne (nebo dle nastavení).
Použitím tohoto programu „ozBT“ docílíte další evidentní úspory energie baterie a nemusíte se předem starat o to zda máte zapnuto BT či nikoliv.
Program „ozBT“ pracuje s Widcomm BTTrayCE a byl testován na Loox 420, Loox 720, HP hx4700, HP iPaq 2210.

K popisu nastavení v Settings:
Seznam ovládaných programů se zapnutím/vypnutím BT doplňuje přes název Popisku (Captions) okna každé zvolené aplikace.
Na stránce autora zatím chybí na obrázku dost podstatné tlačítko "Find Window" (proto zde přiložen obr.),
přes které se dá rychle zjistit a přidat název Popisku zvolené aplikace.
00034720_Capture_Settings_1_rEb0.jpg
Šeba_oldd (1184)|17.11.2004 14:54
No předběhl jsi mne - pravě jsem dotestoval a chtěl to sem vrazit - je to velice uzitecná aplikace a hlavně pohodlná.Casto se mi stavalo ze jsem spustil program vyzadujicí BT a pritom opomel BT spustit.Není mi jen jasne ukoncování BT to bud nefunguje nebo mam neco spatne nastaveno.
JP_ce4you (215)|17.11.2004 16:03
[QUOTE="Šeba"] ... Není mi jen jasne ukoncování BT to bud nefunguje nebo mam neco spatne nastaveno.[/QUOTE]
Sice jsem vše ještě neprozkoumal, ale prosté nastavení aplikací s jejich BT Turn-ON/OFF se zdá, že je u mne funkční.
S nastavením:
Match: All windows (only exact match)
a dole
Unlisted caption: Turn Off
- pak se mi BT vypne s ukončením aplikace.

Horší je, že jsem teď narazil na problém "výjimky", kdy používám BT ActiveSync a v tomto módu bych potřeboval, aby BT bylo zapnuto trvale, bez ohledu, které aplikace jsou v seznamu Turn-ON.
Zatím jsem na nastavení permanetního zapnutí BT ActiveSync nepřišel, čekám zda mi autor odpoví na dotaz.
Šeba_oldd (1184)|17.11.2004 16:14
Jeste jsem prisel na jednu chybku a to pokud je BT spinac aktivní to zn. je spusten v dolní liste nelze zadnym zpusobem ovlivnit vyber BT zarizení ve spravci BT a to proto ze okno sparavce se otevre a samovolne zavre. Pokud mas moznost tak to pripis k informacim ktere podavas.Moje anglictina - neni zadna :((
boss_ce4you (73)|17.11.2004 18:14
No neviem.... Nejak sa mi to nedarí nastaviť, tak mi to nefunguje. Nemožete popísať ako s nastavením ?
gm_ce4you (176)|17.11.2004 18:41
Budu testovat...:) :(
JP_ce4you (215)|17.11.2004 19:20
[QUOTE="boss"]No neviem.... Nejak sa mi to nedarí nastaviť, tak mi to nefunguje. Nemožete popísať ako s nastavením ?[/QUOTE]
Popis zde platí pouze pro ver. 0.4 ! Změna vyhrazena :-)
Základem je překopírovat stažený ozBT.exe do složky \Windows\ StartUp \, tím se zajistí, že aplikace bude po restartu PDA aktivní
a bude vidět dole v systémové liště na hl. obrazovce ToDay.

Jak přidávat do seznamů v Settings..:
- stisknout „Find Window!“ , tím se skryje dočasně okno „Settings“ a přepne se to na hl. obrazovku ToDay.
Pak spustit požadovanou aplikaci, která se má přidat do seznamů Turn-On/Off v „Settings“.
Po nastartování aplikace stisknout na PDA hw tlačítko č. 1
- musí se objevit dialogové okno ozBT „Window Found“ s nalezeným názvem Popisku spuštěné aplikace.
V tomto oknu je k výběru On / OFF tj. do kterého seznamu se to má zapsat
a tlačítko „Add to“.
Zatržítko „Continue find mode“ slouží pro opakování hromadného vyhledání s přidáváním do seznamů.
Po stisku „Add to“ se název Popisku aplikace přidá do seznamu v „Settings“ dle vybraného
Turn-On nebo Turn-OFF.

Jak dále v Settings..:
Pokud se má BT striktně zapínat a vypínat JEN současně s aplikací, tak nastavit:
Match: All windows (only exact match)
a dole
Unlisted caption: Turn Off - tímto se BT vypne s ukončením aplikace.
Při tomto nastavení bude blokováno volné spouštění zástupců BT v systémovém správci BT a nelze je zapnout ze systému :((

Když to takto nevyhovuje, je možné nastavit:
Match: Only active window
a Unlisted caption: Leave as it is.
Pří této konstalaci se sice dají spustit BT zástupci, ale BT se pro změnu zase samo nevypne :((

Prostě s těmi zástupci připojení BT to není zatím nějak dořešené.
Je to teprve verze 0.4, tak trpělivost.;) Autor to jistě bude dál vylepšovat.
boss_ce4you (73)|17.11.2004 19:27
Bolo to mojou nepozornosťou: mal som tam dvakrát za sebou ;;... po odmazaní samozrejme všetko funguje...:sarcastic:
miktt (189)|18.11.2004 13:06
Dobré, mě to taky funguje, ale jak do kolonky "Turn on" přidám "moje připojení" (chci, aby se mi Bluetooth spustil vždy když začnu vytáčet připojení k internetu)

Když mi např. Web Is či internet spustí Bluetooth, je to fajn, ale ještě stále musím vytočit připojení. Kdyby mi připojení zaplo Bluetooth, ušetří to jeden krok
JP_ce4you (215)|18.11.2004 21:43
A už tu máme další verzi 0.5 na ozBT !

Uvedená stránka bude prý během pár dnů opravena o aktuální help a screenshoty.
windmaster (307)|18.11.2004 22:57
[QUOTE="miktt"]Když mi např. Web Is či internet spustí Bluetooth, je to fajn, ale ještě stále musím vytočit připojení.[/QUOTE]

Nemusíš, jakmile zadáš adresu, IE se připojí sám.
JP_ce4you (215)|20.11.2004 15:13
Znalci hodnotných utilit :) si jistě již všimli zveřejnění nové verze 0.51 ! ZDE
Stránka sice stále není aktualizována pro tuto verzi, nicméně si myslím, že
se to dá smysluplně používat již nyní i s původně problémovými zástupci BT
v okně „Bluetooth - Connection Manager“.

Dle přiloženého obrázku Settings .. mám mód nastaven tak, že BT se zapne
současně se spuštěnou aplikací a při jejím ukončení se BT automaticky vypne!

Snad určitá "výjimka" v tomto módu je právě okno „Bluetooth - Connection Manager“.
Po spojení zde vybraným zástupcem - musíte toto okno nechat běžet na pozadí,
NEZAVÍRAT JEJ, a zavřít ho až ukončíte BT seanci.
To se snad dá přežít, ne?

Jak je vidět, aplikace jsou přidané do obou seznamů
„If window is Active„ a „If window is Running ...„
Chce si to odzkoušet (třeba přijdete na lepší řešení)
– někdy mi to začalo správně fungovat až po restartu PDA !?

Netvrdím, že je to geniální, ale je to docela použitelné.
Nezoufejte, pokud po instalaci a otevření „About ozBT“ uvidíte stále “version 0.4“ :-)
00035137_ozBT_ver_0_5_Settings_1_gwhS.png
JP_ce4you (215)|21.11.2004 15:57
A máme tu další verzi 0.52 ! ozBT
Stránka obsahuje již aktuální a podrobný popis.
Je opraven bug v oknu „Find Window!“ s následným umísťováním Popisků do seznamů.

Musím říci, že co zařadit do seznamu „If window is Active„ nebo „If window is Running ...„ je nakonec stejně věcí vlastního odzkoušení přiřazované aplikace.
O oblíbených "BT zástupcích" je zde určitá zmínka v sekci "Configuration Tips", ale u mne nakonec funguje nastavení, jak jsem popsal výše.;)
JP_ce4you (215)|27.11.2004 08:17
Ve verzi ozBT WF je nyní přidána podpora WiFi.

Zde je částečný seznam kompatibility dosud odzkoušených PDA:
Widcomm (BTTrayCE): iPaq hx470x, 221x, 415x, 631x, rx371x, Loox 470, 720
Microsoft BT (SDK): XDA II
WiFi: iPaq hx470x, 415x, rx371x, Loox 720 - zcela podporované.

Směr dalšího vývoje by měl být údajně v možnosti nastavování pro různé režimy práce, snad něco jako „profily“ Doma, Kancelář, Auto, ap.
MilanO_ce4you (187)|4.1.2005 22:10
Mám verzi 0.67 a funguje zatím bezchybně. Mám však jeden problém. Mám nastavenou poštu na „If window is Active„, ale při připojení mi naskočí okno, které mě informuje o připojování a v tom okamžiku se bluetoth hned vypne, protože okno pošty již není aktivní. Zahlásí to nemožnost připojení, okénko se zavře, tím okamžikem je zase aktivní okno s poštou a bluetoth se zase zapne. No a tak pořád dokola. Nevíte prosím, jak zakázat zobrazování informací o připojování, Chodím do pošty dost často a nechce se mi ji pořád ukončovat, když bude nastavená na druhou volbu.
Děkuji moc MilanO
ipf (2136)|3.6.2005 09:32
Namáte někdo verzi 0.67? Stránky autora jsou mimo provoz. Díky.
beecher (9270)|3.6.2005 09:53
[QUOTE="ipf"]Namáte někdo verzi 0.67? Stránky autora jsou mimo provoz. Díky.
[/QUOTE] Tudymadle... ;)
Diver (49)|16.6.2005 03:05
Jakmile u PocketKIMu změním měřítko, BT se mi vypne. Poradíte s nastavením ozBT ? Nemohu na to přijít :sarcastic: Díky.
JP_ce4you (215)|16.6.2005 08:46
[QUOTE="Milan Matějovský"]Jakmile u PocketKIMu změním měřítko, BT se mi vypne. Poradíte s nastavením ozBT ? Nemohu na to přijít :sarcastic: Díky.[/QUOTE]
Jak jsem tenkrát psal v prvním příspěvku tohoto threadu:
„ … Seznam ovládaných programů, pro zapnutí/vypnutí BT, se doplňuje přes název Popisku (Captions) okna každé zvolené aplikace“.
To znamená, že ozBT si detekuje spuštěný program jen a pouze přes název Popisku aktivního okna a těchto oken daný program může mít obecně několik!
Takže je nutné si při nechtěném vypínání BT zjistit, které okno programu to dělá a toto si přidat do seznamu v ozBT přes tlačítko Find Window! Toto platí pro standardně napsané programy.

Bohužel u Pocket KIMu (verze 2.9) je to opravdu problém, protože si tento program navíc (na rozdíl od ostatních GPS sw), při jakékoli změně zoomu mapy (přes lupy), zapisuje do názvu aktivního okna nově nastavené měřítko
(např. PockeKIM – 1 : 10000000 nebo PockeKIM – 1 : 2499968 atd.)
Po takové změně jej ozBT logicky vypíná.
Nepřišel jsem na to jak to obejít a zřejmě to pro součinnost s ozBT ani nějak jednoduše nejde.
JP_ce4you (215)|24.7.2005 07:21
Verze ozBTWF 0.76 (ZDE) obsahuje významné vylepšení – může řídit BT i WiFi současně.
Toto zahrnuje výběr dvou stavů ON pro MS BT Stack – spojitelný/zjistitelný.
Více na stránkách autora.

M2M (54)|7.8.2006 17:32
Chtěl bych to použít na GPS auto a nějak mi nejde odpojit BT když GPS auto vypnu.
Mám nastaveno:
zatrhnuto KEEP PDA ON
Ve všech třech polích mám GPS auto 1.0
Defaul BT a Wifi = leave

Verze 0.76
Co mám špatně?
M2M (54)|8.8.2006 12:56
Opravdu mi nikdo nemůžete poradit?
Raider (82)|1.9.2006 19:02
Prosím pomocte natvrdlému.Kde mám na svém mda compact 2 hledat hw tlačítko č. 1(Application Button 1)?
VladaC_ce4you (0)|14.12.2006 12:15
[QUOTE="MMMMM"]Chtěl bych to použít na GPS auto a nějak mi nejde odpojit BT když GPS auto vypnu.
Mám nastaveno:
zatrhnuto KEEP PDA ON
Ve všech třech polích mám GPS auto 1.0
Defaul BT a Wifi = leave

Verze 0.76
Co mám špatně?[/QUOTE]

Mám verzi 0.67 a zapínání BT používám pro OziExplorer navigaci. Vypnutí jsem nakonec vyřešil tím, že jsem do seznamu Turn-Off zařadil ;Desktop, tzn. že pokud přejdu na obrazovku Today (tj. Desktop), způsobí to vypnutí BT. Netuším, co to udělá za komplikace při použití jiných prográmků, používajících BT. BT používám pouze pro OziExplorer