Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LOOX 720 a 75 Giga aneb 1 Giga za 93,- Kč.

Milan Švec (938)|15.11.2004 23:31
Mým (úplně) největším zážitkem na srazu v Malé Úpě byla (kromě mnoha dalších) možnost prakticky si vyzkoušet něco ještě nedávno naprosto nepředstavitelného.
Napadlo by vás před půl rokem, že si své PDA rozšíříte o dostupnou kapacitu vyšší než 5 (= pět) Giga?
Když by vám někdo řekl, proč ne rovnou 50 (= padesát) Giga, brali byste ho vážně?

V sobotu 13.11.2004 jsme v měli možnost ověřit si v praxi, že LOOX 720 je schopný zcela bez jakýchkoliv potíží pracovat s téměř 75 Giga prostorem přenosného harddisku. Stačí USB Host kabel a zásuvka do zdi k napájení. Svoji kompletní diskografii, oblíbené DVD filmy, atlasy map pro GPS, knihovny programů, slovníků, data, texty, grafiku atd. atd. máte pak s sebou všude, kde chcete. Vyzkoušeno, chodí.

Krabička o pár mm větší než samotná 720ka od Fujitsu Siemens Computers nese označení STORAGEBIRD USB 2.0 80GB. Příklad prodejní ceny. Jedno Giga vás pak skutečně vyjde na méně než 100,- (= jednosto :!: ) Kč.

Všimněte si, jak se dokázal vypořádat s naprosto netušenou kapacitou Resco System Info a jak WisBar Advance.




Radek Novák (309)|16.11.2004 11:57
Blbe je jen to, ze se to musi pichnout do zasuvky... co kdyz bych ta data chtel i nekde, kde nemam psistup k zasuvce? a jak to zere baterku?
beecher (9270)|16.11.2004 12:10
Jelikož se dovnitř dává normální HDD z notebooku (podle rozměrů), tak to holt napájení musí mít, to USB napájení neutáhne...
ifco_ce4you (186)|16.11.2004 13:12
Hmm takze tent disk by mohol fungovat aj na mojho acera ze? Zacinam rozmyslat :D
Milan Švec (938)|16.11.2004 13:53
[QUOTE="xp"]??? Ja jsem vůbec nepostřehl, že by to Milan do nějaké zásuvky strkal..[/QUOTE]Nejspíš ses koukal jinam (není divu...) . :))
Akci rozbalení a uložení jsem absolvoval čtyřikrát. Uvnitř v krabici je vpravo v mechu uložený vlastní kus. Vlevo v igelitu pod kartonem jsou čtyři věci: dva USB kabely s různými konektory, jedna redukce na konektor a jedna malá černá krabička se zástrčkou do elektriky a s tenkým dvoužilovým kablíkem a malým rohovým čudlíkem do disku.
Pod víkem je v igelitu dvakrát malá knížka coby návod. ( Pamatuji si to všechno ještě díky tomu, jak se mi to nikdy nedařilo nacpat zpátky tak, aby se ta krabice dala zavřít a vrátit do vrchního barevného obalu.)
Vždycky jsem napaječku strčil do rozdvojky na prodlužce na stole a USB kabelem to propojil s USB Host konektorem kabelu 720ky.
Pár okamžiků a Hard Disk byl na displeji. Resco File Explorer z něj spouštěl všechno hned.
Na horní fotce napáječ chybí, NB to asi zvládá sám přes USB. Netuším, tohle jsem tam nekoušel.
Pro jiná PDA to bude věcí jejich OS a HW. Vyřešit napájení jinak i použití s jiným HW už ponechám na tvořivosti dalším. ;)
beecher (9270)|16.11.2004 14:34
[QUOTE="Milan Švec"]( Pamatuji si to všechno ještě díky tomu, jak se mi to nikdy nedařilo nacpat zpátky tak, aby se ta krabice dala zavřít a vrátit do vrchního barevného obalu.)[/QUOTE]Vidim, ze nejsem jediny, kdo s tim ma vecny problem... :D [QUOTE="Milan Švec"]Na horní fotce napáječ chybí, NB to asi zvládá sám přes USB. Netuším, tohle jsem tam nekoušel. [/QUOTE] Bych rek, ze na te reklamni fotce to moc funkcni nebude... :yes:
Milan Švec (938)|16.11.2004 15:11
[QUOTE="beecher"]... Bych rek, ze na te reklamni fotce to moc funkcni nebude...[/QUOTE]Budeme-li věřit tomu, co o STORAGEBIRD USB 2.0 říká samotný výrobce - cituji:

"... Due to the USB 2.0 standard, it can either be powered from the computer or via an external power
supply. This flexibility makes the STORAGEBIRD USB 2.0 an ideal accessory for both desktop and notebook users...."
nebo
"... Backup Systeme, die Sie einfach an einen USB 1.1 oder USB 2.0-Port anschließen; sogar die Stromversorgung läuft über USB. Kein Treiber ist erforderlich, und er wird von allen Betriebssystemen von Windows 98 aufwärts unterstützt. Der extrem schnelle USB 2.0 Anschluß verkürzt die Übertragungszeit auf ein Minimum (více...)

dalo by se očekávat, že by to funkční třeba být mohlo... ;)
Falco_ce4you (311)|17.11.2004 10:46
Také přispěju svou troškou do mlýna. :)

V pátek jsem zkoušel připojit přes USB Host k Looxu 720 iRiver IHP-140 (40GB disk) MP3 přehrávač.
Funguje to naprosto úžasně. Připojení bez jakýchkoli oken, upozornění, chyb.
Na disku mám mraky MP3 a nějaké to video - vše běží úúúžasně.
Takže tahám v kapse další krabičku. :D
CommanderZ (1798)|17.11.2004 18:22
Fachala by k tomu treba i s externim napajenim takova ta vec co se narazi na klasicky Hard a udela z toho USB hard? Stoji oproti celemu externimu HD pakatel a me se na stole jedna dvacka povaluje...

A co rychlost?
Falco_ce4you (311)|17.11.2004 20:17
K tomu napájení z USB portu:
- problém je v tom, že USB má omezený proud na napájení připojených zařízení (tuším že je to 500mA na jeden PC port. Tzn. pokud disk bere víc, smůla.

3.5" disk - proč ne? Ale s externím napájením - přes USB bych to živit nezkoušel. ;)

Jo ten můj iRiver co mám, má vestavěný accu - a celkem slušný. :)
ArnieX (272)|17.11.2004 21:53
a proc zrovna USB 2,0 když ma lux 720 jenom USB host 1,1 ale je to pekne
a na dovoleny bych se uz nenudil
Haldo (138)|4.12.2004 17:50
U PC velmi zalezi na tom aky zdroj je v PC. Doma mam 460W a moj 2,5" Seagete 40GB, 5400ot v pohode utiahne jeden USB2 port. V praci to iste a to je nejake HP orig PC. Na druhej strane u oca na PC je treba 2xUSB1 port a u kamosa na NB treba tiez 2xUSB2 port aby ten disk isiel.
TheMelin (1642)|5.12.2004 00:38
[QUOTE="CommanderZ"]Fachala by k tomu treba i s externim napajenim takova ta vec co se narazi na klasicky Hard a udela z toho USB hard? Stoji oproti celemu externimu HD pakatel a me se na stole jedna dvacka povaluje...

A co rychlost?[/QUOTE]

Mělo by to jít v pohodě.Jestli chvilku vydržíš,jednu taovou krabičku jsem si na disk objednal.Tak teď čekám až přijde ;)
TomK_ce4you (41)|6.12.2004 14:30
[QUOTE="CommanderZ"]Fachala by k tomu treba i s externim napajenim takova ta vec co se narazi na klasicky Hard a udela z toho USB hard? Stoji oproti celemu externimu HD pakatel a me se na stole jedna dvacka povaluje...

A co rychlost?[/QUOTE]
Zkoušel jsem to narychlo s takovou "krabičkou" a jelo to.
Michal_Hron (19)|14.12.2004 00:06
[QUOTE] Bych rek, ze na te reklamni fotce to moc funkcni nebude... :yes:[/QUOTE]

A já si myslím že ano. Mám podobný externí 30GB disk, koupil jsem na něj POCKET BOYe, který má tu vlastnost, že pro HDD jejichž maximální spotřeba nepřevyšuje 5V/1A není potřeba externí zdroj - což ostatně splňuje drtivá většina 2,5" disků, lépe řečeno jsem se nesetkal s diskem s větším odběrem. Tudíž, ten disk píchnutej do USB na fotce může bez problému fungovat.

Mimochodem, jednoho mého studijního kolegu napadlo, že ten disk napojí na svůj Acer n30...to jste měli vidět rychlost vybití baterie, to byl snad světový rekord... :)
00038067_disk2_RAf.jpg
Milan32 (53)|31.12.2004 11:58
Ahoj

jen k tomu napajeni. Hral jsem si s 2" IBM USB diskem. Dal se napajet bud externe a nebo pres 2xUSB, proste zabral dve USBcka. No pro pda je to asi nanic, ale pro notas je to fajn.

Milan
Michal_Hron (19)|2.1.2005 12:09
[QUOTE="Milan32"]Ahoj

jen k tomu napajeni. Hral jsem si s 2" IBM USB diskem. Dal se napajet bud externe a nebo pres 2xUSB, proste zabral dve USBcka. No pro pda je to asi nanic, ale pro notas je to fajn.

Milan[/QUOTE]

Ano většina disků je napájena přes zvláštní USB, popřípadě externě. Ten svůj mohu napájet i externě, ale vystačí si s jedním USB portem.. :yes: