Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

CF karty od Kingstonu

Kája_oldd (759)|14.11.2004 02:05
Zhlídnul jsem ceníky a karty od Kingstonu byly jeny z nejlevnějších, tak by mě zajímalo jak fungují, a jak rychlé jsou normální resp. HiSpeed verze. Vyplatí se hight speed? o kolik by mohla urychlit nahrání, dejme tomu, 100MB filmu?:?:
ArnieX (272)|14.11.2004 16:24
To nevim ale je pravda ze jsou nejlevnejsi ja si taky pořídim kingston 256Mb ale ne HiSpeed myslim ze sou dobrý.:yes:
hybo (3107)|14.11.2004 16:43
Jsou to dobre karty. Co se tyce snahy o rychle karty, pokud nemate fotak, nebo jine zarizeni, co to vyuzije, je to skoda penez.
montis (6)|14.11.2004 16:45
Já mám kingstona 256Mb,ne HiSpeed,je pravda, že není nejrychlejší,
ale v čtečce karet na ní nahraju tak za 8 minut 100M film a za tu cenu co se prodávaj je super.
ArnieX (272)|14.11.2004 17:46
to je dobrý ja si myslel ze to bude mnohem delsi doba na zaplneni cele karty a cena je opravdu mala
Pavlucha (1496)|14.11.2004 19:13
[QUOTE="Kája"]Zhlídnul jsem ceníky a karty od Kingstonu byly jeny z nejlevnějších, tak by mě zajímalo jak fungují, a jak rychlé jsou normální resp. HiSpeed verze. Vyplatí se hight speed? o kolik by mohla urychlit nahrání, dejme tomu, 100MB filmu?:?: [/QUOTE]

Mám CF 1GB Kingston a rychlost čtení se pohybuje kolem 0,9 MB/sec.
Jak psal Hybo s tou rychlostí je skoro zbytečné to přehánět. Některé aplikace to ani nevyužijí... :))
Kája_oldd (759)|14.11.2004 19:56
Samozřejmě tu Hi-speed verzi jsem myslel kvůli nahrávání větších souborů (jako ty filmy) na kartu z PC. Jen mě zajímalo, jestli s normální verzí nebudu čekat hodinu, až se nahraje takovejch 100MB;)
No vypadá to, že ta ,,klasik‘‘ bude ok:D
ArnieX (272)|14.11.2004 21:26
to je dobrej cas 8 min
Kája_oldd (759)|14.11.2004 22:43
jen tak trošku mimo téma, slyšel jsem, že SD karty jsou rychlejší jak CF karty...nějak jsem to nesledoval, co takovej Kingstone SD a CF?:cool:
No a snad ještě nakonec-všiml jsem si, že u Hi-Speed Kingstonů psali u napájení 3,3 + 5V a u normálních 3,3/5V je to překlik, nebo to znamená, že normální mají menší spotřebu, jak Hi-Speed?:)
ArnieX (272)|15.11.2004 18:49
No HiSpeed asi budou mít větší spotřebu ale asi ne tak větší podle me tak +/- 1V mozna jenom pul ale nevim to jiste
Kája_oldd (759)|15.11.2004 19:10
no, teoreticky-3,3+5 je 8,3 a ty normoš tak 3,3 nebo 5 pokud chápu dobře:?
RaS (17)|10.3.2005 13:29
No podle toho co ctu je do PDA jedno jestli clasik nebo hispeed. Je to jedno i do ctecky pres USB 2.0. No rozdil je dneska cca. 120 KC u 1GB coz je uz malickost, a pokud by to bylo podstatne rychlejsi stalo by to za to (asi to nebude o moc rychlejsi).

Zajimalo by me jak je to s tou spotrebou u clasik a hispeed, protoze to asi rozhodne co koupim. Tak zkuste poradit.
elKombajnero (13)|1.4.2005 21:01
Testoval jsem pred casem na Looxu 720 rychlost 256 MB SD kartu Pretec vs 256 MB CF uz ale nevim vyrobce a vyslo mi toto:
SD byla pri zapisu cca 2x pomalejsi nez CF
cteni bylo u obou karet priblizne stejne
Vsechna komunikace byla pres ActiveSync / USB a karta primo v PDAcku (zadne ctecky), nahraval jsem plnou kapacitu MP3 soubory

Asi pudu spis do te CF karty...
Andilek (173)|1.4.2005 21:47
Hmm, mam kingstny CF (1GB standard a 1GB pro (ma byt rychlejsi) )
v PDA pouzivam zatim jen tu rychlejsi a tak srovnani nemam, ale ve fotaku (Nikon D70) mam pro foceni na NEF (1 snimek 6MB) u obou se sekvenci utrum. A Maximalni kvalitu JPG zvlada sekvenci i ta pomalejsi.
Co jsem slysel, tak prave kombinace Nikon a Kingston je uplne na prd a je lepsi koupit Sandisk.
V PDA mi to taky prijde prast jak uhod.
elKombajnero (13)|1.4.2005 21:58
Este k rychlosti: Cteni z obou karet 255 MB asi 14 minut, zapis SD 40 minut, zapis CF asi 20 minut
Kája_oldd (759)|3.4.2005 15:47
Ok, už delší dobu mám CF Kingstona 1GB, obyč verzi. Nahrání 100MB netrvá nikdy víc jak 2min;)
dodox (79)|3.4.2005 19:50
cim/v cem se to na ni nahravalo?

[QUOTE="Kája"]Ok, už delší dobu mám CF Kingstona 1GB, obyč verzi. Nahrání 100MB netrvá nikdy víc jak 2min;) [/QUOTE]
Kája_oldd (759)|3.4.2005 20:49
No byla to jen domněnka, neměl jsem ověřené, tak jsem skusil test. Neměl jsem nic vhodného (velikostí) po ruce a tak jsem zvojil (a kopii přejmenoval jinak, takže 2x ten samej soubor) jedno 42MB videjko, takže okolo 84MB by to mělo mít, a trvalo to okolo 35s.

Čtečku mám DeLock 12in1 externí, usb 2.0 (no a také zapojenou nan onom 2.0;) ), v podstetě normoš low-end. A Kingstonu normální (oranžový:D ) CF 1GB;).
pozn.: Kamarádova SD (1GB hi-speed) od Pretecu tam podle subjektivního názoru nás obou šlo o něco rychlejc (no to asi nebyl subjektivní názor:D )
Kája_oldd (759)|3.4.2005 20:56
[QUOTE="elKombajnero"]Este k rychlosti: Cteni z obou karet 255 MB asi 14 minut, zapis SD 40 minut, zapis CF asi 20 minut[/QUOTE]
Počkat, to myslíte ve "foťáku"? To bude podle mě chtít zformátovat (pokud možno v něčem dobrém), protože tohle opravdu nepatří k mezním hodnotám;)
vicovm (11)|12.4.2005 13:52
[QUOTE="Kája"]Zhlídnul jsem ceníky a karty od Kingstonu byly jeny z nejlevnějších, tak by mě zajímalo jak fungují, a jak rychlé jsou normální resp. HiSpeed verze. Vyplatí se hight speed? o kolik by mohla urychlit nahrání, dejme tomu, 100MB filmu?:?: [/QUOTE]

U těchto karet se objevuje problém s přepínáním napětí +5V a +3,3V, tj. PDa jej nemusí vidět, přičemž PC ano. Jinak je karta v pořádku.

Highspeed nemá zatím význam, nakolik tuto rychlost nepodporuje zařízení! Je to lákadlo pro "nevzdělance". Omlouvám se za tento pojem. M.
Kája_oldd (759)|12.4.2005 19:40
U těchto karet se objevuje problém s přepínáním napětí +5V a +3,3V, tj. PDa jej nemusí vidět, přičemž PC ano. Jinak je karta v pořádku.

Highspeed nemá zatím význam, nakolik tuto rychlost nepodporuje zařízení! Je to lákadlo pro "nevzdělance". Omlouvám se za tento pojem. M.[/QUOTE]

1) No, tuším o čem je řeč:D Ok, není to tak hrozné;) Rozhodně díky za info. O tomhle jsem ani netušil

2) Už vím:D Máte pravdu, po delší používání obyč verze jsem nenašel jediné omezení a ten rychlostní rozdíl je vskutku zanedbatelný.

Tak mě napadlo, nedávno jsem někde na fóru (ok, vim, ale nebudu práskat) viděl, že někomu se smazala data z CF kingstona (tipuju ve formátování byl zakopán pes) a někdo odpověděl, že u pseudozanček typu kingstone.... je to vcelku normální a že by si radši připlatil...nooo, kdo z vís s ním souhlasí? Já teda ne;)
Octavian (81)|23.5.2005 19:09
No me by spis zajimalo proc si priplacet za SDcko treba od kingstona 1GB o nejakejch 200 -300 vic oproti elitpro CFku 1GB od Kingstona???
hybo (3107)|24.5.2005 06:29
Kingston, Pretec, Sandisk a od dalsich par znacek jsou solidni karty. Neni tim ale zakonite dano i to, ze jsou neporuchove. Ale je tim dano, ze v pripade potreby neni problem se servisem, vymenou a podobne. Jiz nekolik krat jsem zde psal a budu v tom pokracovat, ze jsou i jine znacky, jako treba A-Data, u kterych je sance problemu o hodne vetsi, nez u zavedenych znacek. Jeste jednou ale pripominam, ze poruchove jsou vsechny znacky a to nejen zde v oblasti karet. Co se tyce HiSpeed. Pokud mluvime ciste o pouziti v PDA, tak to vyznam nema jak ted, tak myslim, ze ani v budoucnu, alespon pokud se nejak extra nezmeni moznosti zarizeni co se tyce pouziti (protoze to vse, co s nima ted bezne lidi delaji i to, co delaji hracickove - filmy, prace v editorech atd.) zvladaji bez problemu i dnesni radice. Jenze pametova karta jako medium neni vyhradne pro PDA zarizeni a je velice caste, ze clovek, co ji vlastni, zaroven krome PDA ma treba fotoaparat na stejnou kartu (casto se pri nakupu rozhoduje pro svoje PDA, nebo jine digizarizeni prave podle typu slotu) a zrovne fotoaparaty jsou zarizeni, kde ocenite rychlost zapisu. Samozrejme, musi ji podporovat a musi si tak nejak sednout (vime, ze sice digi svet je exaktni, ale ze i tak jsou tu duchove:-). Ono je rozdil cekat na zapis treba 8MB fotky 10s a 6s, hlavne, kdyz to neni jedna fotka za den, ale treba 10 fotek za minutu. Jiste, jsou tu cache, ale ta ma taky omezenou rychlost a jejich vyprazdnovani a uvolnovani pro dalsi snimky je zavisla prave na rychosti karty+radice.