Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Synchronizace pres bluetooth se SP2

VoY (32)|13.11.2004 13:49
Zdravim,

Mam nasledujici problem. Snazim se synchronizovat Looxe 720 s pc vybavenym epoc bluetooth donglem pomoci klasickych bluetooth driveru primo z windows. Obe zarizeni jsem sparoval a PDA by melo byt videt na COM6 (activesync mi to dokonce nabizi v connection settings). Dalsim krokem by podle navodu tady na ce4you melo byt vytvoreni partnerstvi pro activesync z PDA. Bohuzel ale kdyz dam vyhledat pocitace, se kterymi by se to partnerstvi dalo nastavit a kliknu na svuj, tak mi to zahlasi, ze pozadovana sluzba neni aktivovana. Prochazel jsem rady na netu, ale k nicemu rozumnemu jsem nedosel. Urcite to ale uz nekdo musel predemnou resit. Poradite nekdo, prosim?
marna (8)|14.11.2004 22:16
VoY,
po tom, ako som si nainstaloval SP2 som mal rovnaky problem. Po neunavnom patrani som zistil, ze moj Bluetooth dongle nepouziva drivery od vyrobcu, ale pocitac je "infikovany" drivermi od Microsoftu :evil:, s ktorymi ActiveSync spravne nefunguje. Staci aktualizovat driver a problem je vyrieseny. Ak je tvoj problem este stale aktualny a nebudes si vediet poradit, mozem napisat viac.
VoY (32)|15.11.2004 01:04
Aktualni bohuzel je. Mam dongle epoc. Zkousel jsem stahnout originalni driver od vyrobce, ale ten nejak nefungoval vubec... hlasil se o nejakou licenci, ci co :-(. Docela ostuda, ze to nefunguje s tim microsoftim, ze?
marna (8)|15.11.2004 01:38
Velmi by ma prekvapilo, keby ovladac od vyrobcu nefungoval. Ak ovladac nema digitalny podpis (dalsi vymysel Microsoftu), zobrazi sa hlasenie o tom, ze ovladac nie je digitalne podpisany, ale staci upozornenie ignorovat (pokracovat v instalacii drivera) a vsetko bezi ako ma. Ja mam dongle od Air2U a po vymene ovladacov slape ako hodinky. Navrhujem este raz dat sancu novym ovladacom.
DiGi (28)|15.11.2004 08:58
On ten BT v SP2 je celej pěkně pošahanej, když jsem si v něm vytvořil siťové připojení tak v PDA vidím jen divnou službu s otazníkem začínající na první písmenko z názvu zadaného v PC. Samozřejmě síť nejde. Ale obráceně služba navázat jde (z pc se připojit na PPC).
Také neexistence služby nabízení souborů je pěkně k ničemu :(
VoY (32)|17.11.2004 00:16
A jde to nejakym zpusobem disablovat? Mam dojem, ze se ten original driver od epocu pere s tim wokennim... kazdopadne hlasi bluetooth device not found.
VoY (32)|17.11.2004 00:17
Hmm... ze pry "your bluetooth software licence does not include use with this bluetooth device". Divne... ale nevim co jineho stahnout, fakt ne.
marna (8)|17.11.2004 01:06
Tiez som musel Windows chvilu presviedcat, aby sa dal nahovorit na povodne ovladace. Nainstaloval som software k BT dongle, instalacia prebehla uspesne, ale pouzite neboli drivery vyrobcu, ale Microsoftu (takyto problem som nikdy nemal pred instalaciou SP2). Preto som ovladace vymenil manualne:
V Control panel, System, Hardware, Device manager v skupine "Bluetooth radios" je polozka "USB Bluetooth Wireless Adapter". Pravym tlacitkom vyber polozku "Update driver" a vyber "Install from a list or specific location" a dalej "I will choose the driver to install". Dalej uz iba staci zadat cestu k povodnym driverom od vyrobcu a nainstalovat ich. Po tejto procedure mi vsetko funguje bez najmensich problemov. Zelam vela stastia.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|17.11.2004 08:53
I na DATAPHONE2 jsem měl problémy po instalaci SP2. Dvakrát jsem přeinstalovával ovládací program - ovladače dodané k BT, a pak se to najednou nějak chytlo. Ale jak to? To fakt nevím.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|17.11.2004 09:49
Tak po restartu PC, opět spojení DATAPHONE2 - PC pomocí BT nefunguje.

SP2 pro WINDOWS XP s návazností na BT = :mad:
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|17.11.2004 10:15
Chvilku po startu PC , se mi objeví hláška na monitoru "Unable to start the Bluetooth stack service".

A pokud dám vyhledávat "NOVÝ" BT z POCKETU - tak nic nenalezeno.
Dříve jsem měl WIN2000 a na nich mi spojení PC - DATAPHONE2 běhalo bez jakýkoliv problémů.
Ovladače BT jsou mám nainstalovány, které byly dodané s BT klíčem.

Nějaký nápad ?? Přeci si, kvůli spojení přes BT nebudu zas vracet k WIN2000.
marna (8)|17.11.2004 22:55
[QUOTE="JirkaP."]Chvilku po startu PC , se mi objeví hláška na monitoru "Unable to start the Bluetooth stack service".

A pokud dám vyhledávat "NOVÝ" BT z POCKETU - tak nic nenalezeno.
Dříve jsem měl WIN2000 a na nich mi spojení PC - DATAPHONE2 běhalo bez jakýkoliv problémů.
Ovladače BT jsou mám nainstalovány, které byly dodané s BT klíčem.

Nějaký nápad ?? Přeci si, kvůli spojení přes BT nebudu zas vracet k WIN2000.[/QUOTE]

Jirka, ja som mal tiez nainstalovane ovladace od vyrobcu, ale Windows tvrdohlavo zakazdym nainstaloval ovladace od Microsoftu. Jediny sposob ako zistit, ake ovladace sa pouzivaju, je cez System v Ovladacom paneli (pozri moj predchadzajuci prispevok). Je "Driver provider" naozaj vyrobca?
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|18.11.2004 07:53
[QUOTE="marna"]Je "Driver provider" naozaj vyrobca?[/QUOTE]

Ano je. A problém je podle me v " tom, že stolní PC po chvilce zapnutí hodí hlášku "Unable to start the Bluetooth stack service".
Ten program BTTray se spouští při spuštění PC a někde se mu něco nelíbí. Ale nejsem schopen jednoznačně říci co a hlavně proč.
Překopal jsem celá PC ( změna všech komponentů) a přitom jsem změnil i WIN2000 na WINXP se servispakem XP2. Tak nejsem schopen určit jestli problém není i někde jinde.
Někdy se mi po restartu PC podaří i spárování a následná synchronizace. Je to taková sázka do loterie. Je to jak výhra páteho pořadí ve Sportce - někdy to vyjde , ale většinou néééé.
Žulda_ce4you (244)|18.11.2004 09:32
Jaký máte ten BT MSI modul? Já mám BToes a musel sem stáhnout z webu drivery pro SP2, teď už to chodí parádně.
Šeba_oldd (1184)|18.11.2004 11:25
Ty same problemy - na srazu jsem zjistil duvod -proste muj BT jsem na notebooku (XP SP2) nerozchodil - Microcom a BT nevim jak jse jmenovalo - pujcene od Pavluchy pri stejnem nastavení absolutne bez problemu.
Zaver- koupit jine nejlepe uz odzkousene BT - jinak se z toho asi strelite. Ja na tom stravil minimalne 50 hodin.
Tak uz jsem dostal odpoved od cloveka kteremu to chodi a jehož zařízení jsem odzkoušel.
Pavlucha (11:58) :
No, jmenuje se to i-Tec. Stranky maj tady: www.i-tec.cz ale ten můj už tam není. Maj novější...
Typ bohužel neznám ... ale NEINSTALOVAT dodavane ovladace!!!
Nejdrive zkusit ovladace z SP2.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|18.11.2004 20:12
[QUOTE="Šeba"]Ty same problemy - na srazu jsem zjistil duvod -proste muj BT jsem na notebooku (XP SP2)
[/QUOTE]

Jsem rád, ře nejsem sám. Už jsem si připadal jako magor.

[QUOTE="Šeba"]
Zaver- koupit jine nejlepe uz odzkousene BT - jinak se z toho asi strelite. Ja na tom stravil minimalne 50 hodin.
[/QUOTE]

Já tomu dal o něco méně hodin, ale i tak jich bylo opravdu hodně. A nestřelil jsem se, ale moc mi nescházelo. Jiný BT klíč si však kupovat nebudu. Možná v SP3 by byl zas stejný problém, a co pak s těma BT klíčema. :?

[QUOTE="Šeba"]
. ale NEINSTALOVAT dodavane ovladace!!!
Nejdrive zkusit ovladace z SP2.
[/QUOTE]

Ani ovladače, které výrobce opravdu na svých stránkách pro SP2 vystavil jsou nefunkční. Nebo jsou funkční po hodinovém přemlouvaní tak 1x ze 100.

ROVNICE : WIN XP + SP2 + MDA2/DATAPHONE2 + MSI Bluetooth key = PROBLÉM
PS : Pokud vyhodíš z rovnice druhou proměnou ( SP2 ) je po problému. :D
00034912_msi_bluetooth_6Zqh.jpg
Šeba_oldd (1184)|18.11.2004 23:03
Vím že to je v SP2, ale musíme jít s dobou to by jsme jinak jeli ještě pod 95:D
beecher (9270)|19.11.2004 00:55
Hm, Jirko, to vypadá na HRknutí toho PC, páč všude jsem četl, že s těmi ovladači pro SP2 ty MSI BT dongly chodí naprosto bez problémů...

Instalace:
1. Win XP
2. SP2
3. SP2 drivery

HTH.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|19.11.2004 09:10
Ještě včera večer jsem si tam nahrál čisté WIn XP( bez SP2 ) a po instalaci původních ovladačů pro Bluetooth klíč, to jelo bez jakýkoliv problémů hned na poprvé a na 99% bezproblémově.

Provededl jsem i několik resetů stolního PC a SR + HR DATAPHONE2, abych to řádně vyzkoušel a jediný problém ( to jedno procento ) je že se mi stalo , že se to někdy nespojilo hned na poprvé - pokud jsem dal provést synchronizaci , ale druhý pokus už ANO.
Takže bych to opravdu viděl spíš na problém SP2 pro XP.
beecher (9270)|19.11.2004 10:04
Jak jsem psal, ten postup je osvědčený...
Zkus to...
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|20.11.2004 14:17
[QUOTE="beecher"]Jak jsem psal, ten postup je osvědčený...
Zkus to...[/QUOTE]

Zkusil jsem to. Po nové instalaci WIN XP jsem hned nainstaloval SP2, a na to ovladače výrobce MSI BT klíče určené pro SP2.
A výsledek rovnice :
WIN XP + SP2 + MDA2/DATAPHONE2 + MSI Bluetooth key = PROBLÉM

je bohužel stále stejný. Holt nebudu mít na PC SP2. Bez něj běhá BT jak má.