Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

hard reset

ArnieX (272)|11.11.2004 21:39
jsem začinajici uživatel co vlastně hard reset provede s PDA nechce se mi to zkoušet:D
Pavlucha (1496)|11.11.2004 21:44
[QUOTE="ArnieX"]jsem začinajici uživatel co vlastně hard reset provede s PDA nechce se mi to zkoušet:D [/QUOTE]

Kompletně vymaže paměť RAM. To znamená, že všechno co jsi tam měl nainstalovaný nebo uložený je v háji.
Netýká se to paměti ROM, ta zůstane nedotčená.
ArnieX (272)|13.11.2004 20:24
A smaže to i lokalizaci od sunny softu
ipf (2136)|13.11.2004 20:38
[QUOTE="ArnieX"]A smaže to i lokalizaci od sunny softu[/QUOTE]

Naštěstí ano :D .
Milan32 (53)|31.12.2004 12:22
Mel bych dotazek, kdyz spendlickem tuknu do te direcky na 410-tce tak se masinka resne a ukonci se vse co bezelo, ale o data neprijdu. Mozna to neni hardreset, ale coz pak je?

Milan
Zdenek Malinsky (9781)|31.12.2004 12:44
[QUOTE="ipf"][QUOTE="ArnieX"]A smaže to i lokalizaci od sunny softu[/QUOTE]

Naštěstí ano :D .
[/QUOTE]
Ano, HR je jediny zpusob, jak dostat softy od SS z cihly. Bezna odinstalace, ani programy druhych, tretich i ctvrtych stran nepomaha.
PavelR. (2184)|31.12.2004 12:48
[QUOTE="Milan32"]Mel bych dotazek, kdyz spendlickem tuknu do te direcky na 410-tce tak se masinka resne a ukonci se vse co bezelo, ale o data neprijdu. Mozna to neni hardreset, ale coz pak je?

Milan[/QUOTE]

... řekl bych, že tzv. soft-reset, který jen PDA restartuje :)

PavelR.
Zdenek Malinsky (9781)|31.12.2004 12:57
Spendlik do durecky:D - to mi pripomina meho stareho Palma od US Robotics=predchudce Palm.
Ano, na 99,9% to bude soft reset=jakoby ctrl+alt+del na PC. Tedy pokud ta direcka neni sluchatkovy vstup nebo optika fotoaparatu. :D :D :D
PS: Opravdu musis spendlik? Stylus nejde pouzit?
TheMelin (1642)|31.12.2004 13:02
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]
PS: Opravdu musis spendlik? Stylus nejde pouzit?[/QUOTE]

U FS 720 se dá odšroubovat horní konec stylusu.Je to určeno k soft resetování.Zkus to,myslím,že to půjde i tobě ;)
Zdenek Malinsky (9781)|31.12.2004 13:10
[QUOTE="TheMelin"][QUOTE="Zdenek Malinsky"]
PS: Opravdu musis spendlik? Stylus nejde pouzit?[/QUOTE]

U FS 720 se dá odšroubovat horní konec stylusu.Je to určeno k soft resetování.Zkus to,myslím,že to půjde i tobě ;) [/QUOTE]
On Tvuj Game-boy umi soft reset? :D :D :D
Ja mam iPAQ, tam nic sroubovat nemusim.
PS: SR jde tlacitkem z displeye, umi to spousta softu(i free).
PavelR. (2184)|31.12.2004 13:23
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]SR jde tlacitkem z displeye, umi to spousta softu(i free).[/QUOTE]

... ano (používám tento způsob SW resetu i přesto, že mám iPAQ, kde k resetování stačí pouhý stylus); nějak jsem líný PDA otáčet :) Nicméně tato diskuze se týká HW resetu, tak si dovolím vrátit se k tématu a doporučit freewarovou utilitu k provádění HW resetu (odzkoušeno na LOOX 600/610 kvůli kterým jsem si ji pořizoval, dále pal na iPAQu 3970/5450/2210/4700). Ke stáhnutí zde ...

PavelR.
Milan32 (53)|31.12.2004 14:04
Inu samozrejme ze demontuji stylus, ale jde to i paratkem. Mam soft res i jako ikonku, ale k te se holt pri zatuhnuty masime nedostanu. Ja jen ze kamos na n30 kdyz do durecky tukne, tak prijde o vse. Totez Yakuma GPS. Tak mi to prijde spis fajn.

Milan
Zdenek Malinsky (9781)|31.12.2004 14:20
[QUOTE="Milan32"]Inu samozrejme ze demontuji stylus, ale jde to i paratkem. Mam soft res i jako ikonku, ale k te se holt pri zatuhnuty masime nedostanu. Ja jen ze kamos na n30 kdyz do durecky tukne, tak prijde o vse. Totez Yakuma GPS. Tak mi to prijde spis fajn.

Milan[/QUOTE]
To je divne, pri soft resetu se vymazou (mely by) JEN neulozena data-nepotvrzene formulare, rozepsane dokumenty apod. Pri hard resetu se zarizeni uvede do stavu z vyroby. Zustane jen to, co je v ROM.
Pokud pri SR drzi tlacitko napajeni=zapnuti, jde o HR. Jinak fuckt nevim :?
Eloherd (88)|31.12.2004 15:36
Fuj, hardreset... nesnasim.. reinstalace mi zabere hodku... ale trikrat denne mi to stacilo nazacatku :) ted uz nemusim... nabazil sem se... jinak zatim vsechny problemy, ktery byvaly se mi darilo resit Softresetem :) asik polovina jich buva s hrama, kdyz je clovek moc ukvapenej a ctvrtina s wifikartou :) ty bejvali.. ted uz nejsou. :) Kdyz se clovek chova slusne ke svymu zarizenicku, netreba SR :) ikdyz nektery programy to uz maji v povaze :)
Benedikt_ce4you (101)|31.1.2005 14:25
Jak je to s registry? Vyčístí se hardresetem? Mám PDA úplně nově a jako začátečník jsem zkoušel samozřejmě kde co,a celý PDAčko jsem různými instaly a uninstaly asi notně zas..l. Je HardReset kompletní čistka:?:
PavelR. (2184)|31.1.2005 15:17
[QUOTE="Benedikt"]Je HardReset kompletní čistka:?: [/QUOTE]

... ano je (tj. včetně naistalovanch programů v RAM, registrů atd.)

PavelR.
Benedikt_ce4you (101)|31.1.2005 20:47
A ještě jeden začátečnický:
PDA jsem hardresetl. Do čistého si nainstaloval vše co chtěl, provedl nastavení k obrazu svému a.... a provedl ten tzv. kompletní backup do souboru na disku (nebo na kartu). Můžu to nyní chápat tak, že bych po dalším hardresetu jen udělal restore z tohoto backupu a byl přesně tam, kde jsem teď? Včetně všech těch nastavení?
PavelR. (2184)|31.1.2005 20:57
... ano.
Red Dwarf_ce4you (187)|20.11.2005 19:20
Dnes se mi stala velice zvláštní věc. Četl jsem knihu (v Acrobat Readeru 2.0) a na poslední stránce mi PDA zatuhlo. Zkusil jsem AR zavřit - bez reakce. Pak vypnout PDA a SR - opět nic. Tak už jsem se začal "těšit" na HR a nutnou obnovu dat. Nechtělo se mi to ale dělat hned, tak jsem PDA uložil do obalu. Asi po 10 minutách se ozval typický zvuk, ozývající se vždy při startu a - světe div se - PDA naběhlo jako po SR :O Předtím byl už i displej vykreslen jen jakoby napůl, což se mi před posledním HR také stalo. Tak vážně nevím. "Opravilo" se vám někdy úplně zakouslé PDA samo? Každopádně jsem zvědav, jak dlouho mi teď Loox vydrží fungovat normálně.