Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

FSC Pocket LOOX 720 - co byste měli vědět

Pavel Koza (4761)|11.11.2004 14:54
V této diskuzi by měl být na jednom místě seznam tipů, triků a utilitek pouze pro LOOXe 720. Pokud o nějaké utilitce či zlepšováku víte, můžete zde vesele diskutovat, já to čas od času projdu a zaktualizuji tento příspěvek.


DOWNLOAD
Loox720 ButtonHold Switcher - utilitka řešící problém s tlačítky v některých hrách
VGA GAPI - vylepšený ovladač grafiky, měl by pomoci zvýšit grafický výkon
oltcit (1098)|15.11.2004 02:19
Dobry den,ako novopeceny
majitel Looxika prispejem malym tipom.Nakolko mi "milasik"stale vyklzoval z ruk tak som na bocne strany nalepil asi 7 mm siroke kusky ciernej papierovej krepovej lepiacej pasky po celej dlzke prehlbenej casti bokov pristroja.Efect je
vynikajuci: lepsie sa drzi v ruke,nema tendenciu vyklzavat,poskytuje mechanicku ochranu a dobre to aj vypada :cool:
Šeba_oldd (1184)|18.11.2004 11:53
Bude to sice tuplované, ale pro lepší vyhledávání a setavy toho co lze pro LOOX 720 - velice užitečně využít sem dávám ještě několik odkazů.

ozBT - automatický Bluetooth spínač pro PocketPC
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=4557

ozVGA - nový software pro VGA zařízení
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=4310

Wi-fi na LOOX720
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=4161&dd=0&fi=10

Crusader_ce4you (624)|20.11.2004 00:42
Jsou nějaké programy, které jsou psané pro QVGA obrazovku a na VGA zařízení (Loox 720) špatně překreslujou (třeba alturion verze 5.3 a nižší). Tento ovladač problém s překreslováním řeší.
Falco_ce4you (311)|27.11.2004 09:33
Pro všechny kdo máte u Looxe 720 problém s ActiveSync přes BT je zde návod jak na to.
Jsem asi LAMA, ale trápil jsem se s tím skoro týden, až jsem narazil na tento krok-za-krokem návod. Prý je přímo od FSC. Ale co je hlavní - opravdu to pak chodí. Nevím co jsem dělal špatně, zdá se mi že jsem to dělal v podstatě stejně. Hm, nevím. Před tím to nechodilo, teď ano. :sarcastic:

Možná to s mírnou obměnou bude chodit i pro jiné PDA.
Milan Švec (938)|12.3.2005 12:46
Při použití CF karty Kingston 1GB na LOOXi 720 můžou vzniknout potíže s jejím použitím. Přesně jak se stalo na II. srazu nic netušícímu Pavluchovi, který mi půjčil vlastní zmíněnou kartu a už to bylo. Všechna data z karty zmizela.
Jak jsem nyní (ve spolupráci s Pavluchou :yes: ) zjistil, problém byl skutečně na straně výrobce karty.
Při průzkumu mých oblíbených zdrojů firstloox.org a ppc-welt.info (Petře/Šebo - tady to beru :) ) jsem až teď zjistil, že věc tam byla řešena už v prosinci 2004, protože se týkala mnoha dalších.

Teď už to máme tedy potvrzeno.

Detaily máte na firstlooxu, případně ještě na ppc-welt.

Řešení našel mla_de_nijs, Holland na FirstLooxu.
Cituji z diskuze:

"Hello Everybody,
Fujitsu Siemens has got my card now. They have noticed that the problem is caused by a difference in the bootsector of the card. The cards manufactured in CHINA work FINE in the loox 720 but the cards manufactured in JAPAN do not work properly. FS is writing a patch at the moment to solve this funny problem. When the patch will be ready, they cannot tell. Be aware, people who want to buy a Kingston CF card, NOT to choose a Japanese one but take a Chinese one!

A závěr:
"I have news about the Kingston CF card problem. FS has contacted Kingston and they admid that there is a problem with a certain batch of CF cards. My card has P/N 9930413-001.A00 which contains a controller called "Renesas" which happens to be a sensitive one that doesn't work properly with the new Intel chipset. This Kingston card has to be replaced by another one and I should contact the reseller first. If they do not help me, I can contact Kingston.
So, folks, this story has ended. Please remember, if your Kingston CF card does not work, ask kingston if your card (see part number (P/N) of the card) contains this sensitive "Renesas" controller. If so, you should change your card against another one."
(mla_de_nijs, Holland)

A pak už jen stačilo zjistit, kde byla vyrobena Pavluchova karta.
Ano, uhodli jste. V Japonsku.

POZOR tedy při nákupu zmiňované karty. :!:
RaS (17)|14.3.2005 14:44
Zdravím,
nevíte náhodou jestli ten problém trvá i po updatu ROM Looxe?

Dík
Milan Švec (938)|14.3.2005 15:38
Jak výše uvedeno, problém se týká chyby určité dávky karet Kingston vyrobených v Japonsku. V případě zjištění dotyčného problému má být kontaktován dodavatel takové karty a má mu být poskytnuta výměnou jiná karta.
Nejde tedy o záležitost, která by se měla řešit změnou systému LOOXe 720.

Ale až se sejdem s Pavluchou na IV. srazu, rád jeho kartu na 720ce se systémem po upgrade prověřím. Zejména, bude-li ji mít zase plnou muziky. Pocket Mechanic už mám taky (viz) a s jeho "Low Level Format" nebo "Logical Format" se dají dělat divy. :)
RaS (17)|14.3.2005 16:04
V prispevku nahore pisete [QUOTE]FS is writing a patch at the moment to solve this funny problem. When the patch will be ready, they cannot tell.[/QUOTE]. Tak doufam ze ten patch je zahrnut v updatu ROM. Jinak tesim se az to vyzkousite a poreferujete. Chtel bych si ji koupit, ale trosku se bojim.

PS: Nevite nahodou o nejakym shopu v CR, kde ji maj s dozivotni zarukou. Vim ze se to tu uy nekde resilo, ale nemuzu zadnej najit.
TomasCZ (14)|16.4.2005 10:36
Ahoj, mám LOOXE 718W a včera jsem si přinesl CompactFlash kartu 1GB.
Problém je v tom, že mi ji LOOX vůbec nenajde, našel mi ji jednou a to hned poprvé, když jsem ji vyndal a zase znovu zandal, tak už to nic nenajde.
Co mám dělat? Myslíte že je problém u mě v LOOXovi, nebo že je blbá karta. Koupil jsem tuhle : 1 GB CompactFlash Card - KINGSTON.
Díky za odpověď co mám dělat.
Pavlucha (1496)|16.4.2005 21:15
[QUOTE="TomasCZ"]... Myslíte že je problém u mě v LOOXovi, nebo že je blbá karta. Koupil jsem tuhle : 1 GB CompactFlash Card - KINGSTON.
Díky za odpověď co mám dělat.[/QUOTE]

Četl jsi příspěvky nad tvým? Je to tam jasně napsané !!! :sarcastic:
psaf (81)|20.4.2005 18:56
Pouštěl jsem si film na LO0X720 z CompactFlast 2GB (read 9Mb/s). Po cca 10 vteřinách se vždy přehrávání na chvíli zastaví, jak kdyby čekal na přísun dat. Pro přehrávání jsem pou BetaPlayr 0.96. Pokud jsem to samé video pouštěl na starém ASUS620 tak to bylo bez problémů. Předpokládám, že to můžou být ze dvou důvodů:
1) Pomalá sběrnice mezi RAM a CompactFlash/SD
2) Pro VGA dispaly se přenáší mnohem více informací než QVGA display.

Nevíte někdo zda by to řešil poslední upgrade na LOXX720?
psaf (81)|20.4.2005 22:12
[QUOTE="psaf"]Pouštěl jsem si film na LO0X720 z CompactFlast 2GB (read 9Mb/s). Po cca 10 vteřinách se vždy přehrávání na chvíli zastaví, jak kdyby čekal na přísun dat. Pro přehrávání jsem pou BetaPlayr 0.96. Pokud jsem to samé video pouštěl na starém ASUS620 tak to bylo bez problémů.[/QUOTE]
Již jsem na to přišel. Dělá to weather panel v today obrazovce. Jakmile jsem jej vypnul, tak to jelo už OK :) . Docela by mně zajímalo, jak tyhled today udělátka vytěžujou proceso a jaký to má následně vliv na vybíjení baterky.
homoludnes (14)|6.1.2006 17:27
Prosím o radu jaký GPS modul si pořídit k 720 pro navigaci v autě. Díky za rady z vlastní zkušenosti.
Zdenek Malinsky (9781)|6.1.2006 19:57
Pokud má být GPS BT, tak asi nejlepší volbou bude tahle. Nevidím jediný důvod, proč by to nemělo fungovat.
Mlok_ce4you (154)|6.1.2006 21:54
psaf : To je divný, mě ta samá konfigurace šlape s Weather panelem v pořádku. Jak máš dělaný to video? Myslím datový tok, atd.
Trainzak_ce4you (176)|21.2.2006 21:45
K tomu ovladači VGA GAPI:
Zkoušel ho někdo? Zdá se mu výkon opravdu větší?
beecher (9270)|23.2.2006 18:45
Podle tohoto testu to vypada ze jo.
Jirka007 (161)|28.2.2006 13:09
Pánové, prosím o radu.Myslíte, že so Loox dokáže poradit s Microdrivem 6GB?
Jestli by s ním nebyly problémy, tedy aby dokázal pracovat s takovou velikostí.
Děkuji za rady.
beecher (9270)|28.2.2006 14:48
Pracovat s nim urcite dokaze (takova velikost neni problem), problem bych spise videl ve spotrebe Microdrivu. Ta je priserna.
Jirka007 (161)|28.2.2006 15:01
Koukal jsem po diskusích a celkem dost lidí ho používá ve foťácích a zase tolik si na spotřebu nestěžovali.
beecher (9270)|28.2.2006 15:24
Jenze fotak ma sva specifika, nepouzivate ho standardne x hodin v kuse...
Jirka007 (161)|28.2.2006 15:40
Hm.To je fakt, ale cena je famózní.6GB za 4700,-s daní je super.
Takové množství místa, na to se vejde blbostí :)
SelinaK (77)|12.5.2006 11:35
Tak mám nového Looxe 718 a kapánek mě zklamala žlutá barva displeje. Nečekala jsem, že bude až tak žlutej - na druhou stranu to bude příjemnější na noční čtení, protože na nejslabší podsvícení svítí opravdu slabě a teplejší barvy nebudou tak bodat do očí. Víc mě zaráží, že je osvětlený trochu nerovnoměrně - v pravém dolním rohu je lehce tmavší. Asi jako když se probouzí LCD na noťasu, tak jsou dole taky někdy fleky, než se rozzáří naplno. Doufám, že se to časem poddá, nebo že se poddám já a zvyknu si :)
Zdenek Malinsky (9781)|12.5.2006 13:05
Žloutenka? Nové PDA? Já myslel, že to bylo jen na prvních sériích 718 a 720 a pak už to bylo good. Prostě část těchto modelů, MDA 3 a HP iPAQ 4150 (míval jsem) trpí touto nemocí. Asi něco s játrama. :( :(
Poučení pro příště - pořádně si prohlédnout displej. Doporučuji při nákupu prozkoumat, zda nejsou vadné pixely a žlutost na prázdném word dokumentu při plném podsvícení a pak třeba při minimálním (ne úplně vyplém).
Juundra (34)|12.5.2006 15:05
Já mám looxe 720 už skoro rok ale displej mám perfektní žádné fleky ani špatné pixely:D
rhinos (113)|1.6.2006 12:50
mam mozna blbej dotaz ale kdz mam c550 muzu taky prepinat do vga nebo to uz loox dela automaticky?
Zdenek Malinsky (9781)|1.6.2006 13:45
C 550 má TFT displej s rozlišením 480 x 640 bodů tj. VGA displej. S tím nic nenaděláš a víc ani míň bodů (pixelů) si tam žádným přepínáním nepřičaruješ.
bufan1 (110)|1.9.2006 09:29
[QUOTE="homoludnes"]Prosím o radu jaký GPS modul si pořídit k 720 pro navigaci v autě. Díky za rady z vlastní zkušenosti.[/QUOTE]

GPS Bluetooth modul Navibe (chip Sony) 1900,- s DPH a se 720 šlape suprrrr
bufan1 (110)|1.9.2006 09:30
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Žloutenka? Nové PDA? Já myslel, že to bylo jen na prvních sériích 718 a 720 a pak už to bylo good. Prostě část těchto modelů, MDA 3 a HP iPAQ 4150 (míval jsem) trpí touto nemocí. Asi něco s játrama. :( :(
Poučení pro příště - pořádně si prohlédnout displej. Doporučuji při nákupu prozkoumat, zda nejsou vadné pixely a žlutost na prázdném word dokumentu při plném podsvícení a pak třeba při minimálním (ne úplně vyplém). [/QUOTE]

REKLAMOVAT!
Maaarty (49)|25.9.2006 22:29
Takový malý poznatek z Looxe720. V menu Nastavení/Připojení/ položka Přenést. Doporučuji vypnout(smazat faju) "Přijmout všechny příchozí infra přenosy". Pokud je políčko zaškrklé tak infraport LooXika je neustále zapnut. Z vlastních zkušeností můžu říct že se výdrž baterie trošku prodloužila (je to poznat).
P.S.: Doufám, že jsem tímto příspěvkem někoho nepobouřil :D a taky doufám, že tento příspěvek tu ještě nebyl.
LubosSK (2)|7.11.2006 18:11
Ahoj, zacinam s Looxom718 a pri hrani s Wifi zmrzol.:oops: SoftReset nepomohol, musel teda nasledovat HardReset. Bol som v klude, kedze poslednu zalohu celeho systemu na kartu som si v FSC Backup urobil pred tyzdnom. Restore prebehol v poriadku, avsak po nutnom softresete zase vidim len delfinikov a nic ine ako HadrREset nepomoze. Robim nieco zle?Poradte, prosim.
bufan1 (110)|7.11.2006 20:57
Ahoj. Provádíš Hard reset správně? Držet napájení plus resetovací čudlík. Koupil jsi to PDA nové? Asi spíš starší, že jo. Možná ho ten původní majitel prodal kvůli tomuto problému. Mám 720 a na ní jsem na stránkách Fujitsu Siemens našel update ROM. - (přeinstalace systému)
Provádí se stejně jako instalování aplikací, jen trvá dýl a nesmíš jí přerušit. Zkus ten update ROM někde najít. ;)
LubosSK (2)|8.11.2006 16:28
[QUOTE="bufan1"]Ahoj. Provádíš Hard reset správně? Držet napájení plus resetovací čudlík. Koupil jsi to PDA nové? Asi spíš starší, že jo. Možná ho ten původní majitel prodal kvůli tomuto problému. Mám 720 a na ní jsem na stránkách Fujitsu Siemens našel update ROM. - (přeinstalace systému)
Provádí se stejně jako instalování aplikací, jen trvá dýl a nesmíš jí přerušit. Zkus ten update ROM někde najít. ;) [/QUOTE]

bufane, dik. HardReset robim, ako hovoris. Ten update skusim, ale potom asi nebudem moct urobit restore stareho zalozneho suboru, ak nesedia verzie systemu, nie? Inak, to PDA som kupil nove.
Maaarty (49)|8.11.2006 16:47
delalo mi to same u Loox720.Jedine co pomohl HW reset a vse postupne znova nainstalovat.Jinak to bylo tim ze jsem chtel usetrit trochu ramky a vsechno jsem to hazel na kartu. Bohuzel karta se nacte az pote co se provede nabootovani zarizeni.Takze veci co se meli nabootovat pri startu se kously a pda se nerozbehlo. TIP:vse co se bootoje instaluj do ramky (Batti,iLauncher, Wisbar ...) co potrebujes rychle spustit a nebootuje se tak do looxstore(Opera,Agile,TotalCMD ..) a zbytek na kartu(hry,navigaci...)
freeman30 (11)|31.3.2007 18:26
mohli byste někdo prosím změřit kolik je přesně rozměr displaye u looxe 720? mám c550 a objednal jsem si od boxwave fólii a je o něco menší. údajně na toto pda pasuje přesně fólie rozměru 720-ky. díky
bufan1 (110)|31.3.2007 19:30
[QUOTE="freeman30"]mohli byste někdo prosím změřit kolik je přesně rozměr displaye u looxe 720? mám c550 a objednal jsem si od boxwave fólii a je o něco menší. údajně na toto pda pasuje přesně fólie rozměru 720-ky. díky[/QUOTE]

56 x 74 mm :-)
frogale (447)|13.9.2007 19:00
mohl by nekdo tyhle vlakna oddulezitit? model 720 uz je mezi FSC pdackama poradny dedecek.. tohle tady na prvnim miste je fakt zbytecne...
gartik (46)|10.11.2007 12:15
[QUOTE="Trainzak"]K tomu ovladači VGA GAPI:
Zkoušel ho někdo? Zdá se mu výkon opravdu větší?[/QUOTE]
- podle testu ano...

No rád bych se podělil s někým kdo má zkušenosti, po instalaci a restartu mi nepříjde že by moje pda (C550) se nějak zrychlilo.. :?
Sec_ce4you (2)|1.3.2008 14:44
zdravim,
Kde se dá sehnat kabel USB host k FSC Pocket LOOX 720? Na netu jsem našel jenom nějakej kabel 3v1...
předem díky za odpověď
vorech
ResHacker (20)|3.3.2008 19:12
No ten USB host kabel by měl bejt ve standardní dodávce s LOOXem ne?
Sec_ce4you (2)|3.3.2008 21:07
[QUOTE="ResHacker"]No ten USB host kabel by měl bejt ve standardní dodávce s LOOXem ne?[/QUOTE]
Já jsem si LOOXe koupil už jetýho od známýho. Mam jenom pár věcí k němu, ale kabel ne.