Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

pouzdro na kolo

r.o.m.i (23)|10.11.2004 17:05
Zdravím
Jako fanoušek cyklistiky bych rád používal svoje PDA jako GPSku při různých cyklovýletech, ale nevím kam a jak to připevnit:? A riskovat pád z metrové výšky na silniční lišej, na to nemám odvahu!:O Nemá s tím někdo z vás nějaké zkušenosti? hodilo by se něco jako tady to
https://www.svethardware.cz/konecne-poradny-cyklisticky-pocitac/19564

akorát místo palma bych tam strčil pocket pc. Mít takovej tachometr na kole - Dalo by se s tím dělat hafo zajímavejch věcí!:D
pokud by měl někdo nějakej nápad nebo zajímavej odkaz, tak please napište, dík
r.o.m.i (23)|11.11.2004 00:08
no na to sem se díval, ale podle toho obrázku nějak nechápu jak to funguje:? Ty tohle používáš???
richard2 (150)|11.11.2004 07:37
Já spíš používám držák do auta. Na kolo si PDA-čko raději neberu ;)
r.o.m.i (23)|11.11.2004 21:19
právě bych to potřeboval na kolo, když na palmu existuje soft že to funguje i jako programovatelnej tachometr , tak na ppc musí taky něco byt:evil: vím že je to trochu risk, ale co bych neudělal kvůli dobrýmu pocitu?:D Asi to budu muset nějak vymyslet sám. Snad to po 10 metrech neupadne - to bych se asi zhroutil. A obzvlášť když teď chcu kupovat ASUSA 730:D už se nemůžu dočkat:yes:
Vít_ce4you (156)|11.11.2004 22:43
Ja taky shanim drzak na kolo na MDA II. Mit tam pustenou mapu s GPS... Naposled mne MDA v kapse stalo par set metru prevyseni po sousedni ceste zbytecne.
Rom4n (340)|20.11.2004 19:48
NO TO JE NADHERA!!!! Taky jsem uvazoval o cyklometru z PDAcka, ale jeste jsem si neoveril, jestli je to mozny.. ted to vim :)) (to bych si bejval nekupoval novej docela slusnej tachak:? ) No, o drzaku taky uvazuju a hodlam to urcite nejak vyresit, zatim jsem dosel k nazoru sehnat nekde universalni na mobil do auta, trochu to upravit a fouknout na riditka pomoci drzaku treba na svetlo.. Protoze kdyz jsem koukal na ceny originalnich drzaku PDA, tak to se mi vazne zda docela dost
Standa_ce4you (380)|3.2.2005 21:05
Sice trošku pozdě ale přece...:)
Už jste to někdo zkoušeli? Taky uvažuju o připevnění cihly na řídítka. Nebudou pro PDA otřesy na kole škodlivé?
Rom4n (340)|3.2.2005 21:19
ja bych to tak neprozival, jelikoz mi nekolikrat osklive vypadl muj draky iPAQ nazem primo z ruky a zije, tak bych otresy neresil :) .Nekde v tonto foru jsem udelal diskuzi a poslal neolik fotek a postavil vlastni drzak z uni na mobil, tak se skus po tom juknout, uz presne nevim, kam jsem todal.. Kdybych ted z iPAQa nepsal, takje poslu sem
Standa_ce4you (380)|3.2.2005 21:44
Díky, už jsem to našel.
Myslel jsem, že jsem jediný, kdo je "jiný" a chce mít PDA i na kole:)
Rom4n (340)|3.2.2005 21:52
no, jedno kolo tam PDA je, ale je to jedna fotka a prej to uz sundal. Jestli jsi nasel vic fotek a popis, zihane modry kolo a na nem h1930, tak jsem to ja ;)
BTW ty jsi Dolinek?? Nebo jen nejaka parodie, hehe:cool:
Standa_ce4you (380)|3.2.2005 22:26
Jo, myslím že to bylo ono, tak nějak si to taky představuju:)
Jinak spojení mého jména s příjmením toho pochybného pěvce si vyprošuju! :D
Benedikt_ce4you (101)|4.2.2005 02:00
Já bych ty otřesy nepodceňoval. Náhodné vypadnutí PDAčka z ruky a jeho přežití toho pádu bez újmy je něco jiného než ty kontinuelní otřesy na řidítkách.Těm konkrétním švábům uvnitř to bude asi volný, ale co spoje ke konektorům a na display? Neřekl bych, že jsou dimenzovány na třepání po polňačce, ale spíš na polehávání v kapse u saka při jednáních. Já z toho mám obavy, v kanclu a v autě je to přeci jen něco jiného než na kole v terénu. Nebo jsou to už z výroby outdoor a offroad mašinky? (Sám přemýšlím jak udělat PDAčku pohodlí na motorce, ale tak, abych na něj stále viděl.)
Standa_ce4you (380)|5.2.2005 10:02
Právě, taky se bojím spíš těch dlouhodobých otřesů. Ale stejně to asi v létě zkusím. Krabičku ale udělám dostatečně vypodloženou, ať je PDA jako v peřince a nějakou ochranu shora, kdybych se odporoučel na zem. Buď jen nějaké mřížky nebo víčko s výřezem pro displej a tlačítka.
Pavlucha (1496)|5.2.2005 10:46
Co se futrálu týká, už dlouho přemýšlím o tomhle (cena je teda strašlivá), protože to chci na enduro a nechci pořád někde zastavovat a zapínat/vypínat PDAčko. Kdyby se to uvnitř vypolstrovalo měkkou pěnovou gumou, tak by PDAčku ani klepání nemuselo vadit.
Standa_ce4you (380)|5.2.2005 11:59
[QUOTE="Pavlucha"]Co se futrálu týká, už dlouho přemýšlím o tomhle (cena je teda strašlivá), protože to chci na enduro a nechci pořád někde zastavovat a zapínat/vypínat PDAčko. Kdyby se to uvnitř vypolstrovalo měkkou pěnovou gumou, tak by PDAčku ani klepání nemuselo vadit.[/QUOTE]
No, pouzdro vypada dokonale, bohužel ne za tu cenu. 80-140 Euro je fakt dost na to, abych to ještě polstroval. Ale jako inspirace pro vlastní výrobu dobré;) . Bude to stát trochu práce, nebude tak pěkné, ale cena snad bude pod pět stovek.
Benedikt_ce4you (101)|5.2.2005 21:36
Jako inspirace pro pokus "urob si krabičku pro PDA na řidítka sám" snad jo, ale každá z těch pixlí je dražší než celé to moje PDA na inzerát. Vidím to na domácí bastl založený na nějaké plastové krabičce za 25,50 a zbytku polyuretanu z izolace trubek. Hlavní důraz bych kladl na pružné připevnění toho celého k řidítkám, ale to mě nic kloudného zatím nenapadá. Ohledně motorky přemýšlím spíš o něčem na způsob tankvaku s magnety, aby se to dalo přiklapnout na nádrž a pohoda, a přitom vlastně okamžitě sundat a dát do kapsy.
Mashe (622)|13.5.2006 20:00
neco noveho? :))
Standa_ce4you (380)|13.5.2006 20:24
Konkrétně já jsem se na pouzdro vybodl, ono ježděná na biku a kontinuální otřesy fakt nebudou pro pda to pravé. Cihlu sice zatím vozím pořád, ale to jen do doby, než koupím baterku do mé krásné nové Nokie 3310, kterou mám na kolo. GPS budu mít asi Garmina Legenda, takže pda na kole ne.
Mashe (622)|13.5.2006 21:01
no jeste me napada varianta s headsetem a hlasovou navigaci, ale to by chtelo doladit aby to bylo jaks taks presne :)

netestoval nekdo tu hlasovou na vigaci na kole? (at uz s hedseatem nebo bez)
koniczek (10)|8.10.2006 17:57
[QUOTE="Mashe"]netestoval nekdo tu hlasovou na vigaci na kole? (at uz s hedseatem nebo bez)[/QUOTE]
Několik posledních víkendů jsem zkoušel tako jezdit a najel jsem tak asi 450 km. Na PDA jsem spustil SmartMaps, na kterých jsem naplánoval cestu (převážně po cyklostezkách) a nasavil, aby se 30 sekund před křižovatkou dalo hlášení. Také jsem spustil TCPMP pro přehrávání hudby. PDA jsem dal do tašky pod rám, sluchátka (KOSS The Plug) byla dostatečně dlouhá. Jezdit se podle toho dá velmi dobře, když špatně odbočíte, tak jste za 50 m (dá se nastavit) upozorněni, že jedete špatně. Když PDA ztratí signál z družic, tak dostatečně silně zapípá, to samé pak, když ho zase najde. Překvapila mě výdrž na baterky, kdy můj LOOX N520 vydržel s vypnutým displayem něco kolem 5-ti hodin hudby a navigace. Užitečnost jsem vyskoušel také např. jednou v noci, kdy jsem sice mohl se slabým světlem vjet do díry, ale měl jsem jistotu, že jedu správně.
Vlada165 (676)|9.10.2006 09:41
Yakumo DeltaX vozim na riditkach od jara v origilal drzaku cca 1500km, akorat jsem misto puvodnicho sroubu udelal "cipant na riditka" a kdyz prsi, tak pres to hodim "plastenku" z pouzdra na prukazky.
Jistim to radeji "elegantni" gumickou na rexovky, protoze jeden nikdy nevi, kdyzby to nahodou chtelo na vetsi dire vyskocit ;-).
Blbe se to v "plastence" ovlada, ale v nouzi to jde a vetsinou si vystacim z HW tlacitky treba pri prepinani programu.
Otresu se take bojim a jezdil jsem i pri 38 stupnich na slunicku a zatim jsem asi mel vic "stesti nez rozumu" (na pologaluskach to na tech deravych silnicich asi dostava zabrat).
Baterka vydrzi tak na vylety do 60km, ale v brasne pod ramem vozim nahradni zdroj 4x2800mAh tuzkovky, ktery nabije celou hlavni naterku 4.5x, ale zdroj zapojuju jen "na dosjezd", kdyz je hlavni baterka vybita a jezdil jsam takto treba po nemecku vylety kolem 90km.