Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ma dnes jeste vyznam kupovat PDA bez VGA???

JirKa.K_ce4you (58)|9.11.2004 23:38
Otazka do diskuze:
Ma dnes jeste vyznam kupovat PDA bez VGA???
beecher (9270)|10.11.2004 00:05
Ač mám DP2, tak jednoznačně jsem proti kupování čehokoliv s menším rozlišením nez 480x640...
Pavel Koza (4761)|11.11.2004 18:57
Ja se domnivam, ze rozhodne MA smysl uvazovat i nad zarizenim s QVGA displejem. Samozrejme zalezi i na tom, na jak dlouho zarizeni planujete koupit. Ja osobne vidim vyhody QVGA v techto bodech:

1. Velikost a hmotnost. Vsechna VGA zarizeni jsou ted brana jako high-endova, takze sice jsou hodne vykonna, ale v porovnani s obzvlaste povedenymi QVGA prilis velka i tezka.
2. S tim souvisi cena, diky konkurenci je to sice cim dal tim lepsi, ale porad je i to nejlevnejsi VGA zarizeni vyrazne drazsi nez QVGA.
3. Pokud je pro vas dulezite hrani her, VGA opet neni to prave. Vetsina her je sice vice ci mene hratelna, ale dokonale to neni a VGA her je jen par kusu. A pokud jsou me informace spravne, tak to do WM2005 o moc lepsi nebude (pry z duvodu nekompatibility jednotlivych grafik, ale je to jen JPP...)

Samozrejme, VGA displej je uzasny, ale kdyz budete postupovat logicky (tedy CO presne potrebuji a KOLIK za to chci dat), pominout QVGA proste nemuzete...
Radek Novák (309)|11.11.2004 19:39
[QUOTE="Pavel Koza"]VGA her je jen par kusu.[/QUOTE]

To je sice pravda, ale pribyvaji dalsi a casem jich urcite bude spousta...
Wuffi (1599)|11.11.2004 20:06
[QUOTE="JirKa.K"]Otazka do diskuze:
Ma dnes jeste vyznam kupovat PDA bez VGA???[/QUOTE]

Mno ja predpokladam ze do pul roku se VGA prosadi coby standard i ve vyssi stredni tride PDA. Ale mozna ze se mylim. Odbornik nejsem.
ron.jeremy (92)|11.11.2004 21:49
Má, protože některé typy zařízení s VGA displeji neexistují. Viz. MDA2 - srovnatelné zařízení s GSM a zároveň VGA displejem bohužel není. Snad se dočkáme s MDA4. Kdyby existovalo, hned bych do něj šel...
botur (67)|19.2.2005 14:30
Podle me to smysl nema, protoze sice kvalita obrazu bude jiste lepsi. Ale co by pro me byl dulezity fakt, je to, ze to taky bude vic zdimat baterku. Pocket PC je prece o toho, abychom byli mobilni a ne od toho aby nam pda zdechlo za 2 hod.:no: Zase ale co se tyce pousteni filmu to musi byt super, ale to bych se radeji podival na PC nebo na DVD a netahal to do PDA.:yes:
Arius_ce4you (49)|19.2.2005 14:38
no napr ja som teraz kupil 2210 z druhej ruky za 5500 SKK si to preratajte na czk :) ale je to dost lacno myslim a na to na co ho mienim pouzivat (hlavne mp3 a e bookz) mi je vga fakt zbytocne nehovoriac o tom ze som student a aj tych 5500SKK bolo pre mna docela dost... takze QVGA stale smysel ma
hybo (3107)|19.2.2005 16:28
To je otazka stejna, jako kupovat, nebo nekupovat bezne GSM telefony, kdyz uz jsou smarty? Vzdy je to otazka potreb, stylu pouzivani, moznosti, ktere ten ci onen uzivatel potrebuje a bude v budoucnu potrebovat. Jiste, nekdy se kupuje s "ohledem na budouci moznosti", jenze jak se ukazuje, casto k te "budoucnosti" nedojde. Jiste, student, kteremu je ted 16 let jeste nevi, jak se do zivota "zaplete", ale u nej prevladaji vetsinou cena, vzhled, boom, moda, .... :-) U cloveka, co to chce kupovat na praci je jiz vetsi pravdepodobnost, ze ma nejake potreby dobre popsatelne a taky, jaka je "perspektiva" jeho vyvoje dal a dle toho se vse odmotava. Ja treba bych VGA ani nechtel, i kdyby ho neco ala MDA Compact melo. Naopak, nekdy si reknu, skoda, ze uz nejsou display s zadnou a cernou barvou.Proc? Protoze spotreba ... :-)))))) Takze smysl to ma, i nema, dle toho, kdo se pta :-)
Vojtěch Barták (180)|26.2.2005 08:08
Souhlasím. Když jsem se rozhodoval, jaké PDA si koupit, sebekriticky musím říct, že rozhodovaly hlavně 1. vlastnosti, 2. vzhled, 3. VGA displej a až za 4. cena. (Takže jsem si koupil LOOXe). Dle mého názoru, i když semnou nemusí všichni souhlasit, je dobré si koupit zařízení, které bude aktuální i za nějakou dobu, pokud ho nechci na rok a pak si prostě koupím jiné. Podle mě je jednodušší si za ten rok koupit novou baterii. A VGA dislpej je KRÁSNEJ, a nevadí mi to i za cenu o něco vyšší spotřeby (pokud tomu tak je).
Milan Švec (938)|26.2.2005 09:03
Nemá. Nedá se na to (= displej bez VGA) koukat. I když jsem to dva roky dělal. Teď to nemůžu pochopit, že jsem to vydržel.
A navíc to s VGA je teď (= LOOX) lehčí a menší.
botur (67)|26.2.2005 09:27
Na display bez VGA se da divat v pohode. Akorat zalezi, jake ma clovek naroky + co od toho ocekava. Akorat je problem to, ze pda je min. o 2-3 tisice drazsi. Ato bych osobne ozelel VGA a radeji bych si koupil treba GPS.
Vojtěch Barták (180)|26.2.2005 09:54
Já si teda nedokážu představit, jak bych se koukal na internet v QVGA, možná jsem jenom pohodlnej, ale VGA je prostě SUPER, jak jsem napsal. A ani mi nepřijde líto, že jsem za to dal o ty "2-3 tisíce víc". Podle mě prostě VGA stojí za to. Mimo to, PDA používám především na psaní, a vyžaduju od něj, aby se mi na stráknu vešlo co nejvíc textu, na který se dá dívat, a to bych od QVGA čekat nemoh. Shrnuto, opravdu záleží na nárocích, ale já je mám asi velké = QVGA nebrat.