Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Recenze Think Outside Stowaway Universal Bluetooth Keyboard

Pavel Koza (4761)|9.11.2004 14:38
Pocket PC zařízení již dlouho není jenom trochu chytřejší diář, ale zvládne toho mnohem, mnohem víc. Vkládání delších textů pomocí softwarové klávesnice či stále nedokonalého rozpoznávání psaného písma však nemusí vyhovovat každému. Naštěstí existuje řešení v podobě malé, rozkládací klávesnice vyrobené firmou Think Outside, která je pro psaní přeci jen vhodnější. Jak vypadá a jak se s ní pracuje si budete moci přečíst v této recenzi.



Přečtěte si celou recezni.

P.S. Klávesnici ještě mám a asi si ji i koupím, takže pokud máte dotazy, sem s nimi:)
RStein (2012)|9.11.2004 14:57
Diky za recenzi Pavle, o bluettoth klavesnici se od Think Outside se zajimam jiz nekolik mesicu.
Ted by me jeste zajimalo - zkousel jste ji nekdo s MDA II? Preci jen MDA II nepouziva Widcomm ovladace.
Pavel Koza (4761)|9.11.2004 15:09
[QUOTE="RStein"]Diky za recenzi Pavle, o bluettoth klavesnici se od Think Outside se zajimam jiz nekolik mesicu.
Ted by me jeste zajimalo - zkousel jste ji nekdo s MDA II? Preci jen MDA II nepouziva Widcomm ovladace.[/QUOTE]

Nezkousel, ale jelikoz ji mam pujcenou i na nase "skoleni", bude urcite otestovana i s MDA II.

P.S. Jak tak koukam na tu samolepku na klavesnici, tam MDA II by melo byt podporovane a otestovane...
Zdenek Malinsky (9781)|9.11.2004 15:56
Tak to budu muset napsat Ježíškovi. Nevíte někdo jeho mail.adresu? :D :D
Dotazy na Vůdce:
1. Berete ji s sebou do Krkonoš? (Abychom mohli slintat a obdivovat)
2. Zkoušel jste v poslední době jinou BT klávku (pro porovnání)?
Pavel Koza (4761)|9.11.2004 16:11
[QUOTE="Zdeněk Malinský"]1. Berete ji s sebou do Krkonoš? (Abychom mohli slintat a obdivovat)
2. Zkoušel jste v poslední době jinou BT klávku (pro porovnání)?[/QUOTE]

1. Beru
2. Ne, nevim o zadne jine BT klavesnici
Miloš Strouhal (3997)|9.11.2004 16:15
Hm, tak tohle si rozhodně koupím.. :yes:
Milan Švec (938)|9.11.2004 16:39
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="Zdeněk Malinský"]1. Berete ji s sebou do Krkonoš? (Abychom mohli slintat a obdivovat)
2. Zkoušel jste v poslední době jinou BT klávku (pro porovnání)?[/QUOTE]

1. Beru
2. Ne, nevim o zadne jine BT klavesnici[/QUOTE]

ad1. Prima
ad2. Tady (HP iPAQ BT KB)

Dík za informace.
Mohl by tam být i obrázek Stowaway klávesnice přímo v akci? Nejlépe při psaní českých znaků do nějakého testovacího dokumentu - s detailem displeje?
Peta_ce4you (314)|9.11.2004 17:59
Ma byt orig HP. Nevite kdy bude?
Pavel Koza (4761)|9.11.2004 18:27
[QUOTE="Milan Švec"]Mohl by tam být i obrázek Stowaway klávesnice přímo v akci? Nejlépe při psaní českých znaků do nějakého testovacího dokumentu - s detailem displeje?[/QUOTE]

Mohl, ale nejak nechapu duvod... Kdyz rikam, ze po stisku modreho Fn + znaku "w" na displeji naskoci znak "ě", tak co na tom jeste potrebujes nazorne ukazat? Nebo mi neduverujes;)?

Nicmene pokud jde o video, tak jsem silne limitovan mym fotoaparatem, jedno video jsem do clanku dal a obavam se, ze detail na displej by byl stejne naprosto necitelny...

P.S. Pokud si to skutecne prejes, zitra neco vyrobim:)
Milan Švec (938)|9.11.2004 18:41
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="Milan Švec"]Mohl by tam být i obrázek Stowaway klávesnice přímo v akci? Nejlépe při psaní českých znaků do nějakého testovacího dokumentu - s detailem displeje?[/QUOTE]...duvod... P.S. Pokud si to skutecne prejes, zitra neco vyrobim:) [/QUOTE]Budu moc rád - protože to konečně uvidím! Nikdo ještě to psaní s BT KB nikde neukázal.
Stačila by úplně obyčejná fotka k následnému zvětšení - jenom místo těch SW ikon na displeji, když tam budou vidět aspoň trochu ty háčky a čárky ... :)
Uděláš mi radost. Budu se mít na co koukat a třeba i těšit ...
Jinak počkám do pátku, když to nevyjde.
smarter (137)|9.11.2004 19:13
[QUOTE="petrd"]Ma byt orig HP. Nevite kdy bude?[/QUOTE]

Asi pred dvema tydny jsem dostal od HP maila a tam prohlasuje, ze bude k dostani behem 2-3 tydnu, tosame tam uvadi i dnes. Mne se ten HP dokonce libi vic, ale on je vetsi a ja potrebuju neco na praci v terenu, ne ze by par mm navic mne zabilo, ale prece jenom. Krome toho cekam na klavesnici uz dost dlouho a dalsi termin bych uz neunesl
Zdenek Malinsky (9781)|10.11.2004 00:40
Na web.stránkách Mobilmania se dnes objevil článek o virtuální laserové klávesnici (laseru při práci pomáhá infračervené světlo). Jsou tam i obrázky a odkaz na e-obchod. Cena je 200 US$, což u "převratné" novinky (a kurzu $ vs. Kč) není zase tak moc.
Miloš Strouhal (3997)|10.11.2004 09:52
[QUOTE="Zdeněk Malinský"]Na web.stránkách Mobilmania se dnes objevil článek o virtuální laserové klávesnici (laseru při práci pomáhá infračervené světlo). Jsou tam i obrázky a odkaz na e-obchod. Cena je 200 US$, což u "převratné" novinky (a kurzu $ vs. Kč) není zase tak moc.[/QUOTE]

Noooo, tak teď vážně nevim.. Ta laserová je ještě lepší.. A přidat tiskara, to už mne asi nezabije..:D A zajímavá je, že MDA jsou v seznamu podporovaných zařízení pro tuto klávesnici na prvním místě.. Ještě zbývá zjistit, jak je to s českými znaky a neni o čem..:yes:
Zdenek Malinsky (9781)|10.11.2004 10:13
Tahle laserová má i tu výhodu, že se nešpiní klávesnice. A když, utřeš si stůl a valíš dál.:D Jen je otázkou, jak to bude vidět za světla, zda to bude dost čitelné. Už jsem o tom četl asi před rokem. Kdopak a zda-li to bude někdo dovážet? AH Mobile? Sunnysoft? ??? :disgusted:
smarter (137)|10.11.2004 15:26
Prvni zminku o teto klavesnici jsem videl v mobilitach asi pred 2 rokama, ze pry za chvili bude a zatim nic. Mne by tedy na ni vadily 2 veci, neda se to dat treba do klina (a kdyby se to podalo, tak by to vypadalo pekne uchylne) a taky bych necitil ten stisk, myslim ze je hodne dulezity u "velke" klavesnice.
Uni (140)|10.11.2004 16:42
Lidi neblázněte, vždyť už takovou dobu jsou na trhu IR klávesnice se všema výhodama proti BT klávesnici a vy jste teď celý vyplesklý z téhle drahé blbosti.:?:
smarter (137)|10.11.2004 17:03
[QUOTE="Uni"]Lidi neblázněte, vždyť už takovou dobu jsou na trhu IR klávesnice se všema výhodama proti BT klávesnici a vy jste teď celý vyplesklý z téhle drahé blbosti.:?: [/QUOTE]

Smim se zeptat jestli vis o rozdilech mezi IR a BT?. Rekneme to jednoduse - IR neumi strilet za roh. Jinak IR a BT se neda vůůůůbec srovnanavat, jo a nechces mi popsat vsechny ty vyhody IR oproti BT?
Zdenek Malinsky (9781)|10.11.2004 17:10
[QUOTE="Uni"]Lidi neblázněte, vždyť už takovou dobu jsou na trhu IR klávesnice se všema výhodama proti BT klávesnici a vy jste teď celý vyplesklý z téhle drahé blbosti.:?: [/QUOTE]
Co to plácáš? O jakých výhodách IR oproti BT mluvíš??? :O Jedině cena hraje pro červenou. Zkoušel jsi někdy posílat vizitku z mobilu na mobil přes IR? Hrůza. Zlatý modrozub.
S klávesama IR a BT nemám zkušenost. Pokud je to u nich opačně, beru zpět a omlouvám se:oops:
Ovšem pokud ne tak NE :)
smarter (137)|10.11.2004 17:26
[QUOTE="Zdeněk Malinský"][QUOTE="Uni"]Lidi neblázněte, vždyť už takovou dobu jsou na trhu IR klávesnice se všema výhodama proti BT klávesnici a vy jste teď celý vyplesklý z téhle drahé blbosti.:?: [/QUOTE]
Co to plácáš? O jakých výhodách IR oproti BT mluvíš??? :O Jedině cena hraje pro červenou. Zkoušel jsi někdy posílat vizitku z mobilu na mobil přes IR? Hrůza. Zlatý modrozub.
S klávesama IR a BT nemám zkušenost. Pokud je to u nich opačně, beru zpět a omlouvám se:oops:
Ovšem pokud ne tak NE :) [/QUOTE]

Naprosto s tebou souhlasim! Nemyslim si, ze u klavesnic je to jinak. Jinak se uni sam podepsal slovem "odbornik", takze nemusis na nej tak tvrde:))
Zdenek Malinsky (9781)|10.11.2004 17:43
OMLUVA OMLUVA OMLUVA OMLUVA

Omlouvám se Uni-mu, že jsem na něj tak tvrdě zaútočil. Editovano Adminem
smarter (137)|10.11.2004 18:01
DEBATU?! Snad professionalni vedeckou polemizaci, ne? Jej, ted taky odbocuji!
Takze zpatky. Pred chvilkou mi prisel mail z AH mobil, ze by je mneli zitra mit, takze pokud se nic nepo... tak si ji jiz zitra koupim
Uni (140)|10.11.2004 19:01
[QUOTE="Zdeněk Malinský"][QUOTE="Uni"]Lidi neblázněte, vždyť už takovou dobu jsou na trhu IR klávesnice se všema výhodama proti BT klávesnici a vy jste teď celý vyplesklý z téhle drahé blbosti.:?: [/QUOTE]
Co to plácáš? O jakých výhodách IR oproti BT mluvíš??? :O Jedině cena hraje pro červenou. Zkoušel jsi někdy posílat vizitku z mobilu na mobil přes IR? Hrůza. Zlatý modrozub.
S klávesama IR a BT nemám zkušenost. Pokud je to u nich opačně, beru zpět a omlouvám se:oops:
Ovšem pokud ne tak NE :) [/QUOTE]

to Smarter - jak chces psat na PDA za rohem???

Toto se jiz rozebiralo na foru o symbianu. Nechce se mi to rozebirat znova. BTW. IR je to nejspolehlivejsi a nejuniverzalnejsi komunikacni spojeni. Rika ti neco vyznam Bluetooth jacking?

to Smarter - dekuji za malou obhajobu.
smarter (137)|10.11.2004 19:21
Myslel jsem to preci obrazne, poukazuji tim na to, ze na sebe nemusi "koukat". Az ji budu mit doma tak vyzkousim psat na PDAcku aniz bych ho mnel pred sebou, chapu ze je to blbost a nikdo to nevyuzije, ale jde preci o dobry pocit z techto vymozenosti.
Jinak slysim poprve, ze nekdo vynachvaluje spolehlivost IR. Chtel bych to prirovnat treba k diskete, je sice rozsirena, avšak pomalu vymira a moc velky spoleh na ni neni.

Mimochodem pokud vim tak IR klavesnice ke stolnim pocitacum se nejak nechytily. Krome toho psat v terenu je lepsi na BT klavesnici a o to mi jde.
hybo (3107)|10.11.2004 19:49
A taky se kouknete, kde vsude maji zarizeni IR porty. Treba 4700 jej ma zespodu. Ne, ze by to nebylo resitelne, ale prost eje to neprakticke.
smarter (137)|10.11.2004 20:02
[QUOTE="hybo"]A taky se kouknete, kde vsude maji zarizeni IR porty. Treba 4700 jej ma zespodu. Ne, ze by to nebylo resitelne, ale prost eje to neprakticke. [/QUOTE]

PRESNE! Bezdrat je proste bezdrat, a to je bez debat. Je to o volnosti. Date PDAcko treba na stul pred sebou sami se pohodlne usadite v kresle a pisete. Kdyby BT klavesnice vubec neexistovaly, tak bych sel do normalni foldable klavesnice, byl bych s ni jistejsi.
Uni (140)|10.11.2004 20:10
[QUOTE="smarter"][QUOTE="hybo"]A taky se kouknete, kde vsude maji zarizeni IR porty. Treba 4700 jej ma zespodu. Ne, ze by to nebylo resitelne, ale prost eje to neprakticke. [/QUOTE]

PRESNE! Bezdrat je proste bezdrat, a to je bez debat. Je to o volnosti. Date PDAcko treba na stul pred sebou sami se pohodlne usadite v kresle a pisete. Kdyby BT klavesnice vubec neexistovaly, tak bych sel do normalni foldable klavesnice, byl bych s ni jistejsi.[/QUOTE]

Musime si priznat, ze technofilum se holt obcas prakticka stranka veci skryje za nadsenim z nove hracky.
padysak (14)|11.11.2004 06:43
Pardón, že zas odbočím od BT, ale na PDA ho nemam, takže ma veľmi zaujíma IRDA klavesnica.

Uni - môžeme komunikovať priamo? Zaujímalo by ma či ľubovoľna IRDA klavesnica sa da spojiť s PDA. Ako je to s ovládačmi atď. Ďakujem.

Prípadne pošlite SZ.

(Mám Asus A620)
smarter (137)|11.11.2004 06:57
[QUOTE="Uni"][QUOTE="smarter"][QUOTE="hybo"]A taky se kouknete, kde vsude maji zarizeni IR porty. Treba 4700 jej ma zespodu. Ne, ze by to nebylo resitelne, ale prost eje to neprakticke. [/QUOTE]

PRESNE! Bezdrat je proste bezdrat, a to je bez debat. Je to o volnosti. Date PDAcko treba na stul pred sebou sami se pohodlne usadite v kresle a pisete. Kdyby BT klavesnice vubec neexistovaly, tak bych sel do normalni foldable klavesnice, byl bych s ni jistejsi.[/QUOTE]

Musime si priznat, ze technofilum se holt obcas prakticka stranka veci skryje za nadsenim z nove hracky.[/QUOTE]

Tak to no comment:? Pokusim se radsi zustat bezkonfliktni.
Pavel Koza (4761)|11.11.2004 09:03
Ale ale, panove...:evil: Ze ma nekdo jiny nazor neznamena, ze je nutne ho napadat:evil:

A ted k veci - ano, infra klavesnice je tu jiz dele, ale ja osobne na ni shledavam dve hlavni nevyhody:

1. infraport je na ruznych Pocket PC na ruznych mistech. Jednou nalevo, jednou napravo, nahore, dole a nekdy i sikmo v rohu. IrDA potrebuje primou viditelnost nebo neprimou s odrazem. Na te klavesnici se to resi nejakou posuvnou odraznou ploskou, ale urcite to nepomuze ve vsech pripadech, takze IMHO se nejedna i UNIVERZALNI klavesnici v pravem smyslu slova.
2. obzvlast na slunicku, ale i jinde, kde je hodne svetla, to jde s kvalitou prenostu pres infra z kopce. Ja vim, na psani nepotrebuji nejaky velky datovy tok, ale opet jde o omezeni. Je to hodne o kvalite toho infra hardware, ale i tak s tim mam spatne zkusenosti.

Takze uplne zbytecne to pres BT neni, ma to sve vyhody, ale jestli nekomu vyhovuje infra, jeho vec.
Pavel Koza (4761)|11.11.2004 15:21
Opet jsem byl nucen mazat nektere off-topic prispevky. Venujte se laskave tematu, coz je v tomto pripade Bluetooth klavesnice. Vsechno ostatni reste bud ve foru off-topic nebo Soukromou zpravou. Uz me to nebavi, posledni dobou nedelam nic jineho nez tady urovnavam vase prestrelky.:evil:

Priste budu mazat prispevky bez upozorneni.

P.S. Menim si podpis, at to nikoho nesvadi...
Random65 (13)|18.11.2004 16:43
Delal jsem do skoly referat, kde se snazim vyhledat vsechny mozny klavesnice k PDA vcetne parametru tak kdyby to nekoho zajimalo tak je
tady

Upozornuju ze sem nikdy klavesnici k PDA nepouzival takze tohle jsou jen informace posbirane z webu.
padysak (14)|19.11.2004 07:00
Super, také voľačo som potreboval. Uvidím v akej je to obsahovej kvalite.
Nukem (41)|25.11.2004 13:02
Pekne, pekne. Ale jak je to asi s podporou cestiny u InterWrite 7.6 Pro? (Kvuli problemum s BT se mi nechce do 5450ky davat WM 2003.) Pripadne u Keyboard kit Slim US pro H5400/ 5500. Dik.
romank_ce4you (6)|6.12.2004 11:42
Píše někdo z Vás všemi 10? Já ano a neumím si představit mačkat při každém dlouhém, čárkovaném písmenku klávesu Fn navic. Má někdo s tím nějakou zkušenosti?
beecher (9270)|6.12.2004 12:16
[QUOTE="romank"]Píše někdo z Vás všemi 10? Já ano a neumím si představit mačkat při každém dlouhém, čárkovaném písmenku klávesu Fn navic. Má někdo s tím nějakou zkušenosti? [/QUOTE]
Ja teda vice ci mene zasadne pisu na EN klavesnici, proto bych zase nestrpel, abych na cisla mackal Fn. Takze jsem si objednal tu HP BT klavesnici a za relativne prijatelnejsi cenu...
Peta_ce4you (314)|6.12.2004 13:10
myslis IPAQ Bluetooth Folding Keyboard FA287A?

napis potom jak to chodi
beecher (9270)|6.12.2004 14:27
[QUOTE="petrd"]myslis IPAQ Bluetooth Folding Keyboard FA287A?

napis potom jak to chodi [/QUOTE] Jo, presne tu. Se vi, ze napisu (co jsem cet recenci, tak pry naprosto v pohode, dokonce i s LEngem).
A PK, jak ho znam, mi ji zase zabavi na test... ;)
Peta_ce4you (314)|6.12.2004 16:49
ja pisu vsemi deseti ale zase nemam pda klavesnici...
romank_ce4you (6)|7.12.2004 07:40
[QUOTE="petrd"]ja pisu vsemi deseti ale zase nemam pda klavesnici...[/QUOTE]
Já právě mám ke střičkému TRGPro skládací klávesnici, která má rozložení stejné s PC klávesnicí. Dá se na ni psát stejně rychle jak na PC. U klávesnice bez horní řady bych si musel zvyknout na nový rytmus s mačkáním Fn, a to se mi moc nechce :-(
Peta_ce4you (314)|8.12.2004 09:49
zvlada i cestinu? muze na ni dat odkaz?
hajekm (308)|8.12.2004 10:55
Pro ty, kdo potrebuji standardni rozlozeni anebo zatim nechteji investovat do BT, doporucuju TUHLE , cestina s Leng je v pohode, Sunnysofti jsem netestoval ale mysli, ze pojede taky.
Milan
Peta_ce4you (314)|15.12.2004 14:11
mas uz to HP Bt klavesnici?

potreboval bych vedet jak byla orig. zabalena..

dnes mi prisla a zda se mi ze nejaka jeta...
beecher (9270)|16.12.2004 18:32
Mám ji! :D :D :D
Samozřejmě klávesnici od HP... ;)
Zatím jsem přišel na to, že to chodí s i Dellem a chodí s tím naprosto bez problémů Language Extender Lite (pouze klávesnice), takže můžu psát i česky! :yes:
Zapomeňte na Stowaway, 5 řad vládne světu! :D
00038464_Image005_Pg79.jpg 00038464_Image006_r5xX.jpg 00038464_Image007_h5So.jpg 00038464_Image008_6sUe.jpg
klubo (18)|25.12.2004 22:52
Tak jsem koukal na HP.cz a tam se píše že nejde na H5450....proč? Já jí chci!!!! :mad:
Crusader_ce4you (624)|28.12.2004 08:27
Chtel bych se zeptat Beechera, jake ma zkusenosti, pokud ma pripojenou klavesnici a zaroven se chce pripojovat treba k internetu pres BT telefon. Je zarizeni (Acer) schopen spolupracovat s obema naraz?? Ja teda mam Looxe, ale chovani bude asi dost podobne.
Pavel Koza (4761)|28.12.2004 08:33
[QUOTE="Crusader"]Chtel bych se zeptat Beechera, jake ma zkusenosti, pokud ma pripojenou klavesnici a zaroven se chce pripojovat treba k internetu pres BT telefon. Je zarizeni (Acer) schopen spolupracovat s obema naraz?? Ja teda mam Looxe, ale chovani bude asi dost podobne.[/QUOTE]

Nejsem sice beecher, ale na nekolika zarizenich jsem to zkousel a nevsiml jsem si nejakeho problemu - par minut jsem vzdycky netil na ce4you pres BT telefon a ovladal to z BT klavesnice. Zkousel jsem to i na MDA Compact, ktere NEMA Widcomm ovladac a presto to jelo...
PavelR. (2184)|28.12.2004 08:35
... to se tu již před časem diskutovalo (viz zde), vše funkční :) ...

PavelR.
beecher (9270)|28.12.2004 09:07
Samozřejmě je vše funkční, problém akorát je, že čím více BT zařízení musí obsloužit PDAčko, tím rychleji jde baterka dolů... Ale to se s XCPUScalarem dá trochu vylepšit... ;)

PS: Prosím diskutujme o HP BT klávesnici tady. Děkuji.
xsi (31)|17.9.2005 08:30
Dobrý den, Pavle,
chtěl bych se vás zeptat, jak se po české lokalizaci psaly číslice? Totiž pokud se s Fn klávesou psala místo číslic písmena s českou diakitikou, jak se potom psala čísla sama? Šlo to pouze pomocí NumLocku nebo i jinak?
Díky
PK
anarchist (10)|1.10.2005 13:00
xsi: Fn jsou tam dvě, jedno modré, druhé zelené. Zbytek už si domyslíte. :)