Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPAQ 6340 3 dny v ruce...Chyby

Nosac (86)|9.11.2004 10:18
Tak jsem koupil tento myslim pro mne zatim nejhezci PocketPC phone ed. na trhu. nebudu zde vychvalovat klady (výdrž, připojitelnost apod.) ale zápory na které jsme přišel:
chybějící sim toolkit
SE nepodporuje zatím mnoho programů
Samozřejmě sms vizitky z nok. nepřijímá (nevíte někdo jak na to???)
čeština od Sunnysoftu i update není kompletní (v drobnostech- hovor - END)
Bluetooth actieve sync jen pres správce BT a trvá dlouho než se nakonektí
Použití jako modemu je možné ale zatím mi to padá (po cca 5-3min se odpojí)???

PS: jinak je super v ruce, moooooc chvalim výdrž, bez problémů vydrží i s BT (na HF) i 7-9 hodin a při práci (fakt hodně---cca 60min denně volání,sms,internet,email) i 3 dny bez problémů

Aplikace dodané HP jsou příjemné a fnkční, zejména profily a správce spojení

co vy nato??? máte také nějaké...
yasmeene2 (794)|9.11.2004 12:25
Jinak s těmi vizitkami mě to taky štve, nevíte někdo jestli dou zprovoznit? (Na mda2)
belkov (140)|9.11.2004 13:03
Jsem také majitelem několik dnů a našel jsem další nedostatky:jako zvonění nelze použít midi ale jen waw,nelze přiřadit obrázky ke kontaktům
beecher (9270)|9.11.2004 13:29
[QUOTE="belkov"]Jsem také majitelem několik dnů a našel jsem další nedostatky:jako zvonění nelze použít midi ale jen waw,nelze přiřadit obrázky ke kontaktům[/QUOTE]
Zkuste nainstalovat tento CAB, mělo by to nastavit zvonění na .mid soubory...
Opět vytaženo z MDA2/DP2, takže nezaručuji, že to bude chodit...

Ad čeština: Napište na podporu SunnySoftu... To je to nejlepší, co můžete udělat...

Ad obrázky ke kontaktům: Na tom HP není aplikace CallerID/Photo Contacts?

Ad vizitky: Kdyby jedna knihovna uměla načíst seznam SMSek, tak by na to šel napsat SW, bohužel neumí... :? Což by vedlo jinak k tomu, že bych napsal vlastní SMSkovací SW, který bude umět držet zaškrtnutí doručenek a dodělal bych tam ty vizitky...
belkov (140)|9.11.2004 14:02
Bohužel photo contacts v HP není,navíc jsem ani neobjevil způsob jakým odeslat MMS. To můj předchozí přístroj MDA II byl na tom lépe.
Nosac (86)|9.11.2004 14:17
[QUOTE="beecher"]Zkuste přiložený .exe soubor nahrát do \Windows adresáře.
Pokud při příchodu SIM Toolkitové SMSky automaticky nenastartuje, zkuste do registry zapsat:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Inbox\Settings
"CurServiceName"=dword:004d0053

Pokud ani to, tak budu muset pátrat dál...

Je to vytáhnuté z MDA2/DP2, takže to určitě nebude chodit v landscape módu.[/QUOTE]

dekuju moc, ale tento soubor podporuje pouze cteni sim karty jako kontaktů...

nicmene nasel jsem soubor simtoolkit ale při jeho zpuštění se akorat zobrazi cekejte prosim...
beecher (9270)|9.11.2004 14:31
[QUOTE="Nosac"]dekuju moc, ale tento soubor podporuje pouze cteni sim karty jako kontaktů...

nicmene nasel jsem soubor simtoolkit ale při jeho zpuštění se akorat zobrazi cekejte prosim...
[/QUOTE]
A jo... Ja s tim neco vymyslim a dam vedet...
Nosac (86)|10.11.2004 08:30
dekuju
sinix (26)|12.11.2004 16:47
[QUOTE="Nosac"]
Použití jako modemu je možné ale zatím mi to padá (po cca 5-3min se odpojí)???
[/QUOTE]

Zdravim,

jsem take majitelem h6340. Jak jste ho dokazal pouzit jako modem?
Pouzil jste USB nebo Bluetooth?
Snazim se to rozchodit skrz Bluetooth, ale nedari se.
Po vytoceni spojeni z notebooku a po autorizaci na iPaqu se iPaq nepripoji (nevytoci). Nevim proc. Notebook pak zahlasi modemovou chybu 633 o spatne konfiguraci.

Diky za tip
Tomas M.


Nosac (86)|12.11.2004 21:30
Delam to tak ze v nastaveni bluetoothu na PPC je zalozka DialUp... pak se ve spravci na kompu BT zobrazi Pocket_PC1 Dial-up Networking.... no a pak to jede.... nesmi bezet ActieveSync... a ted zkousim inicializacni retezec pro BTmodem,,,snad pomuze s tim odpojovanim
Nosac (86)|12.11.2004 21:40
a nejde to ,,,, zase se mi po 3 minutach sam odpojil :-(
Nosac (86)|12.11.2004 21:42
jeste mam jeden problem, po Soft Resetu se mi vzdy prepne cekajici hovor na povoleno.. nevite jak to zakazat implicitne??? Ani operatorske nastaveni primo nejde a po soft r. se to zase zapne!!!
sinix (26)|12.11.2004 23:09
[QUOTE="Nosac"]Delam to tak ze v nastaveni bluetoothu na PPC je zalozka DialUp [/QUOTE]

Ja tam mam jen zalozky General, Accessibility, Services a About. Pod Services mam u Dial-Up Networking Server jen moznost povolit/zakazat a vyzadovat autorizaci a autentifikaci. A to vse uz nastaveno mam. Urcite mi neco nekde chybi. Z pc mi to uz ma snahu vytacet,ale po blue autorizaci na ppc "Accept" se nic nestane . Ty AT stringy budu resit pozdejc.
Nosac (86)|12.11.2004 23:39
HMMM vypada to ze mas vse nastavene dobre... kde je asi zakopanej pes bude v kompu, i kdyz nevim nevim, a ja jeste tomu skoro prd rozumim
sinix (26)|15.11.2004 16:48
[QUOTE="Nosac"]... zakopanej pes bude v kompu, .... [/QUOTE]

Diky za snahu. Reseni sice jeste nemam, ale podezrivam aplikaci pro spravu portu a pripojeni pro Ericsony co mam na tom kompu nainstalovanou. Bude oblbnuta vazba bluetooth na modem. Je mi ale divny,ze ostatni ruzne bluetooth zarizeni fungujou. No nic jdu se v tom pohrabat.
Diky...
Aleš Matýsek (11)|15.11.2004 20:23
O způsobu řešení potíží h6315 s nestabilitou GRPS jsem četl na http://www.komunikatory.cz/?itemid=170&catid=3id=3
sinix (26)|16.11.2004 14:19
Ta nestabilita gprs u h6315 byla jen u produktu pro T-Mobile USA.
Evropsky h6340 uz ten update maj v sobe.
Slo stejne jen o potize s prilohama mailu tahanych skrz GPRS jen u TMo USA.
Nosac (86)|17.11.2004 12:05
mozna budu mit reseni koncem tydne....?!
sinix (26)|17.11.2004 20:49
Mam mensi uspech.

Po celem dni elaborovani jsem neco malo dokazal.
V PC jsem si pro bluetooth vytvoril dalsi COM port serioveho profilu na ten jsem nainstaloval ovladac Widcomm - Bluetooth modem. Vytvoril telefonicke Bluetooth Connection s vytacenim *99# a po dvojite autorizaci na 6340 to zacne vytacet a tak na 5 sekund se skutecne pripoji.
V compu se ukaze ikona navazaneho telefonickeho pripojeni.
ktereho se neni mozne po padu spojeni zbavit.

Tohle vsechno funguje tak 1 pokus z 10. Mezi tim je hromada restartu jak pc tak ppc. Velkej uspech je kdyz se mi ukaze diagnostika modemu na pc.

K tomu ovladaci modemu mi chybi ten GPRS string. Mozna je to pricina padu spojeni. Vyzkousel jsem asi 6 variant (nejpodobnejsi jsou u MDA)
Nejlip se to chovalo bez toho stringu. Jenze ten tam musi bejt.

Pro uplnost ma konfigurace.
PC (NTB) Compaq Evo N1015v
+ Compaq Bluetooth Multiport Module (sw - Bluetooth by HP 1.4.2. Build 19)
iPAQ h6340 EU se sim ET - DataNonstop

Budu rad za jakejkoliv napad.
sinix (26)|17.11.2004 21:15
Nasel jsem nekoho kdo to dokazal s h6315 u TMo USA.
Pouzil pouze vestaveny blue ovladace z z WinXP SP2.
Jeho prispevek do konference
Nosac (86)|17.11.2004 21:44
hmmm

ja se pripojim myslim velmi podobnym zpusobem jako onen USman, lec se mi po 4 minutach normalniho fungovani PDA odpoji...???

Co se tyce te ikony a jeji nezbavitelnsti..staci na ni pravym tlacitkem a odpojit po cca 5 minutach zmizi...

ten string... je potreba pouze v pripade, ze se do detailu pripojeni v kompu nevypisou veskere udaje
sinix (26)|18.11.2004 05:45
Hmmm,.. a neni treba neco v modem logu na pc? Tam by se moh najit nejakej duvod proc to pada.

Ten string bude nutnej protoze jsem nikde nezadal ani nazev APN.
Leda, ze by to pouzivalo datovej ucet z ppc.

Nosac (86)|18.11.2004 11:56
kez by to bylo tak jednoduché (složité