Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 42 z 42

Téma: VGA zařízení

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Zajímalo by mě, souhrn jakých vlastností má Loox lepší než iPAQ? Kromě ceny a velikosti.

Ještě mě napadla jedna věc, která hraje pro notebook a proti PDA. Uvědomte si, že u obou zařízení trávíme spoustu času a taky jak a v jaké poloze sedíme. U notebooku je to celkem v poho, ale u pda? Brada skoro na hrudníku-to není asi moc přirozené, ale třeba důsledkem evoluce.......

Holčička se ptá: "tatí, proč máme na ruce 5 prstů, když myš má jen 2 tlačítka?"

Odpovídat lze po přihlášení

ipf ipf je offline
    Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

Citace Původně odesláno od Zdeněk Malinský
    ...Ještě mě napadla jedna věc, která hraje pro notebook a proti PDA. Uvědomte si, že u obou zařízení trávíme spoustu času a taky jak a v jaké poloze sedíme. U notebooku je to celkem v poho, ale u pda? Brada skoro na hrudníku-to není asi moc přirozené, ale třeba důsledkem evoluce.......
    No, to je sice fakt, jenže:
    - už sis zkoušel vzít NTB do postele?
    - už sis zkoušel vzít NTB na záchod?
    - a už sis zkoušel vzít NTB do vany? (Petře sorry ).

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

No, musím u všech tvých bodů udělat fajfku, jako že ano... Postel je v pohodě, doma, když jsem měl WiFi síť, tak ten záchod a i vana byly naprosto bežná věc...
    Do vany v poho stačí nějaké širší prkno, po nejlépe speciální držák pro tělesně postižené, něco podobného jako snídaňový tác do postele. Sám jsem to neměl, ale to prkno ano. Hodně filmů jsem na obou místnostech sociálního příslušenství bytu shlédnul...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Oct 2003

No, přiznám se, že cena a velikost měly velkou váhu. V podstatě jsem chtěl co nejmenší a nejlehčí VGA PDA s USB host a když bude foťáček, nebudu se zlobit. )

Obyvatel SMob
    Registrace
    Oct 2003

Zjistil jsem, že se neobejdu ani bez jednoho.
    Problém mobility ntb jsem vyřešil koupí tabletu. Je super z toho sundat klávesnici a mít jenom takovou placku na které se hýbou obrázky.
    Do vany z ryze praktických důvodů PDA ani ntb neberu - už vidím jak jedno nebo druhé lovím ze dna vany.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

... počet pixelů je plus spíše v tom, že písmo, obrázky atd. nejsou tolik "zoubkaté".
    ... musím říct, že zobrazení fontů (např. názvy programů a nastavení) se mi líbí na QVGA displejích mnohem více než na VGA displejích simulující původní rozlišení 240x320. To "nezoubkaté" písmo mi přijde vyloženě nehezké a připomíná mi font na hi-res zařízeních s PalmOS. Vypadá velmi netechnicky - tj. (už jsem to tu někde psal) spíše než písmo na displeji počítače nebo PDA mi připomíná písmo dětských leporelech. I proto (samozřejmě to není jediný důvod) používám svůj iPAQ 4700 jen v režimu Real_VGA, kde je písmo sice mnohem menší ale za to mám pocit,m že pracuju s PDA a ne s dětskou knížkou ...

PavelR.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Taky jsem premyslel nad koupi NTB nebo PDA... Ale ponevadz jsem 17 lety student, tak mobilita a vydrz pro me byla jasna volba. Kdyz jsem ve skole, tak mam PDA v kapse a nemusim tahat velke NTB .. Na PDA se mi proste libi, ze se vsechno vejde do male krabicky :yes:

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2004

Citace Původně odesláno od PavelR.
    ... počet pixelů je plus spíše v tom, že písmo, obrázky atd. nejsou tolik "zoubkaté".
    ... musím říct, že zobrazení fontů (např. názvy programů a nastavení) se mi líbí na QVGA displejích mnohem více než na VGA displejích simulující původní rozlišení 240x320. To "nezoubkaté" písmo mi přijde vyloženě nehezké a připomíná mi font na hi-res zařízeních s PalmOS. Vypadá velmi netechnicky - tj. (už jsem to tu někde psal) spíše než písmo na displeji počítače nebo PDA mi připomíná písmo dětských leporelech. I proto (samozřejmě to není jediný důvod) používám svůj iPAQ 4700 jen v režimu Real_VGA, kde je písmo sice mnohem menší ale za to mám pocit,m že pracuju s PDA a ne s dětskou knížkou ...

PavelR.
    Pavle, nemohl by jsi mi prozradit, jak v Real_Vga používáš soft klávesnici? Pokud si potřebuji něco zapsat pomocí stylusu, tal mi nepomáhá ani moje dalekozrakost a musím přepnout rozlišení, což znamená soft reset a velkou časovou ztrátu. Než to udělám, zapomenu co jsem si to chtěl zapsat.
    MilanO

Obyvatel SMob
    Registrace
    Oct 2003

Hm, tak tohle by mě taky zajímalo.
    Zkoušel jsem i "Full screen keyboard", ale ani to nenajelo.
    njn, ještě má VGA drobné mezírky. :?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Citace Původně odesláno od MilanO
    Pavle, nemohl by jsi mi prozradit, jak v Real_Vga používáš soft klávesnici? Pokud si potřebuji něco zapsat pomocí stylusu, tal mi nepomáhá ani moje dalekozrakost a musím přepnout rozlišení, což znamená soft reset a velkou časovou ztrátu. Než to udělám, zapomenu co jsem si to chtěl zapsat.
    To poradim i ja...
    Resco keyboard, LEng keyboard a sposta dalsich jsou uz optimalizovany pro VGA rezim...

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Falco
    Hm, tak tohle by mě taky zajímalo.
    Zkoušel jsem i "Full screen keyboard", ale ani to nenajelo.
    njn, ještě má VGA drobné mezírky. :?
    Mezirky ma, pokud nevite, jak je obejit . O techto klavesnicich se tu diskutovalo uz pred hoodne dlouhou dobou (nekdy v rijnu), tak je muzes vyhledat..:yes:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

... ta diskuze i se screenshoty je zde ...

PavelR.

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Servis pro zařízení Mio
    Od Zdenek Malinsky v sekci Mio
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 19-02-2009, 18:15
  2. instalace na 2 zařízení
    Od Jaffy v sekci SmartMaps (Navigator)
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 14-06-2007, 11:42
  3. PocketDOS na zařízení s WM5
    Od Heretic_ce4you v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 17-04-2006, 19:31
  4. GSM zařízení
    Od Jirka_j v sekci Jaké si vybrat / koupit zařízení?
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 10-11-2005, 16:48