Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Konfigurační CABy pro GPRS a MMS operátorů CZ a SK pro WM2K3 (ne SE)!

beecher (9270)|6.11.2004 23:43
Já, bych si dovolil opět něco málo švestiček z vlastní zahrádky... :D

Po třech hodinách editování vám zde přináším 5 CABů pro vaše ExtROMky, které by měly nastavit GPRS připojení, MMS připojení a nakonfigurovat MMS klienta (a nic jiného - WAP, CSD připojení, barevné schémata, skin Telefonu atd. jsou pryč) pro Eurotel CZ, T-Mobile CZ, Oskar CZ, Eurotel SK, Orange SK.
Tudíž je možné z ExtROM vyhodit *Customize.CAB a navařit tam jenom CAB pro vašeho operátora + CAB s LEngem, pokud používáte češtinu. Tím bychom měli ušetřit hodně místa v ExtROM... :yes:

CABy pro WM2K3 Second Edition TADY

Pár poznámek:
1. Prosím, vyzkoušejte to. Pokud najdete chybu, něco není nastaveno tak, jak by mělo, něco nechodí atd., dejte mi vedět tady do fóra, opravím to.

V tomto příspěvku vždy najdete nejaktuálnější CABy!!!

Eurotel CZ: ETCZCustomize.CAB
- nastavuje GPRS a MMS připojení
- konfiguruje MMS klienta
- nastavuje GPRS always on, v bublině připojení tlačítko "Odpojit" a dobu připojení
- nastaví české Regional Settings a správnou časovou zónu

T-Mobile CZ: TMCZCustomize.CAB
- nastavuje GPRS a MMS připojení
- konfiguruje MMS klienta
- nastavuje GPRS always on, v bublině připojení tlačítko "Odpojit" a dobu připojení
- nastaví české Regional Settings a správnou časovou zónu

Oskar CZ: OSCZCustomize.CAB
- nastavuje GPRS a MMS připojení
- konfiguruje MMS klienta
- nastavuje GPRS always on, v bublině připojení tlačítko "Odpojit" a dobu připojení
- nastaví české Regional Settings a správnou časovou zónu

Eurotel SK: ETSKCustomize.CAB
- nastavuje GPRS a MMS připojení
- konfiguruje MMS klienta
- nastavuje GPRS always on, v bublině připojení tlačítko "Odpojit" a dobu připojení
- nastaví slovenské Regional Settings a správnou časovou zónu

Orange SK: ORSKCustomize.CAB
- nastavuje GPRS (pro poštu, ICQ atd.), WAP (OrangeWorld) a MMS připojení
- konfiguruje MMS klienta
- nastavuje GPRS always on, v bublině připojení tlačítko "Odpojit" a dobu připojení
- nastaví slovenské Regional Settings a správnou časovou zónu

Legal notice:
------------------
Souboru jsou poskytovány ve znění pravidla "as is" k volnému použití. Veškeré úpravy v telefonu jsou prováděny na základě uživatelova rozhodnutí a neberu za připadné problémy odpovědnost.
Souboru nejsou poskytovány společnostmi Eurotel CZ, T-Mobile CZ, Oskar CZ, Eurotel SK nebo Orange SK.
Scythe_ce4you (130)|7.11.2004 00:49
To s tym orangom nie je vobec ziadny problem -

pristupovy bod = MMS
http://imms.orange.sk
proxy server:
213.151.208.145
port 8799
pripojit cez GPRS
Meno užívateľa: wap
Heslo: wap

Pomohlo?:D
beecher (9270)|7.11.2004 00:55
No, docela jo, ale proč to není na stránkách Orange, to by mne fakt zajímalo...
Jinak pro upřesnění:
1. http://imms.orange.sk?
2. Uživatel "wap/wap"? Kdyby to bylo "mms/mms", to je jasné, ale wap?
Scythe_ce4you (130)|7.11.2004 01:00
jo => imms <= neviem preco ale takto

neviem preco wap - im s tymto menom a heslo sibe uz odkedy spustili wap cez dial take iste meno a heslo je aj na gprs pripojeni.

Este mi skus strucne prezradit ako si nastavil pripojenie cez gprs lebo u orangu musis mat dve jednym sa dostanes na stranky alebo cez pop na mail ale nim sa nedostanes na domovsku stranku a druhym zas len na domovsku stranku - su to debili
beecher (9270)|7.11.2004 01:20
Tak jo, tak imms a wap/wap... :sarcastic:
Zítra ten CAB pro Orange tady bude vystaven upravený.

No, jsou to nastavení udělaná podle toho, co má ET v Customize.CABu, takže jestli to mají blbě nakonfigurováno, tak s tím bohužel nic nenadělám, jedině sehnat originální Customize.CAB a z něj to vypreparovat...
Pokud jsi ovšem nemyslel WAP homepage. Nastavení na WAP v těch CABech není...

Jinak splašit obecně nějaký popis nastavení na stránkách Orange je opravdu kumšt a to i na Orange UK... :oops: :mad: :evil: :no:
Scythe_ce4you (130)|7.11.2004 01:32
LENZE

Aby si ma pochopil !

U orangu je problem ze nastavenie GPRS vyzera inak ako nastavenie Orangeworldu - co je vlastne takisto gprs len S tym ze ta pusti aj na domacu stranku Orangeworldu - co s nastavenim na GPRS neuspejes - a druhy problem je ze na Gprs sa dostanes len s vlastnym menom a kodom ktory prideluje orange cize defaultne sa nastavit neda

Chapes ci doplnit ?

Nastavenia su na orange stranke asi po 4 kliknutiach - zle si sa dival
;)
beecher (9270)|7.11.2004 02:09
Na tohle se da vážnš udělat jenom -> :O :O :O

Takže moment...
Jelikož nevím a asi nikdy nebudu vědět, jak to na Orange chodí, tak to budu potřebovat vysvětlit po lopatě (ale ne prosím po hlavě :D )...
1. Co to je Orangeworld? Je nutné, aby se tam někdo dostával?
2. Proč tam mají na normální GPRS, které jak chápu, je jakžtakž podobné s naším GPRS, použito nějaké jméno a heslo? Snad ne kvůli účtování přenosu... A na Orangeworld žádné jméno a heslo se do nastavení připojení nedává? Pokud ne a dostaneš se s tím všude, nebude lepší použít pak to nastavení pro Orangeworld?

No, pošli mi link kde to nastavení najdu a případně postup, jak se tam po tom, co zadám www.orange.sk do browseru, dostanu. Thx.
Miloš Strouhal (3997)|7.11.2004 02:53
Cab urceny pro nastaveni na T-mobile funguje bezchybne, zkousel jsem posilat a prijimat i MMSky, a vse bezi jak ma.. Super
beecher (9270)|7.11.2004 08:28
[QUOTE="xp"]Cab urceny pro nastaveni na T-mobile funguje bezchybne, zkousel jsem posilat a prijimat i MMSky, a vse bezi jak ma.. Super[/QUOTE]
A co stahovaní/posílání pošty, browsdání na Netu?
Scythe_ce4you (130)|7.11.2004 10:32
no takze postupne - Orangeworld je sluzba su 3 mini standard a Maxi .
V prvej mas 10 mb dat volnych, v druhej 30 a tretia je nonstop. rozdiel v tych pripojeniach je ze tym ktorym sa dostanes na domacu wapovu stranku Orangeworldu kde je napr. kontrola spotreby atd sa nedostanes napr. na mail alebo Icq a tym druhym z menom a heslom - kde meno je telefonne cislo sa zas nedostanes na tu domacu wapovu stranku - ten link ti je na hollý johnson lebo tie nastavenia na qtek nefunguju - poslem za sekundu spravne
Scythe_ce4you (130)|7.11.2004 10:37
Samozrejme som opisoval rozdieli medzi tymi pripojeniami - nie medzi sluzbami mini,standard,maxi:D
Scythe_ce4you (130)|7.11.2004 10:52
No 1. budem ho volat
Gprs Internet

tu by si mohol spravit len nejaku kostru kde si kazdy nastavy meno a heslo

pristup cez GPRS
bod.pristupu - INTERNET
meno - tel.čislo uživatela
heslo - získa každý uživatel jednej z tých služieb na tel. čísle 905
Proxy - 213.151.208.156
Port v kolonke http - 80

to druhé za chvílu
Scythe_ce4you (130)|7.11.2004 11:12
No a teraz to 2 ktorym sa dostanes na domacu wap.stranku - trebarz sa bude volat Orangewap

cez gprs
pr.bod - orangewap
meno - wap
heslo - wap
proxy - 213.151.208.156
port - 8799
domaca stranka wap.orange.sk

ale pozor - musis to dat do kolonky http NIE wap lebo to nebude chodit:)



Inak tieto nastavenia v orange to je iny porod :mad:
beecher (9270)|7.11.2004 11:28
[QUOTE="Miroslav Lovíšek"]no takze postupne - Orangeworld je sluzba su 3 mini standard a Maxi .
V prvej mas 10 mb dat volnych, v druhej 30 a tretia je nonstop. rozdiel v tych pripojeniach je ze tym ktorym sa dostanes na domacu wapovu stranku Orangeworldu kde je napr. kontrola spotreby atd sa nedostanes napr. na mail alebo Icq a tym druhym z menom a heslom - kde meno je telefonne cislo sa zas nedostanes na tu domacu wapovu stranku - ten link ti je na hollý johnson lebo tie nastavenia na qtek nefunguju - poslem za sekundu spravne[/QUOTE]
No vzhledem k tomu, že každý normální uživatel MDA2/DP2 má nějaký Nonstop (neomezený) GPRS internet, tak bych tu zaležitost s přístupem na Orangeworld, tedy tu wapovou stránku, klidně zrušil... A pokud ji někdo bude mermomocí chtít, bude si to muset nastavit růčo...

BTW Asi si s tím linkem nerozumíme... Já jsem včera browsdal po stránkách Orange z normálního browseru na PC, takže by mne zajímalo, jak si uživatel Orange zjistí na jejich stránkách nastavení telefonu, aniž by musel někam volat, případně neměl u sebe tištěný návod na nastavení služeb Orange...
Scythe_ce4you (130)|7.11.2004 12:35
www.orange.sk
pod polozkou pausal&prima => telefony
tam si vybrat pre aky telefon - kliknut nan napr. nokia 6230
potom tesne pod hrubym napisom nokia 6230 - je hyperlink - nastavenie telefonu pre sluzby - kliknut a si tam.

s tym pripojenim ma zjavne nechapes -- mate vy napr. v T-mobile nejaku domacu stranku na wape kde su napr. informacie o prevolanych minutach atd......? no u nas je to wap.orange.sk - A - pokial nastavis pripojenie s pristupom internet atd..... sa na nu nedostanes

ALE! s tym druhym pripojenim sa zas nedostanes na mail. icq a pod.
beecher (9270)|7.11.2004 13:24
Aha, tak to jsem asi fakt blbě koukal...

Jo, ja už to chápu, jak to funguje. Musím říct, že pěkně blbě, i když chápu, že asi na tu wap stránku ten přenos dat není účtovaný, tudíž na to mají zvlášť nastavení... Ale proč na ten normální inet mají username a password, tak to teda fakt nedávám...
U ET CZ, u kterého jsem já, tak nic takového není, u T-M vím, že na tzones.cz (nebo jak to je) je možnost podívání na faktury, ale jestli jsou tam on-line hovory a ještě přes wap, tak to ni a Oskar je na tom myslím podobně...
Ale je otazka, jestli to nastavení na ten wap Orangeworldu je nutný, dodělat to tam samozřejmě problém...
vklacan_ce4you (117)|7.11.2004 14:13
caute, beecher na ten normalny gprs internet netreba userneme ani heslo ta kolonka ma byt prazdna.
ja si na mda pre orange vytvaram 3 pripojenia:
1. orange gprs = e-mail a icq
2. orange wap = www a wap stranky
3. orange mms = mms

pri prvom netreba nastavovat okrem pristupoveho bodu "internet" nic ine

pri druhom je pristupovy bod "orangewap" a proxy setings musi byt zadany server pre http 213.151.208.156 a port 8799 nic ine netreba nastavovat

a treti ma pristupovy bod "mms" username a heslo "wap" server sa v programe na mms nastavy tak ako ste pisali.


tolko z mojej strany

beecher (9270)|7.11.2004 15:04
Tak jsem ten CAB pro Orange dal do kupy... Snad...

Diky Mirku a Vlado, konecne se v tom vyznam... Ale jinak stale na tom trvam, ze je to priserne a ze v tom Orange nemaji rozum... ;) :D
beecher (9270)|7.11.2004 17:35
Mám ještě dotaz, mám tam dodělat, aby se Himalaya automaticky neodpojovala a byla trvale připojená, a dále aby se v bublině připojení ukazovalo tlačítko Odpojit a čas připojení, taky nastavila větší priorita pro streamované rádia?
Scythe_ce4you (130)|7.11.2004 17:42
Z hlbokym zarmutkom ti beechre oznamujem ze si to aj tak spravil zle.;)

v nastaveni wap musi byt vypisany proxy aj z portom v kolonke http nie wap a aj na tej stranke kde povolujes chod cez proxy - tam bez portu

a v nastaveni wapu sa pripajas cez mms aj server mms mas to inak .....

gprs net ide
jiri.cech (151)|7.11.2004 17:57
Nejprve velké díky beecher-ovi za velmi záslužný počin. Jenže za Oskaristy mám s dovolením několik reklamací.
1/ Název připojení na Internet by měl být jen GPRS. GPRS monitor je totiž od T-Mobile předkonfigurován tak, že sleduje připojení s tímto názvem.
2/ Jméno a heslo pro připojení nemá být správně žádné ...
3/ MMS ten CAB nakonfiguruje povešené na "Připojení do práce" ..? U tohoto připojení je také zaškrtnuto, že je připojené k Internetu ... Název připojení by měl být jen "MMS".
4/ Nejsou zaškrtnuté volby SW komprese a komprese IP hlavičky.
Jinak super, pokud bude CAB opraven, okamžitě putuje na výsostné místo do mé EXTROM.
Scythe_ce4you (130)|7.11.2004 18:14
[QUOTE="jiri.cech"]
1/ Název připojení na Internet by měl být jen GPRS. GPRS monitor je totiž od T-Mobile předkonfigurován tak, že sleduje připojení s tímto názvem.
[/QUOTE]


V Gprs monitore sa predsa da nastavit ktore pripojenie ma sledovat....

Ci mam iný?
jiri.cech (151)|7.11.2004 18:22
No, nastavit se dají i ty připojení ... Proč to ale v GPRS monitoru přenastavovat, když by to tam ten skvělý Becherův CAB mohl nastavit rovnou ?
Miloš Strouhal (3997)|7.11.2004 19:19
Ten cab pro nastavení T-mobile má také v sobě chybky..
1. Připojení pro MMSky se jmenuje Eurotel MMS CZ..:D
2. Automaticky to přehazuje při instalaci nastavení GPRS na třídu 8, tzn. 4+1.. Ale ja potřebuji, aby to zůstávalo nastaveno na třídě 10, tzn. 3+2..
Jinak super věc!
Jestli to bude dotaženo do konce, tak to jde okamžitě do mé nové ExtROM vedle nových cabů od "čaroděje" JirkyP..;)
beecher (9270)|7.11.2004 19:35
[QUOTE="jiri.cech"]1/ Název připojení na Internet by měl být jen GPRS. GPRS monitor je totiž od T-Mobile předkonfigurován tak, že sleduje připojení s tímto názvem.[/QUOTE]
To se mi nezdá, já mám taky T-Mobilí GPRS Monitor a ten teda rozhodně zapnuté sledovaní nějakého připojení nemá... Není to spíše tím, že to sledování nastavuje T-Mobile ve svém Customize CABu? Máte ho v ExtROM?
Já se na to ještě podívám, když tak udělám ještě další verze CABů, kde to bude nastavovat i GPRS monitor...
[QUOTE="jiri.cech"]2/ Jméno a heslo pro připojení nemá být správně žádné ...[/QUOTE]
To je divné, to pak znamená, že Oskar má špatně popsané nastavení na svých stránkách (OskarAréně)... Tj. funguje to, i když tam ty hesla jsou?
[QUOTE="jiri.cech"]3/ MMS ten CAB nakonfiguruje povešené na "Připojení do práce" ..? U tohoto připojení je také zaškrtnuto, že je připojené k Internetu ... Název připojení by měl být jen "MMS".[/QUOTE]
Ano, všechny standardní konfigurace jsou tak, že jsou MMSky nastavené na Připojení do práce...
Proč by měl mít takový název? Vždyť je to uplně jedno...
[QUOTE="jiri.cech"]4/ Nejsou zaškrtnuté volby SW komprese a komprese IP hlavičky.[/QUOTE]
To by zaškrtnuté mělo být...

Diky za info...
beecher (9270)|7.11.2004 19:41
[QUOTE="xp"]Ten cab pro nastavení T-mobile má také v sobě chybky.[/QUOTE]
Ty jsi snad někdy viděl SW bez chybek? Ja teda ne...
Nemluvě o tom, že tohle se vážně blbě zkouší, když nemáš ty další operátory...
[QUOTE="xp"]1. Připojení pro MMSky se jmenuje Eurotel MMS CZ..:D[/QUOTE]
Jo, to je to CTRL+C CTRL+V...
[QUOTE="xp"]2. Automaticky to přehazuje při instalaci nastavení GPRS na třídu 8, tzn. 4+1.. Ale ja potřebuji, aby to zůstávalo nastaveno na třídě 10, tzn. 3+2...[/QUOTE]
To je asi věc, o kterou se tady porvete... :D
Protože já třeba osobně preferuji 4+1, rozhodně více přijímám, než odesílám, že...
Neboj, po víkendu si uděláš CAB, který ti to nastaví na 3+2... ;)
beecher (9270)|7.11.2004 19:49
[QUOTE="Miroslav Lovíšek"]Z hlbokym zarmutkom ti beechre oznamujem ze si to aj tak spravil zle.;)[/QUOTE]
Ježíš, jak já to slovenské zle ve významu špatně nemám rád, to je jako kdybych někomu ublížil...[QUOTE="Miroslav Lovíšek"]v nastaveni wap musi byt vypisany proxy aj z portom v kolonke http nie wap a aj na tej stranke kde povolujes chod cez proxy - tam bez portu[/QUOTE]
Jo, tak to spravím... Jak říkám, je to prostě shit ten Orange... ;)[QUOTE="Miroslav Lovíšek"]a v nastaveni wapu sa pripajas cez mms aj server mms mas to inak .....[/QUOTE]EEE? To asi nechapu... Tzn. ta brána na MMS je špatně?[QUOTE="Miroslav Lovíšek"]gprs net ide[/QUOTE]Aspoň něco... :D
Scythe_ce4you (130)|7.11.2004 20:20
-- aky je s teba narodovec......;)

--orange je inak super sirt mozno lepsia ako niektorw vase ale tieto veci su des......

-- no v aplikacii na mms mas 2 kolonky Pripojit a Server .
ta druha je v pohode ale v tej prvej si nastavil Orange SK GPRS namiesto Orange MMS

-- sice ide ale aj tam si zabudol na proxy....:D

INAK JE TO SUPER
Miloš Strouhal (3997)|7.11.2004 21:02
[QUOTE="beecher"]
Ty jsi snad někdy viděl SW bez chybek? Ja teda ne...
[/QUOTE]

Ale ja se do tebe nenavazim za ty chybky.. Ja se te jen na ne snazim upozornit,abys to mohl opravit,protoze az to bude bez nich,bude to SKVELY! :)

Hlasuji pro 3+2! Kdo je se mnou?..:D :D :D
beecher (9270)|7.11.2004 21:04
[QUOTE="Miroslav Lovíšek"]-- aky je s teba narodovec......;) [/QUOTE]Ale houby národovec, jenom prostě mi to nesedí no... Zle mam spojeno se Zlem nebo s velkým množstvím alkoholu... :D[QUOTE="Miroslav Lovíšek"]-- no v aplikacii na mms mas 2 kolonky Pripojit a Server .
ta druha je v pohode ale v tej prvej si nastavil Orange SK GPRS namiesto Orange MMS[/QUOTE]OK. Opravim...[QUOTE="Miroslav Lovíšek"]-- sice ide ale aj tam si zabudol na proxy....:D[/QUOTE]A to je jí opravdu potřeba? Má nějaký význam?
beecher (9270)|7.11.2004 21:11
[QUOTE="xp"]Ale ja se do tebe nenavazim za ty chybky.. Ja se te jen na ne snazim upozornit,abys to mohl opravit,protoze az to bude bez nich,bude to SKVELY! :)

Hlasuji pro 3+2! Kdo je se mnou?..:D :D :D [/QUOTE]
Jak jsem již psal, bude verze s 4+1 a s 3+2, takže si potom vybereš tu svoji... OK?
Miloš Strouhal (3997)|7.11.2004 22:01
Ps: kdyby jsi se podival na muj config.txt, jez je ve vedlejsi diskusi, nasel bys tam cabik, ktery mi to nastavuje z 4+1 na 3+2.. ;) A ten tvuj jinak skvelej novej cab mi to vraci zpet.. Proste jen nechci mit v te ExtROM bordel.. ;) A tak navrhuji, nemohl by jsi udelat ten konfiguracni cab neutralni? Tzn, ze by se to dotykalo nastaveni vseho, a nastavovani GPRS na 3+2 ci 4+1 by to vynechalo.. To mi prijde jako nejlepsi varianta,jelikoz je neutralni ke vsem.. At si to pak kazdej nastavi.. ;) Standartne je to na 4+1, kdo to bude chtit mit na 3+2 , at si stahne ten muj cab PhoneClass10_settings.cab a je to.. No a ty ten svuj cab muzes udelat jednodussi.. :D
Co myslis?
beecher (9270)|7.11.2004 22:15
Tak vraž ten svůj CAB za ten můj CAB a je to!
A já budu mít pokoj... :D
beecher (9270)|7.11.2004 22:38
Tak jsem opravil ten T-Mobilí CAB...
- opraveno to připojeni na MMS
- přidáno automatické nastavení GPRS always on, tlačítko odpojit a doba připojení

XPe, vyzkúšaj... :D ;)
Miloš Strouhal (3997)|7.11.2004 22:48
Jdu na to! :D Tzn., ze uz muzu vyndat z ExtROM GPRSTweak Jirky Graze...?
beecher (9270)|7.11.2004 23:05
Tak jsem ještě jednou opravil ten T-Mobilí CAB...
- opraveno to připojeni na MMS
- přidáno automatické nastavení GPRS always on, tlačítko odpojit a doba připojení
- nastavení vyšší priority pro audio streaming
beecher (9270)|7.11.2004 23:15
Tak ještě přidáme nové CABy pro ET CZ a ET SK
- nastavení GPRS always on, tlačítko Odpojit v bublině a čas připojení
- vyšší priorita pro audio streaming
beecher (9270)|7.11.2004 23:54
Jelikož byla špatně nastavená ta priorita pro audio streaming, tak jsou tady hezky znova...
beecher (9270)|8.11.2004 00:26
[QUOTE="xp"]Jdu na to! :D Tzn., ze uz muzu vyndat z ExtROM GPRSTweak Jirky Graze...?[/QUOTE]
Ano, v podstatě, pokud už všechno chodí (nastavení bubliny, audio streaming), tak ano...

To Jiří Graz: Jirko, děkuji!!! Bez tvého GPRS Tweaku bych to dohromady nedal!
Scythe_ce4you (130)|10.11.2004 00:59
TO BEECHER:

Takze ideme na to - Cast jedna mms

co sa tyka nastavenia je to v pohode len v aplikacii na mms -->nastoje -->volby mas v pripojit Orange SK Gprs a ma tam byt Orange MMS a server musi zostat Orange sk mms

inak v pohode.:)
Scythe_ce4you (130)|10.11.2004 01:06
cast 2 - Orange World SK Wap

V nastaveni pripojenia --> Proxy server --> tato sit je pripojena k internetu musi byt povolene --> K pripojeni k internetu pouzit proxy server tiez povolene --> Proxy server vypln 213.151.208.156 chod na pokrocile -->
a tu v prvom riadku = HTTP musi byt ten isty proxy + port 8799 ------ NIE V RIADKU WAP!!!!!!

a vsetko bude dufam ok .....:)

zatial CU
beecher (9270)|10.11.2004 17:49
Takže všechny problémy jak doufám vyřešeny, tudíž můžu vydat ty Customize CABy verze 1.00 Release Candidate 1...

Pokud v nich, jak pevně věřím, nebude chyba, udelám z toho verze oficiální 1.00. Pokud ano, čeká mne ještě Release Candidate 2...

Eurotel CZ: ETCZCustomize.CAB
- nastavuje GPRS a MMS připojení
- konfiguruje MMS klienta
- nastavuje GPRS always on, v bublině připojení tlačítko "Odpojit" a dobu připojení
- nastaví české Regional Settings a správnou časovou zónu

T-Mobile CZ: TMCZCustomize.CAB
- nastavuje GPRS a MMS připojení
- konfiguruje MMS klienta
- nastavuje GPRS always on, v bublině připojení tlačítko "Odpojit" a dobu připojení
- nastaví české Regional Settings a správnou časovou zónu

Oskar CZ: OSCZCustomize.CAB
- nastavuje GPRS a MMS připojení
- konfiguruje MMS klienta
- nastavuje GPRS always on, v bublině připojení tlačítko "Odpojit" a dobu připojení
- nastaví české Regional Settings a správnou časovou zónu

Eurotel SK: ETSKCustomize.CAB
- nastavuje GPRS a MMS připojení
- konfiguruje MMS klienta
- nastavuje GPRS always on, v bublině připojení tlačítko "Odpojit" a dobu připojení
- nastaví slovenské Regional Settings a správnou časovou zónu

Orange SK: ORSKCustomize.CAB
- nastavuje GPRS (pro poštu, ICQ atd.), WAP (OrangeWorld) a MMS připojení
- konfiguruje MMS klienta
- nastavuje GPRS always on, v bublině připojení tlačítko "Odpojit" a dobu připojení
- nastaví slovenské Regional Settings a správnou časovou zónu

Happy cooking & flashing!
beecher (9270)|10.11.2004 22:16
No, jak se dalo očekávat, tak některé kandidátky nechutnaly :D, takže máme RC 2 na Oskara a Orange...
Teď již CABy dělají všude to, co jsem napsal o příspevěk výše...

beecher (9270)|11.11.2004 21:27
Aktuální verze CABů ode dneška najdete vždy v prvním příspěvku této "sticky" diskuze.
potapanek (5)|20.11.2004 19:57
Dík za radu, proxy jsem nastavený neměl. Nicméně můj problém to nevyřešilo. Stále se mi položky v nastavení MODEM neukládají.
:?:
V další odpovědi figurují Customize Caby, předpokládám že bych ho měl stáhnout ale co pak s ním ?

Předem dík
Miloš Strouhal (3997)|20.11.2004 20:12
Ty nevíš co je to cab? Stáhni, klikni na to v průzkumníku,on se nainstaluje,udělej soft reset a máš kompletní nastavení na Oskara hotové..
potapanek (5)|20.11.2004 21:21
Tak jsem CAB nainstaloval (zdá se úspěšně) a ... nic. Vše je při starém. Zvláštní je, že připojení GPRS MMS funguje, tedy tváří se že funguje a GPRS monitor hlásí utracené korunky. Když se chci připojit k internetu žádá to vytvoření nového připojení, já ho vytvořím, modem se neuloží ... atd.

Možná by mi pomohlo s někým pohovořit. Když mě prozvoníte na níže uvedené číslo, rád zavolám zpět. Dík.
Petr 777 145 195
yasmeene2 (794)|22.11.2004 18:28
Dotaz: můžu mít všechny ty caby mít nakopírovaný třeba v dokumentech a pak instalací přepínat jednotlivý operátory?
beecher (9270)|22.11.2004 18:44
Ne, nelze... Jedine pres HR...
Ale za zkousku nic nedate, ze... :)
jerzy_ce4you (230)|22.11.2004 18:51
Nestačil by SR?:)