Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kompatibilita PROCESORŮ???

danieldavid (118)|6.11.2004 19:13
ZDRAVÍM...
JIŽ DELŠÍ DOBU PŘEMÝŠLÝM A NEVÍ....TAK SE ZEPTÁM...

jak je to s kompatibilitou procesorů u PDA ,i HP nabízí PDA se dvěma typy procesorů....výkonější stroje mají Intel Xscale většinou na 400MHz a ty levnější mívají Samsung S3C2410 ...
Jak je to potom se softwarem?
Já sám mám MDA s Intelem a mého procesoru se týká vše co je jako ARM to je jasné....Jak je to se samsungem?
Je to ARM,Mips,SH3 nebo něco jiného?
Ještě pro srovnání...Intel-ARM strong na 203Mhz je výkonější než Samsung na stejném kmitočtu nebo ne?
Kdo ví at mi poradí...
rozhoduji se zda prodat MDA a pořídit si MDA II nebo jiné PDA s Bluetoh a k tomu GPRS telefon s Bluetoh.
Díky David.
PavelR. (2184)|6.11.2004 19:37
[QUOTE="danieldavid"]jak je to s kompatibilitou procesorů u PDA ,i HP nabízí PDA se dvěma typy procesorů....výkonější stroje mají Intel Xscale většinou na 400MHz a ty levnější mívají Samsung S3C2410 ...
Jak je to potom se softwarem?
[/QUOTE]

... otázkou kompatibility SW bych se zase až tak moc netrápil neboť od dob PocketPC2002 jsou všechna PDA s OS od Microsoftu vybavena procesory typu ARM a je jedno zda to je to StrongARM, XScale, OMAP nebo Samsung. Všechy tyto procesory od různých výrobců používají stejné instrukční sady a software, který dnes vzniká pro PPC a WM zařízení je "překládán" právě pro tento typ procesoru. Jinak zde je krátké info ohledně Samsungu a zde přehled jednotlivých typů ARM CPU plus nějaké linky.

PavelR.
danieldavid (118)|6.11.2004 19:41
díky za odpověd...
To jsem netušil že dnes už jsou procesory jednotné...
děkuji.David