Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nova verze Wisbar Advance

michpo (206)|6.11.2004 09:59
Tak vysla nova verze 2.0.1.5
Prave testuju...
michpo (206)|6.11.2004 10:10
Takze zatim jsem na zadny problem nenarazil. Pridan byl skin pro VGA rozliseni. Kdybych na neco jeste prisel, tak dam vedet.

Pokud s tim nekdo mate nejake problemy, tak se podelte ;)
iloveyou (64)|6.11.2004 12:04
Mám takový malý problémek , vněkterých nabídkách mám ted' zobrazeno místo písmene ř (a dalších) pouze čtvereček, nevíte kde by mohl být problém?
michpo (206)|6.11.2004 14:50
[QUOTE="iloveyou"]Mám takový malý problémek , vněkterých nabídkách mám ted' zobrazeno místo písmene ř (a dalších) pouze čtvereček, nevíte kde by mohl být problém?[/QUOTE]

Mozna by nebylo spatne napsat v jakych aplikacich a kde prese se problem vyskytuje. Ja totiz nemam zadnej problem.
iloveyou (64)|6.11.2004 15:06
Zdá se, že je to všude, v nabídce start, ale asi se to týká pouze systému a ne jiných nezávislých programů.
Crusader_ce4you (624)|6.11.2004 15:34
[QUOTE="iloveyou"]Zdá se, že je to všude, v nabídce start, ale asi se to týká pouze systému a ne jiných nezávislých programů.[/QUOTE]

Stačí prohledat toto fórum a řešení najdete. Stačí jen hledat ;)
beecher (9270)|7.11.2004 01:28
Umí to už dynamickou ikonu pro signál a nastování dvou hlasitostí, aby to bylo použitelné i na Phone Ed.?
michpo (206)|7.11.2004 02:05
[QUOTE="beecher"]Umí to už dynamickou ikonu pro signál a nastování dvou hlasitostí, aby to bylo použitelné i na Phone Ed.?[/QUOTE]

Tak to bohuzel nemuzu vyzkouset.
rojicek (31)|7.11.2004 11:39
Je nejaky podstatny duvod proc platit za verzi 2, kdyz verze 1 je free?
psaf (81)|4.12.2004 21:02
[QUOTE="rojicek"]Je nejaky podstatny duvod proc platit za verzi 2, kdyz verze 1 je free?[/QUOTE]
Bohužel je :( . Stará verze mi nechodí na LOOX 720 (VGA). Zřejmě to souvisí s řešením grafického rozhraní.
michpo (206)|8.12.2004 22:50
Tak uz je venku nova verze 2.0.1.9

Seznam zmen najdete zde.
Wayne_ce4you (199)|6.3.2005 16:59
No venku je již delší dobu 2.0.1.10.
Chtěl bych ale z nečím poradit.

Pokud nainstaluji tenhle prográmek a spustím telefon nebo po ukončení hovoru, tak se mi telefon nedaří krapet ukončit. Samotný hovor ano, ale aplikace telefon zůstává neustále zapnuta. Abych ji ukončil musim ukončit samotný WisBar a pak i ten telefon. Neví někdo proč? Je to nějak nastavit? Tenhle problém nemám je s tou poslední verzí programu. Mám ho se všemi vydanými varzemi.

Vlastním MDA II
Dada_ce4you_oldd (63)|6.3.2005 17:48
Dneska jsem instaloval verzi 2.0.1.17 (beta) ale na LOOX 720. Koukni na Forum http://www.lakeridgesoftware.com/forum/index.php. Nepoznal jsem zda verze pro MDA jsou odlišné od těch pro PPC. V diskuzi to nějak rozdělené je, ale Ty píšeš že máš nainstalovanou verzi 10 a v diskuzi se mluví o WisBar Advance 2 Phone Edition Alpha 4. Jinak je tam link na betu 14 kterou už betatesteři označili za stabilní. Tak to zkus jestli to pomůže.
Dada
Wayne_ce4you (199)|6.3.2005 18:30
Tak problém s telefonem mám vyřešen, ale mám díky tomuto program další. Po nainstalování se mi neukazuje to co má být v oknech, kde je něco napsané.Když dám příklad a zpustím třeba Total Commander tak ve spodní lliště jsou ikonky. Ty já tam už nemám vůbec čitelné, celé se to rozmazal, hodily se tam nějaké hieroglifi (nebo jak se to píše). Tak nevim
Zdenek Malinsky (9781)|6.3.2005 18:33
Ta Phone Edition je pro MDA, XDA, DP atd. Konečně to umí zobrazit i sílu signálu, což dřívější verze 1 ani 2 neuměly.
yasmeene2 (794)|6.3.2005 19:06
Počkat pokud vím tak se na fóru lakeridge v tématu o phone edition píše, že vývoj wisbaru pro PE byl zastaven a dále pokračuje jen jako součást Wisbaru advance 2, on ten autor s tím měl problémy, které prostě nezvládl vyřešit.

Vám se neděje že po instalaci wisbaru vám nezvoní příchozí hovory?

Která z těch verzí ukazuje signál? Ta phone alfa?
yasmeene2 (794)|6.3.2005 19:14
Aha už vím ta nová 2.0.1.17 (beta) umí signál! wow jdu to testovat. Někdo narazil na nějaké problémy na PE?
Zdenek Malinsky (9781)|6.3.2005 19:25
Nemám MDA, takže jsem se o verzi nestaral, jen jsem to někde četl. Buď zde nebo Palmare, Palmserver, Svět PDA.

To zvonění možná dělá určitý skin Wisbaru. Má to své zvuky, tak...
yasmeene2 (794)|6.3.2005 21:53
Nevíte jak dostat ikonu gprs monitoru do Custome icon? Mám pocit, že to tu někde bylo, ale nemůžu to najít.
dort (1212)|6.3.2005 23:00
ano, také se hlásím, občas mi asi díky WisBaru nezvoní hovor, a ani nijak jinak se neukáže!

Ještě musím vyzkoušet odinstalovat PocketZenPhone neb dle mého mínění to má jedna z těchto aplikací na svědomí :-(
Dada_ce4you_oldd (63)|19.3.2005 09:20
Už týden je venku nová beta verze 2.0.1.18.
Změny:
Enhancements
If button fonts are too big for the buttons, they will be resized until the text fits.
Added the ability to display the phone bubble.
Changed the default action of the signal strength to the phone bubble.
Added some additional task panel skinning abilities:

Title Left - The left margin for the window title
Title Right - The right margin for the window title
Show Title - Determines if the title should be shown
Title Align - Determines the alignment of the title
0 - Align left
1 - Align center
2 - Align right
Show Separators - Displays the separators in the skinned panel
Separator Color - The color of the separators in the skinned panel

The animated battery meter now animates between the current power level and full.
Added a glow effect for all fonts. Skinners: if you want to use the glow effect, add "glow" (without the quotes) to the font style and set the shadow color to the appropriate color.
Note: Shadow and glow are mutually exclusive. Having both glow and shadow in the font style will cause shadow to take precedence.
Added an option to allow the cascading start menu to overlap the taskbar in order to reduce scrolling.

Bugs Fixed
Limited the width of the cascading start menu so that it won't extend over the edge of the screen.
Fixed a bug where the hold action for a taskbar button could not be assigned properly.
Fixed a bug where on phone devices, the connection action would bring up the phone bubble.
Fixed a bug where the checkbox and radio button backgrounds were the incorrect color.
Fixed a bug where checkboxes could end up with an incorrect check state.
Fixed a lockup that occurred on the Dell Axim x50 devices when the WiFi LAN utility was the active program.
Cleaned up a resource leak in the task manager.
Fixed a bug where the recent program's list in the cascading menu would lose its icons in landscape mode.
Fixed a bug where the shadow font style was not persistent in the settings program.
Made a modification to the task manager so that some windows which were not previously included are now included in the running task list.

Link
Dada
dort (1212)|20.3.2005 07:37
už jsem to psal i jinde

u verze 2.0.1.18 s MDA Compact se na první pohled vše tváří, že funguje

ale občas si volající stěžují, že se nemohou dovolat -> operátor Oskar -> hláška volaný účatník neodpovídá ( stav telefonu busy ) -> takže Vám nepříjde žádná SMS o změškaném hovoru :evil:

beecher (9270)|20.3.2005 09:15
Njo, ja bych si nastavil AdvWB tak, abych mel v Configure My Tasks program pro volani na Ignore, stejne jako je ActiveSync.
Tissi (210)|22.3.2005 23:38
Mám nainstalovanej WA 2.0.1.10 a chci se zeptat, jestli se Vám také v menu Start zobrazuje např. ve slově Kalendář místo ř čtvereček? Program neumí některé české znaky? Nebo je chyba v tom, že jsem českou lokalizaci instalovala, až když jsem měla na pda několik programů (včetně wisbaru) a ne hned po HR?
No v nejhorším přídadě si přejmenuju problémový odkazy ve Windowsech bez hačků a čárek .... :? ... HR se mi teď dělat nechce ...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|23.3.2005 00:00
[QUOTE="Tissi"]Mám nainstalovanej WA 2.0.1.10 a chci se zeptat, jestli se Vám také v menu Start zobrazuje např. ve slově Kalendář místo ř čtvereček? Program neumí některé české znaky? Nebo je chyba v tom, že jsem českou lokalizaci instalovala, až když jsem měla na pda několik programů (včetně wisbaru) a ne hned po HR?
No v nejhorším přídadě si přejmenuju problémový odkazy ve Windowsech bez hačků a čárek .... :? ... HR se mi teď dělat nechce ...[/QUOTE]
Tissi, možná pomůže toto:
Pro korektní zobrazení češtiny ve skinech WisBar je potřeba malá úprava:
Jedu v TotalCommanderu, v cihle mám nainstalovaný font CETahoma. Vyhledám používaný *.skin. Zadám editaci, zjistím použitý font, zadám Ctrl+H, jako hledaný výraz zadám jméno fontu, jako náhradu zadám CETahoma. To udělám u všech používaných souborů *.skin. Uložím, překlopím do cihly a budu mít např. u WisBar správně česky názvy položek v settings, programech atd. To se ale týká jen výrazů, které bere WisBar z počeštění WM03, rozhodně od toho nečekejte překlad položek, které používá WisBar, prostě zmizí čtverečky a zkomoleniny....
Je to překopírovaný a trochu upravený návod z jiné části diskuze, ale snad to bude OK...
:D
Zdenek Malinsky (9781)|23.3.2005 10:01
Ve starší verzi (1.X.y.z) pomohla s ČJ tato úprava: v Settings - Configure My Button Order and Actions - se v rámečku nazvaném Start Menu Path upraví \Windows\Start Menu\ na \Windows\Start_Menu\ prostě přidá se tam podržítko. Ale jestli to pomůže i zde nevím - vyzkoušej. Mám jen malou češtinu a všechno se mi zobrazuje dobře.
Tissi (210)|23.3.2005 10:46
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Ve starší verzi (1.X.y.z) pomohla s ČJ tato úprava: v Settings - Configure My Button Order and Actions - se v rámečku nazvaném Start Menu Path upraví \Windows\Start Menu\ na \Windows\Start_Menu\ prostě přidá se tam podržítko. Ale jestli to pomůže i zde nevím - vyzkoušej. Mám jen malou češtinu a všechno se mi zobrazuje dobře.[/QUOTE]
Vyzkoušeno, ale bohužel u verze 2 nefunguje :? .
Večer zkusím ještě to, co psal Jarouš a uvidíme :). Díky za rady.
iloveyou (64)|23.3.2005 20:05
To TISSI:

Funguje druhý způsob!!!

Ověřeno, sám jsem si tak upravil všechny skiny co mám k wisbaru 2 už před nějakou dobou.
Tissi (210)|23.3.2005 21:21
Jojo, opraveno ;) , už se mi vše zobrazuje, jak má. Díky za rady :yes: .
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|7.4.2005 15:30
Po dobrovolném HR jsem vše nově instaloval a kontroloval jsem si, zda nejsou venku nové verze programů.. a ejhle, WisBar je na foru Lakeridge k dispozici v beta verzi 2.0.1.22... umí to i ikonu se zobrazením síly signálu (pouze ve skinech, které mají ikonu k dispozici!!), má to přepracované nastavení, ale pozor, je to stále jen beta verze, sosejte ZDE..
Jarek72 (37)|9.4.2005 14:05
Prosim jde nejak vypnout to kaskadovy StartMenu ve WisBar, aby tam bylo to puvodni???
TheMelin (1642)|9.4.2005 15:22
Ano v settings/Start menu settings a tam to najdes ;)
robox_ce4you (102)|9.4.2005 15:44
WisBar Advance2 nemá chybu!
http://www.lakeridgesoftware.com/wisbar/
Jarek72 (37)|9.4.2005 17:19
Jeste bych mel jeden dotaz, no nepovedlo se mi to dat na to puvodni tu nabidku StartMemu presto nastaveni v tom Settingu ale ikdyz tam mam to co ma Wisbar tak od kliknuti po rozbaleni Startmenu to desne trva je tamstrasna a neprijemna prodleva ? kdyz nemam spustenej Wisbar2 takje to okamzity. Nevite co s tim ?
Zdenek Malinsky (9781)|9.4.2005 17:25
ve WB settings-configure my button order and actions-start menu-builting start menu
Taky si můžeš nastavit třeba klasické na Tap a kaskádové na hold.
Teď jsem to porovnával, rychlost je stejná. Jaká strašlivá prodleva? Ty to používáš k tasení koltů? :?
beecher (9270)|9.4.2005 17:31
[QUOTE="Jarek72"]Jeste bych mel jeden dotaz, no nepovedlo se mi to dat na to puvodni tu nabidku StartMemu presto nastaveni v tom Settingu ale ikdyz tam mam to co ma Wisbar tak od kliknuti po rozbaleni Startmenu to desne trva je tamstrasna a neprijemna prodleva ? kdyz nemam spustenej Wisbar2 takje to okamzity. Nevite co s tim ?[/QUOTE]1. Tu puvodni nabidku tam doostanete tak, ze v Settings WisBaru -> Button Assignments zvolite pro Start menu v polozce Tap volbu Builtin Start menu. Mluvim o posledni verzi s tim predelanym nastavenim 2.01.22...
2. No, mam obavy, ze si WA pokazde nacita obsah slozky \windows\start menu... Ale to je hypoteza...
Jarek72 (37)|9.4.2005 17:36
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]ve WB settings-configure my button order and actions-start menu-builting start menu
Taky si můžeš nastavit třeba klasické na Tap a kaskádové na hold.
Teď jsem to porovnával, rychlost je stejná. Jaká strašlivá prodleva? Ty to používáš k tasení koltů? :? [/QUOTE]
No je to minimalne 4-5 sekund coz je dost protivny

[QUOTE="beecher"][QUOTE="Jarek72"]Jeste bych mel jeden dotaz, no nepovedlo se mi to dat na to puvodni tu nabidku StartMemu presto nastaveni v tom Settingu ale ikdyz tam mam to co ma Wisbar tak od kliknuti po rozbaleni Startmenu to desne trva je tamstrasna a neprijemna prodleva ? kdyz nemam spustenej Wisbar2 takje to okamzity. Nevite co s tim ?[/QUOTE]1. Tu puvodni nabidku tam doostanete tak, ze v Settings WisBaru -> Button Assignments zvolite pro Start menu v polozce Tap volbu Builtin Start menu. Mluvim o posledni verzi s tim predelanym nastavenim 2.01.22...
2. No, mam obavy, ze si WA pokazde nacita obsah slozky \windows\start menu... Ale to je hypoteza...[/QUOTE]
Diky moc to je ono
Zdenek Malinsky (9781)|9.4.2005 17:52
4-5 sekund? Proboha, co to máš za lenocha? Mě to vyskočí tak za cca 0,25.
Jarek72 (37)|9.4.2005 17:59
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]4-5 sekund? Proboha, co to máš za lenocha? Mě to vyskočí tak za cca 0,25. [/QUOTE]
Jo fakt to taky bylo ted uz to jde zase nornamlne i s tim kaskadov.menu, jinak mam rx3715 nevim proc to
Prosim te a jde v tom Wisbaru udelat aby mi dosadil ikonky do list ?
Zdenek Malinsky (9781)|9.4.2005 19:22
Nevím, co přesně myslíš? WB umožňuje přidat do horní lišty několik tlačítek a k nim přiřadit funkci-jdou zdvojit tap/hold-také jde přiřadit k času a názvu softu nějakou funkci, takže si s tím můžeš vyhrát.
Ale asi myslíš ikony k spuštění programů, že?
Přečti si toto:
1

2

a tento soft použít

Ještě k WB-kde ho máš nainstalovaný? Doufám, že ne na kartě?
Jarek72 (37)|9.4.2005 19:43
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Nevím, co přesně myslíš? WB umožňuje přidat do horní lišty několik tlačítek a k nim přiřadit funkci-jdou zdvojit tap/hold-také jde přiřadit k času a názvu softu nějakou funkci, takže si s tím můžeš vyhrát.
Ale asi myslíš ikony k spuštění programů, že?
Přečti si toto:
1

2

a tento soft použít

Ještě k WB-kde ho máš nainstalovaný? Doufám, že ne na kartě?[/QUOTE]

No mam to naistalovay v Ipaq FileStore
JInak to jsem zkousel co jsi poslal odkaz a diky za ten druhej odkaz jak naistalovat je tu jednu cast s toho baliku .
Jinak jeste jsem nasel na tlacitko pro vypnuti v dolni liste PowerOFF tady je http://www.scottandmichelle.net/scott/cestuff/poweroff.zip.
Ale ja jsem si to udelal tak jak jste mi poradili s nastavenim toho menu kdyz na nem podrzim stylus tak se mi strojek vyplne.
Zdenek Malinsky (9781)|9.4.2005 19:58
Jasně. Jetšě doporučuji projít diskuzi-hlavně část software, možná tam najdeš i jenou inspiraci. Používej "hledat", nápadů je tam spousta.

Já ikony na dolní liště nepoužívám, protože jen v základním stavu (today) jsou přístupné. Pokud máš spuštěno více aplikací nemáš k nim přímý přístup.

U WB můžeš využít plošku s názvem spuštěné aplikace a nakonfigurovat tam ctrl+c a ctrl+v (třeba). Jde tam přeházet pořadí gombíků atd. Sedni si k tomu a chvilku si s tím pohraj-po čase to vyladíš dle své potřeby k dokonalosti.:yes:
Mě baví hlavně to tap/hold. Mám to nastaveno tak, že tap je jako u PC minimalizovat a hold jako u PC vypnout. Ale záleží na tobě. Hlavně si pamatovat, co jak nastavíš. :D
TheMelin (1642)|9.4.2005 19:59
Já mám WB 2 nainstalován na kartě a nemám s ním žádné problémy.
Zdenek Malinsky (9781)|9.4.2005 20:12
[QUOTE="TheMelin"]Já mám WB 2 nainstalován na kartě a nemám s ním žádné problémy.[/QUOTE]
Já vím, Ty máš problémy s přechodem na letní čas:D :D :D
WB z karty běží, ale bývá problém po SR. Tedy mě to u verze Advance 1.x.y.z dělalo. Myslím, že je to lepší mít v cihle, když to pracuje se systémem. Není to moc velké, ale pokud není problém, proč ne.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|15.4.2005 20:39
Od 13. dubna je uvolněna beta verze WBa 2.0.1.23, sosat je možné ZDE ...
Jarek72 (37)|20.4.2005 19:14
Jde nejak nastavit vlastni zvuk napr. kdyz se otevre StartMENU ???ve WisBar Advance 2
beecher (9270)|21.4.2005 00:46
[QUOTE="Jarek72"]Jde nejak nastavit vlastni zvuk napr. kdyz se otevre StartMENU ???ve WisBar Advance 2[/QUOTE] Upravou souboru .skin. Je tam oddil Sounds. A asi to bere jenom .wav soubory...
beecher (9270)|23.4.2005 18:24
Ti nas teda davkujou... 2.0.1.24 Beta je venku...
yasmeene2 (794)|25.4.2005 14:25
Zajímalo by mě jak jste na tom se stabilitou u PE? Mě se vždy tak do hodiny spolehlivě zasekne..
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|30.4.2005 10:47
WisBar beta verze 2.0.1.25