Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SMS pres GPRS?

Pavel Koza (4761)|12.7.2002 14:26
Cau lidi, mam T68 a aktivovany GPRS sluzby. Telefon by mel umet posilat i prijimat SMSky pres GPRS, ale nejak se mi to nedari u Oskara rozchodit. Je to "vlastnost", ze je to blokovany, nebo delam neco spatne? Preci jen SMSka za par haliru laka[;)]
null (0)|24.7.2002 19:08
OSKARMOBIL

aaa ... nechtene sem zabloudil pri hledani klicovych slov a hned je na co odpovidat ... nikoliv ze strany telefonu ale operatora se jedna o zablokovanou sluzbu, neposkytujeme pro telefony ericsson, nebot vyzaduji ericsson GPRS GATEWAY, mi pouzivame tu od nokia ... ackoliv nic to nemeni na tom ze sms takto u oskara posilat nelze ...

S Pozdravem Jindrich Vlasac,
CeskyMobil GSM-network engineering manager

Mimochodem, také uvažuji o koupi PDA ... můj známý, je má nedlouho a je velice spokojen
Viktor Špinka (3)|25.12.2002 18:37
Podle me je neni vse ve zminenem prispevku pravda...
Tak predne - Cesky Mobil (Oskar) nema hardvarove reseni od Nokie, nybrz od Ericssonu a Siemensu.
V CR moznost odesilani SMS via GPRS neumoznuje zadny z operatoru, bez ohledu na znacku ci typ mobilniho telefonu uzivatele. Pokud si majitel telefonu (vybaveneho touto funkci) v menu nastavi odesilani pres GPRS, plati dvakrat - datove prenosy i odeslani klasicke SMS [:(]

Ale presto tu moznost odesilat SMS pres GPRS je - je vsak potreba SMS odesilat pres wapovou branu (a byt pripojen k wapu pres GPRS). SMS zprava odeslana timto zpusobem vyjde na par desetniku.

S pozdravem

Viktor Spinka
www.1mobil.cz
PavelR. (2184)|30.12.2002 16:12
[QUOTE]Podle me neni vse ve zminenem prispevku pravda...
Tak predne - Cesky Mobil (Oskar) nema hardvarove reseni od Nokie, nybrz od Ericssonu a Siemensu.[/QUOTE]

No, nechce se mi verit, ze by dotycny, jenz se podepsal jako CeskyMobil GSM-network engineering manager nevedel na jakem HW bezi jejich sit. Nicmene je pravda, ze v samych pocatcich staveli (a dokonce i provozovali) oskarovu sit lide od Ericssonu (predevsim Morava) a od Siemense (Cechy) popr. temito spolecnostmi najate lokalni firmy (jen pro zajimavost, spousta lidi z techto lokalinich firem ted dela servisaky prave pro Cesky Mobil). Sam jsem na nekolika sitech v dobe jejich uvadeni do provozu byl (predevsim Jihomoravsky kraj) a opravdu vetsina technologie (predevsim RBS a MW pojitka) byly od Ericssonu. Neznamena to, ale ze by Cesky Mobil nemohl v budoucnu pouzit i HW od jinych dodavatelu. Nebo mate jine informace?

PavelR.
null (0)|31.12.2002 17:28
Vse by asi resila nejaka javova aplikace, ktera by se pomoci GPRS pripojila na nejakou internetovou SMS branu a vse zaridila... To ale pripada v uvahu jen u normalnich telefonu, ne u T68, ktery podporuje vsechno mozne, krome javy...
Viktor Špinka (3)|3.1.2003 17:19
Jiste, T68i neni normalnim telefonem. Je to totiz telefon, ktery podporuje nejvice fukci v nejmensim baleni. Zamerne nepise vsechny, protoze takovy telefon na trhu neni. Bohuzel.
A tahat s sebou finskou cihlu se mi nechce - nehodlam se vracet o 4roky zpet, kdy telefony vazily 150gramu.
Nehlede na to - kolik telefonu je ted na trhu s Javou? A hlavne - kolik jich bylo v dubnu, kdy sel T68i na trh?
Viktor Špinka (3)|3.1.2003 17:24
Troufam si trvrdit, ze me znalosti o mobilnich technologiich (hlavne telefony, ale i site) jsou vice nez dobre. Samozrejme nevylucuji, ze se nekdy nemou mylit ci mi nejak informace unikne. Nikdy jsem vsak neslysel nic o tom, ze by Cesky mobil pouzival hardwarove reseni od Nokie.
Skoda jen, ze onen pisatel neni registrovan ani nenapsal svuj mail - nemuze tak reagovat (trochu se nabizi otazka, jestli dotycny opravdu z Oskara byl, ale dejme tomu...)