Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pro zajimavost: Cetnost restartu a HR

xhladi07 (525)|5.11.2004 11:37
Zajimalo by me, jak casto aktivni uzivatele ppc restartuji svoje zarizeni? Pripadne jak casto je nutne pouzit HR??

Napiste svoje skusenosti.
Miloš Strouhal (3997)|5.11.2004 12:28
Já dělám soft resetů hned několik za den, jelikož i když aplikaci ukončíte klasickým způsobem, vždy zůstává něco málo ukousnuto z paměti nějakými zbytkovými procesy.. Tím neříkám, že mam málo paměti, jelikož moje zařízení má 128mb, ale mam rád, když systém běží svižně, čistě a naprosto korektně, a to pokud možno stále, v průběhu celého dne.. Jelikož mam Windows Mobile Phone Edition, asi cihlu používám trochu intenzivněji než uživatelé s klasickými PDA.. Jsem cca 15hodin připojen nonstop online na GPRS, stále píšu ICQ, píšu tuny a tuny sms, volám tak dvacetkrát až třicetkrát za den, prohlížim stále webové stránky, poslouchám na cestě MP3, pokud zrovna nejedu autem, občas čučim na filmy, hraju některou z několika 3D her jež mam nainstalovanou, v práci prohlížím prezentace, jež mi chodí na mejl, PDFka, každou chvilku čučim do slovníku co mam instalován na kartě, stále zjišťuji aktuální kurz několika měn vůči CZK, pokud zrovna cestuji autem, většinou jedu přesně podle jedné z několika map, jež mam nainstalovaných, v průběhu dne téměř stále využívám kalkulačku, ať již primitivní, nebo grafickou, sem tam nějaké to prohlížení fotek.. A je to. Takhle nějak vypadá jeden pracovní den s mojí cihlou Phone Edition..:D Takže bez soft resetů by to fakt nebylo ono.. Občas se ten systém musí vyčistit, a při mé intenzitě používání měnim i baterii, jelikož mam stále v záloze jednu navíc plně nabitou..:yes:

Podotýkám, že sedím momentálně celý den před slušným notebookem s velmi rychlím připojením, ale intenzita využívání mého Qteka se tím nijak nesnížila.. Čím to asi bude..:D :D :D

Pokud jde o HR, už jej nepotřebuji, pokud tedy zrovna neflešuji své zařízení na jinou verzi systému, rádioverze a extromky..
Mam systém a ExtROM upravenou k absolutní možné dokonalosti, a momentálně se mi nic s ničím nehádá.. Přestal jsem využívat pochybné zálohování systému, po HR vždy provedu kompletní a pečlivou instalaci všeho potřebného, a mam klid..:yes:
ipf (2136)|5.11.2004 20:48
[QUOTE="xhladi07"]Zajimalo by me, jak casto aktivni uzivatele ppc restartuji svoje zarizeni? Pripadne jak casto je nutne pouzit HR??

Napiste svoje skusenosti.[/QUOTE]

Napiš do HLEDAT: "HáeR" a mé zkušenosti jsou ti k dispozici.
Jo, a v té anketě ti chybí: Několikrát denně (anebo, v případě MDA2: furt ;) ).
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|5.11.2004 21:02
SR asi 1 x za 2 dny
HR asi tak jednou za 14 dní

[QUOTE="xp"]Mam systém a ExtROM upravenou k absolutní možné dokonalosti, [/QUOTE]

Podle toho jak jsem viděl, Tvé vystavené EXT_ROM, tak bych si dovolil oponavat. K dokonalosti máš ještě nějaký ten krok před sebou.
PavelR. (2184)|5.11.2004 21:13
... HW reset pro jistotu ani nepočítám; v případě SW resetu je na mém PDA hodnota BootCount v klíči HKEY_LOCAL_MACHINE\Comm rovna 51. Poslední obnovu ze zálohy jsem prováděl v pondělí :) ...

PavelR.
Miloš Strouhal (3997)|5.11.2004 22:39
[QUOTE="JirkaP."]SR asi 1 x za 2 dny
HR asi tak jednou za 14 dní

[QUOTE="xp"]Mam systém a ExtROM upravenou k absolutní možné dokonalosti, [/QUOTE]

Podle toho jak jsem viděl, Tvé vystavené EXT_ROM, tak bych si dovolil oponavat. K dokonalosti máš ještě nějaký ten krok před sebou.
[/QUOTE]

As jsi mne špatně pochopil.. Dokonalost se u mne nerovná mít po HR a následné instalaci všech cabů z ExtROMky "hotovo".. za 10 minut.. Jako to máš ty, včetně té úpravy v registrech..
U mne slovo "dokonalost" má význam korektního běhu všech programů, jež jsou umístěny v ExtROMce tak aby se nic s ničím nehádalo, vše běhalo tak jak má, a aby si všechny programy z ExtROMky v maximální možné míře rozuměly s aktuálním Lengem 3995 který nyní používám.. Tohle si představuji pod pojmem "dokonalost". ;) Nemyslím tím mít systém uveden do původního stavu po HR za 10 minut.. Takové věci(kouzla) jako umíš ty, já neumím. Stejně mi ta obnova po HR trvá vždy minimálně hodinu, jelikož mam standartně nainstalováno cca kolem 200mega programů, slovníků a map.. A vše instaluji pokaždé znovu. Pro jistotu.. A aby toho nebylo málo, udělám pro jistotu po každém HR pomalý formát mé 1GB karty pomocí Pocket Mechanicu.. Kdysi jsem neformátoval vůbec, a odešli mi vždy po nějakém čase 4 SD karty. Dvě 128MB od HP, jeden 256MB Pretec, a jedna 16MB od San Disku.. Takže tolik na vysvětlenou..;)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|6.11.2004 09:04
[QUOTE="xp"]
As jsi mne špatně pochopil.. Dokonalost se u mne nerovná mít po HR a následné instalaci všech cabů z ExtROMky "hotovo".. za 10 minut.. Jako to máš ty, včetně té úpravy v registrech..
U mne slovo "dokonalost" má význam korektního běhu všech programů, jež jsou umístěny v ExtROMce tak aby se nic s ničím nehádalo, vše běhalo tak jak má, a aby si všechny programy z ExtROMky v maximální možné míře rozuměly s aktuálním Lengem 3995 který nyní používám.. Tohle si představuji pod pojmem "dokonalost". ;) Nemyslím tím mít systém uveden do původního stavu po HR za 10 minut.. Takové věci(kouzla) jako umíš ty, já neumím. [/QUOTE]

:!: Musím reagovat . :!:

- Nikde jsem nenapsal, že dokonalost se rovná mít "hotovo" po 10 min. po HR. To jen na vysvětlenou. Přečti si co jsem napsal. Dovolil jsem sij en reagovat na Tvou větu, že to máš "upravené k absolutní dokonalosti".

- Dokonalost podle mne je v tom, že programy, které používáš a bez kterých si nedovedeš představit život ( ToTalCMD, CabInstall, Wimr, UnLock_EXT_ROM, Pocket_Mechanic, CeDBExplorer, TaskMGR, SpadeDective, Kilmist Editor atd. ... ) máš přivařeny v rozbaleném tvaru přímo do EXT_ROM. Případně do Storage.

A Ty už nemusíš tyto programy nikdy "Vůbec instalovat". Po HR provedeš za pomoci vlastního *.CABu pouze vytvoření zástupců jednotlivých programů do složek kam požaduješ a provedeš import Registrů, pro nastavení jednotlivých programů a "Není co řešit".

Tolik na vysvětlenou, jak JÁ si představuji dokonalost.
Sajbrt (113)|6.11.2004 11:39
Soft reset podle toho, s čím dělám. Normálně 1x denně. Při zkoušení nových SW a nových verzí pořád :D . HáeR jen při nepodařených experimentech, který dělám při přechodu na nový hardware - zrovna teď na 4700 a trápím se s tiskem, nebo při instalaci upgrade ROMky, tomu se vyhnout nedá. Jinak třeba rok ne.
Miloš Strouhal (3997)|6.11.2004 12:56
To JirkaP: OK!
Každý prostě máme svá měřítka..
Ja se vždy zaměřoval spíše na sladění "defaultních" komponent použitých od různých operátorů v jedné ExtROM, tak aby si rozuměli s češtinou a verzí ROM, ty jsi je nikdy přílíš nepoužíval(tedy pokud jsem měl možmost vidět někdy tvůj config.txt..), tudíž jsi se snažil o to ostatní, tedy vlastní programy, tvorbu cabů, (což já bohužel pořád neumím..:? ), registry, atd.. Moje ExtROM vypadá, jako by jsi sestavil nějakej přiblblej "operátor", je jednoduchá, složená víceméně z běžných cabů. Tvoje je o něčem úplně jiném.. V porovnání s tvou ExtROM musím vzít zpět tu větu o dokonalosti.. Avšak v porovníní mé ExtROM s oficiálními ExtROMkami skutečných "operátorů" musím na svém samolibém hodnocení trvat!:D Jelikož na rozdíl od těch jejich, ta má skutečně funguje!;)
xhladi07 (525)|6.11.2004 16:41
Libi se mi tahle diskuze. jen ted opravdu lituju toho, ze jsem nedal do ankety nekolikrat denne. Je pravda, ze tak restartuju vicekrat denne. Ale myslel jsem, ze se cihla da vyladit tak, ze to neni treba. Takze mi trochu stouplo sebevedomi... :cool:

A trochu bych doplnil otazku v uvodu: Jak casto musite restartovat? Myslim tim kdyz se pda totalne zahryzne...
Miloš Strouhal (3997)|6.11.2004 16:56
Totální zahryznutí? Jednou až dvakrát do týdne..
Pavlucha (1496)|6.11.2004 17:23
Za necelý dva měsíce mi to ukazuje 77 SR. Jsou v tom i nucené restarty po instalacích. Občas restartuju, když mi přijde, že PDA "zpomaluje".
HR mám za sebou asi 7x, většinou kvůli instalaci češtiny a zpočátku kvůli PocketNdays, který jsou už opravený. :D
bobino (32)|7.11.2004 12:13
SR 1xza tyzden , HR 1xza mesiac priemerne