Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Palmy s Windows Mobile? Možná...

Pavel Koza (4761)|4.11.2004 16:25
http://news.com.com/Palm.....8347&subj=news.1045.5

Když se před časem rozdělila firma Palm vyrábějící kompletní kapesní zařízení na dvě společnosti zajišťující zvlášť vývoj hardware (PalmOne) a software (PalmSource), jedním z hlavních důvodů byla snaha o rozšíření působnosti a získání nových trhů. Dle určitých náznaků by to však mohlo mít lehce pikantní příchuť - PalmOne se totiž poohlíží i po jiném operačním systému, než je PalmOS, a jedním z nich je i Windows Mobile od Microsoftu. Ten by měl PalmOne pomoci prosadit se se svými zařízeními více i na poli podnikových řešení, kde má dosud větší podíl právě Microsoft.

Vše je zatím ve stádiu úvah a spekulací, ani PalmSource ani Microsoft to zatím nekomentovali, ale i vzhledem k dost podobnému hardware obou platforem se zdá být problém spíše politický než technický. Windows Mobile 2003 Second Edition navíc plně podporují i čtvercové rozlišení displejů, které je na Palmech oblíbené, takže nasazení systému od Microsoftu by nemělo nic bránit.

Co vy na to? Myslíte si, že to je dobře, nebo naopak cestou do pekla? Vyměníte svůj LOOX či iPAQ za Palm?
Zdenek Malinsky (9781)|4.11.2004 16:49
Nestahujte brod, kalhoty jsou ještě daleko. :D Nechápu počínání Palmu. Mám prastarý, ještě od US Robotics a můžu říci, že jsem softreset použil jen 1x, při úplně prázdných bateriích. Palm bych řekl je stabilnější a běhá i "horším železe". Nechci porovnávat, hanět a vychvalovat platformy, ale tato globalizace asi není to pravé ořechové.:( Každá platforma má své + a - a každý si může (mohl) vybrat. Nebo že by Palm hodil ručník do ringu? :D
hybo (3107)|4.11.2004 16:55
Dle meho je to moc rozumne a to same bych radi i dalsim firmam, co vyrabeji zalezo. Proc nenabidnout jednou zelezo se dvema, nebo i dalsima systemama? Je fakt, ze me se HW Palmu libi, stejne jako HW Applu, ale nekoupim si to a nebudu to uzivat, protoze OS a prace s nim mi neni prijemna. A nejsem sam :-)
Dzejkob (286)|4.11.2004 19:02
Ja osobne jsem mel kdysi taky Palm(m125)-uz je to dedecek:) . Byl jsem s nim absolutne spokojeny. Dnes uz je ale situace jina a urcite bych do systemu Palm nesel. Bohuzel me ale momentalne prilis nenadchly ani pristroje bezici na Palm Os-hlavne ty high end.Ovsem napad Palmu bezicich na Windows Mobile jedine vitam, alespon bude konecne poradny vyber pristroju:D .
Wuffi (1599)|5.11.2004 10:51
[QUOTE="Zdeněk Malinský"]Nestahujte brod, kalhoty jsou ještě daleko. :D Nechápu počínání Palmu. Mám prastarý, ještě od US Robotics a můžu říci, že jsem softreset použil jen 1x, při úplně prázdných bateriích. Palm bych řekl je stabilnější a běhá i "horším železe". Nechci porovnávat, hanět a vychvalovat platformy, ale tato globalizace asi není to pravé ořechové.:( Každá platforma má své + a - a každý si může (mohl) vybrat. Nebo že by Palm hodil ručník do ringu? :D [/QUOTE]

Ano, jenze casy se meni a s TC jsem napriklad mel az 20 SR denne!!! Podotykam ze se jejich pocet zvysil obzvlaste po flashnuti bugfixu od Palmu. Problemem Palmu je take to, ze kdyz slitne aplikace, bere s sebou i OS. Ano, Palm OS ani na novejsich strojich (s vyjimkou T5...) nebootuje nejak dlouho, ale preci jen je to pekne otravne kdyz se se SR setkavam casteji. A mnohdy jsem prisel i o data... Pisu si takhle e-mail, posloucham "na pozadi" MP3, najednou Fatal Error a je po mailu... WM2003 mi zkratka po souziti s TC prijde jako balzam...
Sajbrt (113)|6.11.2004 20:42
Je to smutné (teda jestli se brod opravdu blíží). Sám jsem dlouho používal Apple Messagepad (100 a 120) a vím, jaký krok zpět to bylo přejít k Microsoftu. Po cca SEDMI letech usilovné práce konstruktérů a programátorů mi můj nový skvělý iPAQ 4700 funguje už skoro stejně dobře jako Apple :D :D :D. Fakt je, že Messagepad byl barevný až na závěr :sarcastic:, těsně předtím, než ho "discontinued" (rozuměj "dlabeme na další výrobu").
Zdenek Malinsky (9781)|6.11.2004 21:21
Když jsem před rokem hltal na Mobilmanii 4dílný seriál Palm vs. PPC (Hudec/Kuruc) zdál se mi Palm stabilnější a asi 3 měsíční používání dědy PalmPilota mě v tom utvrzovalo. (To jsem ještě o existeci ce4me netušil.) Když mě opustil, dlouho jsem se rozhodoval mezi Sony Clié UX 50 a Palm Tungsteen T3 vs. HP iPAQ 4150 a FS Loox 600? Nakonec jsem usoudil, že PPC na mě bude mluvit víc česky :) a 4150 bude lepší, že PDA k zastavování vlaků nepotřebuji :D :D :D
K Palmu se už (asi-doufám) nevrátím, ale musím zoopakovat mou slabost pro Sony Clié UX 50.

Murphyho zákony platí všude, takže SR nebo HR nastane v nejnevhodnějším okamžiku a čím má zařízení více funkcí, tím je náchylnější k poruše.
Vemte si mobily. Barevný display je prima, ale na světle či sluníčku je blbě čitelný a také zkracuje výdrž baterie. :( Roste počet funkcí, ale kolik jich využijete vy a kolik většina lidí? Volání, SMS, hodiny, budík. Kolik % lidí používá Wap, E-mail klienta, MMS, foťák?
V jednoduchosti je síla!

PS:
Víte, jak se u US raketoplánů vysouvají při přistání podvozky???
beecher (9270)|6.11.2004 23:09
Jak pravil kdysi klasik: Svet se riti do pr...e a my s nim... :D
Uz tak clovek nevi, co si ma vybrat mezi PocketPC zarizeni a jeste se do toho vlozi Palm? No nazdar...