Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

4700 a Mobile printing na něco jinýho než HP

Sajbrt (113)|4.11.2004 11:10
Už se někomo podařilo vytisknout z 4700 cokoliv na nějakou jinou než HP tiskárnu :?:. Konkrétně mám BJC-50 a kromě http://www.westtek.com/pocketpc/jetcet/ nemůžu nic najít. Ale instalovat dva printovací softy :sarcastic: .
Pavel Koza (4761)|4.11.2004 12:56
Jsou i dalsi aplikace - PrintBoy, PrintPocketCE...
Pavlucha (1496)|4.11.2004 15:06
[QUOTE="Pavel Koza"]Jsou i dalsi aplikace - PrintBoy, PrintPocketCE...[/QUOTE]

Hmmmm to asi nebude ono, tyhle jsou placený a v hx4700 je ten manager zadarmo.
Mně by to zajímalo taky, jesli se Vám povedlo rozchodit ho na jinou značku tiskárny ... :cool:
Pavel Koza (4761)|4.11.2004 15:42
No HP logicky podporuje jen sve tiskarny... Nevim o tom, ze by tento program mel zvladnout tisk na cokoliv jineho.
Pavlucha (1496)|4.11.2004 16:07
No, spíš jde všeobecně o ovladače, že jo. Pamatuju si, že na Macu nebyl zase takovej problém ovladač přepsat. Jde tam víceméně o pár příkazů (nebo aspoň tenkrát šlo - stáhnout ovladač z internetu byla tehdá hudba budoucnosti). Jenže: většina tiskáren, se kterejma jsem se setkal byla postscriptová, netuším v jakým jazyce (nebo protokolu...?) fungují ovladače pod HP MobilePrinting. To je spíš pro nějakýho programátora, kterej by ovladač z PC přepsal pro PocketPC.
Sajbrt (113)|5.11.2004 06:58
[QUOTE="Pavel Koza"]No HP logicky podporuje jen sve tiskarny...[/QUOTE]
No mně to teda logický nepřipadá:evil:. Ve 2210 aspoň měli Epson stadard, takže to nějak šlo, byť s nízkou kvalitou. Vždyť to je jen pár řídících kódů :sarcastic:.
ok2shi (98)|5.11.2004 11:07
[QUOTE="Sajbrt"][QUOTE="Pavel Koza"]No HP logicky podporuje jen sve tiskarny...[/QUOTE]
No mně to teda logický nepřipadá:evil:. Ve 2210 aspoň měli Epson stadard, takže to nějak šlo, byť s nízkou kvalitou. Vždyť to je jen pár řídících kódů :sarcastic:.[/QUOTE]




KSE True imprimer.
Je free a tiskne česky.
www.ksesoftware.com

Ivo
VitaH. (52)|5.11.2004 11:18
Včera jsem si z freeware stáhl prográmek HP Mobile Printing a v konfiguraci tiskáren mi to nabízí HP, Epson a Canon (BJC 50/80, 250 a 4300). Tiskne česky a už se mi podařilo rozchodit i tisk přes WiFi :cool:
Sajbrt (113)|5.11.2004 23:20
Zkusil jsem to taky a dopadl jsem bledě. Instalace OK, nastavení Canonu OK, Síť OK, zkušební stránky OK. ALE - v okně HP Mobile Printing nešel přepnout režim soubory. Zobrazovaly se jen poštovní zprávy, takže tisk souborů se nekonal. Odistalovat to nešlo, takže HR :mad: .
Sajbrt (113)|7.11.2004 11:35
Takže jsem si odpověděl sám :sarcastic: :

- V iPAQu 4700 je instalovaná verze 3.01, která nepodporuje jiné než HP tiskárnu,
- po instalaci nove verze 4 (DL z HP serveru) se pod ikonou HP mobile printing shrývala jen html stránka, program jsem nalazl ručně, ale fungovala v něm jen záložka s tiskem e-mailů, nešlo zobrazit adresář a tisknout soubor (dost blbý :()
- takže stačilo překopírovat několik souborů z nové verze do původní a je to :

\Program files\Hawlett\Packard\Mobile Print\DeviceProfile.xml
\Program files\Hawlett\Packard\Mobile Print\hpmpinfo.xml - tady jsou definice tiskáren
\Windows\hpmpbjc.dll - driver pro Cannon
\Windows\hpmpescp.dll - driver pro Epson

Tiskne to i po síti, ale pořád bez češtiny (zkoušel jsem různý fonty) :sarcastic: . Holt nejsme dost košér, aby to stálo za to, mořit se s českýma bukvama.
Petr89 (152)|8.11.2005 18:18
Čaute, jak se tu píše že HP moile printing je kompatibilní jen s canonem,epson a HP, tak neexistuje náhodou i program kterej by uměl Lexmarky?