Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ExtROM 1.60.999 optimalizovaná pro kombinaci s ROM 1.60.00 a Rádiem 1.17.00

Miloš Strouhal (3997)|3.11.2004 12:37
Tak tady to máte.. Dávám vám sem ke stažení svůj "výtvor", a to ve dvou verzích. První verze obsahuje jen defaultní caby. Je určena pro všechny, kdo si hodlají ExtROM "dovařit" k obrazu svému. Tyto caby jsou vybrány tak, aby pokud možno byly co nejnovější, avšak s ohledem na to, aby ještě naprosto korektně!!! spolupracovaly s verzí ROM 1.60.00 a Lengem 3995. Druhá verze určená ke ztažení obsahuje i nějaké ty free prográmky navíc. Ta je určena lidem, kteří z nějakého důvodu nechtějí ExtROM "vařit", případně to neumějí, a nechtějí se to naučit..:?

Podotýkám, že obě verze ExtROM 1.60.999 jsou určeny pouze pro správný chod v kombinaci s ROM 1.60.00!!! Nelze je kombinovat s jinou verzí ROM. A doporučuji tuto kombinaci též doplnit Rádiem 1.17.00. Pak by to všechno mělo chodit snad konečně naprosto bez problémů. Mě to chodí naprosto korektně již několik týdnů.;) Doufám, že vám se to podaří též..:yes:

ExtROM 1.60.999 jež obsahuje pouze defaultní caby

Config této ExtROM je následující:

EXEC:\Extended_ROM\TPDisable.exe
EXEC:\Extended_ROM\RestartRadio.exe
CAB: \Extended_ROM\AudioPatch_Media.CAB
CAB: \Extended_ROM\Broadcast_WWE.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\CameraRC132_WWE_1.5.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\CallerIDB32_Hima2_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\MIDI561.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Album_EnableStreaming.CAB
CAB: \Extended_ROM\MMS1.6.0.14WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\VideoMMSB21.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\ClearVue2.4.381_WWE_withoutBP_OzUp.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\OEM_WWE_04021801.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\OEM_ExtraSetting_04070501.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\PhoneClass10_settings.CAB
CAB: \Extended_ROM\cttune.cpl.CAB
CAB: \Extended_ROM\Version_AKU1.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\itibm.ARM.CAB
CAB: \Extended_ROM\Leng_3995CZ.CAB
EXEC:\Extended_ROM\TPEnable.exe

[CODE]!!! Přílohy byly smazány vzhledem k nabytí platnosti nových pravidel pro vkládání příspěvků na tomto webu !!![/CODE]
Scythe_ce4you (130)|3.11.2004 12:41
Mam tuto jeho kombinaciu uz asi mesiac a ani jeden HR . Vivat.:D :D
Miloš Strouhal (3997)|3.11.2004 13:12
ExtROM 1.60.999 jež obsahuje i free prográmky navíc

Config této ExtROM je:

EXEC:\Extended_ROM\TPDisable.exe
EXEC:\Extended_ROM\RestartRadio.exe
CAB: \Extended_ROM\AudioPatch_Media.CAB
CAB: \Extended_ROM\Broadcast_WWE.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\CameraRC132_WWE_1.5.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\CallerIDB32_Hima2_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\MIDI561.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Album_EnableStreaming.CAB
CAB: \Extended_ROM\MMS1.6.0.14WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\VideoMMSB21.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\ClearVue2.4.381_WWE_withoutBP_OzUp.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\OEM_WWE_04021801.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\OEM_ExtraSetting_04070501.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\PhoneClass10_settings.CAB
CAB: \Extended_ROM\cttune.cpl.CAB
CAB: \Extended_ROM\WarningFix.CAB
CAB: \Extended_ROM\Version_AKU1.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\ICQppc.PPC300_ARM.CAB
CAB: \Extended_ROM\GPRSTweak.arm.CAB
CAB: \Extended_ROM\rar.ppc_arm.CAB
CAB: \Extended_ROM\TotalCmd.arm.CAB
CAB: \Extended_ROM\TotalCmd_Cesky.arm.CAB
CAB: \Extended_ROM\activex.CAB
CAB: \Extended_ROM\itibm.ARM.CAB
CAB: \Extended_ROM\ChessPPC.ARM.CAB
CAB: \Extended_ROM\Tools.CAB
CAB: \Extended_ROM\ExtendedROMUnlocker.CAB
CAB: \Extended_ROM\PocketZenPhone_4_5_1.arm.CAB
CAB: \Extended_ROM\icons.CAB
CAB: \Extended_ROM\Leng_3995CZ.CAB
CPY1:\Extended_ROM\CETahoma.ttf
CPY2:\Windows\Fonts\CETahoma.ttf
EXEC:\Extended_ROM\TPEnable.exe


[CODE]!!! Přílohy byly smazány vzhledem k nabytí platnosti nových pravidel pro vkládání příspěvků na tomto webu !!![/CODE]


Pokud by se vám cokoliv nezdálo, nefungovalo či pokud vznikne nějaký jiný problém, zkuste to sem napsat, já nebo někdo jiný vám rádi odpovíme, pokud budeme znát řešení..:)

Pokud jsem někde udělal chybu, což je u mne klidně možné, co nejrychleji mi to sem prosím napište, a já se budu snažit tuto chybu v maximálně krátkém čase opravit.. Díky
Miloš Strouhal (3997)|3.11.2004 13:29
[QUOTE="Miroslav Lovíšek"]Mam tuto jeho kombinaciu uz asi mesiac a ani jeden HR . Vivat.:D :D [/QUOTE]

Já bych se moc neradoval, zatím.. Oba máme Slovenského Qteka 2060, což je trošku jiné zařízení než MDA II, DP II či XDA II, nutno podotknout, že o trošku lepší..:D :D :D :D :D :D a třeba jim to nebude šlapat tak dobře jak nám..;)

Néééé, kecám, všechna tato zařízení jsou samozřejmě naprosto totožná, liší se jen designem čelního plastu, a nápisama na něm, takže směle do toho..:yes: ;)
beecher (9270)|3.11.2004 14:59
Just my few cents...
Leng3995 nebude chodit na jinych zarizenich nez na MDA2 a Qtek 2060 (coz je defacto to stejne), protoze si kontroluje IMEI zarizeni.
Pro DP2/XDA2/Qtek 2020 je nutne pouzit cestinu LEng4254.
Miloš Strouhal (3997)|3.11.2004 15:17
Super, díky za radu, můžeš mi ten "euroteláckej" leng poslat na mejl? Udělám tedy další verzi ExtROM pro DP2 a Qtek 2020. Díky
beecher (9270)|3.11.2004 15:36
No to prave nevim, jestli muzu... Pro DP2 je to normalne placeny SW...
Udelej to bez neho, kdo ma DP2 si to muze stahnout z FTP Moravia Consultingu (nebo nekde tady z fora) a doinstalovat...
romix (134)|3.11.2004 16:35
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|3.11.2004 20:03
[QUOTE="beecher"]Leng3995 nebude chodit na jinych zarizenich nez na MDA2 a Qtek 2060 (coz je defacto to stejne), protoze si kontroluje IMEI zarizeni.
Pro DP2/XDA2/Qtek 2020 je nutne pouzit cestinu LEng4254.[/QUOTE]

Tak jsem si ztáhl "ExtROM 1.60.999 jež obsahuje i free prográmky navíc" a češtinu - Leng 3995 ( viz připojený obrázek ) mi na DATAPHONE2 funguje zcela bez jakýkoliv problémů.

Škoda jen že výrobci jednotlivých ROMek nedodržují nějaká pravidla, co se týče číslování nových verzí všech programů obsažených v jednotlivých EXT_ROMkách. Tak by šlo rychle zjistit jak jsme na tom u toho kterého programu. Každý si to čísluje tak trošku podle Svého.

Osobně mám některé programy přímo "přivařené" do ms_.nbf a za pomoci importu registrů ( po HR ) je mám připravené ihned k používání ( nemusím je instalovat ), ale to je na jinou diskuzi.

Jinak si myslím, že nabízená EXT_ROMka je pro méně zkušené "vařiče" dobrý odrazový můstek pro následná vaření. :yes:
00032741_Image1_THrm.jpg
Miloš Strouhal (3997)|3.11.2004 20:35
[QUOTE="JirkaP."][QUOTE="beecher"]Leng3995 nebude chodit na jinych zarizenich nez na MDA2 a Qtek 2060 (coz je defacto to stejne), protoze si kontroluje IMEI zarizeni.
Pro DP2/XDA2/Qtek 2020 je nutne pouzit cestinu LEng4254.[/QUOTE]

Tak jsem si ztáhl "ExtROM 1.60.999 jež obsahuje i free prográmky navíc" a češtinu - Leng 3995 ( viz připojený obrázek ) mi na DATAPHONE2 funguje zcela bez jakýkoliv problémů.

Škoda jen že výrobci jednotlivých ROMek nedodržují nějaká pravidla, co se týče číslování nových verzí všech programů obsažených v jednotlivých EXT_ROMkách. Tak by šlo rychle zjistit jak jsme na tom u toho kterého programu. Každý si to čísluje tak trošku podle Svého.

Osobně mám některé programy přímo "přivařené" do ms_.nbf a za pomoci importu registrů ( po HR ) je mám připravené ihned k používání ( nemusím je instalovat ), ale to je na jinou diskuzi.

Jinak si myslím, že nabízená EXT_ROMka je pro méně zkušené "vařiče" dobrý odrazový můstek pro následná vaření. :yes:
[/QUOTE]

1.Dle mého názoru je "IMEI protected" proveden mimo tu základní část s čistým Lengem..:D Což znamená, že po vyseparování samotného Lengu z Customize cabu je čeština ať už velká či malá připravena k použití na všech HTC mašinkách typu MDA 2..

2.Přiznám se, že jsem nikdy nebyl nadšeným upravovačem registrů, to je pro mne stále "španělská vesnice"..:)

3.A tvorba vlastních cabů? To samé.. Zkoušel jsem to, ale po prvních neuspěších jsem to okamžitě vzdal, a "najal" si Beechera aby je pro mne čas od času "na zakázku" vytvořil..:D Tímto mu děkuji.

PS: těším se, že na doučování mne to někdo z vás dvou konečně pomůže řádně pochopit a naučí mne, ale třeba nejenom mne, tvořit tyto šikovné věcičky..;) :yes: Je to totiž jeden z hlavních důvodů, proč se ho chci účastnit..
beecher (9270)|4.11.2004 00:59
OTOH Pokud chces vydostat LEng4254 jako .cab, tak staci si stahnout MDA2 Wiki 777 ET update, z ExtROM vyseparovat ETCustomize.CAB, v TotalCMD jej Enterem otevřít a vykopirovat ten největší soubor někam na disk a přejmenovat na leng.cab... ;)

Ináč, rád bych ti jej poslal, jenže nemám jak, protože nemám SMTP server, přes který by to prošlo díky své velikosti (já vím, můžu to nakouskovat, ale já jsem tak leeejzy...) :)
beecher (9270)|4.11.2004 01:11
[QUOTE="xp"]3.A tvorba vlastních cabů? To samé.. Zkoušel jsem to, ale po prvních neuspěších jsem to okamžitě vzdal, a "najal" si Beechera aby je pro mne čas od času "na zakázku" vytvořil..:D Tímto mu děkuji.

PS: těším se, že na doučování mne to někdo z vás dvou konečně pomůže řádně pochopit a naučí mne, ale třeba nejenom mne, tvořit tyto šikovné věcičky..;) :yes: Je to totiž jeden z hlavních důvodů, proč se ho chci účastnit..
[/QUOTE]
Ad 3: Nz.

Ad doučování: Klidně zaučím, pokud tedy si to nebude chtít vzít na starost JirkaP. či eXEden...
A pokud tedy ovšem nestrávím veškerý čas slintání nad VGAčkovými PDA... :D :yes:
Miloš Strouhal (3997)|4.11.2004 09:59
Já sem však nebudu dávat další několika-megový soubor ke stažení (nutno podotknout, že by to bylo zbytečné, kdo čte diskusi pozorně, ví své..), jež se bude lišit jen použitým Lengem.. Komu tedy nestačí verze Leng 3995 a prahne po verzi LEng 4254, nechť si ji dle výše uvedených postupů stáhne či vytvoří lehce sám, a ve stažené ExtROM 1.60.999 nahradí pouze T-mobilácký Leng 3995 právě tímto vytvořeným Euroteláckým LEngem 4254.. Změnu nechť nezapomene provést i v souboru config.txt. Celý postup je velmi snadný, pokud by přeci jen někomu z vás nebylo něco jasné, nechť svůj dotaz napíše do této diskuse. ;)
Bud_Bundy (116)|8.11.2004 09:50
Zajímalo by mne, k čemu jsou následující soubory z defaultní ExtROM:

Album_EnableStreaming.CAB
AudioPatch_Media.CAB
cttune.cpl.CAB
itibm.ARM.CAB
OEM_ExtraSetting_04070501.sa.CAB
OEM_WWE_04021801.sa.CAB
PhoneClass10_settings.CAB
RestartRadio.exe

a k čemu jsou dobré následující programy z rozšířené ExtROM:

activex.cab
PocketZenPhone_4_5_1.arm.CAB
Tools.CAB
WarningFix.CAB
Bud_Bundy (116)|8.11.2004 09:51
Málem bych zapomněl, kde seženu Radio 1.17? Ve všech verzích ROM co mám doma je jen Radio 1.14.
beecher (9270)|8.11.2004 10:33
Album_EnableStreaming.CAB
- tohle je pokud se nepletu patch na streamovani fotaku (neco jako webcam z PDA), ale jestli to funguje (nebo co to vlastne dela...)

AudioPatch_Media.CAB
- nastavuje prioritu pro streaming radia

cttune.cpl.CAB
- ClearTypeTune - vylazeni ClearType

itibm.ARM.CAB
- merak baterie/pameti do Today

OEM_ExtraSetting_04070501.sa.CAB
- Nejake T-Mobili nastaveni...

OEM_WWE_04021801.sa.CAB
- standardni OEM cab dodany s O2 UK 1.60.50

PhoneClass10_settings.CAB
- nastaveni GPRS na 3+2

RestartRadio.exe
- vypne radio cast (nemusi byt pokud se pouziva PIN)

activex.cab
- povoleni ActiveX komponent v PDA?

PocketZenPhone_4_5_1.arm.CAB
- profily zname z Nokie (Normalni, potichu, jednani atd...)

Tools.CAB
- to je CAB, ktery jsem delal pro XPa, pridava tam nejake toolsy (PocketNAV, CABInstaller a jeste neco...)

WarningFix.CAB
- fix na to varovani baterky pri 20%...
beecher (9270)|8.11.2004 10:36
[QUOTE="Bud"]Málem bych zapomněl, kde seženu Radio 1.17? Ve všech verzích ROM co mám doma je jen Radio 1.14.[/QUOTE]
Napr. v mem 777 updatu nebo to tady.
jirkanezval (28)|8.11.2004 18:16
je možno někde sehnat jen tento samotný cab Album_EnableStreaming.CAB?
beecher (9270)|8.11.2004 19:40
[QUOTE="jirkanezval"]je možno někde sehnat jen tento samotný cab Album_EnableStreaming.CAB?[/QUOTE]
Here is it...

Ale nedela nic jineho, nez ze nastavuje v registry:

[HKEY_CLASSES_ROOT\.sdp]
@="MediaAlbumFile"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\Album\Streaming]
"Enable"=dword:00000001
"DefaultNetwork"="My ISP"
"BufferTime"=dword:00000007
"TimeOut"=dword:00002710
"PacketTimeOut"=dword:00007530
"NetworkRetryPeriod"=dword:00001388
"NetworkRetry"=dword:00000018
"DefaultUDPPortMin"=dword:00000401
"DefaultUDPPortMax"=dword:00010000
jirkanezval (28)|8.11.2004 21:12
děkuji.
Bud_Bundy (116)|9.11.2004 18:23
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Bud"]Málem bych zapomněl, kde seženu Radio 1.17? Ve všech verzích ROM co mám doma je jen Radio 1.14.[/QUOTE]
Napr. v mem 777 updatu nebo to tady.[/QUOTE]Tak jsem to zkusil flashnout na Radio 1.17 a ať jsem dělal co jsem dělal, tak jsem stále viděl jen tohle.
beecher (9270)|10.11.2004 06:16
[QUOTE="Bud"]Tak jsem to zkusil flashnout na Radio 1.17 a ať jsem dělal co jsem dělal, tak jsem stále viděl jen tohle.[/QUOTE]
Hm, je možný, že tohle .nbfko není XORnutý nebo má špatně nastavený checksum, takže jsou dvě možnosti...
Buď ti sem praštím s linkem na celý 1.60 update (s 1.17 Radio a a XPovou ExtROM) nebo tě naučím používat jůtylítu xda2nbftool.exe... Si vyber... :) :yes:
beecher (9270)|10.11.2004 06:43
Jen tak pro zajímavost, aktuální stav (tedy config.txt) mé ExtROM:

EXEC:\Extended_ROM\BTPSKeyUpdate_003.exe
CAB: \Extended_ROM\ExtROMunlock.CAB
CAB: \Extended_ROM\CameraRC16.CAB
CAB: \Extended_ROM\Agile.CAB
CAB: \Extended_ROM\MMS.CAB
CAB: \Extended_ROM\GPRSMonitor.CAB
CAB: \Extended_ROM\tAgenda.CAB
CAB: \Extended_ROM\PhoneDash.CAB
CAB: \Extended_ROM\BatteryPackPro.CAB
CAB: \Extended_ROM\HandyMenu.CAB
CAB: \Storage\install\SpbTime.CAB
CAB: \Extended_ROM\MultiIE.CAB
CAB: \Extended_ROM\NDays.CAB
CAB: \Extended_ROM\beecher.CAB
CAB: \Storage\install\LEng.CAB

Po HáeR je cihla za 3 minuty ve stejném stavu jako před ním (tedy až na PIM informace)... :D :yes:
Kdybyste hledali nějaké oblíbené CABy jako OEM*.CAB či MIDI*.CAB nebo snad CallerID*.CAB, tak buď jsou asimilovány do beecher.CABu nebo úplně vynechány (Černý Petr vyšel zrovna na CallerID, já stejně nepoužívám fotky u jmen, navíc mi příjde, že díky němu se mi stává, že se v bublině nezobrazí jméno volajícího...)
Jinak CABy programů, které jsou instalovány jsou většinou TodayPluginy (pracuji na jejich asimilaci), případně nějaké zákysy, které ještě musím dořešit... A pak vzhůru na automatický backup/restore dat (backup naschedulovaný asi co hodinu a restore při HR)...
Foťákovský soft je samozřejmě špatně (čož je u mne prostě obvyklé :D :cool: ) a LEng je 4254.
A část softwaru je předem na SD kartě, na kterou vedou odkazy z Start->Programy (tzn. programy na SDcku nejsou samozřejmě instalovány...)
Bud_Bundy (116)|10.11.2004 17:46
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Bud"]Tak jsem to zkusil flashnout na Radio 1.17 a ať jsem dělal co jsem dělal, tak jsem stále viděl jen tohle.[/QUOTE]
Hm, je možný, že tohle .nbfko není XORnutý nebo má špatně nastavený checksum, takže jsou dvě možnosti...
Buď ti sem praštím s linkem na celý 1.60 update (s 1.17 Radio a a XPovou ExtROM) nebo tě naučím používat jůtylítu xda2nbftool.exe... Si vyber... :) :yes:[/QUOTE]Tak já nejdřív zkusím tu utilitku.

Pozn: Teď zrovna jedu z domova přes PDA. Ještě pořád je to pro mě zážitek. :oops:
beecher (9270)|10.11.2004 18:06
OK. Stahni si prilozeny xda2nbftool.exe, dej ho do adresare s rozbalenym updatem, pust v tom adresari prikazovou radku a napis:
[CODE]xda2nbftool.exe -t[/CODE]
Tim zjistime, jestli jsou a take jak jsou jednotlive .nbf soubory zaXORované... Vypise to oblibene 0xXXXXXXXX klice pouzivane v er2003editu...

Bud_Bundy (116)|14.11.2004 17:43
Tak jsem to za pomoci Beechera a jeho utilitky zkoušel, ale výsledek zatím stále žádný. Pořád to hází stejnou chybu.
Pavel Myslil (9)|15.11.2004 14:43
Vážení,
se zájmem sleduji diskuzi na Vašich stránkách, ale potřeboval bych poradit, kde bych mohl najít verzi ROM 1.60.00 o které se zde píše.Hledal jsem všude možně a nikde jí nenalezl. Děkuji
beecher (9270)|15.11.2004 15:12
Pavel Myslil (9)|15.11.2004 18:53
děkuji, já jsem si nebyl jistý jestli je 1.60.00 stejná jako 1.60.50.
beecher (9270)|15.11.2004 19:37
Nz.
OS ROM je vzdycky oznacena dvema nulami na konci... Tedy v tomto pripade 1.60.00... Updates jsou oznacovany jeste na konci zmenou tech dvou nul na cislo verze ExtROM, ktera je s updatem dodana...
beecher (9270)|16.11.2004 14:58
Tady je ten GetDeviceData.exe pro Buda...

Akorat nevim, jak mi pak posles ten devicedata.txt soubor, kdyz nemas rozchozeny e-mail a na ce4you nejdou z PocketIE vkladat soubory... :oops:
Bud_Bundy (116)|16.11.2004 15:06
[QUOTE="beecher"]Tady je ten GetDeviceData.exe pro Buda...

Akorat nevim, jak mi pak posles ten devicedata.txt soubor, kdyz nemas rozchozeny e-mail a na ce4you nejdou z PocketIE vkladat soubory... :oops: [/QUOTE]Třeba takhle:

U S B 3 2 1 . 6 0 . 0 0 W W E P H 1 0 O 2 W W E 1 . 6 0 . 9 9 9 1 . 1 0 . 0 0
beecher (9270)|16.11.2004 16:06
Takze to najdes tady: http://mda.epot.cz/downloads/Bud_update.zip

Melo by to na 99.9% probehnout bez problemu, kdyby neco, tak pust ten process_cdl.bat (chvilku to trva) a pak to zkus flashnout znova...