Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 12 z 12

Téma: iPAQ hx4700 - jak vypadá uvnitř a další info

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

Před časem jsem v této diskuzi na ce4you dával link na dokumenty organizace FCC týkající se iPAQu hx4700. V té době jsem měl z jejich stažením problémy (až teď jsem zjistil, že vlastní blbostí; no nic … ) … O víkendu jsem se na tuto stránku vrátil znovu a tentokrát úspěšně – tj. mám staženy všechny materiály týkající se 4700ky, které jsou na stránkách této americké instituce dostupné. V nich je možné vyčíst několik zajímavých informací a především se podívat jak iPAQ hx4700 vypadá zevnitř. Kromě fotek vnitřností (škoda, že nejsou o něco více kvalitnější, některé popisy chipů se mi nepodařilo rozluštit) obsahují tyto materiály i některé další informace - např. testy SAR, postupy měření, prostředí ve kterém měření probíhalo atd. a to včetně závěrečné 128 stránkové zprávy, která se ale samozřejmě zabývá především WLAN a BT vlastnostmi tohoto PDA. Zde je krátký souhrn věcí, které se mi zdály nejzajímavější a které jsem doplnil ještě o některé další informace.

1. Obecné - iPAQ hx4700

- výrobce: HP resp. HTC
    - FA282A, kódové označení NM8Roadster
    - technická specifikace na stránkách HP v (pdf přibl. 200 KB)
    - uživatelská příručka v ENG (pdf přibl. 2 MB)
    - odkaz na poslední verzi CZ lokalizace dodávanou s tímto PDA
    - odkaz na stránky aktualizací iPAQu hx4700
    - recenze na ce4you
    - Microsoft Windows Mobile 2003 Second Edition (Premium Edition)
    - aktuální ROM: 1.00.09 (2.9.2004)

2. Procesor

- výrobce: Intel
    - Intel PXA 270 Bulverde, revision C0, 624 MHz
    - další informace (popis, datasheety, FAQs atd.)

3. RAM

Testovací verze, jenž měli v FCC:
    - výrobce: Samsung
    - typ: K4S56163LF

Finální zařízení:
    - výrobce: Infineon
    - typ: HYB39L256160AC-7.5

4. ROM
    Výrobce: Intel
    Flash chip: 28F128 (12V prgm/5V read), 2x 64MB Intel RD48F4400L0zb0
    Velikost bloku: 128KB
    PSM driver: verze 3.7

5. Displej
    - 4“ (101,6mm) VGA 640x480, TFT, 64K (65,536 barev), rozteč bodů 0,126x0,126mm
    - grafický akcelerátor ATI Imageon W3220, další informace zde
    - touchscreen controller: Texas Instruments TSC2046

6. WLAN
    - výrobce: Texas Instruments
    - označení chipu: ACX100-EE1D
    - podporovaný standard 802.11b a 802.11b+ (v případě 802.11+ se jedná se o proprietární řešení od TI s přenosovou rychlostí 22 Mbps); datasheet je ke stáhnutí zde.
    - ACX100 není zapájen přímo do hlavní desky ale je součástí modulu, který leží těsně nad PCB a je k ní přišroubován dvěma šroubky (viz srovnání obrázků v tomto (pdf přibl. 1,77 MB) a tomto dokumentu (pdf přibl. 260 KB). Umístění WiFi modulu je na zadní straně PCB v její horní pravé části vedle CF slotu. Modul je spojen s konektorem (výrobce Acon) do kterého je zasunuta anténa od sposlečnosti GigaAnt. Další podrobnosti o WLAN najdete tady (pdf přibl. 260 KB).

7. Bluetooth chip

- výrobce: Texas Instruments
    - označení: BRF6150
    - MAC ID 00-11-85-xx-xx-xx
    - standard 1.2
    - Další info zde (pdf přibl. 260 KB).

8. Anténa pro BT i WLAN

- výrobce: GigaAnt
    - datasheet a další informace (např. rozdíly síly signálů bez vložených a s vloženými paměťovými kartami, vyzařovací diagramy atd.) včetně výkresů zde (pdf přibl. 1,1 MB).

9. Napájení

- hlavní baterie: Li-ion 3.7V 1800 mAh, HP product number 359113-001
    - záložní knoflíková baterie: NiMH
    - AC adaptér, vstup 100-240 ~ 0,4A, 50/60Hz; výstup 5 V/2A

10. PCB (Printed Circuit Board)

- výrobce: Tripod

11. Touchpad
    - výrobce: Synaptics
    - název technologie: NavPoint, více info zde
    - stručné představení a návod k použití NavPointu je tady (je nutné mít nainstalován Macromedia flash player)
    - Ke snímání pohybu prstu na touchpadu iPAQu 4700 je použita technologie Capacitive Sensing Positioning, u které jsou vyhodnocovány změny kapacity na mřížce touchpadu. Tato kapacita vzniká přiblížením dvou vodičů; prvním z nich je již zmíněná vodivá vrstva (mřížka) pod "pláštěm" touchpadu, druhým vodičem je lidský prst. Další podrobnosti o fungování tohoto ovládacího prvku a technologoii touchpadu jsou dostupné zde
    - další informace (způsob komunikace, protokol atd.)

12. CF a SD slot
    - výrobce: Proconn
    - CF II slot info a datasheet zde
    - SD slot info a datasheet zde, controller Toshiba SDIO ASIC3
    - udávaná životnost CF i SD slotu je 10 000 zasunutí/vysunutí paměťové karty
    - FAQ's ohledně CF na stránkách CFA (Compact Flash Association) zde; kompletní specifikace a standardy CF jsou ke stažení tady (pdf přibl. 1,2 MB)
    - FAQ's ohledně SD zde; krátká specifikace a architektura SD karet tady.

13. USB a serial port
    - Philips ISP1582 USB 2.0 client interface
    - zapojení sériového konektoru PDA od HP je možné nalést zde (link poskytl Replesk) a rovněž zde
    - detaily konektoru

Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Tak to je frajerinka, poprve skutecne lituju, ze nemam v nabidce tleskajiciho smajlika:yes: To si zaslouzilo prvni stranku.

Jinak by me zajimalo, jestli by to s nejakym AP chodilo i tech 22Mbit. Tipuju, ze by to mozna zvladlo generovat tak vysoky datovy tok, ale v praxi ani nahodou...

A co se tech vyzarovacich diagramu tyka, dik Uz jsem klidny, podobne veci bych doma simuloval skutecne jen hodne obtizne

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

Citace Původně odesláno od Pavel Koza
    Jinak by me zajimalo, jestli by to s nejakym AP chodilo i tech 22Mbit. Tipuju, ze by to mozna zvladlo generovat tak vysoky datovy tok, ale v praxi ani nahodou...
    ... taky by me to zajimalo. Napr. tento access point ma v sobe chipset od TI a rovnez podporuje 802.11b+; uz se ale neprodava. Tusim, ze D-link mel taky neco podobneho a urcite i dalsi vyrobci ale s prichodem 802.11g ztratil "standard" 802.11b+ smysl. Takze iPAQ 4700 sice ma chipset podporujici teoretickych 22Mbps, ale s praktickou vyuzitelnosti to bude asi horsi ...

PavelR.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Mam dotaz, to fakt vyrabí HTCčko pro HP? To jsou věci...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

Citace Původně odesláno od beecher
    Mam dotaz, to fakt vyrabí HTCčko pro HP? To jsou věci...
    ... pokud mě paměť neklame, tak naprostá většina iPAQů byla vyrobena právě HTC.

PavelR.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

... aktualizováno:

- výrobce a typ flash paměti: 2x64MB Intel RD48F4400L0zb0
    - výrobce a typ čipu ovládajícího dotykovou vrstvu: Texas Instruments TSC2046
    - výrobce a typ USB řadiče: Philips ISP1582
    - oprava výrobce BT chipu: Texas Instruments BRF6150
    - doplněno o další info (způsob komunikace, protokol atd.) ohledně touchpadu

Zdroj: hx4700 wiki pages

PavelR.

Nováček
    Registrace
    Nov 2004

Spousta uzitecnych a zajimavych informaci, diky. Nahodou kompletni schema hx4700 by se nekde nenaslo ? Fotky jsou sice pekna vec, ale jsou bohuzel jen na koukani...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

Citace Původně odesláno od Replesk
    Nahodou kompletni schema hx4700 by se nekde nenaslo ?
    ... no bylo by to hezké, kdyby se našlo ... Možná bude něco na www.ipaqdevelopers.com (link poskytl Mapo zde), nicméně Developer level přístup stojí $199 a Premium Level pak $399, což sice nejsou nijak závratné částky ale peníze to jsou a natolik si podrobnější info o iPAQcích já jako běžný uživatel (tj. ne vývojář potřebující přístup k SDK kitům atd.) necením ...

PavelR.

Nováček
    Registrace
    Nov 2004

Hmm, to je fakt. Tolik penez za schematka bych taky asi neobetoval, ale treba to casem nekde prosakne, chce to jen neusnout na vavrinech Celkem by mne zajimalo zda jde nejak ze systemoveho konektoru vyvest i RS232 u starsiho modelu (si nepamatuji co jsem to pred lety mel) to slo, stacilo udelat par propojek na DPS a redukci z USB konektoru na Canon 9, ale u 4700 si nejsem jisty zda by to slo, ikdyz mtoken pise ,ze mam i COM 1... Kazdopadne to je na jinou diskuzi, ale schema by pomohlo

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

... v prvním příspěvku tohoto threadu jsem si posteskl, že fotky vnitřností iPAQu v dostupných FCC dokumentech (viz výše) nejsou příliš detailní. Před chvílí jsem narazil na tyto stránky, na kterých je detail útrob podstatně lepší ... supr

PavelR.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

... k.karel mi poslal upřesnění RAM paměťových čipů v iPAQu hx4700. Na fotografiích v FCC dokumentech jsou sice vidět 2xSamsung K4S56163LF nicméně na druhém odkazu, který jsem do tohoto threadu dával a na kterém jsou vyobrazeny fotografie vnitřností s největší pravděpodobností již finálního zařízení, jsou vidět paměti Infineon HYB39L256160AC-7.5 ...

PavelR.

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

zdar, viem uz uplynulo hodne mesiacov od posledneho prispevku v tomto fore, ale ja som sa snazil stiahnut si nejake dokumenty z odkazov na zaciatku fora, ale uz skoro nic nie je aktualne .. nema z vas niekto to vsetko stiahnute aby som si to mohol stiahnut od vas ?

dakujem

Podobná témata

1. Změna SPL + další info
    Od maty_s_ce4you v sekci Touch Diamond
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 23-07-2009, 20:09
  2. HTC Wizard - jak vypadá uvnitř a další info
    Od PavelR. v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 18-11-2005, 20:42
  3. Nestartující iPaq - info