Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Alturion GPS navigace

elit (168)|31.10.2004 16:30
Zkousel nekdo software Alturion? Moc se o nem nemluvi, je ale zatim to nejlepsi co jsem videl. Na to ze je to soft zahranicni produkce, tak kam se hrabe PocketKim atd...

Ma hlasovou navigaci, 2D - 3D pohled, zobrazeni cerpacich stanic, bankomatu, nemocnic atd, navadeni az do ulic, upozorneni pri prekroceni predem definovane rychlosti. CR je vcelku podrobne vyvedena, ve vesnickach je spousta ulicek( PocketKim ne) a nasel jsem tam i mestecko odkud pochazim(cca 10tis obyvatel) a bylo hezky vyvedeno do detailu ulic vcetne jejich nazvu. Jedine " - " co jsem objevil byla nedostatecne propracovana ceska diakritika.


Mohu jedine doporucit.
Vít_ce4you (156)|31.10.2004 16:36
A kde se to shání?:))
elit (168)|31.10.2004 16:37
[QUOTE="Vít"]A kde se to shání?:)) [/QUOTE]

Co myslis??;)

www.alturion.com ;)
hybo (3107)|31.10.2004 16:38
www.alturion.com, uz s nima komunikujeme, takze uvidime snad v nejblizsi dobe.
elit (168)|31.10.2004 16:42
Zatim sem moc spokojenej a neobjevil sem zadnou chybicku, krom zminenych hacku a carek, ale i to se da zvladnout.

Zitra jedu ku Praze, tak jsem zvedavej. Nejlepsi je fakt ta hlasova navigace, clovek nemusi prepocitavat cinkani a hledat na mapce na jakou to stranu to vlastne ma zatacet. Ukazuje to i kruhove objezdy a hlasi jaky exit vzit. Pri sjezdu z dalnice to treba rekne(v prekladu) ze mam sjet napravo a potom se drzet v pravem pruhu, protoze to pozna, ze dalsi odbocka je vpravo. Proste pohodicka.
VitaH. (52)|1.11.2004 12:02
[QUOTE="Vít"]A kde se to shání?:)) [/QUOTE]

V nejbližší době by mělo být k dispozici i u nás - jakmile bude, budu informovat..
Frankie_ce4you (103)|1.11.2004 13:45
Můžete napsat pokrytí České republiky? :?:
elit (168)|1.11.2004 13:56
[QUOTE="Frankie"]Můžete napsat pokrytí České republiky? :?: [/QUOTE]

Ja tam zatim objevil vsechno co jsem potreboval. Vyrobce uvadi uplne pokryti Cech a castecne pokryti Moravy. I ta Morava je vice nez dostatecna. Jak sem jiz uvadel, hodne mest je vyvedeno detailne az doi ulic.
skromny (84)|2.11.2004 11:00
ako je to s pokrytim Slovenska???
ivanmart07 (88)|2.11.2004 11:11
Slovensko je bez pokrytia, resp. nenašiel som na stránke alturion žiadnu info o tom, že by bolo pokryté. Smola. :mad:
VitaH. (52)|2.11.2004 12:35
[QUOTE="risko"]ako je to s pokrytim Slovenska???[/QUOTE]

Pokrytí Slovenska slibuje Aponia, resp. Smart Maps.. A jejich mapy vypadají dobře.
jester_ce4you (7)|2.11.2004 12:46
ja uz ho pouzivam asi pul roku, a co se tyce kvality mapovych podkladu, tak je nesrovnatelne lepsi nez PocketKim, jen mam problem, ze kdyz ho pouzivam s CF GPS Haicom, tak se mi stava ze kdyz zastavim, tak si kurzor vesele pokracuje v ceste klidne nekolik desitek metru a alturion zacne prepocitavat jinou trasu nebo podobne vyvadet. Mam pocit jakoby si s tim GPS uplne dobre nerozumel. A taky se dost casto uplne zasekne nebo hrozne spomali. S pocketKim tyto problemy vubec nemam. Ma nekdo podobne zkusenosti? Mam iPAQ 3870 a CF GPS Haicom 302
Kocir (836)|4.11.2004 21:36
To je asi dano principem prace s GPS.
1) Je tam prodleva nebot s GPS se komunikuje zpravidal 1x za sekundu
2) Software typu TomTom, Route66 a vyse zmineny pouzivaji softwarovou interpolaci presnosti GPS. Tudiz dopocitavaji si presnost. Nariklad PocketKIM vam klidne ukaze ze jste v poli. Tento algoritmus predpoklada, ze jezdite po silnici a tak vas posadi primo do silnice ci dalnicniho smeru na dalnici. Ovsem kdyz udelate neco jineho (vybocite z trasy a nebo mozna i zastavite) tak program stale posouva kurzor pozice ve smeru kde predpokladal ze pojedete. To stejne je kdyz vypadne signal GPS za jizdy. Kurzor ukazej chvilku stale jako by mel signal.
Šeba_oldd (1184)|4.11.2004 22:48
[QUOTE="Kocir"]To je asi dano principem prace s GPS.
1) Je tam prodleva nebot s GPS se komunikuje zpravidal 1x za sekundu
2) Software typu TomTom, Route66 a vyse zmineny pouzivaji softwarovou interpolaci presnosti GPS. Tudiz dopocitavaji si presnost. Nariklad PocketKIM vam klidne ukaze ze jste v poli. Tento algoritmus predpoklada, ze jezdite po silnici a tak vas posadi primo do silnice ci dalnicniho smeru na dalnici. Ovsem kdyz udelate neco jineho (vybocite z trasy a nebo mozna i zastavite) tak program stale posouva kurzor pozice ve smeru kde predpokladal ze pojedete. To stejne je kdyz vypadne signal GPS za jizdy. Kurzor ukazej chvilku stale jako by mel signal.[/QUOTE]

Krasně vysvětleno:yes: Mohu potvrdit je to tak.
elit (168)|6.11.2004 16:48
At tak ci onak, lepsi soft pouzitelny pro CR jsem zatim nevidel. PocketKim a jeho vyrobci by se meli stydet. Zahranicni firma je schopna napsat soft s mnohem lepsi propracovanosti map nez-li firma domaci.
Kocir (836)|8.11.2004 08:39
[QUOTE="elit"]At tak ci onak, lepsi soft pouzitelny pro CR jsem zatim nevidel. PocketKim a jeho vyrobci by se meli stydet. Zahranicni firma je schopna napsat soft s mnohem lepsi propracovanosti map nez-li firma domaci.[/QUOTE]

To co jste rekl je nesmysl. Proc by se meli stydet? Vazeny pane ono to je vse jenom o penezich a moznostech trhu. Pokud prodavate SW v zemi kde je 10 mil obyvatel, z toho 5 mil pouze pracujicich, z toho jenom kazdy sty ma PDA a z toho kazdy 30 pouziva GPS, tak je jasne, ze moc penez na vyvoj neni.

Co je pravdou tak PocketKIM CR+SR vyjde na stejne penize jako Route66, ktery ma 6 CZ mest, zadnou SR, ale cekou zapadni evropu na urovni ulic.
Program je daleko lepe zpracovan a v dodavce mate jak program pro PDA tak i pro PC.

Je to vsak jenom o penezich a velikosti trhu.
elit (168)|8.11.2004 09:23
Nemluvil jsem o mapove vybavenosti, ale o uzivatelskem prostredi. Jiste neni problem obkoukat software jako takovy nekde jinde ve svete a podobny koncept implementovat do sveho softwaru. Cim to, ze se spousta software podoba jako vejce vejci? (viz Alturion-CoPIlot)
Ono je asi v dusledku lepsi razit si pri vyvoji cestu svym vlastnim napadem nez koukat na to co nabizi konkurence, ze? Uz jenom pocet cinkani pred zatackou a neschopnost ukazat kam ze se to bude odbocovat s predstihem( sipecka oznamujici zatacku stale ukazuje do leva), jizda x m v poli, nepresne komunikace, stare mapy... svedci o mnohem. Za neco takoveho by nikdo nikde nedal ani zlamanou gresli, natoz 4.000(verze M).

Chapu, ze je to v nasich koncinach zrejme tezsi, ale jen proto bych software neodflaknul.


elit (168)|10.11.2004 10:45
Dalsi vec co me prekvapila. V menu se da vybrat jake body chcete na mape znazornovat(benzinky,nemocnice, bankomaty...) Prave ty benzinky me prekvapily, u mnohych z nich se na mape dokonce zobrazuje i malinke logo te spolecnosti, ktere prave ta benzinka patri( Agip, Shell, Benzina...)

Hezka vychytavka:)
Frankie_ce4you (103)|10.11.2004 11:03
Jakpak je to s plánováním trasy z ulice do ulice? A co třeba navigace v rámci Prahy a dalších větších měst?
Šeba_oldd (1184)|10.11.2004 11:05
[QUOTE="elit"]Dalsi vec co me prekvapila. V menu se da vybrat jake body chcete na mape znazornovat(benzinky,nemocnice, bankomaty...) Prave ty benzinky me prekvapily, u mnohych z nich se na mape dokonce zobrazuje i malinke logo te spolecnosti, ktere prave ta benzinka patri( Agip, Shell, Benzina...)

Hezka vychytavka:)[/QUOTE]

No ono je těch vychytavek víc - napriklad to také dokáže hlídat rychlost a dokonce si mužete nastavit o kolik procent ji mužete prekročit.Jel jsem v noci z Prahy a neustale to na me hejkalo :D Mel jsem nastaveno 1_0:((
Je to važně velice luxusní navigační soft.
Ve vsi v které bydlím mi to nabízí tři ulice - dodnes jsem nevěděl že tam nějaké jsou.Ano je to tak jsou rozpracované komunikace i ve vesnicích.
Frankie_ce4you (103)|10.11.2004 11:18
A ještě jeden dotaz: kde jste koupili a kolik to stojí?
elit (168)|10.11.2004 11:19
[QUOTE="Frankie"]Jakpak je to s plánováním trasy z ulice do ulice? A co třeba navigace v rámci Prahy a dalších větších měst?[/QUOTE]

Navigace v ramci ulic je si myslim dostatecne spolehliva a vzdy me dovedla. S Prahou mam zatim pouze 2 zkusenosti a taky bez problemu. Jsem spokojenej.
elit (168)|10.11.2004 11:21
[QUOTE="seba"][QUOTE="elit"]Dalsi vec co me prekvapila. V menu se da vybrat jake body chcete na mape znazornovat(benzinky,nemocnice, bankomaty...) Prave ty benzinky me prekvapily, u mnohych z nich se na mape dokonce zobrazuje i malinke logo te spolecnosti, ktere prave ta benzinka patri( Agip, Shell, Benzina...)

Hezka vychytavka:)[/QUOTE]

No ono je těch vychytavek víc - napriklad to také dokáže hlídat rychlost a dokonce si mužete nastavit o kolik procent ji mužete prekročit.Jel jsem v noci z Prahy a neustale to na me hejkalo :D Mel jsem nastaveno 1_0:((
Je to važně velice luxusní navigační soft.
Ve vsi v které bydlím mi to nabízí tři ulice - dodnes jsem nevěděl že tam nějaké jsou.Ano je to tak jsou rozpracované komunikace i ve vesnicích.[/QUOTE]

No to upozornovani na prekrocenou rychlost jsem nakonec vypnul, na delsi trase to uz zacne vadit.:)
Šeba_oldd (1184)|10.11.2004 12:08
[QUOTE="Frankie"]A ještě jeden dotaz: kde jste koupili a kolik to stojí?[/QUOTE]

http://www.alturion.com/
hybo (3107)|10.11.2004 13:04
Dnes dam k stahnuti prezentaci verze 6.0, ktera se pripravuje a bude k dostani i u nas.
elit (168)|10.11.2004 13:08
[QUOTE="hybo"]Dnes dam k stahnuti prezentaci verze 6.0, ktera se pripravuje a bude k dostani i u nas. [/QUOTE]

Vi se uz jaka bude cena pro CZ?
hybo (3107)|10.11.2004 13:10
ne, zatim jeste nevim :-(
Peta_ce4you (314)|14.11.2004 16:13
Nemuzete nekde sehnat demo? Podle popisu bych to koupil pro celou firmu - 10 instalaci pro pda...
Peta_ce4you (314)|14.11.2004 16:18
neni to nahodou zalozeno na podkladech teleatlasu?

slysel neco o tom ze to tu maji prodavat to by bylo cca 600 ceskych mest..
hybo (3107)|14.11.2004 16:35
Nazev mi nic nerika, ale je pravdou, ze firma, co s nima spolupracuje ma tech cca 600 mest k dispozici.
elit (168)|14.11.2004 16:41
[QUOTE="petrd"]neni to nahodou zalozeno na podkladech teleatlasu?

slysel neco o tom ze to tu maji prodavat to by bylo cca 600 ceskych mest..[/QUOTE]

Teleatlas je tusim soubor map pro zabudovane navigacni systemy ve voze. V USA jsem v aute jeden mel a alturion je co se tyce vlastni navigace hodne podobny, treba na tom neco bude.
Peta_ce4you (314)|14.11.2004 16:49
teleatlas dela mapy pro autonavigace u nas tez znamy ve spojitosti s www.ceda.cz na jejich podkladech jsou may pro vw koncern
hybo (3107)|14.11.2004 16:57
jo, pak je to ono
VitaH. (52)|14.11.2004 17:02
[QUOTE="petrd"]neni to nahodou zalozeno na podkladech teleatlasu?
[/QUOTE]
Ano, je to tak. Na stejnych podkladech ma postaven svuj mapovy SW jeste jeden vydavatel, se kterym v soucasne dobe komunikujeme. Doufam, ze se nam brzo jejich SW podari zaradit do nabidky..
Peta_ce4you (314)|14.11.2004 17:16
tak to bude navigon...
VitaH. (52)|14.11.2004 17:25
[QUOTE="petrd"]tak to bude navigon...[/QUOTE]
Nechte se překvapit ;) :D
taja_ce4you (127)|14.11.2004 18:19
Mapy teleatlas používá i software MapFactor Navigator (i CE)
jt
hybo (3107)|14.11.2004 18:40
Skoda jen, ze bez PC to moc nejde :-(
VitaH. (52)|14.11.2004 18:58
[QUOTE="hybo"]Skoda jen, ze bez PC to moc nejde :-([/QUOTE]
Na tom něco je. Na druhou stranu - natolik podrobné vektorové zpracování obnáší hodně dat, proto ta nutnost exportu z PC do PDA jen vybrané trasy nebo jen zvoleného (a omezeného) výřezu. Stejně jako u Route 66 apod..
fury_only_ce4you (259)|22.11.2004 08:26
A nevíte, koĺik je cena?;)
Kocir (836)|22.11.2004 08:57
[QUOTE="taja"]Mapy teleatlas používá i software MapFactor Navigator (i CE)
jt[/QUOTE]

TENTO SOFTWARE JE TOTALNE O NICEM. TEN KDO NEKDY ZKOUSEL NAVIGACI Z PDA VI O CEM JE REC.
- TRASU LZE PLANOVAT POUZE NA PC A NE NA PDA
- TRASU NELZE V PDA MENIT
- PRI SJETI Z TRASY NENI TRASA PREPOCITANA

TAKZE JAK VIDET JE TO O NICEM A NAVIC CESKA HLASOVA NAVIGACE JE HROZNE AMATERSKA A POTICHU.

Zkousel jsem a NEDOPORUCUJI. To uz je opravdu LEPSI POCKET KIM !!! Mysleno vazne.
fury_only_ce4you (259)|22.11.2004 09:06
Nevím, známej má to samé PDA a nemůže si ho vynachválit...Jinak nevím o tom, že by trasa šla plánovat jen v PC, jde i v PPC...:yes:
Já vítěze v navigačním softu mám....
elit (168)|22.11.2004 09:32
[QUOTE="fury_only"]Nevím, známej má to samé PDA a nemůže si ho vynachválit...Jinak nevím o tom, že by trasa šla plánovat jen v PC, jde i v PPC...:yes:
Já vítěze v navigačním softu mám....[/QUOTE]


Co mi z mapfactoru psali, tak rikali, ze trasy v PPC menit nelze.


Pokud ma byt PocketKim lepsio nez tohle, tak to bude vazne brak.
richard2 (150)|22.11.2004 10:12
[QUOTE="elit"][QUOTE="fury_only"]Nevím, známej má to samé PDA a nemůže si ho vynachválit...Jinak nevím o tom, že by trasa šla plánovat jen v PC, jde i v PPC...:yes:
Já vítěze v navigačním softu mám....[/QUOTE]


Co mi z mapfactoru psali, tak rikali, ze trasy v PPC menit nelze.


Pokud ma byt PocketKim lepsio nez tohle, tak to bude vazne brak.[/QUOTE]

Taky jsem komunikoval s MapFactorem. Trasu v PPC v žádném případě nelze plánovat ani měnit.
Ale prý do konce roku plánují novou verzi a tam už to snad půjde, tak uvidíme ;)
windmaster (307)|22.11.2004 14:30
Po krátkém testu programu Alturion mám podezření, že jeho algoritmy vypočítávající trasu jsou nastaveny v některých případech tak, aby výsledek byl co možná nejblíže číslu 221km.
Když do Českých Budějovic, tak přes Kutnou Horu
Když do Prahy, tak přes Polsko
A výsledek? Posuďte sami:
elit (168)|22.11.2004 14:37
To je velice zvlastni ...:?
windmaster (307)|22.11.2004 14:52
Ano, řekl bych dokonce zvláštní až podivné. Kdybych neměl s GPS navigací žádné zkušenosti, řekl bych, že dělám někde chybu. Po Praze naviguje naprosto bezchybně (zatím), po zadání nejkratší trasy je také v pohodě, viz screen.
elit (168)|22.11.2004 14:56
Zrejme je nutne se pri pouzivani tohoto softu umet pohybovat nejen v menu, ale i predvidat jednotlive "myslenkove pochody" Tim chci rict, ze je zrejme lepsi zvolit trasu na pul cesty a v puli cesty prepnout na zbytek trasy(lze ukladat trasy). Samozrejme to neplati vzdy, ale po predchozim testu a zjisteni, jakze se Alturion na novou trasu pripravil:) (respektive vyspal)
windmaster (307)|22.11.2004 15:10
[QUOTE="elit"]Zrejme je nutne predvidat "myslenkove pochody" po predchozim testu a zjisteni, jakze se Alturion na novou trasu pripravil:) (respektive vyspal)[/QUOTE]
UFFFF obávám se, že tudy cesta nevede. Většinou navrženou trasu v jednom programu konfrontuji s jiným navigačním softem na PC (Geobáze Professional), ale tady není co řešit.
Ostatně vyzkoušel jsi zadat trasu Pha-ČB?(fastest)
elit (168)|22.11.2004 15:18
Ne to jsem nezkousel, protoze jsem neprisel na to jak zadat vychozi misto. V praze ted nejsem. Co vim tak se zadava cilove a to se automaticky vypocita z bodu ve kterem se prave nachazim.

Pises, ze tady neni co resit. Tim mas na mysli, ze Geobaze je lepsi? Nekde se mi totiz vali a ani jsem ji netestoval. Tak jestli ma cenu ji vubec vytahovat:)