Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

hp4700 a microdrive

Namornik. (184)|31.10.2004 10:43
ahoj

zvazuji nakup microdrivu
http://www.levi.cz/clanek.php?kod=AFMM220

mel bych ale dotaz. o kolik mene vydrzi baterie.

1. pri pouhe pritomnosti MD v cf2 slotu a pouziti beznych aplikaci kalendar napr.
bez nej dejme tomu 5hod.

2. pri prehravani videa z MD
bez nej dejme tomu 4hod
Dzejkob (286)|31.10.2004 17:47
No neodpovim ti presne na tvuj dotaz, ale alespon neco.Chtel jsem si ho koupit do sveho PDA, ale odradilo me nekolik veci.1) Vydava to klapave zvuky pri cteni a zapisu-neni to zas tak hrozne, ale oproti naprosto tiche karte..2) Asi to pomerne dost zere-po zhruba patnacti minutach prace(zapis,cteni, benchmarkovani) mi klesla baterie z 60 na 30 procent :O -po nejake dobe vypnuteho PDA se sice zase vratila asi na 40 nebo 50 procent, ale stejne je to zrejme dost velky zrout 3) uzivateli muze vyuzit je 1,98GB-je to sice stejne jako u karet, ale cekal jsem, ze by to mohlo byt vice.Chtel jsem si ten minidisk koupit misto 1Gb karty, ale nakonec jsem zvolil tu kartu(mimo jine to bylo i proto, ze jsem to chtel koupit pres inzerat za 4k a pri benchmarku Pocket mechanikem se to vzdy kouslo na 58 procentech:)-zapis i cteni byly bez problemu .
gm_ce4you (176)|31.10.2004 18:55
Já ji měl.2x reklamace.Nebyl to sice IBM,ale co se týká spotřeby nebylo to tak hrozné,akorát problémy a nakonec 2 reklamace-u obou karet.Zvolil jsem CF1GB a pohoda.Microdrive musí být zřejmě IBM-originál a potom to snad šlape.
windmaster (307)|31.10.2004 20:01
Potrvzuji výše uvedené poznatky s Microdrive a připojuji (týká se IBM 1GB-CFII):

:no: neodstranitelné slabé sršení v nahrávce přes mikrofon, způsobené elektromagnetickým rušením pohonu drajvu
:no: obtížné vyjímání ze slotu hx47 (CF I naprosto bez problémů)
:no: nepoužitelnost v běžných adaptérech PCMCIA

Jinak šlape dobře, používám převážně v kameře a přenos dat.
Sajbrt (113)|31.10.2004 21:02
[QUOTE="windmaster"]... nepoužitelnost v běžných adaptérech PCMCIA...[/QUOTE]

- nesouhlasím. Používám Microdrive už dlouho a žádný problé nihdy bnebyl ani v Pocketu, ani v handhekdu (blah;e paměti) ani v noťasu a ani ve stolním PC s PCMCIA slotem (CF čtečky ještě nebyly vymyšlený :D ).

K té spotřebě jsem našel můj staší záznam, ale stále platný :)
Jornada HP720, MS Windows for Handheld PC 2000, OS 3.0
StrongARM SA1110, 206 MHz, baterky 7.2V, 1.5 Ah

Navýšení spotřeby vlivem CF/PCMCIA karty :
- CF flash memory +0mA (neměřitelné)
- VGA výstup +200mA
- Option GSM modem +20mA (impulsně až +100mA)
- FirstFone GPRS karta +0mA (přijem) +100mA (provoz v dobrém signálu)
- IMB Microdrive : start +150 mA, činnost R/W 50-100 mA, pak 3 sec + 50 mA, pak +8 mA (standby)
- TT GPS PCMCIA karta + 100 mA
- Pretec CF GPS + 50 mA
Namornik. (184)|31.10.2004 21:33
OK vidim, ze microdrive neni to nejlepsi reseni.

Da se sehnat ne moc draho 2gb SD karta.
1GB SD jsem vdel za 2090 bez dane.
windmaster (307)|31.10.2004 21:40
[QUOTE="Sajbrt"]žádný problé nihdy bnebyl ani v Pocketu, ani v handhekdu (blah;e paměti)[/QUOTE]

Myslel jsem to trochu jinak-mám sbírku adaptérů co se dávají k tiskárnám, foťákům atd. Všechny do jednoho jsou CF I, pro microdrive tedy nepoužitelné.
Pavel Koza (4761)|1.11.2004 15:30
Ja osobne nemuzu proti IBM Microdrive 1GB rict kriveho slova. Mam ho spolu s fotakem uz asi 4 roky (v te dobe stal tusim 16k bez DPH) a je porad uplne skvely.

Bohuzel, dnes uz v porovnani s CF kartami nema moc sanci. Popisovane nevyhody jsou samozrejme zrejme a nezpochybnitelne (vydrz asi polovicni proti CF, sum a pod.). Takze dnes uz bych bez rozmysleni sahnul po Flash karte:)
Sajbrt (113)|1.11.2004 15:41
Jo, dnes je to jasny. Ale před pěti lety vyšlo 1 Giga ve fleši cca jako malý auto a byl k tomu potřeba malý baťoh :D :D :D .