Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ozVGA - nový software pro VGA zařízení

PavelR. (2184)|29.10.2004 20:25
Podobně jako SE_VGA umí tato utilita nazvaná ozVGA přepnout do VGA režimu všechna PDA podporující toto rozlišení. Program má sice ještě nejaké mouchy (např. instalace není moc uživatelsky přívětivá a i VGA režim není tak presvědčivý jako v případě SE_VGA) ale např. disponuje více možnostmi nastavení než SE_VGA.

Instalaci provedete zkopírováním obsahu souboru VgaRes.zip do složky Windows a souboru OzVGA.exe (ten se nachází v OzVGA.zip) kamkoliv do PDA. Oba tyto zip archivy jsou ke stahnutí na stránkách této aplikace, kde je rovněž dostupný popis všech funkcí. Jedná se o freeware.

PavelR.
ipf (2136)|29.10.2004 21:19
Na pohled to vypadá dobře, takže všichni, co už jste to zkoušeli, podělte se.
Milan Švec (938)|31.10.2004 11:14
Chodí to. Díky Pavle.
Na první pohled to má ovládání jednodušší a rychlejší (přehazuje - resetuje - to bez potvrzovacích dotazů hned) než aplikace SE_VGA. Pocket Informant je s tím taky v pořádku vč. ikon v obou režimech.

Nastavovat se s tím dají šířka rolovací lišty vč. posuvníku a velikosti fontů pro systémové texty.
Pro 640x480 (= ozVGA) se dají jednoduše nastavit stejné velikosti pro lišty a fonty z původního režimu 240x320 (tady seVGA) - tap na "Default seVGA".
Pro další seznámení s možnostmi lze použít nabídku vpravo dole hned vedle. Velikosti pro ozVGA lze nastavovat v násobcích hodnot z režimu seVGA po desetinách od 1 do max. 2násobku původní velikosti - všechno najednou.
Po vyzkoušení lze pak tvořit a měnit si velikosti zmíněného (lištu/Scrollbar, posuvník/Thumb, fonty) dle vlastní chuti samostatně a to pro oba režimy samostatně.

Systémová nabídka (Velikost textů) dává k dispozici pět možností od Nejmenší po Největší. Tady jsou to ta čísla (fonty) 500,600,700,800,1000 pro seVGA a 750,900,1100,1200,1400 pro ozVGA.
A tady je možná nejzajímavější možnost (aspoň zatím) tohoto SW.
Ta pětihodnotová stupnice se dá předělat třeba na sedmistupňovou (nebo jinak) a s úplně jinými hodnotami podle vlastní potřeby.
Stačí tam zadat taková čísla a tolik čísel, která mi vyhovují a jenom je oddělit čárkami bez mezer.
Pro seVGA třeba 700,800,900,1000,1100,1200,1300 a obdobně pro ozVGA třeba 900,1050,1200,1350,1500,1650,1800. Líp se to celé dělá na šířku (kvůli klávesnici). Nakonec se musí přehodit režim kvůli resetu.
A v systémové nabídce pro velikosti textů lze hned vybírat podle vlastní chuti. Případně si ty stupnice pro každý režim samostatně (seVGA nebo ozVGA) znovu nastavit jinak a ještě vhodněji.

Dá se tu ještě nastavit i zachování obsahu registrů pro zvolené programy odděleně pro seVGA a ozVGA. Jde o zamezení nutnosti přehazovat např. velikosti fontů dotyčné aplikace při přepnutí na ozVGA. Přednastavené jsou tam dva, které lze aktivovat (Add). Resco Explorer a SpbPocketPlus.
To zatím příště.
Přijdete-li taky na něco, kde to je užitečné, dejte to sem.
ipf (2136)|31.10.2004 12:17
Byl bych rád (a určitě nejen já), kdybyste vychytali mouchy tohoto softu (čímž myslím "zoptimalizovali" nastavení) jak pro HP (PR), tak pro FS (MŠ) a na srazu se podělili o své praktické zkušenosti.
Milan Švec (938)|16.11.2004 22:28
Co jsme v Úpě nestihli.

OzVGA, nyní v nejnovější verzi 0.4 z 8.11., umožňuje (na rozdíl od SE_VGA a kromě jiného) používat současně (= přepínat dle libosti) a bezpečně všechny tři české SW klávesnice (Resco, LEng a InterWrite). Aspoň na 720ce.
OzVGA zajistí, že po instalaci LEng klávesnice se nedozvíme, že přehodit rozlišení 640x480/480x640 můžeme jen pro španělský systém (= hláška SE_VGA). U SE_VGA je řešením jenom odinstalace LEng. OzVGA funguje bezchybně.

K instalaci. Je to už uvedené nahoře, jenom doplním.

Nejbezpečnější varianta (proveditelná jak s PC, tak bez něho - máme-li na PDA SW na dekomprimaci .zipů).
1.) Po HR vůbec neinstalovat (nebo nejdřív standardně odinstalovat už nainstalovaný) SE_VGA.
2.) Ve složce Programy na PDA vytvořit podsložku pojmenovanou třeba Oz_VGA.
3.) Stáhnout OzVGA.zip (72656 B) a pak ho dekomprimovat někam do archivní podsložky.
4.) Odsud pak OzVGA.exe (176128 B) zkopírovat do PDA do podsložky Oz_VGA.
5.) Dostupnými prostředky vytvořít zástupce (spouštěcí ikonu) pro pohodlnější spouštění OzVGA a toho zástupce pak umístit do Start Menu v (PDA) Windows.
6.) Stáhnout VgaRes.zip (568721 B) a dekomprimovat do archivní podsložky. Bude tam 13x .dll a 5x .gif. (Tady se obsah u nové verze nezměnil.)
7.) Těchto 18 souborů zkopírovat přímo do adresáře Windows v PDA (případně přitom klidně přepsat všechny zbytky po SE_VGA).

Nová verze OzVGA umožňuje nyní nově zapínat/vypínat nastavení Tučný/Bold u u fontů pro Menu,Bar a System u obou rozlišení.



A pak už lze klidně přehazovat rozlišení i klávesnice. (Budou tam taky všechny ikony na svých místech, stejně jako bude fungovat správně ActiveSync i Pocket Controller pro obě rozlišení.)

Pro úplnost jak potom zmíněné klávesnice vypadají při použití OzVGA a rozlišení 640x480 - v pořadí Resco, Leng a InterWrite.



Doufejme, že i Sunnysoft pro toto rozlišení velikost klávesnice brzy změní.

Jak se budou chovat zmíněné tři klávesnice na jiných PDA, můžete dle možností doplnit.
TheMelin (1642)|17.11.2004 09:58
Tak je nová verze oz_VGA 0.5.Změny vám nepopíši,neboť předchozí verze jsem neměl.Ale stahujte a zkoušejte :D
Milan Švec (938)|17.11.2004 15:44
[QUOTE="TheMelin"]Tak je nová verze oz_VGA 0.5....[/QUOTE]Prima. Detaily.
Stačí jenom download pro OzVGA05.zip (s obsahem dtto.exe).
Teď už není nutné po změně nastavení 2x restartovat. Stačí použít nové tlačítko "Apply & reset".



Dál přibyla nová záložka pro zadávání názvů souborů, které obsahují data nastavení ("Here you can define files you want to keep separate for SEvga and ozVGA modes. It's basically the same deal as with Registry, but for programs that store their settings in files.").
Je to obdoba už v předchozích verzích obsažené možnosti pro registry ("Here you can define registry branches you want to keep separate for SEvga and ozVGA modes.").

Velmi zajímavá je možnost pro téma/vzhled displeje Dnes/Today.
Čtvrtá záložka "Misc" umožňuje použití témat původně určených pro rozlišení 320x240/240x320 i v režimech rozlišení 640x480/480x640.
Při použití SpB Extended Themes a při zatržení "My theme/wallpaper is QVGA" pak stačí pouze po změně na jiné téma (v Nastavení/Osobní/Dnes) spustit OzVGA a tap na "Apply & reset". Zvolené téma bude fungovat i ve vyšším rozlišení na šířku i na výšku, přestože k tomu nebylo původně vytvořeno.

Příklad jednoho z Spb Ext. témat v režimu 480x640.
1.) před uplatněním OzVGA 2.) po jeho použití


yasmeene2 (794)|23.11.2004 14:09
Zkoušel někdo instalovat i bez SE? Mě jde v podstatě jen o to, aby to zobrazovalo klávesničku v lanscape režimu korektně a ne nějakou nudli v rohu..
Aifel_ce4you (105)|23.11.2004 14:30
SE_VGA neumí měnit rozlišení klávesnice ?? To je vždycky taková nudlička ??
Milan Švec (938)|26.11.2004 09:34
Další pozdrav od Olega Zacharova z Moskvy - ozVGA Switcher verze 0.53!

Režim (výška/šířka), který chcete mít vždycky jako první po každém soft resetu nastavíte v "Settings..."/"Misc"/ a v okně Screen Rotation pro každé rozlišení (SEvga/ozVGA) podle chuti (stejně/zvlášť).

Hlavní novinka nové verze:
Uživatelé Spb Pocket Plus teď můžou mít pro jednotlivá rozlišení na ploše Dnes/Today:
1.) různé velikosti ikon
Pro 320x240 lze nastavit ikony jako malé, pro 640x480 ty samé ikony jako velké (např.).

V "Settings..."/"Registry"/ v okně "Add" vybrat (tap) řádek "HKLM\SOFTWARE\Spb Software House\Pocket Plus\Today Items".
Ten se po "Add" přenese do nižšího okna. OK a "Apply & Reset".

2.) úplně jiné ikony
Pro 320x240 lze nastavit ikony SW, který nechci (nemůžu) používat ve vyšším rozlišení, pro 640x480 ikony SW, který chci používat hlavně v tomto rozlišení.
Možnost pro nastavení různé velikosti ikon jako ad 1.) platí i tady.
Pozn.: Záložky pro skupiny ikon jsou pro obě rozlišení stále shodné (= počet, názvy) - změnit je (zatím?) nelze.

V "Settings..."/"Registry"/ v okně "Add" vybrat (tap) řádek "HKLM\SOFTWARE\Spb Software House\Pocket Plus\Today Items". Nyní tap kamkoliv do textu a šipkou vlevo dojet na začátek textu (před HKLM). Sem umístít - (= pomlčku).
Takto upravený řádek se po "Add" přenese do nižžího okna. OK a "Apply & Reset".
Pozn.: V okně by měl být pro správnou funkci jenom jeden řádek s textem pro Pocket Plus (buď s pomlčkou nebo bez ní). Je-li tam cokoliv navíc, tap vlevo na začátek řádku a vymazat ho "Del".

Podobně lze využít ozVGA Switcher pro různý vzhled textů při použití Resco File Exploreru (RFE).
V "Settings..."/"Registry"/ v okně "Add" vybrat (tap) řádek "HKLM\SOFTWARE\Resco\Explorer\Options".
Ten se po "Add" přenese do nižšího okna. OK a "Apply & Reset".
Pak lze v RFE ve "File"/"Options" a "Font settings" vybrat různé nastavení velikosti textů pro každé rozlišení zvlášť. Např. pro 320x240 "Normal Size" a pro 640x480 "Extra Large Size". Parádní možnost.

Obdobně bude možné uplatnit ozVGA i pro jiný SW. Musí se ale na to přijít, pro který. Přitom teď není podmínkou, aby se to týkalo jen SW s nastavením uloženým jenom v registrech. I SW, který má nastavení uložené v dostupném souboru, může teď mít upravené některé možnosti pro každé rozlišení zvlášť. Teď jenom hledat. Zatím je tam uvedený jenom cLaunch.
Každé funkční zjištění bude Olegem uplatněno v dalších verzích.

Nová verze je tady, stačí s ní jenom přepsat tu starou.
Kdo ještě nemá nainstalováno (ani SE_VGA), musí přidat knihovny do Windows (viz výše).
Milan Švec (938)|26.11.2004 20:20
Chcete-li mít různá nastavení velikostí fontů (= pro každé VGA rozlišení zvlášť) v dalších programech, tady jsou:

Resco Registry:
V ozVGA v Settings/Registry nahoře napsat
HKLM\SOFTWARE\Resco\Registry\Options
a Add/OK/Apply & Reset.
Fonty nastavit obdobně jak uvedeno pro Resco Explorer výše.

Pocket Informant (5.61):
V ozVGA v Settings/Files nahoře napsat
\My Documents\WebIS\Settings.txt
a Add/OK/Apply & Reset.
Fonty nastavit v "Options..."/"Fonts/Display".
Po jejich zvětšení (nastavil jsem cvičně na 16) v rozlišení 640x480 (při trochu jiných ikonách) se teď vyplatí i experiment se samostatným zvětšením ostatních systémových fontů. V rozlišení 320x240 jsem nechal (a zůstalo tam) nastavení fontů původní.

Aponia Pocket Translator:
V ozVGA v Settings/Registry nahoře napsat
HKLM\SOFTWARE\Aponia\Pocket Translator
a Add/OK/Apply & Reset.
V Nastavení/Písmo lze zadávat samostatně pro každé rozlišení. APT se ale ještě nechová ve všech režimech uplně stejně korektně. Přesto se dá najít takové nastavení, které ve vybraném režimu plní požadované. Mně vychází nejlépe fonty 16 v 640x480.

Víte někdo, kde je ukládáno nastavení (fontů) pro Internet Explorer?

MilanO_ce4you (187)|28.12.2004 22:54
Chtěl bych se zeptat, jestli není možné nějak změnit velikost písma v Informantu, a to při zadávání nového úkolu, nové události. Je to tak maličké, že je to skoro k nepotřebě, ale je to velmi důležité. Zatím jsem nepřišel na to, kde a jak to nastavit. Děkuji.
MilanO
Sanyn (27)|10.1.2005 13:48
Já jsem v tomdle docela nováček, ale chtěl bych se trochu vzdělat :D
Nevím zda jsem dost chápavý, ale asi mám smůlu neboť na Windows 2003 (bez SE) to nechodí.
Taky jsem nepochopil, zda je to úprava zobrazování pro strojky s rozlišením 640x480 nebo to vylepšuje strojky s rozlišením 320x240 na lepší.
A poslední prosba, vlastním iPAQ 4150. Dá se na něj někde sehnat upgrade na Windows 2003SE?
TheMelin (1642)|10.1.2005 15:17
[QUOTE="Sanyn"]Já jsem v tomdle docela nováček, ale chtěl bych se trochu vzdělat :D
Nevím zda jsem dost chápavý, ale asi mám smůlu neboť na Windows 2003 (bez SE) to nechodí.
Taky jsem nepochopil, zda je to úprava zobrazování pro strojky s rozlišením 640x480 nebo to vylepšuje strojky s rozlišením 320x240 na lepší.
A poslední prosba, vlastním iPAQ 4150. Dá se na něj někde sehnat upgrade na Windows 2003SE?[/QUOTE]

Tento soft je jen pro VGA displaye, tedy 480x640.
Pavel Koza (4761)|10.1.2005 16:59
[QUOTE="Sanyn"]A poslední prosba, vlastním iPAQ 4150. Dá se na něj někde sehnat upgrade na Windows 2003SE?[/QUOTE]

Neda.
GROOVEMAN_ce4you (95)|11.1.2005 18:28
[QUOTE="Milan Švec"]Co jsme v Úpě nestihli.

OzVGA, nyní v nejnovější verzi 0.4 z 8.11., umožňuje (na rozdíl od SE_VGA a kromě jiného) používat současně (= přepínat dle libosti) a bezpečně všechny tři české SW klávesnice (Resco, LEng a InterWrite). Aspoň na 720ce.
OzVGA zajistí, že po instalaci LEng klávesnice se nedozvíme, že přehodit rozlišení 640x480/480x640 můžeme jen pro španělský systém (= hláška SE_VGA). U SE_VGA je řešením jenom odinstalace LEng. OzVGA funguje bezchybně.

K instalaci. Je to už uvedené nahoře, jenom doplním.

Nejbezpečnější varianta (proveditelná jak s PC, tak bez něho - máme-li na PDA SW na dekomprimaci .zipů).
1.) Po HR vůbec neinstalovat (nebo nejdřív standardně odinstalovat už nainstalovaný) SE_VGA.
2.) Ve složce Programy na PDA vytvořit podsložku pojmenovanou třeba Oz_VGA.
3.) Stáhnout OzVGA.zip (72656 B) a pak ho dekomprimovat někam do archivní podsložky.
4.) Odsud pak OzVGA.exe (176128 B) zkopírovat do PDA do podsložky Oz_VGA.
5.) Dostupnými prostředky vytvořít zástupce (spouštěcí ikonu) pro pohodlnější spouštění OzVGA a toho zástupce pak umístit do Start Menu v (PDA) Windows.
6.) Stáhnout VgaRes.zip (568721 B) a dekomprimovat do archivní podsložky. Bude tam 13x .dll a 5x .gif. (Tady se obsah u nové verze nezměnil.)
7.) Těchto 18 souborů zkopírovat přímo do adresáře Windows v PDA (případně přitom klidně přepsat všechny zbytky po SE_VGA).

Nová verze OzVGA umožňuje nyní nově zapínat/vypínat nastavení Tučný/Bold u u fontů pro Menu,Bar a System u obou rozlišení.



A pak už lze klidně přehazovat rozlišení i klávesnice. (Budou tam taky všechny ikony na svých místech, stejně jako bude fungovat správně ActiveSync i Pocket Controller pro obě rozlišení.)

Pro úplnost jak potom zmíněné klávesnice vypadají při použití OzVGA a rozlišení 640x480 - v pořadí Resco, Leng a InterWrite.



Doufejme, že i Sunnysoft pro toto rozlišení velikost klávesnice brzy změní.

Jak se budou chovat zmíněné tři klávesnice na jiných PDA, můžete dle možností doplnit.
[/QUOTE]

tenhle navod jsem presne dodrzel, a potom se po aktivaci vypna a uz nensakoci...jen bila obrazovka...
a nehnu s tim..
poradte
Šeba_oldd (1184)|11.1.2005 19:46
Ten navod je tuty dobre :
1. Psal ho Milan.
2. Zkousel jsem to a chodi - dodnes bych pouzival ....kdyby(brzy se dockam)

Odinstaluj a zkus znovu - nemel by vzniknout zadny problem.
MilanO_ce4you (187)|11.1.2005 21:29
Ten návod je opravdu v pořádku, funguje to nádherně.
Již 28 prosince jsem v této diskuzi napsal "Chtěl bych se zeptat, jestli není možné nějak změnit velikost písma v Informantu, a to při zadávání nového úkolu, nové události. Je to tak maličké, že je to skoro k nepotřebě, ale je to velmi důležité. Zatím jsem nepřišel na to, kde a jak to nastavit. Děkuji.
MilanO". Přidám ještě, že to samé se děje v Outloku a já jsem měl na mysli Informant i Outlok v Real_VGA. Nedokážu si představit nikoho, jak pořizuje třeba je dvacet záznamů denně. Napište mi jak to děláte, přepínáte se do QVGA? PavelR napsal, že používá jenom Real_VGA. Pořád zkouším a denně se přesvědčuji, že to prostě nejde, že opravdu musím brzy oslepnout.
MilanO
Šeba_oldd (1184)|11.1.2005 21:33
[QUOTE="MilanO"] Přidám ještě, že to samé se děje v Outloku a já jsem měl na mysli Informant i Outlok v Real_VGA. Nedokážu si představit nikoho, jak pořizuje třeba je dvacet záznamů denně. Napište mi jak to děláte, přepínáte se do QVGA? PavelR napsal, že používá jenom Real_VGA. Pořád zkouším a denně se přesvědčuji, že to prostě nejde, že opravdu musím brzy oslepnout.
MilanO[/QUOTE] Tak to mas dobry - protoze ty teprve oslepnes ale me uz se to podarilo:D :D :D Proste Real_VGA je pro mne zatim nepouzitelny. Snad pro cteni takovy maly softik Zoom - nekde tady o nem pise Milan Š.
MilanO_ce4you (187)|11.1.2005 21:42
Díky za solidaritu. Já ale nepotřebuji číst, to se dá všechno zvětšit dle libosti. Já mám problém při zapisování. Pomalu ani nevidím na kolik hodin jsem si schůzku naplánoval a zadat kategorii, no hotovo.
MilanO
pekro (346)|18.1.2005 11:23
Prosím o radu,

Mám Asus 730W

"Nainstaloval" jsem tenoto progtram, ale ty klávesnice mám furt malý.

Zkoučel jsem všechny klávesnice co mám a všechny jsou je malý.

Co stím?
PavelR. (2184)|18.1.2005 12:57
[QUOTE="pekro"]Zkoučel jsem všechny klávesnice co mám a všechny jsou je malý.[/QUOTE]

... bohužel nic (OzVGA ani žádný jiný SW neumí ovlivnit velikost SIP panelů). Jedinou možností je zakoupení Resco Keyboard nebo jiné lokalizace. Můžeš také zkusit zatlačit na autory lokalizace, kterou používáš a donutit je, aby nový VGA layout dovyvinuli.

PavelR.
pekro (346)|25.1.2005 08:34
Používám tento program ozVGA na ASUS 730W

Když přepnu zpět ze "skutečného" VGA na SEvga.
Nastartuje se PDA v QVGA.
Pak musím spustit program SE_VGA a vrátit to na VGA (to originál).

Je to hrozně napsaný, ale snad to pochopíte!

Dělá Vám to taky?
To musím mít nainstalovaný oba programy?
beecher (9270)|25.1.2005 09:44
[QUOTE="pekro"]Používám tento program ozVGA na ASUS 730W

Když přepnu zpět ze "skutečného" VGA na SEvga.
Nastartuje se PDA v QVGA.
Pak musím spustit program SE_VGA a vrátit to na VGA (to originál).

Je to hrozně napsaný, ale snad to pochopíte!

Dělá Vám to taky?
To musím mít nainstalovaný oba programy?[/QUOTE] Ne, ja mám jenom ozVGA (s těmi knihovnami, co jsou na stránce k downloadu ozVGA, nainstalovanými ve \windows adresáři na PDA) a v pohodě...
Když znova pustíte ozVGA a ťuknete do tlačítka ozVGA, tak se to neresetne do RealVGA? :O
Shadow74 (117)|25.1.2005 09:57
Po tom co jsem zacal na mem hx4700 vyuzivat program ozVGA, mam par otazek. Kdyz jsem si nainstaloval SE_VGA tak oproti screenshotum jsem vydel v programu jen 2 veci na vyber (Real VGA! a Standard SE VGA). Polozka Standard QVGA tam nebyla! Chci se tedy zeptat jaky je rozdil mezi Real VGA, Standard SE VGA a Standard QVGA? Protoze i ozVGA prepina jen mezi ozVGA! (to je Real VGA) a SEvga! (to je ekvivalent Standard SE VGA). Proc jsem v SE_VGA nemel volbu Standard QVGA?

Diky

PavelR. (2184)|25.1.2005 17:45
... ja ji tam take nemel. Vysvetluju si to tak, ze autor patrne zamyslel rozsireni nejake komercni verze SE_VGA (v teto chvili je ke stazeni jen freewarove demo) pro kterou planoval nejake bonusove fce navic (toto muze byt jedna z nich).

PavelR.
pekro (346)|26.1.2005 12:31
[QUOTE="beecher"][QUOTE="pekro"]Používám tento program ozVGA na ASUS 730W

Když přepnu zpět ze "skutečného" VGA na SEvga.
Nastartuje se PDA v QVGA.
Pak musím spustit program SE_VGA a vrátit to na VGA (to originál).

Je to hrozně napsaný, ale snad to pochopíte!

Dělá Vám to taky?
To musím mít nainstalovaný oba programy?[/QUOTE] Ne, ja mám jenom ozVGA (s těmi knihovnami, co jsou na stránce k downloadu ozVGA, nainstalovanými ve \windows adresáři na PDA) a v pohodě...
Když znova pustíte ozVGA a ťuknete do tlačítka ozVGA, tak se to neresetne do RealVGA? :O[/QUOTE]
Ty knihovny tam mám taky.

Spustím ozVGA akliknu na tlačíto ozVGA
Přepne se to Real VGA.

Pak znovu spustím ozVGA a klinu na tlačítko SEvga
Přepne se do QVGA

Pak znovu spustím ozVGA a klinu na tlačítko ozVGA
Přepne se to znovu Real VGA.
beecher (9270)|26.1.2005 14:57
[QUOTE="pekro"]Ty knihovny tam mám taky.

Spustím ozVGA akliknu na tlačíto ozVGA
Přepne se to Real VGA.

Pak znovu spustím ozVGA a klinu na tlačítko SEvga
Přepne se do QVGA

Pak znovu spustím ozVGA a klinu na tlačítko ozVGA
Přepne se to znovu Real VGA.[/QUOTE]
Tak v čem je problém? Vždyť to funguje tak jak má... :?
pekro (346)|27.1.2005 11:32
[QUOTE="beecher"][QUOTE="pekro"]Ty knihovny tam mám taky.

Spustím ozVGA akliknu na tlačíto ozVGA
Přepne se to Real VGA.

Pak znovu spustím ozVGA a klinu na tlačítko SEvga
Přepne se do QVGA

Pak znovu spustím ozVGA a klinu na tlačítko ozVGA
Přepne se to znovu Real VGA.[/QUOTE]
Tak v čem je problém? Vždyť to funguje tak jak má... :?[/QUOTE]


Mněl by se přepínat zpátky do VGA (Tak jak jsem PDA koupil) ne do QVGA (240x320)
beecher (9270)|27.1.2005 17:15
No, prave jsem to po dlouhe dobe pomoci ozVGA prepnul zpet do seVGA rezimu a v pohode (teda ten MS VGA rezim je fakt strasny ;) )...
Zkuste to zabackupovat, HRknout a nainstalovat pouze knihovny z ozVGA stranek a ozVGA (bez instalace SE_VGA) a poprepinat, abychom vyloucili poblazneni z SE_VGA...

EDIT: Omlouvam se, ze jsem pred tim napsal, ze to funguje, jak ma, spatne jsem si prohlid to "Prepne do QVGA"... IMHO by to WM2K3SE snad ani nemely dovolit na VGA displayi...
pekro (346)|28.1.2005 09:24
[QUOTE="beecher"]No, prave jsem to po dlouhe dobe pomoci ozVGA prepnul zpet do seVGA rezimu a v pohode (teda ten MS VGA rezim je fakt strasny ;) )...
Zkuste to zabackupovat, HRknout a nainstalovat pouze knihovny z ozVGA stranek a ozVGA (bez instalace SE_VGA) a poprepinat, abychom vyloucili poblazneni z SE_VGA...

EDIT: Omlouvam se, ze jsem pred tim napsal, ze to funguje, jak ma, spatne jsem si prohlid to "Prepne do QVGA"... IMHO by to WM2K3SE snad ani nemely dovolit na VGA displayi...[/QUOTE]
Tak už je to OK

Z resetoval jsem PDA (komplet výmaz) a nainsatloval jen ozVGA na seVGA jsem se vykašlal, jak jste radil.

Díky!
lacoln (6)|28.1.2005 21:01
VGA je super ale, nedari sa mi pri VGA mode zvacsit font v menu bar-e. Ked zvacim hodnotu fontu v setings (OzVGA), zvacsi sa font vsade, okrem menu - tam zostava font rovnaky. Mate nejaku fintu, alebo sa to neda? Ď.
Jirka007 (161)|8.2.2005 12:31
Proč mi na stolním PC nejdou rozbalit ty zazipované soubory Oz_VGA
beecher (9270)|8.2.2005 13:42
[QUOTE="Kozlik007"]Proč mi na stolním PC nejdou rozbalit ty zazipované soubory Oz_VGA[/QUOTE] V cem se to pokousite rozbalit? Ja to ted stahnul znova a v TotalCMD to slo uplne krasne...
Jirka007 (161)|8.2.2005 15:20
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Kozlik007"]Proč mi na stolním PC nejdou rozbalit ty zazipované soubory Oz_VGA[/QUOTE] V cem se to pokousite rozbalit? Ja to ted stahnul znova a v TotalCMD to slo uplne krasne...[/QUOTE]
Taky v TotalCMD.
Ale zkusil jsem to znovu stáhnout přímo přes stránky toho ruského malčika a už mi to jde. Tak děkuju.
peter.nr (501)|11.2.2005 15:46
Som asi blbý, ale nechápem, o čom to tu točíte.:cool:

Mám Loox 720. Štandardne sa spúšťa vo VGA móde (480x640), ale v Today menu a v štandardných oknách Windows je všetko robené tak, že ikonky sú rovnako veľké ako v QVGA, ale majú vyššie rozlíšenie (teda sú krajšie). Toto bolo asi zámerom MS, aby neboli moc malé.
Prehliadače obrázkov alebo IE mi zobrazujú grafiku a html dokumenty vo VGA rozlíšení, tzn. že ak si dám zobraziť obrázok s rozmermi 640x480 pixelov bez zmenšenia, zobrazí sa mi presne na veľkosť obrazovky. Toto je podľa mňa reálne VGA.
Ak prepnem zobrazovací režim do RealVGA v ozVGA, systémové okná, ikony a ovládacie prvky sú menšie - čiže samotné sú s rozlíšením ako v QVGA - sú malé, ale viac "kockaté".

Vyplýva mi z toho záver, že "RealVGA" mód je vhodný pre to, aby som mal v systémových oknách viac informácií (viac ikon a ovládacích prvkov). A v programoch viac miesta na tlačítka, menu, ...

Neviem, či som sa vyjadril dostatočne presne, skúsim ešte paralelu s Windows. Ak mám rozlíšenie plochy 1280x1024, ale ikony, texty a ovládacie prvky zväčím na dvojnásobok, dostanem paralelu SE_VGA režimu. Všetko bude vyzerať ako polovičné rozlíšenie (800x600), ale ikony budú krajšie.

Dúfam, že som to napísal správne. Ak nie, prosím, opravte ma.

Len nechápem, prečo sa tu používa pojem QVGA, keď ide o rozlíšenie 480x640 pixelov, len tie systémové veci majú na šírku a výšku 2x viac bodov.
Andilek (173)|24.3.2005 23:49
Nainstaloval jsem ozVGA a razem je vse desne titerne. Da se nekde nastavit velikost fontu TODAY?
beecher (9270)|25.3.2005 00:41
[QUOTE="Andilek"]Nainstaloval jsem ozVGA a razem je vse desne titerne. Da se nekde nastavit velikost fontu TODAY? [/QUOTE] Samostatne asi ne...
Par stranek do predu je velmi dobry popis, jak nastavit ozVGA od Milana Svece. Takze vice info tam. Ju? :D
Mira_ce4you_oldd (192)|14.4.2005 07:35
[QUOTE="PavelR."]....
Instalaci provedete zkopírováním obsahu souboru VgaRes.zip do složky Windows a souboru OzVGA.exe (ten se nachází v OzVGA.zip) kamkoliv do PDA. Oba tyto zip archivy jsou ke stahnutí na stránkách této aplikace, kde je rovněž dostupný popis všech funkcí. Jedná se o freeware.

PavelR.[/QUOTE]
Tak jsem se konecne odhodlal i ja vyzkouset tento velice zajimavy programek. Je to opravdu super vec. Mam jeden malinkatej dotaz. V prispevku iPAQ hx4700 - jak ušetřit místo v RAM uvadis jak usetrit misto v RAMce. Dekuji za velmi cenne rady, ale temer vse co jsem usetril mi ted zaberou knihovny aplikace ozVGA. Existuje zpusob jak je prevest napr. na iPAQ File Store? (snad se to tu neresilo). Stejny zpusob prevodu jako u SE_VGA (viz odkaz vyse) mi nefunguje nebo mozna delam jenom nejakou chybicku.

Dik za odpoved

Mira

reditel_ce4you (206)|8.5.2005 11:00
Chci se zeptat, jestli nekdo zkousel zalohovat data pomoci utility "ipaq backup" pri zapnutem Real VGA? Zkousel jsem to nekolikrat a pokazde mi to zamrzne hned na zacatku pri ukoncovani procesu, prestoze zadny program neni spusteny...
Andilek (173)|8.5.2005 11:29
Me to chodilo zcela bez potizi, hledal bych problem jinde.
reditel_ce4you (206)|9.5.2005 12:31
[QUOTE="Andilek"]Me to chodilo zcela bez potizi, hledal bych problem jinde.[/QUOTE]

Uz jsem to vyresil. Prepnul jsem zpatky na 240x320 a je po starostech:D
Tom1no (2)|7.8.2005 21:06
Dobrý den. Mám takový problém s mým novým hx 4700. Když ho (i po HR) přepnu do VGA rozlišení jakýmkoliv programem (SE_VGA. ozVGA), tak mi potom vůbec nejde otevřít slozka "programs" z nabídky start. Složka Settings otevřít jde, ale z 8mi ikonek se zobrazí jedna, zbytek jsou jen názvy. Nefunguje ani File explorer a já neznám jiný způsob, jak přepnout zpátky do QVGA nebo jak spustit nějaký program, na kterém bych mohl to slavné VGA rozlišení uplatnit.
dort (1212)|8.8.2005 00:52
a nakopíroval jste si do složky Windows všechny přidané soubory k aplikaci ( myslím, že jich je 13 )?
Tom1no (2)|9.8.2005 12:52
Je jich 18 a ano, nakopíroval. ozVGA.exe mám v ipaq file store a těch zbylých 18 souborů mám ve windows.
oltcit (1098)|9.8.2005 14:20
[QUOTE="Tom1no"]D... Když ho (i po HR) přepnu do VGA rozlišení jakýmkoliv programem (SE_VGA. ozVGA), tak....... jak přepnout zpátky do QVGA nebo jak spustit nějaký program, na kterém bych mohl to slavné VGA rozlišení uplatnit.[/QUOTE]

Len pre istotu zopakujem doporučený postup ;)
Najlepšie po HR nakopirovat uvedene subory do adresára Windows,ozVGA.exe je možné umiestniť kdekolvek,SR a potom spusti ozVGA. Popisované príznaky naznačujú že v systéme ostali súbory zo SE_VGA a pri pri nainstalovaní ozVGA neboli prepísané novými súbormi, treba použiť ver. 0.53 a spraviť to po HR aby sa vylúčilo,že v systéme sú nejaké nežiadúce súbory. A neinštalovať SE_VGA. V začiatkoch pri skúšaní VGA režimov sa mi to stalo tiež a dosť ma to otrávilo,ale po uplatnení tohto postupu si vychutnávam realVGA v plnej kráse.;)
Vachunek David (14)|28.8.2005 19:29
Prosím poraďte při přepnutí na ozVGA v panelu dnes vyberu příslušné témátko na pozadí a nemám ho přes celou obrazovku,ale ve čtyřech polích.Je na to nějaký postup jak to změnit?Díky za odpověď:)
beecher (9270)|28.8.2005 19:35
Settings->Misc->zaskrt. My theme/wallpaper is QVGA->OK->Apply&Reset.
hosic (156)|1.9.2005 22:09
Prosim, muzete mi nekdo napsat jake pouzivate nastaveni ozVGA na hx4700? Prosim nechci odpovedi typu, kazdemu vyhovuje neco jineho, chtel bych konkretni udaje. Kdyztak i do SZ. Diky.
luboszevsi (28)|2.9.2005 06:51
Taky bych uvítal nějaké zkušenosti na hx4700. Zkoušel jsem různé velikosti, ale text je pořád titěrný. Poradí si s tím jen Pocket Breeze, který asi podporuje zobrazení ve VGA. Horní lišta je úzká, menu prťavé.

Díky:))