Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Bluetooth, PDA a Windows XP SP2

rojicek (31)|26.10.2004 16:26
Jak poslat soubor z PDA do PC pres bluetooth?
Mam WinXP SP2 (tj ovladace pro BT primo od Microsoftu a ne od vyrobce BT klice pro PC), dokazu posilat soubory z PC na PDA, ale kdyz chci na PC prijmout soubor z PDA, tak PC ceka a ceka - a ja netusim jak z PDA soubor pres BT odeslat (na tap&hold u souboru je jenom poslat pres IrDA)

Dokus jsem mel jenom SP1 a mel nainstalovany ovladace meho BT klice primo od MSI (vyrobce), tak vse fungovalo - mel jsem slozku soubory sdilene pres BT a ta byla dostupna na obou zarizenich.

diky moc za jakoukoliv radu !
romix (134)|26.10.2004 17:04
nemas zapnuty firewall?
rojicek (31)|26.10.2004 17:11
obecne mam, ale pro BT pripojeni jsem ho vypinal. Zkusim ho vypnout uplne. Nicmene to problem nebude - podle me se to PDA fakt nijak nepokousi nic pres BT poslat.

Kdyz PC ceka na prijeti souboru pres BT a na PDA dam vyhledat sluzby, ktere nabizi jine zarizeni, tak se mi objevi sluzba s nazvem "P" (tak se nic na mem pocitaci nejmenuje) - ale kdyz ji chci spustit, tak zacne cekat i PDA - nic se nedeje, nic se nespoji.

Jak jsem psal - posilat soubory z PC do PDA funguje dobre (i kdyz se to musi delat po jednotlivych souborech, coz je na masli ...)
Pavel Koza (4761)|26.10.2004 17:12
A co je to vlastne za PDA?
rojicek (31)|26.10.2004 17:14
Asus 620BT, ale to by tusim moc roli hrat nemelo ne? :)
beecher (9270)|26.10.2004 17:36
MS nejak vrtal do BT v SP2, doporucuji podivat se na stranky vyrobce BT zarizeni, jestli tam nemaji nejaky update na ovladace tohoto zarizeni v PC/NB...
rojicek (31)|26.10.2004 17:41
beecher : jasne dik, o tom vim - to je prave ten problem. Dokud jsem mel komplet cely SW od MSI (vyrobce meho BT), tak to jelo ok, instalacka vseho potrebneho mela asi 15MB.
Se SP2 prisel MS s vlastnimi ovladaci pro BT, takze ovladace od MSI ted maji jenom 5kb. Skvele, dokonce to i funguje. Jenze ja neumim nic jineho nez posilat soubory z PC na PDA (protoze na PC pribyla volbe v kontextovem menu). Na PDA se samozrejme nic nezmenilo - takze netusim jak poslat z PDA do PC, tj jak PDA rict, ze ma zacit vysilat. Urcite to pujde, na stejnem protokolu (OBEX) funguje prenos PC->PDA - otazka zni JAK.
beecher (9270)|26.10.2004 18:01
[QUOTE="rojicek"]Na PDA se samozrejme nic nezmenilo - takze netusim jak poslat z PDA do PC, tj jak PDA rict, ze ma zacit vysilat. Urcite to pujde, na stejnem protokolu (OBEX) funguje prenos PC->PDA - otazka zni JAK.[/QUOTE]
No to je jednoduche, prave ten Poslat pres IrDA funguje i jako posilac pres BTm takze chvili pockas, ono to prohleda dostupna BT zarizeni a pak tam pribudou zaznamy s BT Adresou zarizeni, ikonou BT a tlacitkem Odeslat...
rojicek (31)|26.10.2004 18:04
Tohle jsem taky zkousel (nasel jsem to na googlu), bohuzel se mi zadne BT zarizeni neobjevilo. A to jsem mel BT klic na PC v 'discoverable' modu. Nicmene moc podrobne jsem to nezkousel, protoze jsem to nasel na lehce neverohodne strance; zkusim znova. dik
Šeba_oldd (1184)|26.10.2004 19:59
Pokud s e mohu vyjádřit k BT propojení PC a Loox tak, už jsem zkusil snad všechno (Bt - Microcom ) PC - XP - Profesional. Něco tak náhodného kdy se to podaří a kdy ne, jsem asi ještě nezažil. Ale vždy po restartu PC se to nepodařilo. Nastavení zůstanou všude stejná. Pokud odinstaluji com a provedu nové nastavení to znamená, že vše překlikám a zkontroluji - spojím se a to do i ven.Opravdu záhadné.
Už jsem to vzdal protože se mi to zdá stejně k ničemu - je to neuvěřitelně pomalé.
Naopak propojení s telefonem Sonny Ericsson Z 600 je absolutně spolehlivé nepadá a funguje úplně :yes:
rojicek (31)|26.10.2004 20:54
no mi se to aspon chova pokazde stejne.
Pri pokusu odeslat soubor pres IrDA se mi zadne BT zarizeni neobjevilo, nicmene jsem si nainstaloval Resco Explorer (trial) - ten ma variantu odeslat soubor pred BT. Tahle volba mi muj BT klic na PC najde (ukaze se mezi moznymi prijemci), ale kdyz chci neco odeslat, tak skoncim s hlaskou "connection with bluetooth peer failed"
Pavel Koza (4761)|27.10.2004 08:10
[QUOTE="rojicek"]Asus 620BT, ale to by tusim moc roli hrat nemelo ne? :)[/QUOTE]

Jasne, ze melo:) Pouziva se ruzny software, napriklad... Jinak, celkem podrobny navod je zde (anglicky). Pomuze to?
rojicek (31)|27.10.2004 08:57
[QUOTE="Pavel Koza"]
Jasne, ze melo:) Pouziva se ruzny software, napriklad... Jinak, celkem podrobny navod je zde (anglicky). Pomuze to?[/QUOTE]

sakra, ja myslel, ze vsechny PPC s WM2003 maj stejne ovladace BT od Widcommu a tedy sw je stejny (max nejake odlisnosti v GUI)

nicmene diky za link, sice jsem presne tohle zkousel, takze se obavam, ze to zadna velka zmena nebude. Ale na jeden napad me to privedlo: zkusim BT pouzit ne primo pro prenos souboru (OBEX), ale pro ActiveSync (a potom prenaset soubory treba pres plugin Total Commanderu)

dik, dam vedet jak jsem dopadl
Pavel Koza (4761)|27.10.2004 09:54
[QUOTE="rojicek"]sakra, ja myslel, ze vsechny PPC s WM2003 maj stejne ovladace BT od Widcommu a tedy sw je stejny (max nejake odlisnosti v GUI)l[/QUOTE]

Ne, starsi LOOXy mely Plugfree, MDAcka si vystaci s Microsoftim BT stackem, Toshiby maji tusim take neco vlastniho...
Šeba_oldd (1184)|27.10.2004 10:11
A pro nový Loox - nevíte nekdo o nečem ?
rojicek (31)|27.10.2004 10:16
[QUOTE="Pavel Koza"]
Ne, starsi LOOXy mely Plugfree, MDAcka si vystaci s Microsoftim BT stackem, Toshiby maji tusim take neco vlastniho...[/QUOTE]

nejsem sice expert, ale nemyslim si ze mas pravdu: od WM2003 jsou standardni soucasti OS prave ovladace od Widcommu. Nebo se pletu? (rad se poucim - nejaky konkretni priklad?)
Pavel Koza (4761)|27.10.2004 10:20
Jo, trebas zrovna ta Toshiba e800, ktera mela dokonce WM2003 Second edition. To nevypada na WidComm... To same se da rici o jeste novejsim T-Mobile Compact, ktere ma dokonce jen standardni BT od Microsoftu (to je ten zakladni stack).
beecher (9270)|27.10.2004 10:23
Opravdu nejsou, ja mam WM2K3 v DP2 a rozhodne tam neni WidComm.
Tohle je na vyrobci, co pouzije...
rojicek (31)|27.10.2004 10:39
ok, dik za poopraveni mych nazoru :)

ted jeste rozchodit zase zpatky BT na mem Asusu s Widcommem ...
(teda BT chodi, ale ne proti WXP SP 2)
rojicek (31)|27.10.2004 20:30
uz me to fakt irituje ... zkousel jsem nainstalovat ActiveSync (a zprovoznit ho pres BT) a podle ocekavani bez uspechu. Skoro jiste za to nemuze PDA, ale PC (tj WinXP s SP2 a MSI) - po instalaci ActiveSyncu jsem nechal vylistovat vsechny COM porty (pres ktere bych potom ActiveSync spustil) a viz obrázek ... správce zařízení najde i porty COM18-22 které jsou přes BT, ale ActiveSync trvá jenom na COM1 a COM2 - a tam samozřejmě nic nenajde.
Jsem debil já nebo někdo jiný???? dík
Crusader_ce4you (624)|27.10.2004 20:35
No, on by hlavně měl najít COM3 a COM4, alespoň u mě požívá ke komunikaci tyto dva. Toto se mi kdysi stalo také a musel jsem software celý odinstalovat a znova nainstalovat. Potom už si našel správně COM3 a COM4. Ale předtím, když našel třeba COM6 a COM7 a já je ručně odebral, tak v dalším kole už našel COM8 a COM9. A takhle to mohlo pokračovat do aleluja. Takže jsem vyřešil přeinstalací, jak jsem již psal.
rojicek (31)|27.10.2004 20:41
No jelikož se tyhle COM porty objevují ve správci zařízení (nemají nic společného s ActiveSync), tak s nimi mnoho neudělám - ovladače BT jen tak neodinstaluji, když jsou součástí SP2 (teda něco jsem nahradil tím, co je k dispozici na webu MSI)

rojicek (31)|27.10.2004 20:46
a taky: když BT klíč strčím do jiného USB konektoru, tak čísla COM portů jsou úplně jiná ....
(restart windows samozřejmě nepomáhá)
Crusader_ce4you (624)|27.10.2004 20:48
Mno, tolik do hloubky problému nevidím, bohužel, jelikož BT software jsem nainstaloval a zkonfiguroval už za dob časů SP1 a po aplikaci SP2 zůstalo naštěstí vše při starém. Od té doby zůstal klíč v jednom a tom samém portu. Při SP2 se mi ještě povedlo doinstalovat BT network a vše šlape. Tak nevím.
beecher (9270)|27.10.2004 20:50
Hm, ja to zase vidim tak, ze MS do neceho vrtal, do ceho nemel... Ach jo...
BTW Ovladace pro BT zarizeni v PC pro SP2 mate nainstalovane, ze?
Šeba_oldd (1184)|27.10.2004 20:51
Tak me napadá odinstalovat SP 2 spojit se BT a nainstalovat SP 2 nepomohlo by to ?
Crusader_ce4you (624)|27.10.2004 20:55
Možná že ta fáze zpětné instalace už by ani nebyla tak nutná. Stejně je ten SP2 jenom pro zlost :mad:
rojicek (31)|27.10.2004 21:00
SP 2 potřebuji, přes všechny problémy je užitečný
Jak přečíslovat porty už umím (viz tady) - jde o to, že Win drží čísla portů i pro už neexistující zařízení

Ale pořád jsem ActiveSync nerozchodil, i když teď už ActiveSync vidí i porty přidělené BT
rojicek (31)|27.10.2004 21:11
HOTOVO!
to poslední byl už jenom můj lapsus, když se mi při experimentech s PC vypnulo PDA, takže PC klíč nic nenašel. Je tam ještě jeden háček, když se PDA a PC vzájemně hledají, tak mi PDA často vypadne docela brzo na timeout, takže PC třeba během té doby nevyzkouší ten pravý port. A taky se musí USB BT klíč strkat pořád do stejného konektoru, protože jinak se sériové linky nainstalují na jiné COM porty.

Takže shrnutí: odstranit vysoké COM porty (viz výše), a potom ActiveSync jede jak má.
beecher (9270)|27.10.2004 21:13
No vida, takze tento topic muzeme klidne zavrit...
rojicek (31)|27.10.2004 21:18
no ono to má nějaké háčky - třeba po restartu s vytaženým BT klíčem to samozřejmě nenajde příslušný port, takže ActiveSync řve jako pominutý a úplně ztratí veškeré info o předchozím spojení, takže potom všechno znova ... ale s tím už se asi nedá nic dělat (leda nevytahovat BT z USB)

Každopádně díky všem zúčastněným
Šeba_oldd (1184)|27.10.2004 21:42
[QUOTE="rojicek"]no ono to má nějaké háčky - třeba po restartu s vytaženým BT klíčem to samozřejmě nenajde příslušný port, takže ActiveSync řve jako pominutý a úplně ztratí veškeré info o předchozím spojení, takže potom všechno znova ... ale s tím už se asi nedá nic dělat

Každopádně díky všem zůčastněným[/QUOTE]

No my dekujeme tobe - podle toho co pises je to presne to, jak se mi to chová.