Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 32

Téma: Bluetooth, PDA a Windows XP SP2

Nováček
    Registrace
    Feb 2004

Jak poslat soubor z PDA do PC pres bluetooth?
    Mam WinXP SP2 (tj ovladace pro BT primo od Microsoftu a ne od vyrobce BT klice pro PC), dokazu posilat soubory z PC na PDA, ale kdyz chci na PC prijmout soubor z PDA, tak PC ceka a ceka - a ja netusim jak z PDA soubor pres BT odeslat (na tap&hold u souboru je jenom poslat pres IrDA)

Dokus jsem mel jenom SP1 a mel nainstalovany ovladace meho BT klice primo od MSI (vyrobce), tak vse fungovalo - mel jsem slozku soubory sdilene pres BT a ta byla dostupna na obou zarizenich.

diky moc za jakoukoliv radu !
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

nemas zapnuty firewall?

Nováček
    Registrace
    Feb 2004

obecne mam, ale pro BT pripojeni jsem ho vypinal. Zkusim ho vypnout uplne. Nicmene to problem nebude - podle me se to PDA fakt nijak nepokousi nic pres BT poslat.

Kdyz PC ceka na prijeti souboru pres BT a na PDA dam vyhledat sluzby, ktere nabizi jine zarizeni, tak se mi objevi sluzba s nazvem "P" (tak se nic na mem pocitaci nejmenuje) - ale kdyz ji chci spustit, tak zacne cekat i PDA - nic se nedeje, nic se nespoji.

Jak jsem psal - posilat soubory z PC do PDA funguje dobre (i kdyz se to musi delat po jednotlivych souborech, coz je na masli ...)

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

A co je to vlastne za PDA?

Nováček
    Registrace
    Feb 2004

Asus 620BT, ale to by tusim moc roli hrat nemelo ne?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

MS nejak vrtal do BT v SP2, doporucuji podivat se na stranky vyrobce BT zarizeni, jestli tam nemaji nejaky update na ovladace tohoto zarizeni v PC/NB...

Nováček
    Registrace
    Feb 2004

beecher : jasne dik, o tom vim - to je prave ten problem. Dokud jsem mel komplet cely SW od MSI (vyrobce meho BT), tak to jelo ok, instalacka vseho potrebneho mela asi 15MB.
    Se SP2 prisel MS s vlastnimi ovladaci pro BT, takze ovladace od MSI ted maji jenom 5kb. Skvele, dokonce to i funguje. Jenze ja neumim nic jineho nez posilat soubory z PC na PDA (protoze na PC pribyla volbe v kontextovem menu). Na PDA se samozrejme nic nezmenilo - takze netusim jak poslat z PDA do PC, tj jak PDA rict, ze ma zacit vysilat. Urcite to pujde, na stejnem protokolu (OBEX) funguje prenos PC->PDA - otazka zni JAK.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Citace Původně odesláno od rojicek
    Na PDA se samozrejme nic nezmenilo - takze netusim jak poslat z PDA do PC, tj jak PDA rict, ze ma zacit vysilat. Urcite to pujde, na stejnem protokolu (OBEX) funguje prenos PC->PDA - otazka zni JAK.
    No to je jednoduche, prave ten Poslat pres IrDA funguje i jako posilac pres BTm takze chvili pockas, ono to prohleda dostupna BT zarizeni a pak tam pribudou zaznamy s BT Adresou zarizeni, ikonou BT a tlacitkem Odeslat...

Nováček
    Registrace
    Feb 2004

Tohle jsem taky zkousel (nasel jsem to na googlu), bohuzel se mi zadne BT zarizeni neobjevilo. A to jsem mel BT klic na PC v 'discoverable' modu. Nicmene moc podrobne jsem to nezkousel, protoze jsem to nasel na lehce neverohodne strance; zkusim znova. dik

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Pokud s e mohu vyjádřit k BT propojení PC a Loox tak, už jsem zkusil snad všechno (Bt - Microcom ) PC - XP - Profesional. Něco tak náhodného kdy se to podaří a kdy ne, jsem asi ještě nezažil. Ale vždy po restartu PC se to nepodařilo. Nastavení zůstanou všude stejná. Pokud odinstaluji com a provedu nové nastavení to znamená, že vše překlikám a zkontroluji - spojím se a to do i ven.Opravdu záhadné.
    Už jsem to vzdal protože se mi to zdá stejně k ničemu - je to neuvěřitelně pomalé.
    Naopak propojení s telefonem Sonny Ericsson Z 600 je absolutně spolehlivé nepadá a funguje úplně :yes:

Nováček
    Registrace
    Feb 2004

no mi se to aspon chova pokazde stejne.
    Pri pokusu odeslat soubor pres IrDA se mi zadne BT zarizeni neobjevilo, nicmene jsem si nainstaloval Resco Explorer (trial) - ten ma variantu odeslat soubor pred BT. Tahle volba mi muj BT klic na PC najde (ukaze se mezi moznymi prijemci), ale kdyz chci neco odeslat, tak skoncim s hlaskou "connection with bluetooth peer failed"

Registrace
    Aug 2000

Asus 620BT, ale to by tusim moc roli hrat nemelo ne?
    Jasne, ze melo Pouziva se ruzny software, napriklad... Jinak, celkem podrobny navod je zde (anglicky). Pomuze to?

Nováček
    Registrace
    Feb 2004

Citace Původně odesláno od Pavel Koza
    Jasne, ze melo Pouziva se ruzny software, napriklad... Jinak, celkem podrobny navod je zde (anglicky). Pomuze to?
    sakra, ja myslel, ze vsechny PPC s WM2003 maj stejne ovladace BT od Widcommu a tedy sw je stejny (max nejake odlisnosti v GUI)<br>
    nicmene diky za link, sice jsem presne tohle zkousel, takze se obavam, ze to zadna velka zmena nebude. Ale na jeden napad me to privedlo: zkusim BT pouzit ne primo pro prenos souboru (OBEX), ale pro ActiveSync (a potom prenaset soubory treba pres plugin Total Commanderu)<br>
    dik, dam vedet jak jsem dopadl

Registrace
    Aug 2000

sakra, ja myslel, ze vsechny PPC s WM2003 maj stejne ovladace BT od Widcommu a tedy sw je stejny (max nejake odlisnosti v GUI)l
    Ne, starsi LOOXy mely Plugfree, MDAcka si vystaci s Microsoftim BT stackem, Toshiby maji tusim take neco vlastniho...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

A pro nový Loox - nevíte nekdo o nečem ?

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Asus P750 - Ovládání PC přes bluetooth (BT) na Windows Mobile 6 (WM6)
    Od martin_m_ce4you v sekci + Komunikace & Synchronizace
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 21-09-2008, 19:14
  2. Klasicka bluetooth klavesnice a Windows Mobile 6
    Od PavelM_ce4you v sekci Obecné problémy
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 14-08-2007, 13:53
  3. Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 13-04-2007, 21:52
  4. XDA II + Windows XP SP2 + Bluetooth + ActiveSync
    Od st.tom_ce4you v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 9