Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Original O2 XDA2 update 1.72.187

beecher (9270)|26.10.2004 13:04
Nejake blizsi info, bohuzel jeste ne WM2K3 SE... :(
A tady je download, bohuzel ten update tam jeste neni...
david131 (67)|26.10.2004 14:49
ale to neni 1.72.178
beecher (9270)|26.10.2004 15:22
Vzdyt pisu, ze tam ten download jeste NENI...
david131 (67)|27.10.2004 11:11
sorry
Miloš Strouhal (3997)|27.10.2004 20:00
Dnes ráno jsem neměl co dělat,tak jsem si ten update stáhnul od německého O2,a řeknu vám,žádnej zázrak.. :? Flešnul jsem si ho do cihly s tím,že mne čeká nějaké příjemné překvapení,ale bohužel.. Oznáčení ROM je sice změněno z 1.72.00 na 1.72.01,ale je to jen slovíčkaření. Clear type opět nefunguje.:no:
ExtROM neobsahuje krom OEM cabu a Clear Vue cabu nic "nového". Všechny ostatní caby byly již obsaženy v 1.72.901, české 1.72.176 apod. Navíc je v německém updatu chyba v configu.txt!!! Při instalaci z ExtROM se poslední cab snaží nainstalovat dvakrát po sobě,a hází to tedy chybovou hlášku..Je to způsobeno nevhodným zakončením posledního řádku v config.txt. Že se nestyděj dát něco takového veřejně ke ztažení..:no:
Jinak zaujali mne na tomto updatu dvě věci-přesněji dva caby. Jeden se nazývá AutoPatch_Media,a je jinou alternativou GB-SOFT tweaku Jirky Graze,s tím že nastavuje pouze "vyšší prioritu" pro audio. Nic jiného neumí..
Další cab se nazývá Cttuner,a je to utilitka pro změnu nastavení tloušťky Clear Type fontu. Je to další nesmyslná chyba v tomto updatu. Proč to tam vůbec strkaj,když ClearType tu vůbec nefunguje?...:D :D :D
No nic,alespoň že v mé ExtROM 1.60.999 tato utilitka našla dnes své místo a funguje skvěle..:yes:

Tak zas nic zajímavého,nezbývá než dál trpělivě čekat zda vyjde update na Second Edition..:)
beecher (9270)|27.10.2004 20:40
No vubec bych se nedivil, kdyby ten EN update byl i trochu jiny... Ze...
Polovina veci v je v tom DE updatu nemecky... Bleee...

PS: Tim nemyslim to, ze by tam byly jenom jine jazykove verze tehoz...
beecher (9270)|1.11.2004 12:53
Miloš Strouhal (3997)|1.11.2004 13:36
Jdu na to.. Jsem zvědav,zda se "angláni" pochlapili oproti němcům..;)
beecher (9270)|1.11.2004 13:57
To je ten nemeckej update... Takze nic... :evil:
Miloš Strouhal (3997)|1.11.2004 14:05
Hmmm,škoda,aspoň jsi mi ušetřil práci..
beecher (9270)|1.11.2004 14:31
Hm... Tak tady http://www.sourceo2.com/O2_Developers/Devices/O2_Xda_II/Xda_update.htm jsou ty spravne linky na stazeni, jenze bohuzel ocekavaj username/password... :sarcastic: :no:
Miloš Strouhal (3997)|1.11.2004 15:10
Jaký je rozdíl mezi 1.72.187 a 1.72.181 ? Blackberry? Ten kde by měl údajně být, lze stahovat i bez hesel.. Navíc teď stahuji oba bez hesel, na xda-devu jsou přímo linky na ftýpka.. Koukals na to?
beecher (9270)|1.11.2004 15:16
Jo, koukal, to ma nekdo na nejaky svy masine na nejakym silenym pripojeni...
Davam to na MDA2 Wiki server...
beecher (9270)|1.11.2004 15:30
Here is it...
1.72.181 (s BlackBerry) -> http://mda.epot.cz/downloads/Xda_II_172181_Final.exe
1.72.187 (bez BlackBerry) -> http://mda.epot.cz/downloads/o2_172_187.zip
david131 (67)|1.11.2004 19:29
beecher...to je exe update prosim te jak se dostanu na providera abych nemel country error
Miloš Strouhal (3997)|1.11.2004 19:33
Už jste to někdo otestoval?... Co to blackbarry,je to k světu? Ja tvrdnu ještě v práci,a nemam tu ER Edit 2003 a kódy,abych se pustil do flešování..
Už jste to někdo rozchodil? Hlavně to blackbarry..:)
beecher (9270)|1.11.2004 19:38
[QUOTE="david131"]beecher...to je exe update prosim te jak se dostanu na providera abych nemel country error [/QUOTE] Jednoduse, pomoci TotalCMD nebo WinRARu ten .exe nekam rozbalis...
beecher (9270)|1.11.2004 19:53
[QUOTE="xp"]Už jste to někdo otestoval?... Co to blackbarry,je to k světu? Ja tvrdnu ještě v práci,a nemam tu ER Edit 2003 a kódy,abych se pustil do flešování..
Už jste to někdo rozchodil? Hlavně to blackbarry..:) [/QUOTE]
1. BlackBerry!!!
2. A tezko to pujde rozchodit... Na to musis mit nejaky specialni ucet, coz tady nikdo neposkytuje...
Miloš Strouhal (3997)|1.11.2004 20:11
Nemusím vědět a znát úplně všechno!!!,nikdy jsem to nikomu netvrdil!!! a ani tvdit nebudu,a ani se tu před nikým nenaparuju,jako někteří jiní z nás,že?.. Proč to taky dělat,když jsou tu mezi námi jedinci,jež to zvládnou klidně i za nás všechny najednou..viď ?..;) No nic.. jdu raději flešovat sám..
david131 (67)|1.11.2004 20:21
je to super rychlejsi a decentnejsi
Miloš Strouhal (3997)|1.11.2004 20:29
[QUOTE="david131"]je to super rychlejsi a decentnejsi[/QUOTE]
Hlavně aby to nedělalo samovolné hárdresety,jako to velice dobře umí ROM 1.72.OO ..:?
Pokud to půjde v pohodě,klidně u této "novinky" ROM 1.72.01 zůstanu,a vzdám se staré ale pořád skvělé ROM 1.60.00..;)
Scythe_ce4you (130)|1.11.2004 21:12
[QUOTE="xp"]Nemusím vědět a znát úplně všechno!!!,nikdy jsem to nikomu netvrdil!!! a ani tvdit nebudu,a ani se tu před nikým nenaparuju,jako někteří jiní z nás,že?.. Proč to taky dělat,když jsou tu mezi námi jedinci,jež to zvládnou klidně i za nás všechny najednou..viď ?..;) No nic.. jdu raději flešovat sám..[/QUOTE]

Nerozdrapuj sa a flaschuj :D nech si zas neodvalim qteka ked to budem skusat:D - a kedze som tu evidentne najvacsii amater povedzte mi niekdo co je blackbarry:D :D :D
Scythe_ce4you (130)|1.11.2004 21:14
Doriesime to ked budem v Prahe:D :D :D :D :D :D :D
Scythe_ce4you (130)|1.11.2004 21:27
[QUOTE="beecher"][QUOTE="xp"]Už jste to někdo otestoval?... Co to blackbarry,je to k světu? Ja tvrdnu ještě v práci,a nemam tu ER Edit 2003 a kódy,abych se pustil do flešování..
Už jste to někdo rozchodil? Hlavně to blackbarry..:) [/QUOTE]
1. BlackBerry!!!
2. A tezko to pujde rozchodit... Na to musis mit nejaky specialni ucet, coz tady nikdo neposkytuje...[/QUOTE]

mily beecher - Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností a tyranií lidské zloby. Požehnán buď ten, kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty, neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí. A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny, kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry! A když uvalím svou mstu na tebe, seznáš, že jméno mé je Bůh - - Ezechiel 25-17
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|1.11.2004 21:37
PRO : Miroslav Lovíšek

Být moderátorem této diskuze, tak TY TVOJE předcházející příspěvky by byly ihned smazány.


Přečti si název diskuze. Modlení - požehnání se sem určitě nepatří.
00032474_Image1_8EN.jpg
Scythe_ce4you (130)|1.11.2004 21:40
[QUOTE="JirkaP."] PRO : Miroslav Lovíšek

Být moderátorem této diskuze, tak TY TVOJE předcházející příspěvky by byly ihned smazány.


Přečti si název diskuze. Modlení - požehnání se sem určitě nepatří.
[/QUOTE]

- ale no tak - to bolo len nadlahcene povedane ze mylit sa je ludske a treba to tolerovat - z chyb na tejto stranke by si spravil jeden diplomovku co este neznamena ze to niekoho zaujima - podstatne je o com sa tu bavite
Wuffi (1599)|1.11.2004 21:44
[QUOTE="JirkaP."] PRO : Miroslav Lovíšek

Být moderátorem této diskuze, tak TY TVOJE předcházející příspěvky by byly ihned smazány.


Přečti si název diskuze. Modlení - požehnání se sem určitě nepatří.
[/QUOTE]

Mno moderatorem tehle diskuze jsem ale ja a tak to tu zustane, ackoli se priznam ze jsem na podobne veci taky mirne alergicky. Jestli to kolega Lovisek myslel nadlehcene, nevidim v tom problem.
beecher (9270)|1.11.2004 22:33
Ad nesmyslne komantere M. Loviska:
No, nevim, tahat sem Pulp Fiction, Bibli a jeji nezrovna mirumilovnou pasaz, jestli tohle je nadlehcene a tolerantni, tak mne opravte... Mylit se je pravda lidske, ale kdyz to (BlackBerry) v predchazejicim (mem s linky na download z MDA2 Wiki) prispevku je dvakrat spravne napsano a pak to nekdo dvakrat ve stejnem prispevku napise spatne, tak fakt nevim... :? (Muj nazor -> odpovedi na SZ plz).

Ad BlackBerry:
Je to hlavne client/server system (+kupa mobilnich zarizeni k tomu), ktery umoznuje "pushing" e-mailu z libovolneho e-mailoveho serveru (dostupneho pres POP3/IMAP) na klienta, tzn. neni treba, aby se e-mailovy klient neustale dotazoval serveru, jestli nema nejake nove e-maily pro stahnuti, ale jsou tou serverovou casti na dane zarizeni s BlackBerry clientem tlaceny v momente, kdy ten e-mail prijde... Cimz by se hypoteticky melo usetrit na prenesenych datech (odpadnou ty kontroly)... Dale tam samozrejme jsou takove vychytavky jako wireless synchronizace s Outlookem, Lotus Notes, Novell Groupwise Client, jde to naintegrovat do Exchange, Lotus Domina, Novell Groupwise atd. (tzn. umi to i pushing dalsich PIM informaci).. Viz www.blackberry.com
Kdyz to (Microsoft Mobile Information Server) jeste existovalo, tak to byla jeho hlavni konkurence (pravda je, ze MS MIS umel samozrejme fungovat jenom se MS servery, ale zase to bylo dostupne treba i pres WAP)...
No, ted doufam, ze jsem to nekde nepohnojil a je to pochopitelne...
Bohuzel je to nehezky placene a vice ci mene pouzivane pouze firmami...
beecher (9270)|1.11.2004 23:02
Rozdil mezi 181 (s BB) a 187 (bez BB) v ExtROM:
(v 181):
HTC_PocketPC_1.2.4.19_O2_England.cab: CAB s BlackBerry systemem
O2UK_AP_09212004_HIMA_1.sa.CAB: CAB s nastavenim pripojeni na O2 UK MMS a BlackBerry
(v 187):
O2UK_AP_Hima_09272004_WoBB.sa.CAB : CAB s nastavenim pripojeni na O2 UK MMS

Zde http://mda.epot.cz/downloads/AppsuiteXdaII.zip jsem jeste dal instalator aplikaci navic -> Voice dialer, KSE TrueFax, ZIPovaci SW
Miloš Strouhal (3997)|2.11.2004 08:51
Ještě jednu maličkost je třeba zmínit.. Anglický update je opět postaven na "hardresetující" verzi ROM 1.72.00 a ne kupodivu na novější 1.72.01, jak jsem například já očekával.. Sice verzi 1.72.01 příliš, resp. téměř neznám, jen ze zkušeností s updatem od německého O2, (měl jsem jej v Qtekovi jen pár hodin), ale očekával jsem, a veřím, že nejen já, že anglický update bude postaven právě na této novější verzi ROM, která by již mohla problémy známé z 1.72.00 eliminovat. Tím, že tomu tak není, anglický update je pro mne téměř bezvýznamný, a jelikož si nemínim zopaknout sérii HR a dalších problémů(několika vteřinový interval při přijmutí hovorů, kdy jsem protějšek vůbec neslyšel, apod.), jež mne právě s verzí ROM 1.72.00 před časem provázely, zůstávám bohužel opět u staré, ale zjevně mnohem spolehlivější verze ROM 1.60.00.
Pro ty kteří "sledují dění" vydávání nových updatů stejně jako já, je z nové anglické ExtROM cenný snad pouze jediný cab, a to ten obsahující update Clear Vue presentation-(prohlížeč prezentací), jinak všechny ostatní jsou již známé z updatů ostatních operátorů či GER verzí O2.. A nebo jsou to caby pro nás čechy a slováky nepoužitelné, jako například O2_customize apod.. Škoda, nakonec je ten německý update zřejmě přeci jen "přínosnější", ačkoliv pro nás téměř nepoužitelný.. :(
beecher (9270)|2.11.2004 09:04
Zkusim to kuchnout a udelat mix Radio 1.17, OS 1.72.01 (doufam, ze to nebude nemecky :sarcastic: ) a ExtROM z 1.72.777 s aktualizaci novymi CABy (bez cestiny) z O2 UK 187 updatu...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|2.11.2004 09:24
To beecher a XP: Díky za vysvětlení BlackBerry a dále za posouzení možného přínosu pro tuzemské uživatele - to je podle mne správná náplň příspěvku, tzn. info o programu či novince, popis vlastní zkušenosti apod.. Nevadí mi ani někdy trochu ostřejší polemika, někteří z nás jsou více prchlivější, že ano ;) ... ale o to více mi začíná vadit nárůst plytkých příspěvků a reakcí ... raději končím, než se jim to bude podobat :D ...
Miloš Strouhal (3997)|2.11.2004 09:40
[QUOTE="beecher"]Zkusim to kuchnout a udelat mix Radio 1.17, OS 1.72.01 (doufam, ze to nebude nemecky :sarcastic: ) a ExtROM z 1.72.777 s aktualizaci novymi CABy (bez cestiny) z O2 UK 187 updatu...[/QUOTE]

A ty máš možnost někde získat ROM 1.72.01 ve verzi ENG?.. Pokud ano, sem s ní.. :) Předpokládám, že nechceš nějakým pro mne záhadným způsobem "přeměnit" verzi GER na verzi ENG.. To si myslím že nejde, nebo se mýlim?..
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|2.11.2004 09:47
[QUOTE="xp"]Ještě jednu maličkost je třeba zmínit.. Anglický update je opět postaven na "hardresetující" verzi ROM 1.72.00 a ne kupodivu na novější 1.72.01, jak jsem například já očekával.. Sice verzi 1.72.01 příliš, resp. téměř neznám, jen ze zkušeností s updatem od německého O2, (měl jsem jej v Qtekovi jen pár hodin), ale očekával jsem, a veřím, že nejen já, že anglický update bude postaven právě na této novější verzi ROM, která by již mohla problémy známé z 1.72.00 eliminovat. Tím, že tomu tak není, anglický update je pro mne téměř bezvýznamný, a jelikož si nemínim zopaknout sérii HR a dalších problémů(několika vteřinový interval při přijmutí hovorů, kdy jsem protějšek vůbec neslyšel, apod.), jež mne právě s verzí ROM 1.72.00 před časem provázely, zůstávám bohužel opět u staré, ale zjevně mnohem spolehlivější verze ROM 1.60.00.
Pro ty kteří "sledují dění" vydávání nových updatů stejně jako já, je z nové anglické ExtROM cenný snad pouze jediný cab, a to ten obsahující update Clear Vue presentation-(prohlížeč prezentací), jinak všechny ostatní jsou již známé z updatů ostatních operátorů či GER verzí O2.. A nebo jsou to caby pro nás čechy a slováky nepoužitelné, jako například O2_customize apod.. Škoda, nakonec je ten německý update zřejmě přeci jen "přínosnější", ačkoliv pro nás téměř nepoužitelný.. :(
[/QUOTE]

Úplně stejný názor. Ani to nestojí za flash. Snad jen abych nevyšel ze cviku, ale problémy s verzí 1.72.00 určitě nestojí za to.
beecher (9270)|2.11.2004 10:43
[QUOTE="xp"][QUOTE="beecher"]Zkusim to kuchnout a udelat mix Radio 1.17, OS 1.72.01 (doufam, ze to nebude nemecky :sarcastic: ) a ExtROM z 1.72.777 s aktualizaci novymi CABy (bez cestiny) z O2 UK 187 updatu...[/QUOTE]

A ty máš možnost někde získat ROM 1.72.01 ve verzi ENG?.. Pokud ano, sem s ní.. :) Předpokládám, že nechceš nějakým pro mne záhadným způsobem "přeměnit" verzi GER na verzi ENG.. To si myslím že nejde, nebo se mýlim?.. [/QUOTE]
Sure, ze ne, to je na hackovani toho NK.nbf souboru a to se mi teda fakt nechce...
Ja jsem tu 1.72.01 nezkousel, proto jsem psal, ze doufam, ze to nebude nemecky... I kdyz by tomu mohl pomoci LEng (tedy, ze by to bylo cesky), tzn. pro ty, co pouzivaji Full LEng, je defacto jedno, jestli tam maji EN nebo DE OS ROM, pac jim to vzdycky LEng prelozi...
Miloš Strouhal (3997)|2.11.2004 10:54
[QUOTE="beecher"][QUOTE="xp"][QUOTE="beecher"]Zkusim to kuchnout a udelat mix Radio 1.17, OS 1.72.01 (doufam, ze to nebude nemecky :sarcastic: ) a ExtROM z 1.72.777 s aktualizaci novymi CABy (bez cestiny) z O2 UK 187 updatu...[/QUOTE]

A ty máš možnost někde získat ROM 1.72.01 ve verzi ENG?.. Pokud ano, sem s ní.. :) Předpokládám, že nechceš nějakým pro mne záhadným způsobem "přeměnit" verzi GER na verzi ENG.. To si myslím že nejde, nebo se mýlim?.. [/QUOTE]
Sure, ze ne, to je na hackovani toho NK.nbf souboru a to se mi teda fakt nechce...
Ja jsem tu 1.72.01 nezkousel, proto jsem psal, ze doufam, ze to nebude nemecky... I kdyz by tomu mohl pomoci LEng (tedy, ze by to bylo cesky), tzn. pro ty, co pouzivaji Full LEng, je defacto jedno, jestli tam maji EN nebo DE OS ROM, pac jim to vzdycky LEng prelozi...[/QUOTE]

Ale já to zkoušel.. Je německy, celá, bohužel.. A full leng na to bohužel také vůbec nefunguje.. Též jsem zkoušel.. Loc_lite jsem jsem nezkoušel.. Ani nefunguje, když tam nainstaluješ do ExtROM defaultní komponenty ve verzi ENG, místo GER, jako například foťák či podobně.. Funguje jen něco.. To jsem též otestoval..

Snad ti tedy tímto mohu alespoň ušetřit čas..
beecher (9270)|2.11.2004 11:06
[QUOTE="xp"]Ale já to zkoušel.. Je německy, celá, bohužel.. A full leng na to bohužel také vůbec nefunguje.. Též jsem zkoušel.. Loc_lite jsem jsem nezkoušel.. Ani nefunguje, když tam nainstaluješ do ExtROM defaultní komponenty ve verzi ENG, místo GER, jako například foťák či podobně.. Funguje jen něco.. To jsem též otestoval..

Snad ti tedy tímto mohu alespoň ušetřit čas..[/QUOTE]
Do pr... :D
Hm, ale to je nejaky divny, ze ten Full LEng na to nefachci... Kurnik, toz jak to ti chlapi v tom Paragonu udelali? Hm, zeptam se PavlaR. na nastin jak to funguje, mam o tom sve predstavy, ale asi spatne...
kuzelnik (20)|18.1.2007 18:36
Takze to BlackBerry je nepouzitelne? Videl som tu v casti Freeware taky program volal ja Sync4j, ktory by mal priniest BlackBarry do MT, ale asi je este potrebne mat taky ucet u mobilneho operatora, pretoze inac by nemal ako server vediet aku dynamicku IP momentalne mam.
Ale napad je to dobry.
ElSoft (1244)|18.1.2007 20:24
na jakých drogách jedeš? :O
kuzelnik (20)|18.1.2007 20:33
preco?
No je mozne ze som sa niekde sekol,potom sorry.
ElSoft (1244)|18.1.2007 20:38
jen že to téma je víc jak dva roky starý a o zařízení který myslím nemáš :)
jinak je tu téma o oficiální upgradu na MDA II od TM CZ kde je podpora právě BB
kuzelnik (20)|18.1.2007 21:19
No tak sorry,ten datum som si nevsimol a iba tu som nasiel debatu o BB.:D
To je z prepracovania.;)