Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Reklamace - prach

kchrz_ce4you (120)|23.10.2004 13:39
Půjde vyreklamovat u T-debile prach pod displayem u MDA I? Jejich reklamační řízení trvá 30 dní, dost dlouhá doba na to, bejt bez MDA (absťák).
Jde o to, že mi za 14 dní končí záruční doba, jestli má cenu jim to tam poslat a doufat že to udělaj (v t-mobile mi řekli, že netušej, že to jen pošlou a uviděj) a nebo si to za 14 dní vyčistit sám.
Díky
Miloš Strouhal (3997)|24.10.2004 08:20
[QUOTE="kchrz"]Půjde vyreklamovat u T-debile prach pod displayem u MDA I? Jejich reklamační řízení trvá 30 dní, dost dlouhá doba na to, bejt bez MDA (absťák).
Jde o to, že mi za 14 dní končí záruční doba, jestli má cenu jim to tam poslat a doufat že to udělaj (v t-mobile mi řekli, že netušej, že to jen pošlou a uviděj) a nebo si to za 14 dní vyčistit sám.
Díky[/QUOTE]

Zkus to, hlavně ale sám nic nečisti!!! Ten prach o kterém mluvíš nejde "vyndat"..
Je to přímo pod dotykovou vrstvou,a ta je k skleněné části displeje napevno přilepena.. Znám jednoho maníka tady z ce4you,co to rozdělal:D ,rozlepil,a výsledek byl ještě horší než ta přiblblá smítka prachu...:? Poškrábaný displej "zevnitř".. Hrůza..
V GSMobilu ti to buď odmítnou,nebo ti vymění celý displej. Jiná varianta neexistuje.. A reklamační řizení dnes již netrvá vždy 30 dní. Mě vyměnili celou desku za méně jak 14 dní,Beecherovi taky..
A dokonce,když si do GSMobilu zajedeš sám,(jakože čas na to máš,když jsi student..:D ),tak ti mohou opravu provést na počkání..:yes:
Já to tak řeším pokaždé,vždy mi vše vymění či opraví do hodiny..
kchrz_ce4you (120)|31.10.2004 13:12
Díky za rady. rozhodně se do toho tedy nebudu pouštět sám. Mohlo mě napadnout, že to bude pod dotykovou vrstou. Ale je fakt, že jsem kdysi rozebíral svoji (mrtvou) Cassiopeiu E105 a tam se ten prach neměl jak dostat.Bylo to přilepený ze všech stran.
Jo a můžu si stim zaját do GSMobilu rovnou,i když mám záručák od T-Mobile? Nejsem si jist.
S tim volnym časem a studentem bych to moc nehrotil,záleží na vejšce,kterou děláš. :cool: času moc neni.Ale to je fuk.
Díky kchrz
Miloš Strouhal (3997)|31.10.2004 18:28
Samozrejme,ze tam muzes jit se zarucakem z T-mobilu.. ;) Gsmobil je servisni partner vsech (tedy obou) nasich operatoru jez prodavaji HTC masinky.. Jen to tim urychlis,T-mobile by to tam stejne posilal.. Ja vim,studujes hoodne tezkou skolu! Ja od vanoc budu taky..;)
kchrz_ce4you (120)|31.10.2004 22:36
OK. Dík. Zajdu si rovnou tam.
Chlape ty se vracíš na školu? No tak to blahopřeju :evil:
kchrz_ce4you (120)|15.2.2005 14:25
Tak jsem dal minulý týden konečně reklamovat svoje MDA 1. Problém s prachem pod displayem - bylo ho tam opravdu hodně (XP potvrdí).
Poslel jsem to na reklamaci přes T-mobile,abych se vyhnul lapáliím v GSM Mobile (kdyby si třeba všimli updrade radia).
Toho si sice nevšimli,ale přišel mi od t-mobile vzkaz,že prah v display je vada způspbená používáním a nikoliv výrobou. A vzhledem k tomu,že display se vyčistit nedá, navrhli mi jako jedinou možnost výměnu - za 6 500,- (včetně DPH :$: ).
Takže to jen pro případ,že by vás někoho napadla stejná naivní myšlenka reklamovat zaprášenej display .

S pozdravem Kchrz
Miloš Strouhal (3997)|15.2.2005 14:29
A jak se ten prach mohl pod displej dostat tvým používáním?...:O :( :no:
Displej je uvnitř téměř hermeticky uzavřen!
Takhle oblbovat zákazníky, to jim jde opravdu dobře..:evil:
kchrz_ce4you (120)|15.2.2005 14:34
No jdi se s nima hádat. mě je to jasný.
Zvláště když mám upgrade radia. No na druhou stranu v záručáku od t-mobile myslim nic o kontraindikacích upgrade nepíšou
Miloš Strouhal (3997)|15.2.2005 14:38
Koukal jsem do záručáku MDA I, o soft. zásahu (upgradech) tam opravdu nic není..:) Za pokus to stojí..
kchrz_ce4you (120)|15.2.2005 14:49
Inu dobrá. Až mi to ten t-mobile vrátí, asi tam zkusim zajít osobně (teda pokud do tý doby nevychladnu,kapku mě to nakrklo).
caryfuk_ce4you (36)|18.2.2005 00:39
Můžu se zeptat, jak dlouho je na MDA I záruka? Jestli 2roky, tak by mi taky ještě platila.:)
kchrz_ce4you (120)|20.2.2005 18:15
No já mám na záručáku 24 měsíců
kchrz_ce4you (120)|21.2.2005 13:39
Tak mi dneskaa volali,že si můžu ... vyzvednout svoje MDA I,ale i s prachem, nevyčistěj.
Zkusim s tim zajít do GSM mobile, že prach v displeji nemohl vzniknout používáním přístroje.

Máte pro mě někdo nějakou radu, ať z těch blbů tam nezblbnu. Nebo požehníní, nebo cokoliv.
Dík
hybo (3107)|21.2.2005 14:04
Zavada vzniknout mohla uzivanim, ale jen v pripade, ze je pristroj spatne navrzen, nebo je spatne udelan. Hlavne bud v klidu, pokud to nebudou chtit uznat, chtej to pisemne s oduvodnenim. Zadne rozcilovani, vyhruzky, to nema smysl, proste at Ti to napisou. Pokud nebudou chtit, tak chtej mluvit s vedoucim. Pokud se ani s nim nebude dat mluvit, oznam jim, ze jsi v takovem pripade nucen obratit se na pravnika se zadosti o pomoc.
kchrz_ce4you (120)|21.2.2005 14:35
Jsem sice horká hlava,ale trocha sebekontroly ve mě naštěstí je.
Fakt jsem zvědav,co mi tam řeknou.

Každopádně díky za rady.
kchrz_ce4you (120)|21.2.2005 19:46
Tak jsem byl v GSMobile. Reklamaci opět neuznali,tak jsem si to alespoň vyžádál písemně. Cituji :

"LCD modul je uzavřený díl, který je nerozebiratelný (nejdená se o vadu LCD), v zhledem k celkovému zaprášení celého MT je výměna možná pouze placenou výměnou LCD
Zákazník nesouhlasí s cenou opravy,vráceno zpět bez opravy + naúčtovány náklady spojené s diagnostikou přístroje"

Takže jsem tam,kde jsem byl. Předpokládám,že tenhle papír je mi konečné fázi stejně k ničemu. Mám to pustit z hlavy? Nebo je možný nějaký další vývoj.
Díky
hybo (3107)|22.2.2005 00:50
Ja bych asi zkusil s timhle jit do Tmobilu, idealne tam, kde to bylo kupovano. Mozna zkuste, pokud to nesledujete procist jeste tohle
kchrz_ce4you (120)|22.2.2005 14:18
Já s tim v Tmobile byl.Řkli mi, že se musí řídit tím,co jím GSMobile napíše.Tam je to neprůstřelný.
Onu diskusi samozřejmě sleduji,ale pouštět se do právnického křížku ... na to asi nemám.

Chtěl jsem se podivat, co si o tom myslí HTC,ale jejich stránkch jsem řžádné FAQ ohledně reklamace prachu nenašel. Jedině jim napsat mail... má to ovšem nějaký smysl?