Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Servisní menu na MDAII

Laca (154)|23.10.2004 13:03
Ahoj všem. Nevíte někdo o způsobu jak vyvolat servisní menu na MDA II? Konkrétně se mi jedná o informace z GSM sítě, jako jsou přesná intenzita signálu, CellID BTS apod.
Nějak se nepovedlo nic takového najít. :? Díky za každé info

Zdraví Láca
PavelR. (2184)|23.10.2004 13:12
... viz zde ...

PavelR.
romix (134)|23.10.2004 17:17
Settings->Phone->More->Broadcast Channels->Enable

zadat nove s nasledujicim cislem kanalu:

info = 50
lac-id = 471

informace se pak zobrazuje v bubline jako prichozi SMS
PavelR. (2184)|23.10.2004 18:10
[QUOTE="romix"]Settings->Phone->More->Broadcast Channels->Enable

zadat nove s nasledujicim cislem kanalu:

info = 50
lac-id = 471

informace se pak zobrazuje v bubline jako prichozi SMS[/QUOTE]

... a funguje pouze u Eurotelu.

PavelR.
Laca (154)|26.10.2004 10:37
[QUOTE="PavelR."][QUOTE="romix"]Settings->Phone->More->Broadcast Channels->Enable

zadat nove s nasledujicim cislem kanalu:

info = 50
lac-id = 471

informace se pak zobrazuje v bubline jako prichozi SMS[/QUOTE]

... a funguje pouze u Eurotelu.

PavelR.[/QUOTE]

bohužel opravdu jen u ET. Ale jinak díky, Cell Profiler splnil co jsem potřeboval. Přesto pokud byste někdo věděl o nečem dalším - sem s tím. CP totiž sice vrátí CellID i úroveň signálu, ale systémem dotaz-odpověď. Ocenil bych realtime měření signálu ... teď jsem se málem uklikal :D
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|26.10.2004 11:36
[QUOTE="Laca"]... Přesto pokud byste někdo věděl o nečem dalším - sem s tím. CP totiž sice vrátí CellID i úroveň signálu, ale systémem dotaz-odpověď. Ocenil bych realtime měření signálu ... teď jsem se málem uklikal :D [/QUOTE]
Nevím, zda to je přesně to, co požaduješ, ale plugin Myphone15 má měření signálu v %, je free a najdeš ho např. TADY, jak přesný je to údaj, to je ve hvězdách, včera jsem zahlédl i 102% signálu :D ........
PS: Jak moc to žere baterku nevím, mám to krátce nainstalované...
hybo (3107)|27.10.2004 03:15
ono nekdy a to nejen u BTS je signal silnejsi, nez je zdravo a tim je spojeni horsi. To same u WiFi i BT.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|27.10.2004 14:06
[QUOTE="hybo"]ono nekdy a to nejen u BTS je signal silnejsi, nez je zdravo a tim je spojeni horsi. To same u WiFi i BT. [/QUOTE]
No ale i tak je to dost divný, ne? Dnes jsem si na starém letišti v Ruzyni všiml asi mého rekordu, ukazovalo to 112% signálu..... Jsem laik, ale nemůže to např. být v místě nahuštěných buněk, tzn. že BTS přesahují pokrytím jedna do druhé? Na letišti jsou navíc v některých železobetonových budovách instalovány přenašeče/zesilovače, něco na způsob pokrytí signálem v Metru...
PavelR. (2184)|27.10.2004 22:46
[QUOTE="Jarouš"]....nemůže to např. být v místě nahuštěných buněk, tzn. že BTS přesahují pokrytím jedna do druhé? [/QUOTE]

... určitě nemůže neboť právě sousedící buňky mají vždy z důvodu možných interferencí přiděleny jiné frekvence a síla signálu se "měří" vždy jen na tom kanálu, který má mobilní stanice ke komunikaci s BTS přidělen. V servisních menu telefonů je obvykle vidět síla signálu i okolních buněk každopádně se síly signálů nesčítají. 112% je opravdu divné a spíše do vypadá na nepřesnost té utility ...

PavelR.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|27.10.2004 23:42
[QUOTE="PavelR."] 112% je opravdu divné a spíše do vypadá na nepřesnost té utility ...PavelR. [/QUOTE]
Díky za vysvětlení kolem BTS, a jak jsem psal o něco výše, s přesností té utility, nebo spíše hračky, je to ve hvězdách....
Laca (154)|28.10.2004 00:07
[QUOTE="Jarouš"]
Díky za vysvětlení kolem BTS, a jak jsem psal o něco výše, s přesností té utility, nebo spíše hračky, je to ve hvězdách....[/QUOTE]
No, je to spíš hračka ;-) Je to asi jako u telefonu. Někdo řekne, že 1 dílek= -100dBm, jiný výrobce to nastaví na -95dBm. Proto je dobrej CellProfiler, protoze to změří přesně a nevymýšlí si
Láca