Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer n10 + CF Bluetooth Billionton + Siemens S 55

Leguánek (3)|22.10.2004 21:49
Dobrý večer,
prosím o radu s tímto problémem - mám Acer n10 s CF Bluetooth Billionton a Siemens S 55 a při připojení na internet se stále Bluetooth odpojuje.Na Siemensu je ikona, že stále probíhá připojení ale již nenačítá, musím telefon restartovat.Stejný problém je když toto připojím notebooku nebo PC přes PCMCIA.Připojení běží dobře pokud něco stahuji, pokud prohlížím pouze stránky tak se odpojuje stejně tak ICQ od AgileMobile.

Děkuji Všem za rady

Martin
Pavlucha (1496)|22.10.2004 22:07
Zkusil bych si nahrát novej firmware do telefonu. Zavolej si na support Siemensu, jaká je poslední verze.
Já jsem byl s S55 spokojenej, ale hned jak jsem ho koupil, nahrál jsem si novej firmware.
PavelR. (2184)|23.10.2004 07:15
Nejnovější FW pro Siemens S55 je verze 91 (ještě do nedávna to byly verze 16 a 20 :? a je ke stáhnutí zde.

Neustálé vypadávání připojení může být způsobeno i neschopností tohoto telefonu poradit si s kódovacími schématy CS3 a CS4 (u nás zatím jen v síti T-mobilu). Jedno z řešení problému s kódovacími schématy je najít místo, kde signál aktivní BTS bude o něco horší a tudíž nebude telefonu dovoleno použití vyšších CS - tj. budou použity schémata CS1 a CS2 (9,05 resp. 13,4 kbps na jeden timeslot).

To jaké kódovací schméma tvůj Siemens při GPRS používá zjistíš v servisním menu telefonu. To jak jej aktivovat a vysvětlení jednotlivých položek, najdeš zde ...

PavelR.
Leguánek (3)|23.10.2004 20:50
Dobrý večer,

díky za rady, ale nevím jaká verze firmware v něm je, jak to zjistím ?Zapoměl jem napsat, že používám ET data nonstop.Překvapil mě svou rychlostí - mezi 5-6 kb/s.Vždy jsem měl Motoroly a maximum bylo 3-3,5 kb/s.Jaký si mám koupit k němu kabel com nebo usb ?

Díky Martin
PavelR. (2184)|23.10.2004 22:23
[QUOTE="Leguánek"]Dobrý večer,

díky za rady, ale nevím jaká verze firmware v něm je, jak to zjistím ?[/QUOTE]

... Menu a nasledne tlacitka 9, 4 , 6, Phone Identity, Info, SW-Version ... Upgrade FW lze provadet jen pres COM kabel ...

PavelR.
Leguánek (3)|23.10.2004 22:58
Díky, mám koupit tedy oba kabely?Ten usb bude i dobijet?

Martin