Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

EDGE u Oskara - oficiální zpráva

Tiskové zprávy (15)|21.10.2004 15:38
Vybraná skupina zaměstnanců zahájila v síti Oskar testování nové technologie EDGE. Ta umožní zákazníkům až třikrát rychlejší připojení k internetu a využití mnoha jiných datových služeb. Oskarovi zákazníci tak mohou očekávat, že v průběhu roku 2005 již budou stahovat a posílat data rychlostmi, o kterých se zatím mluvilo jen v souvislosti se sítěmi třetí generace.

Cílem technických zkoušek je především otestovat fungování technologie EDGE v síti, vyzkoušet stabilitu a rychlost datových spojení a spolupráci s datovými službami jako jsou MMS, WAP. Dalším krokem bude testování uživatelských nastavení a přípravy snadných návodů, které budou pro Oskara již tradičně připravovat Technoidé. V roce 2005 by měla být technologie EDGE komerčně uvedena na trh.

„Testování technologie EDGE je důkazem výrazného zlepšení pokrytí a kvality signálu, které proběhlo v průběhu tohoto roku,“ říká viceprezident pro marketing Mario Mele. Oskar je letos zlepšováním své sítě opravdu posedlý. O tom nejlépe svědčí fakt, že letos staví každý druhý den novou vysílací stanici. „Vývojem mobilního internetu se intenzivně zabýváme a jsem rád, že připravujeme službu, kterou již naši zákazníci začínají poptávat,“ dodává Mele.

EDGE je v současnosti nejmodernější technologií pro mobilní internet v sítích GSM. Je dalším vývojovým stupněm již používané technologie GPRS, ale nabízí až třikrát vyšší reálnou přenosovou rychlost. Výhoda kombinace EDGE a GPRS spočívá především v tom, že zákazník potřebuje jen jeden mobilní telefon, který obě služby podporuje. Zákazník tak může telefonovat i používat datové služby pomocí jednoho přístroje a nemusí u sebe nosit několik přístrojů. V průběhu roku 2005 je možno také očekávat výrazný nárůst počtu mobilů podporujících EDGE a snížení cen těchto telefonů na dostupnou úroveň, což jistě zvýší zájem o tuto technologii a datové služby.
Pavel Koza (4761)|21.10.2004 16:01
Hura:) Nic proti GPRS, ale tohle vypada lepe. Jen se obavam, ze na pausal hned od zacatku to asi nevypada...:?
windmaster (307)|21.10.2004 16:09
Snad se zmátoží i Eurotel, nebo půjde cestou jak odradit zákazníky:?:
Zdenek Malinsky (9781)|21.10.2004 16:42
Já mám GPRS T-Mo "beswomezení " SonyErik Z600 a HP iPAQ 4150. Někdy to lítá až 176 kbit/s :) někdy 2 kbit/s :mad:
Průměr bych řekl tak 50.
Škoda, že si kvůli tomu budu muset koupit novýho debila, tedy pokud to spustí i T-Mo. Doufám, že bude v nabídce víc founů. Zatím je jen asi 6 x mlokija a jen 1x Notorola, Erik žádný.
váňa (242)|21.10.2004 17:01
...doufejme, že paušál bude platit podobně jako pro GPRS (ostatně podle zpráv, kde bude slabý signál pro EDGE, přejde přenos automaticky na GPRS)
Zdenek Malinsky (9781)|21.10.2004 17:26
Max.12 stovek měsíčně vč.dph bych byl ochotný dát. Tedy pokud to bude lítat!
Šeba_oldd (1184)|21.10.2004 19:53
Snad do té doby rozchodím Volání přes net - ušije si na sebe vlastní bič - příjde o hodně peněz u mne.:D :D :D :D
lubosd (60)|21.10.2004 20:16
[QUOTE="windmaster"]Snad se zmátoží i Eurotel, nebo půjde cestou jak odradit zákazníky:?: [/QUOTE]

Eurotel asi nerozjede EDGE .... nyni uz vlastni CDMA EV-DO (256/156 kbit/s), T-mobile se do EDGE moc nehrnul, protoze s nim v ma v zahranici docela problemy (USA) ..... navic ted Eurotel rozjel ADSL :D ...... Eurotel ted EDGE udajne testuje - na Slovensku uz je v provozu ..... chm, uvidime :-).

Kazdopadne uz se na EDGE tesim :-)). T-mobile ho slibuje na vanocni trh.
TheMelin (1642)|23.10.2004 13:46
1200 je podle me dost za neomezeny int. Pokud vezmu,ze GPRS data nonstop stoji kolem 800 a CDMA 1100 tak EDGE bude nekde mezi.Kamaradad ze slovenska psal,ze u nich cdma stoji stejne jako neom.gprs tarif ;)
Orloj_ce4you (299)|23.10.2004 16:26
uz se tesiiiim :) doufam ze mi do te doby spravi telefon, jinak si toho moc neuziju..
Pavel Koza (4761)|24.10.2004 21:45
Co takhle nejake osobni zkusenosti, pratele ze Slovenska:)? Jde mi predevsim o rychlost, kdyz se pripojim pres Bluetooth, bude to max. 115kbps nebo vic???