Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení FSC Pocket LOOX 720

Pavel Koza (4761)|20.10.2004 00:35
Společnost Fujitsu Siemens Computers se svým zařízením nazvaným Pocket LOOX 720 nedávno vstoupila i na pole přístrojů s VGA displejem. Stejně jako dosud všechna zařízení s dvojnásobným rozlišením patří i tento LOOX mezi zařízení pro náročné. Nabízí výkonný procesor, hodně paměti, pohledný VGA displej, dvojici rozšiřujících slotů, skvělé komunikační schopnosti a obstojný digitální fotoaparát. Co mě na tomto zařízení zaujalo a co naopak zklamalo, najdete v této podrobné recenzi.



Přečtěte si celou recenzi.

Zároveň se omlouvám za to, že jsem vás nechal tak dlouho čekat:) Snad to čekání stálo za to.
Miloš Strouhal (3997)|20.10.2004 01:26
Takže HP iPAQ hx4700 rulezz..;) Už týden si v práci pohrávám se 720kou mého šéfa, a ten displej i foťák mi opravdu moc radost nedělají.. :? Když to subjektivně porovnám s pohledem na OBROVSKÝ displej hx4700, který jsem si mohl na pár chvil půjčit od ipfa a Pavluchy, tak neni o čem..;)
oltcit (1098)|20.10.2004 02:38
Dakujem,keby som sa dlhsie nezdrzal v praci tak by som to ani necital .Tak hop na citanie.Este raz dakujeme O Veliky.:yes:
Tak som prečítal:yes:
Mám par dotazov
1,Dodávaná lokalizacia podporuje aj zadavanie slovenskych znakov?
2,doba prehravania MP3 mi pripada vyrazne nizsia oproti HP4700,:( bolo to pri vypnutom displeji?
3,idealne by asi bolo pri testovani multimedialnych schopnosti pouzivat tu istu metodiku a tie iste media aby porovnanie bolo objektivnejsie vo vztahu k inym testovacim zariadeniam.
Som rozhodnuty !Idem do toho.Presvedcil ma USB Host,audio a keypad.Este raz vdaka za Tvoje usilie a namahu sprostredkovat nam ostatnym svoje poznatky.Vela zdaru v dalsej cinnosti Ti prajem.:yes:
Pavel Koza (4761)|20.10.2004 07:02
[QUOTE="oltcit"]1,Dodávaná lokalizacia podporuje aj zadavanie slovenskych znakov?[/QUOTE]
Nevim, zjistim:)

[QUOTE="oltcit"]2,doba prehravania MP3 mi pripada vyrazne nizsia oproti HP4700,:( bolo to pri vypnutom displeji?[/QUOTE]
Jasne, ty testy jsou uplne identicke (Spb Benchmark). Maximalni vykon, vypnuty displej, zadne pametove karty.

[QUOTE="oltcit"]3,idealne by asi bolo pri testovani multimedialnych schopnosti pouzivat tu istu metodiku a tie iste media aby porovnanie bolo objektivnejsie vo vztahu k inym testovacim zariadeniam.[/QUOTE]
To presne nechapu, co presne mate na mysli? Ja ziju v domneni, ze to testuju stejne, maximalne casem dalsi testy pridavam.
Crusader_ce4you (624)|20.10.2004 07:26
[QUOTE="oltcit"]
1,Dodávaná lokalizacia podporuje aj zadavanie slovenskych znakov?
[/QUOTE]

Tak ať to není jen na Pavlovi, tak jsem se podíval a odpověď je ano. Mám takové tušení, že skoro všechny lokalizace od Sunysoftu tuto podporu mají.
Crusader_ce4you (624)|20.10.2004 07:30
Děkuju Pavle za recenzi. Reakce jsou podle očekávání :D Vlastníci 4700 vek by neměnili a já, jakožto vlastník 720 ky bych také neměnil. Záleží na nárocích každého jedince zvlášť. Někoho uchvátí obrovský displej a rychlejší procesor u 4700 ky, někoho USB host nebo dvojnásob více paměti u 720 ky. Jak praví přísloví "Nezavděčíš se lidem všem"a to platí i pro PDA .;)
PaL_ce4you (1)|20.10.2004 08:20
[QUOTE="Crusader"] ... a já, jakožto vlastník 720 ky bych také neměnil. Záleží na nárocích každého jedince zvlášť. [/QUOTE]

Zdravim, jak je to ve skutecnosti s vydrzi? To, co napsal Pavel v recenzi me dost nevyhovuje. 3 hodiny prace je podle meho soudu katastrofa.

Predem diky za odpoved.
P.
Crusader_ce4you (624)|20.10.2004 08:29
[QUOTE="PaL"]
Zdravim, jak je to ve skutecnosti s vydrzi? To, co napsal Pavel v recenzi me dost nevyhovuje. 3 hodiny prace je podle meho soudu katastrofa.

Predem diky za odpoved.
P.[/QUOTE]

Ono to asi záleží na podmínkách. Pavel se snaží vytvořit při testování podmínky pro všechna testovací zařízení stejné.
Já z osobních zkušeností můžu říci, že pokud mám podsvícení nastavené na poloviční hodnotu a procesor na automatický, tak mi 720 ka při běžném denním používání ( to obnáší sem tam zapsání něčeho do diáře, zapsání úkolů a poznámek, každou hodinu stažení pošty a večer tak půl hodiny na internetu, když mi manželka zabere PC :D ) vydrží dva dny. Dle mého soudu, pokud bych se ho snažil za těchto podmínek používat nonstop bez vypnutí, jsem schopen s ním kolem 5-6 ti hodin pracovat. Ale dle činností, které jsem výše popsal, to asi nejsou zrovna činnosti, které by 720 ku 100% zatěžovali.
RomanCE (105)|20.10.2004 08:31
Skutecna vydrz zavisi asi na stylu prace, jak jiz jsem psal v jinych diskuzich realna vydrz muze dosahnout mnohonasobne delsi casy. Co se me tyce nahradni baterku vypada ze nepotrebuji se zarizenim vydrzim minimalne 2 dny mimo kolebku a loox muzu behem teto doby pouzivat kolem 10hod.

Spis me zarazilo ze nepodporuje nabijeni pres USB. Ja mel za to, ze jsem nekde cetl ze by to mel umet, coz by me docela zklamalo. Mel jsem v umyslu koupit usb nabijecku do auta.
Milan Švec (938)|20.10.2004 08:37
Díky Pavlovi. Za to, že umožnil těm, kdo chtěli, se seznámit se 720kou už v srpnu. I za jeho dnešní článek.
Taky jsem chtěl (pro sebe) koupit další PDA pod stromeček.
Nelituji, i když jsem ho koupil už začátkem října.
NAOPAK! Na jeho výborné rozměry, nízkou váhu, kvalitu displeje, jednoduchost výměny a dlouhou výdrž zdroje, možnosti využívání ve všech možných směrech a komfort obsluhy jsem si zvykl velmi rychle. O VGA nemluvě!

To, že se 720kou se dostane za méně peněz mnohem víc muziky, platí pořád.
:yes:
Pavel Koza (4761)|20.10.2004 08:39
[QUOTE="RomanCE"]Spis me zarazilo ze ze nepodporuje nabijeni pres USB ja mel za to ze jsem nekde cetl ze by to mel umet, coza by me docela zklamalo mel jsem v umyslu koupit usb nabijecku do auta.[/QUOTE]

Overeno i z FSC, se standardnim vybavenim USB dobijeni neumi. Jestli to pomoci nejakeho prislusenstvi jde (coz by melo, jelikoz ma zarizeni dobijeni integrovano v tom datovem konektoru), to jsem nezkousel.

[QUOTE="PaL"]Zdravim, jak je to ve skutecnosti s vydrzi? To, co napsal Pavel v recenzi me dost nevyhovuje. 3 hodiny prace je podle meho soudu katastrofa.[/QUOTE]

Ve skutecnosti to bude samozrejme lepsi, pri testech je vzdy vse na maximum, aby se vysledky daly trochu porovnat. Ale stejne je to orientacni, protoze napr. maximalni intenzity zareni se zarizeni od zarizeni lisi.
Milan Švec (938)|20.10.2004 08:50
[QUOTE="RomanCE"]...mel jsem v umyslu koupit usb nabijecku do auta...[/QUOTE]Používám nabíječku FSC pro LOOXe v autě (jako poslední rezervu) bez potíží. Použití téhož pro 720ku (v případě nutnosti) všechno řeší ta dodaná redukce (samostatný konektor). S napájením přes USB si asi opravdu není nutné lámat hlavu. Aspoň zatím jsem nepřišel na oblast, kde by to mělo vadit.
RomanCE (105)|20.10.2004 09:00
No ja chtel neco na tenhle zpusob VersaCharger. Proste mit tohle hozeny v aute s pouzitim do zapalovace, pripadne si to vzit sebou a pouzit to do zasuvky v nouzi nejvyssi. K tomu mit nejaky maly sync usb kabel ktery se da pouzit jak na synchronizaci tak i na nabijeni.

Ale uplne nejvic bych uvital nejakou kolebku "napevno" pridelanou v aute ktera by me loox drzela a zaroven dobijela popr mela i hlasovej vystup do autoradia.
Milan Švec (938)|20.10.2004 09:13
Z článku:
...trochu nepříjemné je společné nastavení podsvícení jak pro provoz na baterie, tak i během dobíjení. Jelikož LOOX neumí automatické nastavení podsvícení dle okolních podmínek, představuje to pro mě dost klikání navíc...

LOOX 720 to umí. Aspoň nastavit to oděleně. Používám to.
Proč to ale zmizelo ze systému, když to byla jeho běžná součást, netuším.
Částečným řešením je free SW Backlight Powertoy. Zmíněno už tady na ce4you ve fóru k 720ce.
johny_ce4you (57)|20.10.2004 09:21
Nevite nekdo, jestli 720 pouziva stejny kabel (respektive konektor) jako XDA 2? O obojim se pise, ze jsou tvarem stejne jako u ipaqu, ale jinak zapojene :)
mate_ce4you (0)|20.10.2004 09:21
Lze k němu nejakým způsobem připojit klávesnici? Třeba přes Bluetooth? Nebo jinak? Samozřejmě s podporou českých znaků, jinak to nemá význam :-(
Šeba_oldd (1184)|20.10.2004 11:23
[QUOTE="RomanCE"]No ja chtel neco na tenhle zpusob VersaCharger. Proste mit tohle hozeny v aute s pouzitim do zapalovace, pripadne si to vzit sebou a pouzit to do zasuvky v nouzi nejvyssi. K tomu mit nejaky maly sync usb kabel ktery se da pouzit jak na synchronizaci tak i na nabijeni.

Ale uplne nejvic bych uvital nejakou kolebku "napevno" pridelanou v aute ktera by me loox drzela a zaroven dobijela popr mela i hlasovej vystup do autoradia.[/QUOTE]

Ono to příslušenství k tomuto zařízení určitě bude - např navijecí kabel. Ten pevný ze starého Looxe viz. Milan (alespoň ten co mám k dispozici) synchronizuje - ale nedobijí ani přes tzv.USB nabiječku - je to jen o zapojení.
Zároveň se omlouvám Všem - jelikož jsem někde napsal ,že dobijí.Pokusím se to najít a opravit.
Šeba_oldd (1184)|20.10.2004 11:29
[QUOTE="johny"]Nevite nekdo, jestli 720 pouziva stejny kabel (respektive konektor) jako XDA 2? O obojim se pise, ze jsou tvarem stejne jako u ipaqu, ale jinak zapojene :)[/QUOTE]
Nepoužívá a ani nelze zaměnit.

Nemáte někdo zapojení konektoru na Loox 720 -link -děkuji.
Šeba_oldd (1184)|20.10.2004 12:51
Pročítám si recenzi a svého Looxika mám vedle sebe - čekal jsem na postřeh někoho z nás a dočkal jsem se až v recenzi. Nechtěl jsem měnit názor( viz téma objektivnost) když jsem ho vybalil z krabice a řekl úžasný, ale zařízení které používá špičkové technologie a o jeho funkčnosti nás snad přesvědčí čas, (zatím supr) by mělo být designově daleko dokonalejší a uhlazenější.Chtěl jsem se o tom zmínit již dříve - ale každý si chválí své.
Dle mého názoru použil Pavel zde:
[QUOTE]Technické zpracování zařízení není špatné, ale perfektní také není. Na některých místech (především v levém spodním rohu) se plasty trochu rozjíždějí a vzniká mezi nimi mezera, další díly zase dokonale nelícují. Není to ale nic kritického, nemusíte mít strach, že se vám zařízení rozpadne v ruce. To mi víc vadilo hlasité vrzání krytu baterie, budete-li mít náhradní baterii, kvůli častému otevírání/zavírání se to může ještě zhoršit.[/QUOTE] velice slabých slov. Podívejte se třeba na kryt paměťových karet - je jako kdyby nebyl docvaknutý.Horní stříbrná část z levého i z pravého boku absolutně nelícuje na část šedivou a to v rádiusech horní části. Zadní kryt v levém rohu se vážně jeví jako kdyby nebyl dotažen šroubek a nehtem jde zcela lehce nadzvednout téměř o milimetr.Kryt baterie se mi jevil podezřelým ihned při první manipulaci. Jsem přesvědčen, že až budu mít náhradní baterii a bude se ji snažit vyměnit má drahá – půjdu si koupit kryt nový. (představte si koupala se s MDA ve vaně a ona do něj téměř nenatekla voda – přichytil jsem ji při tom jak ho fénuje vzal jsem ho rozdělal a v něm ani kapka – složil do hromady a ono funguje –již měsíc)
[QUOTE] Jak jsem psal, pokud potřebujete zařízení resetovat, musíte ze stylusu odšroubovat vrchní plastový díl, což alespoň mě trochu otravovalo. [/QUOTE] To považuji přímo za katastrofické – tento nápad, zdá se mi být přímo příšerný, jelikož snad ze zásady nečtu návody a stále jsem nemohl přijít na to jak na zařízení udělat soft reset – nebyl jsem sám viz.diskuze.
Dále bych chtěl vytknout: a o tom se v recenzi ani nepíše, umístění blesku – tak takto mi RUSACI na baráku zazdili dveře. Máte ho také na šiks??? Jinak celková ergonomie a tvar mi docela sedí.

Podsvícení za výrobce pro nás vyřešil nálezce špičkových aplikací Milan Švec viz . příspěvek výše.(děkujeme)

V recenzi mne zaujala nejvíce jedna věc a to fotky: Vážně jsou z LooXe – všechna čest tak se mi nedaří.(klepou se mi ruce – asi)

Nový způsob hodnocení se mi také líbí, je průhledné a je možnost rychlého porovnání – zvláště, když je vše vysvětleno. Snad jen za bonusové aplikace bych dal, 5 mínus, protože dát na CD jako aplikaci pro instalaci Sunnysoft SunnyDays, která není funkční mi nepřipadne zrovna zábavné zvláště pro ty, jež toto zařízení mají, jako své první.

Díky za objektivní recenzi, zvláště pak za technické záležitosti a měření.
PavelR. (2184)|20.10.2004 13:24
[QUOTE="seba"]... ale zařízení které používá špičkové technologie a o jeho funkčnosti nás snad přesvědčí čas, (zatím supr) by mělo být designově daleko dokonalejší a uhlazenější.Chtěl jsem se o tom zmínit již dříve - ale každý si chválí své. Dle mého názoru použil Pavel zde
velice slabých slov. Podívejte se třeba na kryt paměťových karet - je jako kdyby nebyl docvaknutý.Horní stříbrná část z levého i z pravého boku absolutně nelícuje na část šedivou a to v rádiusech horní části. Zadní kryt v levém rohu se vážně jeví jako kdyby nebyl dotažen šroubek a nehtem jde zcela lehce nadzvednout téměř o milimetr.Kryt baterie se mi jevil podezřelým ihned při první manipulaci. Jsem přesvědčen, že až budu mít náhradní baterii a bude se ji snažit vyměnit má drahá – půjdu si koupit kryt nový. (představte si koupala se s MDA ve vaně a ona do něj téměř nenatekla voda – přichytil jsem ji při tom jak ho fénuje vzal jsem ho rozdělal a v něm ani kapka – složil do hromady a ono funguje –již měsíc) ... [/QUOTE]

... i já mám stejný pocit ale musím přiznat, že jsem jej nechtěl sdělovat do forá neboť LOOX 720, který jsem měl možnost vyzkoušet, byl již "ošahaný" spoustou jiných uživatelů a tak jsem předpokládal, že jev ne příliš dobrého zpracování se týká jen jednoho konkrétního vzorku ...

No ale iPAQ 4700 (alespoň ten můj) není také bez chyby, díly sice lícují docela přesně, ale malinko se prohíbá kryt baterie a především (i když ne moc) vrže jedna strana bočního plastu do kterého se uchycuje kryt displeje.

PavelR.
VoY (32)|20.10.2004 15:23
Rad by se zeptal, kde je mozne najit nebo stahnout ten slibovany pocket informant... jestli jsem to tedy spravne pochopil a ma ho opravdu dostat kazdy majitel Looxe zdarma :-)
Pavel Koza (4761)|20.10.2004 16:11
[QUOTE="VoY"]Rad by se zeptal, kde je mozne najit nebo stahnout ten slibovany pocket informant... jestli jsem to tedy spravne pochopil a ma ho opravdu dostat kazdy majitel Looxe zdarma :-)[/QUOTE]

Jak mi bylo receno (ale az ex post, nicmene diky, Milane:), staci stahnout demo a on uz "pozna", ze je na LOOXu a zacne fungovat jako plny.
Crusader_ce4you (624)|20.10.2004 16:22
[QUOTE="VoY"]Rad by se zeptal, kde je mozne najit nebo stahnout ten slibovany pocket informant... jestli jsem to tedy spravne pochopil a ma ho opravdu dostat kazdy majitel Looxe zdarma :-)[/QUOTE]

Zkuste www.pocketinformant.com :yes:
brn (114)|20.10.2004 17:45
Takze button lag (zpozdeni mezi stiskem tlacitka a reakci programu) se neprojevil? Nebo to alespon neni tak spatne? Jak o tom ted ctu jinde, tak mam pocit, ze se projevuje jenom u postrannich tlacitek (cili ne u D-Padu). Viz citace:

[QUOTE]There is a certain lag when pressing the hardware buttons (calendar, contacts, today, etc.) which makes it impossible to play Jump'n'Run games or use a Gameboy Emulator. In addition to that (likley to be caused by the 'hold'-function of the hardware buttons) only short hits of the hardware buttons are registered by some games but longer pression (e.g. for higher jumps are not registered at all...)
[/QUOTE]
oltcit (1098)|20.10.2004 19:10
[QUOTE="oltcit"]3,idealne by asi bolo pri testovani multimedialnych schopnosti pouzivat tu istu metodiku a tie iste media aby porovnanie bolo objektivnejsie vo vztahu k inym testovacim zariadeniam.[/QUOTE]

To presne nechapu, co presne mate na mysli? Ja ziju v domneni, ze to testuju stejne, maximalne casem dalsi testy pridavam.

Mal som na mysli,ze napriklad vobec neviem aku mp3 ste testovali,aka bitracia,konstantna,variabilna,dlzka?.Pri videu to iste,aku maximalnu bitraciu podporuje a podobne.

[QUOTE="P.Koza"]Stejně dobře dopadlo i přehrávání filmů. BetaPlayer neměl s DivX filmy problém, poradil si jak s filmy optimalizovanými, tak i neoptimalizovanými pro VGA rozlišení.[/QUOTE]Prepacte mi mozno som detailista ale pre mna to nema ziadnu vypovedaciu hodnotu,dokial neviem parametre testovacich suborov.A co takto zaradit pri teste zvukovych kvalit aj nejake hodnoty napr.odstup od sumu,frekvencny rozsah a pod.Ale asi som moc narocny.Ine by bolo keby ste sa tomu venovali exkluzivne a nie len vo svojom volnom case.Ale aj tak dik.To dielenske spracovanie teda nieje bohviemco.Ale aj tak dik.
michpo (206)|20.10.2004 19:22
Mel bych takovej navrh k testovani vydrze baterie. Jak uz bylo receno, je zde snaha o porovnani se stejnymi podminkami, takze tam nastavujete maximalni podsviceni. Vetsina lidi ale stejne maximalni podsviceni nepouziva, takze by nebylo spatne krome maximalniho podsviceni provest take test s vypnutym podsvicenim. Nejen ze by se tak vydrz dala lepe porovnavat, protoze podminky by byly presnejsi nez u maximalniho podsviceni, kde kazde PDA ma jinou intenzitu podsviceni displaye, ale zaroven by si lide mohli udelat lepsi prehled o vydrzi.
Honzabr (192)|20.10.2004 21:08
Pavle, jak tu čtu poslední příspěvky tak máte vážné nedostatky v testovacích metodách :D :D ;) Vidím to na tak 7 milionů do výbavy testovací laboratoře abjste vyhověl požadavkům některých na testované parametry (např. měření odstupu signál-šum - dooost dobrý ;) )
Pánové promiňte mi ironii ( nechci rozpoutat žádnou plamennou válku ;) ) ale zde uváděné recenze jsou více méně uživatelské a určené pro "normální" ( :D ) uživatele a chvála bohu, že je dělá člověk, který o našich představách za ty léta něco ví. A nic jiného k recenzi nemá než co je v krabici u stroje (a jak vím tak ani často to ne) . Jmenuje se to recenze a má to pomoci "normálnímu" uživateli při rozhodování o nákupu. Pokud máte např. požadavky na znalosti výše uvedené tak se obávám, že vám je neřeknou ani ve vývojových laboratořích té které firmy.
Ještě jednou prosím za prominutí pokud jsem se někoho dotknul a nebo někoho nepochopil v jeho svatém zanícení. ;) Hezký večer.
Taurin (13)|20.10.2004 21:24
Tet jsem si koupil looxe 720 a nejde mi nabíjet, dal jsem baterii do pda a adapter do zasuvky a nic nesvítí žadná kontrolka ale když dám baterku do té kolebky tak to svítí
Prosim poradte mi
smarter (137)|21.10.2004 07:18
Ale Exceptoruv napad testovat vsechno s vypnutym podsvicenim mi pripada velice zajimavy. Neni nejak nakladny, spis to jeste usetri:))
Pavel Koza (4761)|21.10.2004 07:59
[QUOTE="brn"]Takze button lag (zpozdeni mezi stiskem tlacitka a reakci programu) se neprojevil? Nebo to alespon neni tak spatne? Jak o tom ted ctu jinde, tak mam pocit, ze se projevuje jenom u postrannich tlacitek (cili ne u D-Padu). Viz citace:[/QUOTE]

Ja nevim, ja hral Z-Raid a dostal jsem se asi do 5-6 urovne, zcela bez problemu, pak me to prestalo bavit:) To same GangstaRace. Mozna mam jina meritka, ale zadnou prodlevu jsem nezaznamenal...
Pavel Koza (4761)|21.10.2004 08:45
[QUOTE="oltcit"]Mal som na mysli,ze napriklad vobec neviem aku mp3 ste testovali,aka bitracia,konstantna,variabilna,dlzka?.Pri videu to iste,aku maximalnu bitraciu podporuje a podobne.[/QUOTE]

MP3 skladby pro 520MHz procesor nepredstavuji problem v zadne kvalite, pokud se drzime v beznych hodnotach do 320kbps. Pokud Vas to zajima, tak jsem testoval 160kbps, konstantni. Delka je snad irelevantni, ne?

[QUOTE="P.Koza"]Prepacte mi mozno som detailista ale pre mna to nema ziadnu vypovedaciu hodnotu,dokial neviem parametre testovacich suborov.[/QUOTE]

I Robot - XviD, 18MB, 576 x 240, video 299kbps, audio 124kbps
Shrek 2 - DivX, 10MB, 640 x 352, video 256kbps, audio 96kbps
Shrek 2 - MPEG, 12MB, 320 x 176

Nicmene se obavam, ze i kdyz vite parametry casti testovanych souboru, stejne jsou Vam na nic protoze co me hodnoceni je subjektivni a co me prijde OK, jiny muze povazovat za nekoukatelnou a neposlouchatelnou hruzu.

[QUOTE="P.Koza"]A co takto zaradit pri teste zvukovych kvalit aj nejake hodnoty napr.odstup od sumu,frekvencny rozsah a pod.Ale asi som moc narocny.Ine by bolo keby ste sa tomu venovali exkluzivne a nie len vo svojom volnom case.Ale aj tak dik.To dielenske spracovanie teda nieje bohviemco.Ale aj tak dik.[/QUOTE]

Tak to se obavam, ze pokud je pro Vas zrovna toto dulezite, musite hledat jinde. Protoze zaprve ani netusim, jak podobne veci merit, a za druhe je to pro me jako uzivatele podobne uzitecne jako vedet, jaky tlak musim vyvinout k tomu, abych stisknul tlacitko;) Nehlede na to, ze uz takhle to zarizeni recenzuji vic jak tyden. Je to bohuzel o kompromisu...
Pavel Koza (4761)|21.10.2004 08:51
[QUOTE="oltcit"][QUOTE]Pavle, jak tu čtu poslední příspěvky tak máte vážné nedostatky v testovacích metodách Vidím to na tak 7 milionů do výbavy testovací laboratoře abjste vyhověl požadavkům některých na testované parametry (např. měření odstupu signál-šum - dooost dobrý )[/QUOTE]
Tak v zapale nadsenia som sa nechal trosku uniest
:) sorry. Ale ja som taky sturalka :D .Zabudol som ,
ze to je personalna recenze :D .Este raz pardon za nazor.[/QUOTE]

Ale ne, to je v pohode;) To neni nic spatneho, ze Vas zajima zrovna tohle. Nicmene pokud bych si mohl vybrat, tak bych mnohem radsi mel nejake nastroje pro mereni Bluetooth a WiFi signalu. To je myslim zajimave pro vetsi cast uzivatelu, ale zatim se musim omezit pouze na strohe konstatovani funguje x nefunguje...

Neporadi nekdo zkuseny, jestli a jak je mozne v beznych podminkach tyto bezdraty otestovat?
Pavel Koza (4761)|21.10.2004 08:57
[QUOTE="smarter"]Ale Exceptoruv napad testovat vsechno s vypnutym podsvicenim mi pripada velice zajimavy. Neni nejak nakladny, spis to jeste usetri:)) [/QUOTE]

Mylite se;) Je to nakladne, i kdyz ne financne. Uz ted totiz (pokud je vubec provedu) trva tech 5 bateriovych testu 3-4 dny. Po tuto dobu samozrejme nechavam zarizeni byt v klidu a popisuju maximalne krabici ci jak zarizeni vypada. Jelikoz je bezna doba zapujcky +/- tyden (a uz tak se na me, asi v porovnani s jinymi recenzenty, divaji ve firmach obcas lehce neduverive:), uz ted to to dost tezko stihnutelne. Ten test bez podsviceni muze klidne trvat 10-15 hodin, pokud si k tomu pripoctete dobu nutnou na nabijeni, mame dalsi den pryc...

Takze napad je to dobry, budu si to pamatovat, ale vetsinou (predevsim u novinek, na ktere se stoji fronty) to je nerealizovatelne.
peter.nr (501)|21.10.2004 10:04
Momentálne som vlastníkom MDA II, ale dostal som služobnú Nokiu 6230, ktorá mi zabezpečí pohodlné telefonovanie, pripájanie na internet cez EDGE a sem-tam nejaké rýchle fotky (pre lepšie fotenie mám digitál). MDA II chcem predať a ísť do VGA. Zvažujem kúpu iPAQ 4700 alebo FSC Loox 720.

Recenzia jedného aj druhého zariadenia mi poskytla veľa faktov, ale stále nie som rozhodnutý. Je to predsa len väčšia investícia a preto sa chcem rozhodnúť dobre.

Bol by som rád, keby ste mi pomohli a uľahčili moje rozhodovanie. Tu sú veci, ktoré ma zaujali a ktoré ovplyvnia moje rozhodnutie:

Procesor:
+ iPAQ: Intel PXA270 - 624 MHz
- FSC: Intel PXA270 - 520 MHz
Prevahu iPAQ je vidno v benchmarkoch, ale neviem, či to bežný užívateľ postrehne v praxi ... (?)

Šetrenie energiou:
+ FSC: meniteľná frekvencia procesora (turbo, standard, saver, auto)
- iPAQ: frekvenciu procesora nie je možné meniť
Využijem to? Inak povedané, ušetrí to relatívne veľa energie?

Pamäť RAM:
+ FSC: 128 MB RAM
- iPAQ: 64 MB RAM
Čítal som tu príspevky, že iPAQ nedokáže spustiť jednoduché veci kvôli malej RAM. Je to skutočne tak, že to výrazne obmedzuje prácu, alebo spomínané tvrdenie bolo prehnané?
Tento fakt sa mi javí ako najdôležitejšie mínus pre iPAQ, ale možno to až také zlé nebude. Môže sa k tomu niekto vyjadriť?
Rátam s tým, že vzhľadom na veľkú FlashROM u iPAQ by som dal všetky programy a dáta do nej a RAM tak ponechal na beh programov. Na MDAII sa tiež RAM 128 MB delila na 64MB a 64 MB, takže pre beh programov aj tak ostalo nejakých 64 MB.

Pamäť FlashROM:
+ iPAQ: 128 MB
- FSC: 64 MB
Nie je to veľmi podstatné vzhľadom na možnosti rozšírenia pomocou kariet.

Display:
+ iPAQ: display - vynikajúci (+automatické nastavenie podsvietenia)
- FSC: lepší priemer
Je to veľký rozdiel pri priamom porovnaní, ktorý by ma mal ovplyvniť pri rozhodovaní?

Dotyková vrstva:
+ iPAQ: pevná
- FSC: v mieste dotyku obraz tmavne
Toto ma dosť zarazilo! Dúfam, že to nie je až také zlé.

Zvuk:
- nerozhodne: super!

USB:
+ iPAQ: USB 2.0
- FSC: USB 1.1
Asi sa to výrazne prejaví pri synchronizácii, resp. prenose väčšieho množstva údajov z PC.
Na druhej strane nie je to pre mňa až tak dôležité.

USB Host:
+ FSC: áno
- iPAQ: nie
Dobrá vec. Lenže zatiaľ iba hudba budúcnosti. Ktovie, čo nám čas prinesie? Myslím, že iPAQ by bolo možné v budúcnosti rozšíriť na USB host pomocou kariet.

Infraport:
+ iPAQ: FIR (dá sa použiť aj ako diaľkový ovládač)
- FSC: SIR (dá sa použiť aj ako diaľkový ovládač)
FIR je dobrá vec, ale v prípade potreby sa dá nahradiť pomocou BT a USB.

Bluetooth:
+ iPAQ: BT 1.2
- FSC: BT 1.1 ... dodatočná oprava: aj FSC má BT 1.2
Nevyznám sa v tom, takže neviem posúdiť.

WiFi:
- nerozhodne: 802.11b + bezpečnostné protokoly

Batéria:
+ iPAQ: Li-Ion 1800 mAh
- FSC: Li-Ion 1640 mAh
Možno aj tá kapacita sa prejavila na lepšej výdrži iPAQ.

Výdrž - maximálne podsvietenie, bežné používanie:
+ iPAQ: 4.33
- FSC: 3.06
Jednoznačné!

Výdrž - bez podsvietenia, mp3:
+ iPAQ: 15.00
- FSC: 7.35
Jednoznačné!

Výdrž - video:
+ iPAQ: 4.24
- FSC: 3.42
Jednoznačné!

Výdrž - BT:
+ iPAQ: 4.50
- FSC: 2.38
Jednoznačné!

Výdrž - WiFi:
+ FSC: 4.39
- iPAQ: 3.00
Zrejme FSC má lepšie spravený WiFi modul, ktorý má menší príkon. Dosť veľký rozdiel.

Synchronizačný kábel:
+ FSC: odpojiteľný od kolísky, dá sa použiť samostatne
- iPAQ: pripojený pevne ku kolíske
Pri iPAQ je potrebné kúpiť si na cesty ďalší USB kábel.

Nabíjanie cez USB:
+ iPAQ: áno
- FSC: nie
Nevýhoda, hlavne pri cestách.

Vyhotovenie:
+ iPAQ: pevné telo z horčíkovej zliatiny
- FSC: nepresne montované plasty
iPAQ sa mi jednoducho páči viac a v recenzii to bolo potvrdené.

Foto:
+ FSC: integrované 1,3 Mpix foto
- iPAQ: bez foto
Oproti predprodukčnému modelu sa FSC dosť zlepšil. Možno zmenami vo FW doženie aj iPAQ 3700, ktorý je skvelý.
Na druhej strane mám jednoduché foto v mobile, dobré foto samostatne, takže toto by som kľudne oželel.

Iné výhody:
+ iPAQ: konektory kompatibilné so všetkými iPAQ-mi - vlastníkov starších iPAQov to poteší, pre mňa je plusom možno ten "štandard"
+ FSC: ovládanie jednou rukou pomocou otočného kolečka - ak to skutočne funguje, tak je to super!
+/- iPAQ: touchpad - pre mňa skôr plus. Využitie vidím hlavne v aute, keď mám PDA v kolíske a počas cesty ho chcem ovládať prstom (stylus sa zle vyťahuje). Hry veľmi nehrám.

Benchmarky:
+ iPAQ: víťaz všetkých testov - zrejme vďaka procesoru
- FSC: druhý vo všetkých testoch - rozdiely nie sú veľké, takže nie je to dôležité mínus

Bodové ohodnotenie v recenzii:
+ iPAQ: vyššie bodové hodnotenie
- FSC: nižšie bodové hodnotenie

A teď bábo raď!
Dzejkob (286)|21.10.2004 10:26
Pro me je tato situace jednoducha.Obcas nekdy i vicekrat za den si zahraju nejakou tu gamesu a s Ipaquem bych nemoh kvuli touchpadu :( (jen hry ovladane stylusem).Jinak u me jeste rozhoduje cena, kterou ma Ipaq vetsi a ani nepribaluje pouzdro-cili dalsi penize navic(i zakladni by mi stacilo).S USB hostem se da polemizovat, ale me zkratka chybi :( .Zatim bych to videl bud na Asus a730W nebo Loox 720.Pokud bude mit Asus bateri 1440mAh, tak by mohl vydrzet dele(navic realna vydrz je mnohem vetsi nez v recenzi).Druha baterie snad take nebude problem.Takze zatim asi o chlup ten Asus.Je to jen muj vlastni pohled a v zadnem pripade netvrdim, ze je Ipaq spatny-kazdy ma svuj nazor.
Pavel Koza (4761)|21.10.2004 10:37
Pekne hodnoceni, ale ja k tomu muzu dodat jen jedine - at si koupite jedno nebo druhe, prechod z MDA II bude v obou pripadech obrovsky k lepsimu. Zalezi skutecne na Vas a na prioritach, objektivne se neda posoudit, jestli je lepsi iPAQ nebo LOOX (je tam spousta jednoznacne nezmeritelnych faktoru). Na vetsinu otazek jste si i odpovedel, takze jen strucne (muj nazor):

Procesor >> Ja myslim, ze ne
Šetrenie energiou >> Ano, da se usetrit i nekolik 10%
Pamäť RAM >> Zalezi na uhlu pohledu. Kdyz na 128MB nainstalujete 10 aplikaci, tak jste na tom stejne, jako kdyz ty aplikace budete instalovat na iPAQu do FlashROM:) Nakolik to omezi v praci vim jen castecne, musite pouzivat nejaky skuytecny spravce uloh a stejne se relativne casto nevyhnete resetu kvuli Bluetooth (fragmenace pameti).
Display >> Nereste to:) Je tady uz spousta uzivatelu LOOXe a nikdo si z toho nedela tezkou hlavu, naopak zde vladne spokojenost. Pri primem porovnani rozdil je, proto jsem o tom napsal, kdyz se rozhodnete pro LOOXe a displej misto iPAQa porovnate s MDA II, tak Vam spadne celist;)
Dotyková vrstva >> Do te recenze jsem to dopisoval pozdeji - v mensi mire a pouze na sedem podkladu je to patrne i na iPAQu. Opet to neni nic sileneho, ze by pulka displeje ztmavla. Uzivatele potvrdi:)
USB >> Moc ne, limitujici faktor je spis PDA a rychlost pripadneho zapisu do pameti. Alenemuzu posoudit, ten benchmark AS neprosel...
USB Host >> Ciste uzivatelska vec. Kdo potrebuje, oceni, kdo ne, je mu to jedno.
Bluetooth >> Nepozorovla jsem rozdil, chtelo by to presnejsi merici nastroje;)
Baterie >> Jeste to budem resit, mozna byl vadny kus (ze to pri podobne kapacite vydrzi uplne jinak), ale kazdopadne pri beznem provozu budou vysledky lepsi, malokdo ma neustale podsviceni na 100%... Nebo jo?
Nabíjanie cez USB >> Melo by to umet 3rd party prislusenstvi i u LOOXe
Touchpad >> Chtelo by si to osahat...
Benchmarky >> Nebral bych je jako stezejni, rozdil par procent nikdo nema sanci poznat, navic u grafiky jsou i trochu zavadejici.

No, hodne stesti pri rozhodovani:)
Jibaro (15)|21.10.2004 11:38
Díky za recenzi je tzv. bezchybnatá. Čekání se vyplatilo cca 5 minut po přečtení sem tu hračku objednal...:sarcastic:
GROOVEMAN_ce4you (95)|21.10.2004 12:07
jsem na tom stejně! i po recenzi váhám jestli LOOX nebo IPAQ:?:
jelikož jsem veliký puntíčkář, děsí mne kvalita zpracování u looxe (plasty, tlačítka,vrzání apod.) s fotek to nepoznám:sarcastic:
opravdu je to tak hrozné???
přecházím z 2210, ten se mi zdál kvalitně zpracován až na ty gumové proužky. Kvůli toho se ho chci taky zbavit
:mad:
RomanCE (105)|21.10.2004 12:14
[QUOTE="GROOVEMAN"]opravdu je to tak hrozné???
[/QUOTE]
podle me neni dokud jsem si neprecetl sebovu zpravu tak jsem polovinu z tech veci nevidel

Co se tyce vyberu, taky jsem vybiral mezi vsemi novymi VGA a zvitezil LOOX kvuli designu ktery se me libi nejvic ze vsech. Technicka data bych rekl ze jsou vicemene srovnatelna.
L4m3r (68)|21.10.2004 19:51
Přesně tak některých věcí sem si na svém LOOXovi taky nevšim a zas tak špatný to neni, ale je pravda, že za kovový tělo bych se nehněval.
brn (114)|21.10.2004 23:22
[QUOTE="Pavel Koza"]Ja nevim, ja hral Z-Raid a dostal jsem se asi do 5-6 urovne, zcela bez problemu, pak me to prestalo bavit:) To same GangstaRace. Mozna mam jina meritka, ale zadnou prodlevu jsem nezaznamenal...[/QUOTE]Tak to rad slysim, ja taky nejsem zadny hardcore hrac, takze to snad bude OK. Diky za recenzi, zejmena fotky jsou skvele.

Pro majitele zarizeni: Nesel by ten prohybajici se kryt baterie vyresit starym trikem z mobilu - dat mezi baterii a kryt listecek papiru (2, 3 listecky)?
Šeba_oldd (1184)|22.10.2004 01:46
Pro majitele zarizeni: Nesel by ten prohybajici se kryt baterie vyresit starym trikem z mobilu - dat mezi baterii a kryt listecek papiru (2, 3 listecky)?
A stylus nemusíte rozdělávat protože si mužete ostrouhat sirku. Tak to je ten nejkrásnejší odkaz, který jsem zde dnes našel. Pokud to zde čte někdo z Fujitsu Siemens prosím, aby tento skvělý nápad nějakým způsobem odměnil nebo jej zařadil mezi tipy a triky pro pocket Loox.:D
brn (114)|22.10.2004 05:31
[QUOTE="seba"]A stylus nemusíte rozdělávat protože si mužete ostrouhat sirku. Tak to je ten nejkrásnejší odkaz, který jsem zde dnes našel. Pokud to zde čte někdo z Fujitsu Siemens prosím, aby tento skvělý nápad nějakým způsobem odměnil nebo jej zařadil mezi tipy a triky pro pocket Loox.:D [/QUOTE]No mne to tak divne neprijde, vzhledem k tomu, ze je to nutne delat u poloviny mobilu.
mate_ce4you (0)|22.10.2004 06:28
[QUOTE="brn"][QUOTE="seba"]A stylus nemusíte rozdělávat protože si mužete ostrouhat sirku. Tak to je ten nejkrásnejší odkaz, který jsem zde dnes našel. Pokud to zde čte někdo z Fujitsu Siemens prosím, aby tento skvělý nápad nějakým způsobem odměnil nebo jej zařadil mezi tipy a triky pro pocket Loox.:D [/QUOTE]No mne to tak divne neprijde, vzhledem k tomu, ze je to nutne delat u poloviny mobilu.[/QUOTE]

To jo, ale u polovinu mobilů není systém od Microsoftu ;)
Crusader_ce4you (624)|22.10.2004 07:48
Nehledě na to, že i kdyby jsme pomocí papírků kryt baterie přeci jenom zpevnili, bude neuvěřitelně odstávat. On by totiž ten kryt potřeboval zatlačit směrem dovnitř a ne ven.
Crusader_ce4you (624)|22.10.2004 07:51
[QUOTE="seba"]
A stylus nemusíte rozdělávat protože si mužete ostrouhat sirku. [/QUOTE]

No vidíš, to je nápad :D :D Já třeba díky své lenosti už opravdu na SR používám kancelářskou sponku, než abych pořád šrouboval :D :D :yes: :yes:
hybo (3107)|22.10.2004 08:29
ja pouzivam vetsinou penize z papiru. Ono se to pak nekdy hodi, kdyz jste na dne v hospode a ejhle, tady mam jeste 2ou kilo :-)))
Taurin (13)|22.10.2004 08:40
Jak se prehraha na pda film s titulkami
Crusader_ce4you (624)|22.10.2004 08:45
Zkusil bych zahledat v tomto fóru. Bylo zde probíráno již nesčetněkrát.
Pajas_ce4you (4)|22.10.2004 18:08
Tak jsem si dnes byl pro svého LOOXe ve spřátelené firmě, která ho pro mě objednala od distributora. Byli jsme natěšeni na VGA display, protože ho nikdo z nás na vlastní oči ještě neviděl.
Ale ouha, LOOX se nerozsvítil. Už jsem se těšil, jak si budu dlouho do noci hrát a nic. LOOX úplně mrtvej. Jako by to byla maketa. Musím ještě chvíli počkat na dalšího.