Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 8 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 114

Téma: Velká recenze zařízení FSC Pocket LOOX 720

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Citace Původně odesláno od oltcit
    Mal som na mysli,ze napriklad vobec neviem aku mp3 ste testovali,aka bitracia,konstantna,variabilna,dlzka?.Pri videu to iste,aku maximalnu bitraciu podporuje a podobne.
    MP3 skladby pro 520MHz procesor nepredstavuji problem v zadne kvalite, pokud se drzime v beznych hodnotach do 320kbps. Pokud Vas to zajima, tak jsem testoval 160kbps, konstantni. Delka je snad irelevantni, ne?

Citace Původně odesláno od P.Koza
    Prepacte mi mozno som detailista ale pre mna to nema ziadnu vypovedaciu hodnotu,dokial neviem parametre testovacich suborov.
    I Robot - XviD, 18MB, 576 x 240, video 299kbps, audio 124kbps
    Shrek 2 - DivX, 10MB, 640 x 352, video 256kbps, audio 96kbps
    Shrek 2 - MPEG, 12MB, 320 x 176

Nicmene se obavam, ze i kdyz vite parametry casti testovanych souboru, stejne jsou Vam na nic protoze co me hodnoceni je subjektivni a co me prijde OK, jiny muze povazovat za nekoukatelnou a neposlouchatelnou hruzu.

Citace Původně odesláno od P.Koza
    A co takto zaradit pri teste zvukovych kvalit aj nejake hodnoty napr.odstup od sumu,frekvencny rozsah a pod.Ale asi som moc narocny.Ine by bolo keby ste sa tomu venovali exkluzivne a nie len vo svojom volnom case.Ale aj tak dik.To dielenske spracovanie teda nieje bohviemco.Ale aj tak dik.
    Tak to se obavam, ze pokud je pro Vas zrovna toto dulezite, musite hledat jinde. Protoze zaprve ani netusim, jak podobne veci merit, a za druhe je to pro me jako uzivatele podobne uzitecne jako vedet, jaky tlak musim vyvinout k tomu, abych stisknul tlacitko Nehlede na to, ze uz takhle to zarizeni recenzuji vic jak tyden. Je to bohuzel o kompromisu...
    Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    Aug 2000

Citace Původně odesláno od oltcit
    Pavle, jak tu čtu poslední příspěvky tak máte vážné nedostatky v testovacích metodách Vidím to na tak 7 milionů do výbavy testovací laboratoře abjste vyhověl požadavkům některých na testované parametry (např. měření odstupu signál-šum - dooost dobrý )
    Tak v zapale nadsenia som sa nechal trosku uniest
    sorry. Ale ja som taky sturalka .Zabudol som ,
    ze to je personalna recenze .Este raz pardon za nazor.
    Ale ne, to je v pohode To neni nic spatneho, ze Vas zajima zrovna tohle. Nicmene pokud bych si mohl vybrat, tak bych mnohem radsi mel nejake nastroje pro mereni Bluetooth a WiFi signalu. To je myslim zajimave pro vetsi cast uzivatelu, ale zatim se musim omezit pouze na strohe konstatovani funguje x nefunguje...

Neporadi nekdo zkuseny, jestli a jak je mozne v beznych podminkach tyto bezdraty otestovat?

Registrace
    Aug 2000

Citace Původně odesláno od smarter
    Ale Exceptoruv napad testovat vsechno s vypnutym podsvicenim mi pripada velice zajimavy. Neni nejak nakladny, spis to jeste usetri)
    Mylite se Je to nakladne, i kdyz ne financne. Uz ted totiz (pokud je vubec provedu) trva tech 5 bateriovych testu 3-4 dny. Po tuto dobu samozrejme nechavam zarizeni byt v klidu a popisuju maximalne krabici ci jak zarizeni vypada. Jelikoz je bezna doba zapujcky +/- tyden (a uz tak se na me, asi v porovnani s jinymi recenzenty, divaji ve firmach obcas lehce neduverive, uz ted to to dost tezko stihnutelne. Ten test bez podsviceni muze klidne trvat 10-15 hodin, pokud si k tomu pripoctete dobu nutnou na nabijeni, mame dalsi den pryc...

Takze napad je to dobry, budu si to pamatovat, ale vetsinou (predevsim u novinek, na ktere se stoji fronty) to je nerealizovatelne.

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Momentálne som vlastníkom MDA II, ale dostal som služobnú Nokiu 6230, ktorá mi zabezpečí pohodlné telefonovanie, pripájanie na internet cez EDGE a sem-tam nejaké rýchle fotky (pre lepšie fotenie mám digitál). MDA II chcem predať a ísť do VGA. Zvažujem kúpu iPAQ 4700 alebo FSC Loox 720.

Recenzia jedného aj druhého zariadenia mi poskytla veľa faktov, ale stále nie som rozhodnutý. Je to predsa len väčšia investícia a preto sa chcem rozhodnúť dobre.

Bol by som rád, keby ste mi pomohli a uľahčili moje rozhodovanie. Tu sú veci, ktoré ma zaujali a ktoré ovplyvnia moje rozhodnutie:

Procesor:
    + iPAQ: Intel PXA270 - 624 MHz
    - FSC: Intel PXA270 - 520 MHz
    Prevahu iPAQ je vidno v benchmarkoch, ale neviem, či to bežný užívateľ postrehne v praxi ... (?)

Šetrenie energiou:
    + FSC: meniteľná frekvencia procesora (turbo, standard, saver, auto)
    - iPAQ: frekvenciu procesora nie je možné meniť
    Využijem to? Inak povedané, ušetrí to relatívne veľa energie?

Pamäť RAM:
    + FSC: 128 MB RAM
    - iPAQ: 64 MB RAM
    Čítal som tu príspevky, že iPAQ nedokáže spustiť jednoduché veci kvôli malej RAM. Je to skutočne tak, že to výrazne obmedzuje prácu, alebo spomínané tvrdenie bolo prehnané?
    Tento fakt sa mi javí ako najdôležitejšie mínus pre iPAQ, ale možno to až také zlé nebude. Môže sa k tomu niekto vyjadriť?
    Rátam s tým, že vzhľadom na veľkú FlashROM u iPAQ by som dal všetky programy a dáta do nej a RAM tak ponechal na beh programov. Na MDAII sa tiež RAM 128 MB delila na 64MB a 64 MB, takže pre beh programov aj tak ostalo nejakých 64 MB.

Pamäť FlashROM:
    + iPAQ: 128 MB
    - FSC: 64 MB
    Nie je to veľmi podstatné vzhľadom na možnosti rozšírenia pomocou kariet.

Display:
    + iPAQ: display - vynikajúci (+automatické nastavenie podsvietenia)
    - FSC: lepší priemer
    Je to veľký rozdiel pri priamom porovnaní, ktorý by ma mal ovplyvniť pri rozhodovaní?

Dotyková vrstva:
    + iPAQ: pevná
    - FSC: v mieste dotyku obraz tmavne
    Toto ma dosť zarazilo! Dúfam, že to nie je až také zlé.

Zvuk:
    - nerozhodne: super!

USB:
    + iPAQ: USB 2.0
    - FSC: USB 1.1
    Asi sa to výrazne prejaví pri synchronizácii, resp. prenose väčšieho množstva údajov z PC.
    Na druhej strane nie je to pre mňa až tak dôležité.

USB Host:
    + FSC: áno
    - iPAQ: nie
    Dobrá vec. Lenže zatiaľ iba hudba budúcnosti. Ktovie, čo nám čas prinesie? Myslím, že iPAQ by bolo možné v budúcnosti rozšíriť na USB host pomocou kariet.

Infraport:
    + iPAQ: FIR (dá sa použiť aj ako diaľkový ovládač)
    - FSC: SIR (dá sa použiť aj ako diaľkový ovládač)
    FIR je dobrá vec, ale v prípade potreby sa dá nahradiť pomocou BT a USB.

Bluetooth:
    + iPAQ: BT 1.2
    - FSC: BT 1.1 ... dodatočná oprava: aj FSC má BT 1.2
    Nevyznám sa v tom, takže neviem posúdiť.

WiFi:
    - nerozhodne: 802.11b + bezpečnostné protokoly

Batéria:
    + iPAQ: Li-Ion 1800 mAh
    - FSC: Li-Ion 1640 mAh
    Možno aj tá kapacita sa prejavila na lepšej výdrži iPAQ.

Výdrž - maximálne podsvietenie, bežné používanie:
    + iPAQ: 4.33
    - FSC: 3.06
    Jednoznačné!

Výdrž - bez podsvietenia, mp3:
    + iPAQ: 15.00
    - FSC: 7.35
    Jednoznačné!

Výdrž - video:
    + iPAQ: 4.24
    - FSC: 3.42
    Jednoznačné!

Výdrž - BT:
    + iPAQ: 4.50
    - FSC: 2.38
    Jednoznačné!

Výdrž - WiFi:
    + FSC: 4.39
    - iPAQ: 3.00
    Zrejme FSC má lepšie spravený WiFi modul, ktorý má menší príkon. Dosť veľký rozdiel.

Synchronizačný kábel:
    + FSC: odpojiteľný od kolísky, dá sa použiť samostatne
    - iPAQ: pripojený pevne ku kolíske
    Pri iPAQ je potrebné kúpiť si na cesty ďalší USB kábel.

Nabíjanie cez USB:
    + iPAQ: áno
    - FSC: nie
    Nevýhoda, hlavne pri cestách.

Vyhotovenie:
    + iPAQ: pevné telo z horčíkovej zliatiny
    - FSC: nepresne montované plasty
    iPAQ sa mi jednoducho páči viac a v recenzii to bolo potvrdené.

Foto:
    + FSC: integrované 1,3 Mpix foto
    - iPAQ: bez foto
    Oproti predprodukčnému modelu sa FSC dosť zlepšil. Možno zmenami vo FW doženie aj iPAQ 3700, ktorý je skvelý.
    Na druhej strane mám jednoduché foto v mobile, dobré foto samostatne, takže toto by som kľudne oželel.

Iné výhody:
    + iPAQ: konektory kompatibilné so všetkými iPAQ-mi - vlastníkov starších iPAQov to poteší, pre mňa je plusom možno ten "štandard"
    + FSC: ovládanie jednou rukou pomocou otočného kolečka - ak to skutočne funguje, tak je to super!
    +/- iPAQ: touchpad - pre mňa skôr plus. Využitie vidím hlavne v aute, keď mám PDA v kolíske a počas cesty ho chcem ovládať prstom (stylus sa zle vyťahuje). Hry veľmi nehrám.

Benchmarky:
    + iPAQ: víťaz všetkých testov - zrejme vďaka procesoru
    - FSC: druhý vo všetkých testoch - rozdiely nie sú veľké, takže nie je to dôležité mínus

Bodové ohodnotenie v recenzii:
    + iPAQ: vyššie bodové hodnotenie
    - FSC: nižšie bodové hodnotenie

A teď bábo raď!

Obyvatel SMob
    Registrace
    May 2004

Pro me je tato situace jednoducha.Obcas nekdy i vicekrat za den si zahraju nejakou tu gamesu a s Ipaquem bych nemoh kvuli touchpadu (jen hry ovladane stylusem).Jinak u me jeste rozhoduje cena, kterou ma Ipaq vetsi a ani nepribaluje pouzdro-cili dalsi penize navic(i zakladni by mi stacilo).S USB hostem se da polemizovat, ale me zkratka chybi .Zatim bych to videl bud na Asus a730W nebo Loox 720.Pokud bude mit Asus bateri 1440mAh, tak by mohl vydrzet dele(navic realna vydrz je mnohem vetsi nez v recenzi).Druha baterie snad take nebude problem.Takze zatim asi o chlup ten Asus.Je to jen muj vlastni pohled a v zadnem pripade netvrdim, ze je Ipaq spatny-kazdy ma svuj nazor.

Registrace
    Aug 2000

Pekne hodnoceni, ale ja k tomu muzu dodat jen jedine - at si koupite jedno nebo druhe, prechod z MDA II bude v obou pripadech obrovsky k lepsimu. Zalezi skutecne na Vas a na prioritach, objektivne se neda posoudit, jestli je lepsi iPAQ nebo LOOX (je tam spousta jednoznacne nezmeritelnych faktoru). Na vetsinu otazek jste si i odpovedel, takze jen strucne (muj nazor):

Procesor >> Ja myslim, ze ne
    Šetrenie energiou >> Ano, da se usetrit i nekolik 10%
    Pamäť RAM >> Zalezi na uhlu pohledu. Kdyz na 128MB nainstalujete 10 aplikaci, tak jste na tom stejne, jako kdyz ty aplikace budete instalovat na iPAQu do FlashROM Nakolik to omezi v praci vim jen castecne, musite pouzivat nejaky skuytecny spravce uloh a stejne se relativne casto nevyhnete resetu kvuli Bluetooth (fragmenace pameti).
    Display >> Nereste to Je tady uz spousta uzivatelu LOOXe a nikdo si z toho nedela tezkou hlavu, naopak zde vladne spokojenost. Pri primem porovnani rozdil je, proto jsem o tom napsal, kdyz se rozhodnete pro LOOXe a displej misto iPAQa porovnate s MDA II, tak Vam spadne celist
    Dotyková vrstva >> Do te recenze jsem to dopisoval pozdeji - v mensi mire a pouze na sedem podkladu je to patrne i na iPAQu. Opet to neni nic sileneho, ze by pulka displeje ztmavla. Uzivatele potvrdi
    USB >> Moc ne, limitujici faktor je spis PDA a rychlost pripadneho zapisu do pameti. Alenemuzu posoudit, ten benchmark AS neprosel...
    USB Host >> Ciste uzivatelska vec. Kdo potrebuje, oceni, kdo ne, je mu to jedno.
    Bluetooth >> Nepozorovla jsem rozdil, chtelo by to presnejsi merici nastroje
    Baterie >> Jeste to budem resit, mozna byl vadny kus (ze to pri podobne kapacite vydrzi uplne jinak), ale kazdopadne pri beznem provozu budou vysledky lepsi, malokdo ma neustale podsviceni na 100%... Nebo jo?
    Nabíjanie cez USB >> Melo by to umet 3rd party prislusenstvi i u LOOXe
    Touchpad >> Chtelo by si to osahat...
    Benchmarky >> Nebral bych je jako stezejni, rozdil par procent nikdo nema sanci poznat, navic u grafiky jsou i trochu zavadejici.

No, hodne stesti pri rozhodovani

Nováček
    Registrace
    Jun 2004

Díky za recenzi je tzv. bezchybnatá. Čekání se vyplatilo cca 5 minut po přečtení sem tu hračku objednal...:sarcastic:

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2003

jsem na tom stejně! i po recenzi váhám jestli LOOX nebo IPAQ:?:
    jelikož jsem veliký puntíčkář, děsí mne kvalita zpracování u looxe (plasty, tlačítka,vrzání apod.) s fotek to nepoznám:sarcastic:
    opravdu je to tak hrozné???
    přecházím z 2210, ten se mi zdál kvalitně zpracován až na ty gumové proužky. Kvůli toho se ho chci taky zbavit

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2004

Citace Původně odesláno od GROOVEMAN
    opravdu je to tak hrozné???
    podle me neni dokud jsem si neprecetl sebovu zpravu tak jsem polovinu z tech veci nevidel

Co se tyce vyberu, taky jsem vybiral mezi vsemi novymi VGA a zvitezil LOOX kvuli designu ktery se me libi nejvic ze vsech. Technicka data bych rekl ze jsou vicemene srovnatelna.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2004

Přesně tak některých věcí sem si na svém LOOXovi taky nevšim a zas tak špatný to neni, ale je pravda, že za kovový tělo bych se nehněval.

brn brn je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2004

Citace Původně odesláno od Pavel Koza
    Ja nevim, ja hral Z-Raid a dostal jsem se asi do 5-6 urovne, zcela bez problemu, pak me to prestalo bavit To same GangstaRace. Mozna mam jina meritka, ale zadnou prodlevu jsem nezaznamenal...
    Tak to rad slysim, ja taky nejsem zadny hardcore hrac, takze to snad bude OK. Diky za recenzi, zejmena fotky jsou skvele.

Pro majitele zarizeni: Nesel by ten prohybajici se kryt baterie vyresit starym trikem z mobilu - dat mezi baterii a kryt listecek papiru (2, 3 listecky)?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Pro majitele zarizeni: Nesel by ten prohybajici se kryt baterie vyresit starym trikem z mobilu - dat mezi baterii a kryt listecek papiru (2, 3 listecky)?
    A stylus nemusíte rozdělávat protože si mužete ostrouhat sirku. Tak to je ten nejkrásnejší odkaz, který jsem zde dnes našel. Pokud to zde čte někdo z Fujitsu Siemens prosím, aby tento skvělý nápad nějakým způsobem odměnil nebo jej zařadil mezi tipy a triky pro pocket Loox.

brn brn je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2004

Citace Původně odesláno od seba
    A stylus nemusíte rozdělávat protože si mužete ostrouhat sirku. Tak to je ten nejkrásnejší odkaz, který jsem zde dnes našel. Pokud to zde čte někdo z Fujitsu Siemens prosím, aby tento skvělý nápad nějakým způsobem odměnil nebo jej zařadil mezi tipy a triky pro pocket Loox.
    No mne to tak divne neprijde, vzhledem k tomu, ze je to nutne delat u poloviny mobilu.

mate_ce4you
    Guest

Citace Původně odesláno od brn
    Citace Původně odesláno od seba
    No mne to tak divne neprijde, vzhledem k tomu, ze je to nutne delat u poloviny mobilu.
    To jo, ale u polovinu mobilů není systém od Microsoftu

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Nehledě na to, že i kdyby jsme pomocí papírků kryt baterie přeci jenom zpevnili, bude neuvěřitelně odstávat. On by totiž ten kryt potřeboval zatlačit směrem dovnitř a ne ven.

Strana 3 z 8 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Rozdílová recenze zařízení FSC Pocket LOOX N560
    Od Pavel Koza v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 73
    Poslední příspěvek: 04-10-2007, 08:47
  2. Velká recenze Fujitsu Siemens Computers Pocket LOOX 4xx
    Od Pavel Koza v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 45
    Poslední příspěvek: 20-06-2007, 09:44
  3. Velká recenze zařízení FSC Pocket LOOX N500/N520