Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Wi-fi na LOOX720

Shadow_ce4you (31)|18.10.2004 16:40
Mám problém. Koupil jsem si LOOX 720 a zkouším Wi-fi. Před naistalování lokalizace mi Wi-fi chodí. Ale po nainstalování lokalizace není schopna najít žádnou sít:no: . Máte někdo podobný problém. Nebo jak se to dá řešit.
Předem díky za ohlasy.
PavelR. (2184)|18.10.2004 17:40
[QUOTE="Shadow"]Mám problém. Koupil jsem si LOOX 720 a zkouším Wi-fi. Před naistalování lokalizace mi Wi-fi chodí. Ale po nainstalování lokalizace není schopna najít žádnou sít:no: . Máte někdo podobný problém. Nebo jak se to dá řešit.
Předem díky za ohlasy. [/QUOTE]

... tzn. že pokud vypneš CZ překlad UI tak Wifi funguje a pokud překlad zapneš tak nemůžeš najít žádnou síť? Zkoušel si kontaktovat autory lokalizaci (tj. Sunnysoft)? Co na to ostatní uživatelé LOOXe 720?

PavelR.
Shadow_ce4you (31)|18.10.2004 17:44
Ne to není tak přesné. I když pak lokalizaci vypnu. Wi-fi nejede. Funguje jen po tvrdém resetu.
PavelR. (2184)|18.10.2004 17:54
[QUOTE="Shadow"]Ne to není tak přesné. I když pak lokalizaci vypnu. Wi-fi nejede. Funguje jen po tvrdém resetu.[/QUOTE]

... z vlastní zkušenosti vím, že 99.99% chyb zapříčiněné lokalizací je způsobeno překladem UI.

Pokud ti WFi nefunguje při vypnutém CZ UI, nemůže být chyba ještě někde jinde? Tj. Je to ipravdu tak, že když provedeš hard reset (bez instalace ze zálohy nebo jakéhokoliv jiného SW), tak WiFi jede a ihned poté co nainstaluješ InterWrite (opět bez instalace jakéhokoliv jiného programu) tak přestane fungovat?

PavelR.
Shadow_ce4you (31)|18.10.2004 17:59
Jo nejak tak. Nejvěší průser je ale v tom , že to chvili fungovalo i s lokalizací. Ale jen po první instalaci a asi tak pul dne. Od te doby nic.:?:
PavelR. (2184)|18.10.2004 18:02
[QUOTE="Shadow"]Jo nejak tak. Nejvěší průser je ale v tom , že to chvili fungovalo i s lokalizací. Ale jen po první instalaci a asi tak pul dne. Od te doby nic.:?: [/QUOTE]

... hmm, divne ... no uvidis co na to ostatni uzivatele stejneho PDA. Kdyz tak ti nezbyde nic jineho nez kontaktovat support Sunnysoftu.

PavelR.
Shadow_ce4you (31)|18.10.2004 18:05
Nevis jaká je poslední verze ROM pro Loox720?
PavelR. (2184)|18.10.2004 18:07
[QUOTE="Shadow"]Nevis jaká je poslední verze ROM pro Loox720?[/QUOTE]

... to bohuzel nevim ...

PavelR.
RomanCE (105)|18.10.2004 18:11
Me WiFi chodi bez problemu s cestinou i bez, mam ji nastavenou pres E2C vcetne WEP.

ROM: P22452-P929-V702 z 12.8.2004
gm_ce4you (176)|18.10.2004 19:05
Potřebuji radu.Nastavil jsem PC,připojím se k síti pomocí E2C.Dostanu se na www-úvodní stránka po zadání hesla do PC,ale pokud chci na jinou www tak to nejde.Můžete mi někdo poradit jak mám wifi nastavit??Díky
Pavel Koza (4761)|20.10.2004 00:54
[QUOTE="gm"]Je schopen někdo poradit????:disgusted: [/QUOTE]

No kdyz o tom napises vic nez jen "pripojeni k siti", tak urcite ano:)
RomanCE (105)|20.10.2004 08:47
Tady se vazne tezko radi, WiFi se nastavuje obdobne jako sitova karta jen se doplnuje ochrana napr WEP coz je nejaky retezec znaku ktery umoznuje kodovani.

Tzn: v PDA vyplnis veci jako IP, maska, brana, dns, atd ... v sitovych kartach loox wlan wireless adapter
no a pak vytvoris pripojeni ja ho mam delane pres e2c kde si najdu svoje ap znovu vyplnim udaje jako v sit karte zadam klic web a to je vse
gm_ce4you (176)|21.10.2004 13:19
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="gm"]Je schopen někdo poradit????:disgusted: [/QUOTE]

No kdyz o tom napises vic nez jen "pripojeni k siti", tak urcite ano:)[/QUOTE]
OK.Takže-pc má adsl 512kb/s.K pc jsem připojil Access Point Wifi k pc.Vytvořil jsem připojení k síti.Access point si přidělil-má standartně přidělenou-IP adresu.No a když zapnu na Looxovi aplikaci E2C a objeví se pa scanu dostupná sít-default.Když se připojím proběhne vše bez problému,ale nemůžu se dostat na internet.Sít by měla být available ale je unavalaible.
Dík....
Pavlucha (1496)|21.10.2004 13:37
[QUOTE="gm"][QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="gm"]Je schopen někdo poradit????:disgusted: [/QUOTE]

No kdyz o tom napises vic nez jen "pripojeni k siti", tak urcite ano:)[/QUOTE]
OK.Takže-pc má adsl 512kb/s.K pc jsem připojil Access Point Wifi k pc.Vytvořil jsem připojení k síti.Access point si přidělil-má standartně přidělenou-IP adresu.No a když zapnu na Looxovi aplikaci E2C a objeví se pa scanu dostupná sít-default.Když se připojím proběhne vše bez problému,ale nemůžu se dostat na internet.Sít by měla být available ale je unavalaible.
Dík....[/QUOTE]

... a máš tohle připojení nastavený jako "Internet Connection" nebo "Work"? :?:
Milan Švec (938)|21.10.2004 13:51
[QUOTE="gm"]Potřebuji radu...Můžete mi někdo poradit jak mám wifi nastavit??Díky[/QUOTE]
Co dělat, když nemůžu na 720ce rozjet WiFi:
(Není to nic jednoduchého, ale když zvládnete projít i tenhle text, zvládnete i to, aby vám to chodilo taky. Vím o tom své. Mám to za sebou :D a už mi to konečně :!: chodí taky!)

Předpoklady:
1. Nějaké fungující a dostupné místo pro připojení (router, access point - dále pro obojí jen AP)
dostupné = a) bez nutnosti cokoliv zadávat pro připojení nebo b) znám to, co se musí zadat pro přihlášení – obvykle heslo nebo klíč WEP nebo novější WPA (určuje a poskytuje provozovatel AP)

Není-li cokoliv z uvedeného splněno, nemá smysl se zabývat dalším. Vrátit se na začátek a vyřešit 1. předpoklad.

2. Fungující 720ka (která mi jenom nechce ukázat žádnou sdílenou složku na počítači, kam se chci přes AP připojit nebo mi pořád ukazuje okno, že mnou požadovaná stránka na webu pro mě nebude)

Je-li splněno obojí, mám dvě možnosti.
Tu jednu (použít dodaný SW pro zjednodušení obsluhy) pro tento případ teď vynecháme. Nelze tam tak úplně ovlivňovat některé detaily. A ty budeme potřebovat.
Použijeme tu druhou - vlastní postup klasickou cestou. Abychom se dostali k cíli, potřebujeme kontrolovat jednotlivé fáze nastavení a současně mít jistotu, že každá z nich funguje správně.

Wifi je použitelné pro dvě činnosti (obojí skrz počítač s AP).
A. Přístup do LAN k souborům (nebo tiskárnám), které jsou volně dostupné (sdílené)
B. Přístup na internet

Podle možností konkrétního AP může jít o obojí nebo jen o jedno.

3. Předpoklad na straně počítače
Bez ohledu k čemu se chci dostat (soubory/internet), musí být na straně počítače vyřešena otázka ochrany přístupu (průchod skrz firewall, přemostění jednotlivých větví LAN, proxy server, nastavení AP – podle toho, co všechno je konkrétně v daném místě použito) tak, aby byla jistota, že to není počítač s AP, co mi brání se dostat dál (k souborům, na internet).
Tohle musí vyřešit správce dotyčné konkrétní sítě, který jinak musí poskytnout údaje potřebné pro 720ku. Hlavně adresy pro výchozí bránu, (přemostění nebo proxy server, jsou-li) a AP.

Předpokládejme nejprve ideální stav. V přístupu nebude bránit nastavení firewallu, na internet se nemusím dostávat přes proxy server (= větev LAN, na níž je AP je evidována v přemostění) a AP je nastaven tak, že nemusím znát konkrétní adresu pro svoji 720ku.
A to hlavní – AP je dostupný jiným. AP je tedy dostupný (= available). Jenom mně ne.

A ještě to zjednodušíme, chceme jenom na internet. I když připojení k souborům je jako test, že něco chodí, to nejlepší první vodítko. Půjde nám teď jenom o webové stránky.

4. Předpoklady na straně 720ky
Musíme:
a) zjistit, jestli 720 vidí ten dostupný AP, nastavit to a zkontrolovat spojení
Nastavení/Systém/Bezdrátová síť – Zapnout - OK
Nastavení/Připojení/Síťové karty – ukáží se dostupné AP – vyberem a Tap na něj
Záložka Obecné – u Připojen k: vyberem Práce (!)
Záložka Síťový klíč – u Ověřování a Šifrování dat vyberem (pro začátek) Otevřít a Zakázáno/nebo zadáme hodnoty dodané provozovatelem AP – OK
U zvoleného AP by se mělo objevit Připojeno. Jinak to musíme zkoušet jinde popř. se musíme vrátit a prověřit předpoklady na straně počítače (viz b. 3.).

b) nastavit WiFi síťovou kartu (u 720ku integrovanou)
Záložka Síťové adaptéry.
Moje síťová karta je připojena do: Práce (kontrola!)
Tap na LOOX WLAN Wireless Adapter.
Pro zjednodušení můžeme nejprve zadat: IP adresu přiděluje server.
To může chodit. Může se ale stát, že nám 720ka třeba spojení shodí. Stačí zapomenout ťuknout do displeje (podle zapnutí nastavení) a je vypnuto. A pak se můžeme už jenom divit, že předtím funkční spojení nejde. Už se nám zřejmě nesejdou adresy.
Známe-li (máme-li dodané) konkrétní adresu pro výchozí bránu a AP, bude-to pak celé stabilní a taky mnohem rychlejší. Proti variantě s přidělováním IP adresy serverem chodí web přes WiFi na PDA s pevnou IP adresou téměř okamžitě.
Zatrhneme tedy Zadat IP adresu ručně.
Adresa IP naší 720ky ručně zadaná musí být taková, aby nekolidovala s adresami jiných počítačů v konkrétní LAN, kam se připojuji – třeba je volné číslo 192.168.0.10. Dáme ho tam.
V dalším řádku musíme vyplnit 255.255.255.0 a pod tím pak zadáme dodanou (známou) adresu výchozí brány (v mém případě to je adresa přemostění jednotlivých větví LAN – 192.168.0.1). VELMI NUTNÉ !
Pak otevřeme záložku Názvové servery. Do Prim. DNS: zadáme STEJNÝ obsah jako u výchozí brány (u mě 192.168.0.1). Jako Sek. DNS jsem měl původně zadanou adresu IP přidělenou serverem DHCP počítači, jehož prostřednictvím se ostatní větve LAN (tedy i AP pro PDA) připojují na web. Ale jak jsem zjistil, chodí to i bez toho.

Ok u textu, že změna se projeví až při příštím vložení adaptéru (pozůstatek z dob, kdy se WiFi zapínalo a vypínalo zasunutím a vytažením WiFi karty)
Teď to splníme vypnutím a zapnutím WiFi provozu (v Nastavení/Systém/Bezdrátová síť).
Ok
Nastavení/Systém/Bezdrátová síť – Vypnout – po chvilce Zapnout – Ok.

c) nastavit parametry připojení

Nastavení/Připojení/Připojení – Upřesnit – Vyberte sítě
Pro připojení do privátní sítě použít: Tap na Nový…
V záložce Obecné zadáme pojmenování (např. WiFi AP).
V záložce Nastavení serveru proxy zaškrtneme jenom Tato síť je připojena k Internetu. (Kdyby bylo proxy, musíme to zadat tady a vyplnit porty v Upřesnit…, ale dohodli jsem se, že proxy teď není).
Ok
Pro připojení do privátní sítě použít: má být teď – WiFi AP
Ok
V záložce Základní nastavení budou teď dvě skupiny – horní podle nastavení pro Internet, dolní bude WiFi AP (jak jsme nastavili připojení pro Práce, které právě používá naše (WiFi) síťová (integrovaná) karta.
Ok
Ok

A můžem vyndat 720ku z kolébky (je-li tam ještě) a pustit Internet Explorer.
V horním zadávacím řádku napíšeme www.ce4you.cz a bylo-li všechno Ok, můžeme pokračovat už jinou činností.

Zajímavé je vyzkoušet si práci se soubory přes Průzkumníka (Resco Explorer je k tomu lepší).
Chodí-li připojení správně, tak se po Tap na ikonu se složkou v dlani (dole uprostřed)
nabídne okno k zadání názvu servru (příp. vč. sdílené složky). Pak jméno a heslo a už jsou adresáře na displeji.
Parádní je to pro vzdálený tisk na sdílených tiskárnách. Soubor je někde jinde, tiskárna taky a řídím to z LOOXe v dlani úplně odjinud.

720ka se nám teď může kdykoliv vypnout kvůli nečinnosti (při provozu na baterky). Při výše uvedeném nastavení s pevnou IP adresou se vůbec nic neděje. Stačí znovu zapnout hlavním vypínačem a všechno jede samo. Spojení se samo naváže během sekundy a můžeme hned volit stránku na webu, která nás zajímá. Nebo jít do složky po odklikání ověřovací procedury.

Ověřili jsme tedy, že WiFi na 720ce chodí, jak má.

Už zmíněnou možností je nastavení WiFi v Komunikačním centru. To se nastavuje odděleně a se samostatným názvem pro Připojení – E2C! Ponechám už na Vaší tvořivosti.

Jako další krok bude nastavení zabezpečení (WEP, WPA) přenosu. To už tu popsal Michal (eXEden) v Bezpečnost WiFi.

Teď bude zajímavé se pustit se do VoIP telefonování (přes Skype)!
Milan Švec (938)|21.10.2004 18:29
Pánové, díky.
Pokračování:
Už to šlape i s WEP - dík Michalovi. I s několikaletou historií od 3Com.
Jen se tam pro Ověřování musí nechat zadané Otevřít a nenechat se zmást a přepnout to na Sdíleno. Šifrování dat WEP, zadat síťový klíč a jeho číslo z rejstříku (podle údajů dodaných podle nastavení AP), vypnout/zapnout WiFi a sousedi mají smůlu. Něž to někdo zase vyšťárá. Stačí to občas přehodit na jiný klíč.

Pro úplně nejrychlejší přepínání (Vyp./Zap.) činnosti WiFi se dá na 720ce používat WLAN Switch, který je součástí free WireLess PowerToy. Hodí se nastavit si to na zvolený knoflík. Download (182 kB). Stažený soubor přestože není CAB ale .exe, kopíruje se kamkoliv na PDA a instaluje přímo na něm. Lze zadat i místo, kam má být vše umístěno.
(Je to zajímavá ukázka nové možnosti - DeepNight Installer - pro úpravy instalací pro PDA. Detaily)
Vítek_ce4you_oldd (1)|21.4.2005 10:19
[QUOTE="Milan Švec"]
c) nastavit parametry připojení
...
V záložce Nastavení serveru proxy zaškrtneme jenom Tato síť je připojena k Internetu. (Kdyby bylo proxy, musíme to zadat tady a vyplnit porty v Upřesnit…, ale dohodli jsem se, že proxy teď není).
Ok
[/QUOTE]

aloha, pls:
kdyz zaskrtnu "Tato síť je připojena k Internetu" a nevyplnim proxy(zadne nepouzivam), a dam ok, tak se zmena neprojevi - tzn kdyz pujdu znovu na toto nastaveni, tak to opet nebude zaskrtnute.

nejake napady?
diky moc
V.