Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Open Transport Tycoon Deluxe pro PocketPC

Silgin (27)|17.10.2004 17:16
Tak jsem zase jednou brouzdal po vsech moznych strankach a na www.pocketgamer.org se obevil thread o vzniku portu OpenTTD pro pocketpc.
Jak mam tuhle hru rad, tak jsem okamzite instaloval a ono to fakt funguje :)
Dokonce (pro neanglicky mluvici) obsahuje i cesky preklad. Proste ideal :)
Informace o portu jsou zde

Jinak je i verze pro VGA zarizeni, ale to jsem nezkousel, neb ipaq 4150 vga nema :)
kazdopadne qvga chodi pekne :) co vy na to?
Radek Novák (309)|17.10.2004 17:52
Pocky, takze existuje transport tycoon pro pocket PC? Ja si doted myslel ze nic takoveho neni :sarcastic: ... Kdyz je to tedy open, kde se to muze stahnout?
Dzejkob (286)|17.10.2004 18:41
A jestli se muzu zeptat, kam se to instaluje?Tam v ty diskuzi pisou, ze to nepodporuje pametovy karty, takze asi do zakladni pameti, ale pak by me zajimalo, kolik to zabira?
Silgin (27)|17.10.2004 18:44
ad Spider> v te diskuzi je odkaz na download
ad Mightywizard> s instalaci jsem mel trochu problemy, ale vse se vyresilo (opet vina na strane usera ;) ). zkopiruje se to vsechno to rootu do adresare TTD + se musi v tomhle adresari udelat prazdnej adresar root.

jinak pro instalaci je potreba windows verze ttd (use google ;) ) , pak je jeste lepsi stahnout openttd verzi 0.3.3, nainstalovat to .... no a se vsim vsudy to ma neco kolem 10MB, bez zvuku cca 6MB.
Silgin (27)|17.10.2004 18:46
[QUOTE="Mightywizard"]A jestli se muzu zeptat, kam se to instaluje?Tam v ty diskuzi pisou, ze to nepodporuje pametovy karty, takze asi do zakladni pameti, ale pak by me zajimalo, kolik to zabira?[/QUOTE]

Ja to mam na karte a v pripade ze bych si chtel zahrat to proste hodim do rootu ... frci to bez problemu :)
Dzejkob (286)|17.10.2004 18:49
[QUOTE="Silgin"]Ja to mam na karte a v pripade ze bych si chtel zahrat to proste hodim do rootu ... frci to bez problemu :)[/QUOTE]

Diky vypada to dobre, tak to nekdy zkusim:yes: .
Radek Novák (309)|17.10.2004 19:40
Takze stahnu normalni TTD pro PC a k tomu stahnu ten OPEN TTD a bude mi to fungovat na PDA tak jako to funguje v PC? :sarcastic:
Silgin (27)|18.10.2004 12:51
Stahnes TTD pro windows, pak OpenTTD pro pc a OpenTTD pro PocketPC ... nainstalujes OpenTTD pro pc zkopirujes ho do pdacka do rootu - adresar TTD, tak tam hodis tu PDA verzi ( ten samej adresar), jeste si muzes pohrat s cfg souborem , no a pak to chodi :)
blackdot_ce4you (139)|18.10.2004 14:29
Taky jse mel trosku problemy s rozchozenim, ale nakonec se povedlo :-) Je to naprosto uzasna hra!!!

Jen sem nemel cas si s tim jeste pohrat, ale jde Vam posouvat s obrazem nahoru a dolu? Nejde to nejak nastavit na kurzorove tlacitko?

Diky za tip
Silgin (27)|18.10.2004 15:31
Pro posouvani musis drzet tlacitko calendar ... pak ma stylus funkci jako pravy tlacitko mysi na desktopu .... v TTD samozrejme :)

Koukam ze ty samy otazky, kterejma jsem otravoval developera openttd ted padaji i tady :) jeste ze jsem takovy blb, ze se musim ptat ;) paak alespon muzu odpovidat :)
blackdot_ce4you (139)|18.10.2004 19:28
[QUOTE="Silgin"]Pro posouvani musis drzet tlacitko calendar ... pak ma stylus funkci jako pravy tlacitko mysi na desktopu .... v TTD samozrejme :)

Koukam ze ty samy otazky, kterejma jsem otravoval developera openttd ted padaji i tady :) jeste ze jsem takovy blb, ze se musim ptat ;) paak alespon muzu odpovidat :)[/QUOTE]

Parada, diky.
Uz to drtim
Adam Motvička (65)|19.10.2004 18:27
Nějak to nechápu... Stáhnul jsem si TTDX pro Windows a tu verzi pro PDA. Readme PPC verze rika, ze mam do adresare (\\TTD\) nahrat PPC verzi a navic tyto soubory z WIN verze:

sample.cat
trg1r.grf
trgcr.grf
trghr.grf
trgir.grf
trgtr.grf

Vsechno nahraju, ale stale mi to pri spusteni hlasi: "No avaible language packs"... Co s tim?
Silgin (27)|19.10.2004 18:45
No ono je lepsi kdyz jeste instalujes na desktop openttd ver 0.3.3 a pak to proste cely zkopirujes do pda s tim exacem pro pda.
samozrejme musi byt vse v danych adresarich. plus prazdny adresar s nazvem root.
janj (80)|22.10.2004 12:52
Jen pro informaci, kdo to bude nove zkouset, funguje to jen s verzi OpenTTD 0.3.3. S verzi OpenTTD 0.3.4 to nefunguje.Ted jsem to zkousel.Tak aby jste nehledali zbytecne chybu nekde jinde :-)

Paradni hra :-)
Adam Motvička (65)|22.10.2004 14:47
JoJo.. To je to supr klasika a portace na PPC me prijemne prekvapila. Skoda jen, ze na 320*240 je to celkem hrani naprd :(
Jonny_ce4you (2)|24.10.2004 11:55
Fakt nevim jak to rozchodit. Mam tu windows verzi TTD. A stahnul jsem si openTTD z linku na foru. rozbalil jsem openTTD a zkopiroval do PDA do adresare TTD , tam jsem nakopiroval ty nutne soubory z te hry. Kdyz kliknu na openTTDmobil.exe Cannot find openttdmobil ....................or one of the libraries. Mam verzi windows pocketpc 2002pro IPAQ1915. Dik za pomoc
Radek Novák (309)|5.11.2004 22:12
Zkousel jsem vazne vsechno a proste mi to nejde... Mam LOOX 720... Muzete mi nekdo poslat jiz prirpavenou verzi pro PPC? Moc dik
Namornik. (184)|7.11.2004 14:22
Taky jsem LAMA. Kdyby mi nekdo poslal primo odkaz tohoto typu

zde stahni to, zkopci to tam, pak stahni to a hod to tam a pak to spust
byl bych moc zavazanej

Predem dik
Radek Novák (309)|7.11.2004 20:15
Tak jsem se vykaslal na zkouseni a zacal jsem hledat jiz hotove verze :). Kupodivu brzo jsem nasel polskou verzi primo pro PPC. Jen jsem tomu prevedl v nastaveni cesky jazyk a funguje to skoro dokonale ;).

Stahovat muzete zde
http://www.webgames.cz/ttd.zip

Staci jen rozbalit a nakopirovat do PPC... :cool:
Jonny_ce4you (2)|8.11.2004 09:38
Me to proste nejde. Ani ten zip. Nejsel LAMA ale pocketpc 2002 to neumi :evil:
cpujky (11)|7.1.2005 01:45
Nazdarek.Potreboval bych s necim poradit.
Tycoon mi jel v poho ale neco se stalo a ted se mi zobrazuje v horni casti panel windowsu(start,zvuk a hodiny)a pres to neni videt panel v tycoonu(neda se stavet,mapa...)Nevite v cem je problem?Zkousel jsem to cele znova stahnout a nic.Ani defaultni cfg soubor nic nevyresil.

PS:Da se na FS LOOX 410 zapnout obraz na sirku?Kdyz tam dam 320*240 tak se neotoci ale prepne do tohoto rozliseni a nejdou videt kraje.
Any_ce4you (23)|7.1.2005 11:08
[QUOTE="Spider"]Tak jsem se vykaslal na zkouseni a zacal jsem hledat jiz hotove verze :). Kupodivu brzo jsem nasel polskou verzi primo pro PPC. Jen jsem tomu prevedl v nastaveni cesky jazyk a funguje to skoro dokonale ;).

Stahovat muzete zde
http://www.webgames.cz/ttd.zip

Staci jen rozbalit a nakopirovat do PPC... :cool: [/QUOTE]
Dekuji Ti Spider, fakt to krasne chodi na MDA2, akorat jsem musel vymaznout ve slozce lang vsechny jazyky krrom cestiny a jedeee toooo :o)))
Pavel Koza (4761)|7.1.2005 12:43
Ja to radsi dam do fora jako soubor, tohle prime linkovani na soubory nemaji admini radi...
Sten_ce4you (13)|17.1.2005 19:32
nevite proc mi nejde ulozit nastaveni? da se nejak udelat aby to nebylo landscape? cely se mi to zda takovy :) nefunkcni ale spustit to jde v pohode
kopec_ce4you (236)|1.2.2005 16:04
lze to teda nejak otocit na landscape aniz bych pouzil Nyditot Virtual display a podobne?
xmaster (47)|2.2.2005 13:55
Jo, sta49 yeditovat konfigurační soubor. Je to tam hned na začátku.
CommanderZ (1798)|2.2.2005 14:11
at yije QWERTY/QWERZ:D

Nastaveni se mi ukalada naprosto v pohode. Nemas treba ten config read-only. me to taky takhle tutam nejakej soubor zamkne.

Doporucuju v tom configu nastavit rozlisen na o 5 px nizsi(na vysku) Pak se da naprosto v pohode pouzivat softwarova klavesnice a hra se da minimalizovat:yes:
kopec_ce4you (236)|2.2.2005 16:41
Jediny nedostatek je ze je to opravdu uplne jak na PC, chtelo by to ty "okynka" udelat jako fullscreen 240*320, takhle to cumi do strany a neni to videt. a kdyz clovek chce nastavit autobusu kudy ma jet, tak mu ty okna kryjou obrazovku. taky se mi stava ze kliknu na krizek okynka a jak tenkurzor zustane vlevo tak se zacne neuveritelnou rychlosti posouvat obrazovka a dostanu se nekam kam nechci


[QUOTE="xmaster"]Jo, sta49 yeditovat konfigurační soubor. Je to tam hned na začátku.[/QUOTE]

jsem asi hloupatej, ale v konfig. souboru kde?
a jeste par vecem nerozumim

[misc]
display_opt = SHOW_TOWN_NAMES|SHOW_STATION_NAMES|SHOW_SIGNS|TRANS_BUILDINGS|CHECKPOINTS
news_display_opt = 65535
fullscreen = false <----- tady mam false a stejne je to na fullscreen
language = czech.lng
resolution = 240,320 <----- To jako to tady prohodit? To nefunguje.
cache_sprites = false
screenshot_format =
savegame_format =
rightclick_emulate = false

[win32]
display_hz = 0
force_full_redraw = false
fullscreen_bpp = 8
double_size = false
xmaster (47)|3.2.2005 16:05
[QUOTE]resolution = 240,320 <----- To jako to tady prohodit? [/QUOTE]

jo, přesně tam. Na ipaqu, když to chci na výšku, tak tam dám 480,640 a když naplacato, tak 640,480. Samozřejmě se musí nejprve otočit displej.
CommanderZ (1798)|3.2.2005 18:17
Na to si musis zvyknout. Vlak jde zlikvidovat tak, ze lokomotivu presunes dozadu a pak je po jednom povyhazis - ten posledni, puvodne 2. v poradi uz se dela uplne na hrane :-{
kopec_ce4you (236)|11.2.2005 17:15
[QUOTE="xmaster"][QUOTE]resolution = 240,320 <----- To jako to tady prohodit? [/QUOTE]

jo, přesně tam. Na ipaqu, když to chci na výšku, tak tam dám 480,640 a když naplacato, tak 640,480. Samozřejmě se musí nejprve otočit displej. [/QUOTE]

Jo a to je to co ja nemozu bez Nyditotu apod. Nic, ted na to nemam cas, tak azz budu tak to ozkousim

suspected (18)|10.3.2005 22:38
zdravim :) tak sem si pohral s tim config souborem a prisel sem i na to jak zabranit tomu aby kdyz kliknete na zavreni okna tak aby to zacalo scroolovat nekam do pr... :) staci v tom configu napsat k autoscrool false :) nj jen se chlubim....cus....jo a po napsani k landscape treba right nebo right-handed nejde tak to nemusite zkouset :)))
CommanderZ (1798)|11.3.2005 14:08
rychlej kluk:D :yes: :O
suspected (18)|11.3.2005 19:55
no no no no :) a co?! :) hele a nevis jak to otocit na landscape? :) dik
CommanderZ (1798)|11.3.2005 21:28
zkus si precist diskuzi. mozna zjistis, ze kdybych to vedel tak to reknu.:D :yes:
CommanderZ (1798)|26.4.2005 17:48
tady lze stahnout novou verzi OpenTTD Mobil. Je zde kuprikladu vice moznosti nastaveni a lepsi AI.
CommanderZ (1798)|26.4.2005 22:43
ta nova verze take resi vase problemy s landscape - jen si v systemu otocite display a ve hre nastavite jine rozliseni (opacne)
Madmedic_ce4you (16)|17.5.2005 12:19
Vysla nova verze OpenTTD - https://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=103924
Zkouseli jste ji uz nekdo?Nemuzu ji na PPC rozjet,porad to pise Invalid version of language pack...Kdyz to nekdo zprovoznite dejte prosim link.Pribila tu moznost gigantickych map,tak at mam na prednaskach zase nejakou zabavu...
CommanderZ (1798)|17.5.2005 13:56
Musis tim pouze preplacnout tu desetimegovou starsi verzi, ve ktere jsou datove soubory ze hry.
Wayne_ce4you (199)|17.5.2005 16:47
[QUOTE="Spider"]Tak jsem se vykaslal na zkouseni a zacal jsem hledat jiz hotove verze :). Kupodivu brzo jsem nasel polskou verzi primo pro PPC. Jen jsem tomu prevedl v nastaveni cesky jazyk a funguje to skoro dokonale ;).

Stahovat muzete zde
http://www.webgames.cz/ttd.zip

Staci jen rozbalit a nakopirovat do PPC... :cool: [/QUOTE]

Mě to nejde...hodí mi to hlášku "No available language packs"
Pomooooooooooooooooc :oops:
Pavel Koza (4761)|17.5.2005 18:13
...po zkusenostech s jinymi softy bych zkusil nastavit Regional Settings na English...
killerGBU_ce4you (148)|17.5.2005 19:32
vůbec neni třeba stači rozbalit původní TTD a nenechat přepsat cfg (nevim proč, ale TCMD se mi na to zeptal při rozbalování), potom nahradit tím souborem OpenTTD mobil a spustit

Tak a ted se může SOny PSP zahrabat, protože tohle je nesmrtelná hra.
jinak jakou aplikaci používáte na otočení (WM2003 & Ipaq 5500)
jinak přehodit na landscape jde i ve hře. ale musíte mít přehozelo do LS ve win
Wayne_ce4you (199)|19.5.2005 01:47
[QUOTE="Pavel Koza"]...po zkusenostech s jinymi softy bych zkusil nastavit Regional Settings na English... [/QUOTE]

To nefunguje :oops:

[QUOTE="killerGBU"]vůbec neni třeba stači rozbalit původní TTD a nenechat přepsat cfg (nevim proč, ale TCMD se mi na to zeptal při rozbalování), potom nahradit tím souborem OpenTTD mobil a spustit

Tak a ted se může SOny PSP zahrabat, protože tohle je nesmrtelná hra.
jinak jakou aplikaci používáte na otočení (WM2003 & Ipaq 5500)
jinak přehodit na landscape jde i ve hře. ale musíte mít přehozelo do LS ve win[/QUOTE]

Krapet nachápu :oops:
killerGBU_ce4you (148)|19.5.2005 14:32
[QUOTE="Wayne"]Krapet nachápu :oops: [/QUOTE]

no tak jednodušeji :)

stahni ten puvodni TTD.zip co tu koluje , rozbal do nejaké složky (mě se při rozbalování TCMD zeptal jestli chcei přepsat ten .cfg, dal jsem NE)
Stahni ten TTD mobil.zip co je o pár stránek dále, rozbal do té samé složky co ten původní TTD, a nech přepsat soubory

hraj :)
Wayne_ce4you (199)|19.5.2005 17:55
[QUOTE="killerGBU"]

no tak jednodušeji :)

stahni ten puvodni TTD.zip co tu koluje , rozbal do nejaké složky (mě se při rozbalování TCMD zeptal jestli chcei přepsat ten .cfg, dal jsem NE)
Stahni ten TTD mobil.zip co je o pár stránek dále, rozbal do té samé složky co ten původní TTD, a nech přepsat soubory

hraj :)[/QUOTE]

1. Stáhnu TTD.zip
2. V PC ho rozbalím - na nic se mě to neptá
3. Celý adresář nakopíruju do mašinky do C:\Program Files\. Do té samé složky (C:\Program Files\TTD\) nakopíruju obsah složky \OpenTTD Mobil\ a dám přepsat soubory
5. Spustím soubor "OpenTTDMobil.exe"
6. Nic se neděje :oops:
7. Už mlátím do klávesnice protože musím zůstat u Solitaira :?
CommanderZ (1798)|19.5.2005 18:39
TTD musi byt rovnou v rootu!!! tedy v Me Zarizeni/TTD/OpenTTDMobil.exe (nevim jak do je v AJ, asi My Device)
Wayne_ce4you (199)|19.5.2005 18:52
[QUOTE="CommanderZ"]TTD musi byt rovnou v rootu!!! tedy v Me Zarizeni/TTD/OpenTTDMobil.exe[/QUOTE]

Ve složce \Program Files\TTD\root\ nic nemám. Mám tam něco nakopírovat ?
xmaster (47)|20.5.2005 08:54
Zkuste radši nový port PPCTTD, je aktualizován denně a dnes je už stabilnější než openttd.
Viz: http://www.friggingames.com/openttd/viewforum.php?f=2
CommanderZ (1798)|20.5.2005 15:02
Nejak jsem se tam nedocet, jestli to uz umi cheaty:D To mi na OpenTTDMobil vadi vybec nejvic:sarcastic:
Bazz_ce4you (5)|3.8.2005 16:40
Tak jsem to zkousel horem dolem a proste jsem to nerozchodil nemuzete mi prosim vas nekdo poskytnout komplet navod krok po kroku i s odkazi na stahnuti potrebnych casti jak to nainstalovat????[EMAIL=null]null[/EMAIL]