Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

W98 emulator

Melkor Nemesis (64)|16.10.2004 20:33
neznate prosim nekdo emulator windowsu 98 na pocket pc wm2003,aby se tam dali rozjet programy pro w98...
staci emulator ,aby se tam dalo pustit treba dc++,
moc bych to potreboval dik za vsechny posty
Pavlucha (1496)|16.10.2004 20:36
[QUOTE="Melkor Nemesis"]neznate prosim nekdo emulator windowsu 98 na pocket pc wm2003,aby se tam dali rozjet programy pro w98...
staci emulator ,aby se tam dalo pustit treba dc++,
moc bych to potreboval dik za vsechny posty[/QUOTE]

Jestli zvládáš azbuku, koukni SEM ;)
CommanderZ (1798)|16.10.2004 20:45
Vypada to zajimave. Ale bohuzel se muj preklad omezil na hlasku "This realy cool dude!"

Nevite jestli by to slo provozovat na jednom PDA i s PPC 2003? Ja bych se omezil na pusteni par dosovejch programku
Pavlucha (1496)|16.10.2004 21:03
Tak teda TADY :D
CommanderZ (1798)|19.10.2004 09:59
Super navod - ale pokud to dobre chapu, tak potrebuju Win95 na PC.

A s provozovanim 2 systemu to vidim blede:(
Pavlucha (1496)|19.10.2004 13:35
[QUOTE="CommanderZ"]
A s provozovanim 2 systemu to vidim blede:( [/QUOTE]

Já to vidím bledě s tím, kdo si do cihly nacpe nějakejch 7 let starej systém (pro jinou platformu) ... :sarcastic:
Ten asi brzo skončí u Cocholouška ... :D :D :D
CommanderZ (1798)|26.4.2005 17:58
Neni to tak hrozny - Win 95 se daj nacpat do 30MB, pak ten Bochs 15MB a jeste dalsi drobnosti - do 60 mega se vejdes. A neni to vubec koncipovany jako linuxy ze se to bootuje (nedejboze se musi flashovat ROM) - spousti se ten emulator a do nej image tech windu
cpujky (11)|28.4.2005 11:38
A kdyz to naistalujete tak vam v tom bezi normalne aplikace jo....Da se pod WIN95 v PDA rozjet treba warcraft??A co tak kdyby nekdo napsal co vsechno si mam stahnout a jak co nainstalit...Jsou mezi nami i takovi,ktri o tom moc nevi....:yes:
Jinak mam 256MB SD tak by tam s tim snad problem nemel byt....
Jo a jedou ty windowsy i ve 320*240???
CommanderZ (1798)|28.4.2005 15:14
zkus kliknou na odkaz SUPER NAVOD o par prispevku vys. jeho titulek je ta stranka se jmenuje:

Windows 95 in 30
Installing Windows 95 in bochs for PocketPC in 30 steps
michpo (206)|25.8.2005 23:27
Zkousel to nekdo dle tohoto navodu? Chtel jsem to zkusit, ale ten bochs a pocket console se mi nepodarily stahnout, tak jsem si ten bochs sehnal v nejnovejsi verzi 2.2.1 ze stranek autora a consoli taky se ztranek vyrobce te console, cili vse potrebne uz mam. Procetl jsem si ten navod nekolikrat, ale jsou v nem mista, kterym nerozumim. Byl by nekdo schopny tento navod prelozit do cestiny s tim ze by ho jeste lehce zpodrobnil? Napriklad casti kdy se vytvari ten image nebo kdy se to kopiruje na kartu nerozumim 100%tne, nerad bych neco pokazil, toto je moje 1. PDA a moc zkusennosti s touto problematikou jeste nemam :(
Predem vsem diky.
code (174)|31.12.2005 15:21
Jsou ty W98 vubec nejak prakticky na PDA pouzitelny, protoze se divim, ze je o tomhle tematu tady na foru tak malo informaci!
Kája_oldd (759)|31.12.2005 15:54
Já, sice nevim kde a kdy, ale od někoho jsem slyšel zkošenosti, že se tam jednoduché aplikace načítaj 5minut....což by znamenalo, že použitelnost není velká. Ale berte to jako že "jedna babka povídala"
Twister_ce4you (107)|1.1.2006 01:11
Mno ja bych to za "jedna babka povidala" zas tak moc nepovazoval. Kdyz vynecham PDA budoucnosti (600MHz a 120MB ram) tak to je pro pda desna fusa... si vemte jak funej stolni compy s 256 MB ram co toho ten windows sezere atd. Podle me kdyz chcete Windows 98/XP holt si vytahnete z penezenky vo par papirku vic a koupite si nejakej levnejsi notebook.
Kája_oldd (759)|1.1.2006 01:34
Já to říkal proto, aby se to nepralo jako potvrzená pravda, ale upřímně, na hardware bych to nesváděl. Mluvil, jsem o win 95, a ty mi běhali svižně na konfiguraci, kterou dnešní ppc výkonem převyšují;) Ale je fakt, že je to jen emulace a tam je zapotřebí výkonu vyššího
CommanderZ (1798)|2.1.2006 09:46
Ale tady snad nejde o buh vi jaky vykon na spousteni Doomu 3. Ja osobne jsem 95 uspesne provozoval par let na 90MHz z 64MB RAM. Vim i o lidech co je meli na 486 (36MHz, pokud si dobre pamatuju). A tyhle cisla prece jenom PPC hrave prevysuji.

To code: To je opravdu jen kdyz potrebujes nutne na PDA nejakej program PC. Na bezny pouzivani to urcite neni.
code (174)|2.1.2006 13:40
Mno kazdopadne az budu mit trochu vic casu, tak se pustim do testovani a uvidime co se tam vubec da pustit!
Kato_ce4you (970)|2.1.2006 18:24
Ale panove - vykon PDA nemuzete ani v nejmensim srovnavat s vykonem stolnich PC!!! To je absolutne rozlisna architektura. Abych vam to jenom trosku priblizil - vemte si AMD a Intel v oblasti stolnich PC - nejaky ten Athlon pojmenovay 2500+ bezi ve skutecnosti na nejake frekvenci kolem 2GHz a je stejne rychly, jako Pentium na 2.5GHz - vite, co tim chci rict?
Proste dnesni PDA klidne i na 600MHz nemaji se stolnimi PC na 600MHz absolutne nic spolecneho - to se vyrovna mozna tak 486ce ;) (samozrejme ta cisla, co jsem sem placnul berte s rezervou :cool: )
Kája_oldd (759)|2.1.2006 19:09
Nikdo nesrovnává 400mhz v pda a v pc, ale výkonově se pda vyrovnají jen pár let starým pc. Dokonce z úst jednoho experta zaznělo, že některé dosahují výkonu počátečních PIII, což mi přijde přehnané, ale proč ne.
A vůbec, nezapomeň na fakta. Koukni v jaké kvalitě přehraje PDA video, a musí ti být jasné, jak si stojí. To že dnešní PDA překoná PC, na kterým v pohodě šlapou okna w98 ale raději w95 (páš ty jsem viděl emulovat), není spekulace, ale prokázaný fakt, ale znova opakuji, je to emulace. Koukněte jak náročný byl např. emulátor psx na pc, a jakej hardware mělo psx;)

Nechápu ty spekulace tady, jo W95 jdou, jdou mizerně, takže použití veškeré žádné. Takže dost o výkonu, tohle by se mělo promazat a soustředit jen na problémy s rocházením toho emulátoru;)
Kato_ce4you (970)|2.1.2006 19:45
Hele sorry, ale PDA se nemuze ani omylem rovnat vykonu ani starych PC... Fakt ani omylem. Nevim, co to bylo za "odbornika", ale tohle je moc silne kafe.
Krome toho nesmis zapominat, ze stolni PC taky pouziva uplne jiny OS - je to jako kdyby sis do hodinek narval PIV a jasal, jak ti to beha rychle..
Jinak mas pravdu - to ze to beha v emulaci, tak zbrzduje.. taky...
A to v jake kvalite prehraje PDA video - s trochou nadsazky ti pobezi video plynule i na PI 75MHz ;)
Ale jak rikas - dost o vykonu a hybaj to nekdo vyzkouset :cool:
Maaarty (49)|3.1.2006 19:24
[QUOTE="Exceptor"]Zkousel to nekdo dle tohoto navodu? Chtel jsem to zkusit, ale ten bochs a pocket console se mi nepodarily stahnout, tak jsem si ten bochs sehnal v nejnovejsi verzi 2.2.1 ze stranek autora a consoli taky se ztranek vyrobce te console, cili vse potrebne uz mam. Procetl jsem si ten navod nekolikrat, ale jsou v nem mista, kterym nerozumim. Byl by nekdo schopny tento navod prelozit do cestiny s tim ze by ho jeste lehce zpodrobnil? Napriklad casti kdy se vytvari ten image nebo kdy se to kopiruje na kartu nerozumim 100%tne, nerad bych neco pokazil, toto je moje 1. PDA a moc zkusennosti s touto problematikou jeste nemam :(
Predem vsem diky.[/QUOTE]

Mohl by jsi mi dat prosim link na potrebny soft.Tu emulaci bych rad zkusil.diky
CommanderZ (1798)|4.1.2006 08:34
To Maarty: Try google, neco najdes. Ja to nekdy pred rokem nasel bez problemu ale nestahoval jsem to.

To Kavy, kaja a Kato: Z vlastnich zkusenosti to moc dobre vim, ale porad si myslim, ze PDA na 520 Mhz se vyrovna tak...PIIMMX 200MHz:sarcastic: Rikam, je to jen odhad. Porovnavam to podle treba her - takove AoE jsou na PC a PPC mho docela podobne (kdyz teda pominu rozliseni). Ty na PI 90 MHz docela lagovaly, na me n30 neni vyjma ovladani zadny problem.

A k cemu prirovnate Aximackej grafickej akcelerator? K Voodoo 1? :D
michpo (206)|4.1.2006 23:20
[QUOTE="Maaarty"][QUOTE="Exceptor"]Zkousel to nekdo dle tohoto navodu? Chtel jsem to zkusit, ale ten bochs a pocket console se mi nepodarily stahnout, tak jsem si ten bochs sehnal v nejnovejsi verzi 2.2.1 ze stranek autora a consoli taky ze stranek vyrobce te console, cili vse potrebne uz mam. Procetl jsem si ten navod nekolikrat, ale jsou v nem mista, kterym nerozumim. Byl by nekdo schopny tento navod prelozit do cestiny s tim ze by ho jeste lehce zpodrobnil? Napriklad casti kdy se vytvari ten image nebo kdy se to kopiruje na kartu nerozumim 100%tne, nerad bych neco pokazil, toto je moje 1. PDA a moc zkusennosti s touto problematikou jeste nemam :(
Predem vsem diky.[/QUOTE]

Mohl by jsi mi dat prosim link na potrebny soft.Tu emulaci bych rad zkusil.diky[/QUOTE]

Mno ja to pak vzdal. Nenasel jsem odvahu to zkusit.
Jinak jak uz psal CommanderZ, zkus pouzit Google, urcite neco najdes. Ja to tehdy hledal taky na googlu, ten soft uz davno nemam.
Kája_oldd (759)|4.1.2006 23:35
OT: Navrhuju moderátorům přesunout tu diskuzi o hardwaru pod jiné téma aby se to nepletlo.
CommanderZ: Ale tady má zas Kato pravdu, AoE na ppc je totální předělávka, nemůžeš je srovnávat s pc verzí;) nehledě na to, že výkon se může srovnávat podle různých způsobů;), páš klidně můžu říct, že na P200MMX nerozchodíš moc plynule za normálních okolností s obyč wokny film v DVD kvalitě a dell to podle recenze umí, ale zas pracuje s jinými aplikacemi pomaleji;)(krom toho mezi nejslabším pda a nejsilnějším na trhu je moc velký rozdíl, pak frekvence processoru není rozhodující fakt...bla bla bla.:) Omlouvam se, že sem to tu tak rozzohnil:D Klidně mi tohle smažte
Uznávám, PC není s PPC moc dobře hardwarově srovnatelné;)
speed-komi (278)|26.4.2006 20:28
tak se tu ta diskuse rozjela trošku někam mimo. Je někdo, komu se to povedlo rozjet (W95 na pda)? Už prosím neříkejte, jestli je to hardwarově možné či ne (to je rozporuplné), ale jestli se to vůbec někomu povedlo, či nikoli, případně jak. Bylo by to zajímavé.;)
flashman (1366)|26.4.2006 21:06
to se fakt daj dostat do PDA W 95 ? dyť to nemá bios a musí to bejt v ROM ne?
jo a ani jeden z těch odkazů nefunguje :-(
*correct : no jo - vždyť je to vlastně jen emulátor
flashman (1366)|26.5.2006 15:41
můžete někdo pls přeložit ten návod..? já nejsem tak dobrej angličtinář, abych se někde nezasek :(
Kája_oldd (759)|26.5.2006 20:59
Tak W95 se povedlo dostat funkčně na pda, ale o tom jsem četl už dááávno a jen jsem to četl a viděl screeny, tudíž to neberte jako ověřené info;)

EDIT: První co sem vygoogloval, je to thread
Lehce nastíněno, jak na to, odkazy a 13ti stránková diskuze...to je max. co můžu udělat:D
flashman (1366)|26.5.2006 21:02
to je hezký, ale když to chci votestovat tak to musim mít a nejlíp i s nějakym pro mě použitelnym návodem
flashman (1366)|26.5.2006 23:40
[QUOTE="Kája"]Tak W95 se povedlo dostat funkčně na pda, ale o tom jsem četl už dááávno a jen jsem to četl a viděl screeny, tudíž to neberte jako ověřené info;)

EDIT: První co sem vygoogloval, je to thread
Lehce nastíněno, jak na to, odkazy a 13ti stránková diskuze...to je max. co můžu udělat:D [/QUOTE]
moh byste dodat materiál a stručný návod, popř. stránky?
Kája_oldd (759)|27.5.2006 01:44
Ale je přeci v tom odkazu, hned první příspěvek, je tam stručně kam se kouknout a co stáhnout, a jsou tam odkazy. Pod tím je navíc diskuze. Víc co je potřeba opravdu tušení nemám:D
flashman (1366)|27.5.2006 08:05
vždycky když chci stáhnou ten emulátor, tak mě to odkáže sem a to fakt nevim kam dál.. :(
Kája_oldd (759)|27.5.2006 12:57
Jo, tak to bych viděl na to, že už někdo ty soubory smazal. Tak to opravdu nevím, asi ještě můžou někde být na netu zapomenutý, bo jestli si je tady někdo nestáhl dřív, tak by je mohl poslat. Omlouvam se, ale ten návod jsem nezkoušel, jen rychle vyhmát a rovnou dal sem
flashman (1366)|27.5.2006 14:48
no jasně, ale na tamtu stránku sem našel linky asi na pěti diskuzích
Jirkac_ (269)|28.5.2006 21:25
ja sem se od dnesniho dne pokousel pres Bochs rozjet W95 (postupoval jsem podle t), avsak kdyz se (jeste na PC) dostanu k samotne instalaci W95 z orig. instalacniho CD, tak se mi pri priprave (inicializaci instalacniho programu) najednou objevi hlaska "vlozte prosim "disketu 1" do jednotky A..." pritom instaluju z CDcka (a vim ze z tohohle cd 95tek to slo na PC klasicky instalovat bez problemu, ale pres Bosch to po me porad chce diskety, jako kdyby se to z cd nechtelo nainstalovat...

Nevi nekdo jak na to? Rad bych 95ky na PPC rozjel... diq
ing.dr (116)|31.10.2006 16:24
Cuse plantažnici, tak podařilo se to nekomu? rad bych to zkusil, ale nejak nemuzu sehnat vse potrebne a ceskej navod. ;-) napiste jestli umite poradit.
Zax_ce4you (222)|3.4.2007 19:47
Potrebuju poradit:

CD win95 mam naemulovany pres daemon tools, nakonfiguroval sem ti i v bochsu, takze s tim neni problem. Problem je kdyz chci instalovat system - vyhodi mi to hlasku:

Vyčkejte prosím, dokud neproběhne inicializace instalátoru.
Pro spuštění instalátoru je nutné, aby 'maximální velikost spustitelného programu' byla alespoň 429056 bajtů.


Oddil C jsem vytvoril jako DOS primary partition - extended mi to nepovolil a kdyz jsem dal FAT 32 primary partition, tak mi to neslo zformatovat (nekdy to vypise neco jako ze jednotka neexistuje, jindy zase nespravna verze ms-dos, zase na druhou stranu se instalator tvari ze na to uz se instalovat da, jenze pak dela jako ze je disk plny, i kdyz ma velikost 200 MB).

Nevi nekdo co s tim?
Carabei (611)|3.4.2007 20:59
tady je stranka ktera by se mohla hodit

http://emupage.pocketgamer.org/Main.html
Zax_ce4you (222)|4.4.2007 18:41
Sehnal sem nejaky image nainstalovanych systemu (jen tak na zkousku), pomoci nyditot virtual display si zvetsil displej, a se zklamanim jsem zjistil, ze mi bochs pro ppc nejde spustit - proste na nej dvakrat tapnu a ono se vubec nic nedeje :( nemam vubec paru jak mam spustit v ppc bochs s parametrem -q... pres dosbox to nefunguje...
Zax_ce4you (222)|16.4.2007 22:53
Mam dotaz - muze se stat neco spatneho kdyz spustim dosbox a zkusim pres nej nainstalovat windows 95? nenarusi to stavajici system? pujdou ty windowsy pak spustit? nemam odvahu to zkouset bez toho, ze bych se zeptal, hr me moc nelaka...
bochs mi pro ppc nefacha, proto zkousim alternativy. dekuji vsem.
kultus (418)|17.4.2007 07:05
nechapu proc do toho jeste rejpete...po skusenostech s dosboxem a jinyma DOS emulatorama jsem dosel k zaveru ze to proste poradne jit nemuze sekal se mi i agent mlicnak a to nemam zadnou plecku natozpak spoustet jinej OS stejne to nikdo neumi udelat...
Zax_ce4you (222)|17.4.2007 15:26
No ja sem hlavne zvedav, jak to bude vypadat, jak to bude fungovat a pripadne jestli na tom neco spustim... a taky abych mohl machrovat ve skole.
Jinak ja napriklad s dosboxem nemam zadny spatny zkusenosti, hry mi v nem jedou skoro plynule, playstation emulator mi na nekterych hrach jede dokonce uplne plynule...
Sice se nemuze plne srovnavat pdacko se stolnim kompem, ale takovy windows 95 nemaji vubec vysoke naroky, takze teoreticky by mely jet docela plynule (i kdyz vezmu v potaz ze mam zaroven spusteny windows mobile + bochs/jiny emulator).
Jsem proste zvedavy clovek, co rad experimentuje a chce vyzdimat ze svy cihly co nejvic, ale zase netouzim po HR...

Zeptam se ale jeste jednou - jde pres dosbox bezpecne nainstalovat windows 95 a pak je taky spustit?
speed-komi (278)|17.4.2007 15:34
HR přeci nemůže být takový problém/strašák. nainstaluj si program na zálohu, zazálohuj a už můžeš mít resetů kolik chceš, vždycky to obnovíš na to místo ze kterého jsi zálohoval. Například Sprite backup nebo SPBbackup (aspoň myslim že se takhle jmenují). Používám Sprite.
Zax_ce4you (222)|18.4.2007 07:53
Existuje moznost zazalohovat to rovnou na pc? na pda nemam jaksi dostatek mista, ani na karte...
kultus (418)|18.4.2007 09:59
s tim HR souhlasim taky jsem tem zaloham neveril jako cerstvi vlastnik prvniho PDA ale spb backup musi zmaknout kazdej je jednoduchej a umi celkovou zalohu...a nejlepsi moznost by byla si uklidit sveho milaska kdyz uz chces neco skouset...
Zax_ce4you (222)|18.4.2007 17:22
Ja tam mam docela uklizeno, na karte mam skoro 200 MB mista na ty windowsy, jenze nechce se mi mazat filmy, instalovat windowsy a pak tam ty filmy zase kopirovat... prece jenom i pres kabel se 800 MB kopiruje docela dlouho...