Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Padani pripojeni k internetu MDA2 pres BT

mstenchl (132)|13.10.2004 12:27
Zdravim.

Po delsi dobe se mi povedlo castecne zprovoznit pripojeni k internetu pres BT modul. Je tu ovsem jedno velke ale.

Kdyz jsem nejaky cas pouzival pripojeni pres USB kolebku, spojeni se drzelo. Jediny problem bylo, ze pokud jsem v dobe pripojeni mel dostat nejakou SMS ci hovor, nikdy jsem se to nedozvedel. Zprava byla nenavratne pryc, neprisla ani po ukonceni spojeni.

Pri pouziti pripojeni pres BT modul /MSI/ mi behem spojeni SMS normalne prijde /pokud zrovna netecou data/, dokonce lze i prijmout hovor. Tady je ovsem to spojeni dosti nestabilni. Z niceho nic to spojeni proste spadne a je treba restartovat MDA2 a jet znova. Nekdy to spadne 2x behem pulhodiny, nekdy to jede i hodinu v pohode. Uz jsem zkousel cokoliv, ale nepomohlo to.

Poradite ?
hajekm (308)|13.10.2004 13:25
Ahoj,
ja tento typ pripojeni pouzivam taky a je to stabilni a nepada to. Mam ale updatovane MDA a BT je zrovna vec v OS, ktera se s updatem meni a upravuje. Takze pokud jsi uz reinstaloval BT na svem pocitaci, nezbyva, nez updatovat MDA. Bud to v GSmobilu reklamuj ze mas nespolehlive BT spojeni a oni ti flesnou novy FW (jen nevim, jestli gratis) a nebo se do toho pust sam...
Milan
mstenchl (132)|13.10.2004 13:59
Hm, moc tomu sice nerozumim, tak se ptam dal. Koupil jsem BT adapter od MSI a jediny ovladac, ktery k tomu mam je na CD. Pokud je ten nestabilni, tak nevim kde sehnat a jaky je nejspolehlivejsi...

Co se tyce WIN XP, tak mam na nem instalovano SP1 i SP2, pokud tam neco chybi, tak opet nevim co a kde to sehnat.

No a do tretice samotne MDA2. Flashovane MDA2 uz mam, delal jsem si to sam. Mam pouzitou verzi 1.72.777 ze stranek wiki /autor beecher/. Nemuzu tedy potvrdit, zda je chyba v tomto ci nikoliv. Radio verze je 1.17.

Original verzi TMO 1.72 nemam a do servisu uz jit na zaruku nemuzu...


Ma nekdo nejake dalsi napady ?
hajekm (308)|13.10.2004 14:24
Aho, ja vychazel z tveho podpisu, kde mas uvedenou puvodni verzi OS. V tom pripade v pridat odebrat programy odinstaluj ovladac BT, pak restart a nainstaluj ho znova. Pak je to samozrejme potreba znova sparovat s MDA, nastavit parametry(APN) ve vlastnostech BT modemu a otestovat, jestli to nebude lepsi. Pripadne muzes kouknout na stranky MSI, jestli nemaji novejsi ovladace BT, nez mas dodane na CD. Pevne nervy.Milan
Miloš Strouhal (3997)|14.10.2004 01:53
Též mam problémy s častým odpojováním od internetu při použití MDA II jako BT modemu..:no:
Dnes mi to padalo každé 2 minuty!!!

Aktuální zajímavost: Provedl jsem Hard Reset, bez instalace ExtROM a připojení drželo skvěle..:O
Tak jsem provedl další Hard Reset, tentokrát jsem nechal nainstalovat obsah celé ExtROM, a připojení drží též skvěle..:sarcastic:
Neprovedl jsem žádné úpravy nastavení, žádnou instalací programů, cihla je v tzv. továrním stavu, jen je nataktovaná a spárovaná s PC..
Znamená to tedy, že to časté odpojování od internetu může mít na svědomí některý z dodatečně instalovaných programů..? Nebo provedení nastavení některého z nich..?:O
Mam podezření na XCPUScalar, tudíž jsem přetaktoval, znovu se připojil na net a vše běhá jak má..:(
Teď stahuji novější ovladače pro svuj MSI Key, a přemýšlím, který prográmek by to mohl mít všechno na svědomí...
Pro ty co mají podobný problém: zkuste stejný postup jako já, schválně jestli budete mít podobné zkušenosti co já.. Zatim to běhá po HR naprosto skvěle, i se starými ovladači..
PS: mam SP1 i SP2
mstenchl (132)|14.10.2004 06:49
Včera odpoledne doma se mi to odpojilo celkem 2x. Všimnul jsem si, že XP mi opravdu háže nějakou hlášku, jenomže ta se na monitoru objevi ani ne na sekundu a ztratí se. Do pěti sekund se spojení rozpadne. Dá se někde v systému XP najít nějaký log chybových hlášek systému nebo něco podobného, na základě čeho bych mohl odhalit příčinu ?
Taky se zkusím podívat po novém ovladáči. HW reset teď dělat nebudu, dělal jsem ho před pár dny a krom verze 1,72,777 a asi dvou-třech dalších programů tam nic ještě nemám...
mstenchl (132)|14.10.2004 08:03
Ještě dotaz. Jakou kdo máte poslední verzi ovladáčů pro BT adaptér MSI ?. Já mám tuším verzi 1.4.3.4. Na stránkách výrobce je nějaký nový ovl. pro XP a SP2. Všechno jsem nainstaloval, ale v přehledu nainstalovaných modemů tam USB BT modem chyběl. Ještě si s tím zkusím dneska pohrát a jinak tam dam zpět ten původní z CD...
Suoraj (704)|15.10.2004 08:16
Ja měl podobný prbl. a našel sem "gb-soft_tweak". Tam jde nastavit aby to drželo spojení - a funguje to. Já ho nemužu používat protože mi cihlou projde cca 15 mms za den a po přijmutí / odeslání to pořád visí na gprs :-( Vina nebude v BT... Tohle je popis taho softu.Hlavní funkcí programu je to, že se dá zapnout/vypnout vlastnost "Vždy připojeno k GPRS" (GPRS always on). Proč? Když jsem si koupil XDA2 tak se po necelé minutě nečinnosti se vždy GPRS odpojilo. Nešel tudíž messenger a brouzdání bylo pomalé díky neustálému připojování ke GPRS. Nyní je to vše pod kontrolou a můžu si nastavit to co zrovna potřebuji. Pro zařízení typu XDA II a kompatibilní.
mstenchl (132)|15.10.2004 08:56
Program gb-soft_tweak samozrejme mam, ale ten ma na starosti drzeni gprs, imho nema nic spolecneho s padanim samotneho spojeni.

Vcera jsem udelal pokus. Na strankach MSI jsem nasel jakysi ovladac only WIN XP SP2, coz je muj pripad. Tak jsem odinstaloval puvodni soft a nainstaloval ten novy. Trochu mi trvalo, nez jsem zjistil, jak tam dostat modem, ale nakonec se to povedlo. Verze modemu je ze srpna 2004, takze je novejsi nez jsem pouzival predtim. Pak jsem byl na netu pres dve hodiny a spojeni pres BT drzelo celou dobu. Netvrdim, ze jsem problem vyresil, to ukaze az cas...