Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Objektivita, kluby přátel čehosi a tenhle WEB

Pavlucha (1496)|12.10.2004 14:55
Přátelé, kamarádi,
jak jste si jistě všichni všimli, vytvořili se nám tu během posledního měsíce 2 hardwarové tábory výrazně svým počtem převyšující okolní menšiny. Jde o tzv. Looxaře a Hápéčkáře - budu-li konkrétnější: sedmsetvacítkaře a čtyřtisícsedmisetkaře. (Málem bych opoměl v současnosti již jen flashující umírněné křídlo MDA/DP ... pardon.)
Ačkoli k jednomu z těchto táborů sám patřím (díky tomu, co jsem si koupil), myslím si, že tento stav začíná být jiným uživatelům nepříjemný. Nejsem ani Administrátorem ani Moderátorem tohoto webu, ale navrhnul bych (byť velmi nesměle) abychom se přestali věnovat objektivním a subjektivním obhajobám svých cihel, které víceméně nevedou nikam.
Je samozřejmě jasnou volbou kohokoli (tedy i mně), jestli sem nadále "chodit" nebo ne, ale moc by mně mrzelo, kdybychom neustálými dohady o "nutné" velikosti paměti a displeje odradili i ty, kteří si sem zajdou jen pro radu, kterej přístroj si koupit jako svůj první.

Zamyslete se trošku ... ;)
Wuffi (1599)|12.10.2004 15:45
Hm divim se zes nejmenoval MDA/DP2 - kare :D I kdyz ja to zarizeni ted neobhajuju, spis pripravuju nove uzivatele na pripadne problemy a mizernou technickou podporu.
Kazdopadne bych jeste poukazal na trend ze ktereho se jezi srst me - oslovovani. Nemam nic proti projevovani diku Pavlovi, ktery si je bezpochyby zaslouzi (mineno opravdu zaslouzi), ale proboha, proc takovymi oslovenimi? Ze zacatku to opravdu i bylo vtipne, ale ted mi to uz prijde ohrane a mirne trapne a rozhodne to podle me nevyjadruje to podekovani, spis snahu vlezt nekomu (sprominutim) do zadku. A vadi mi to i kdyz se tak nekdo snazi oslovovat me, proste "Ahoj, porad prosim s..." a pripadne "Dekuji" kdyz poradim dobre mi staci.
Proste shrnu-li to, takova osloveni, at uz kohokoli, mi pripominaji Hujera se svestickami z filmu "Marecku, podejte mi pero" ci znamou scenu s porucikem Harrisem a kobylou na privesnem voziku z filmu Policejni Akademie (pokud se te kobyle tedy netrefil jinam) :D ...
Pavlucha (1496)|12.10.2004 15:58
Mno, přiznám se, Wuffi, že ti teď nerozumím ... ani té první větě ani oslovování. :sarcastic:
Wuffi (1599)|12.10.2004 16:01
[QUOTE="Pavlucha"]Mno, přiznám se, Wuffi, že ti teď nerozumím ... ani té první větě ani oslovování. :sarcastic: [/QUOTE]

Myslim "O nas milostivy pane a vladce" ci "Velecteny Wuffi" apod.
Pavlucha (1496)|12.10.2004 16:05
Aha, no tak to mně ani tak nevadí - jako mně to S*R* !!!
Asi pozůstatky monarchistického vychování ... :D
JP_ce4you (215)|12.10.2004 16:05
Rozumím tomu a naprostý souhlas Wuffi !
Dovoluji si navrhnout, a opravdu bych to uvítal, členění diskusních skupin jemněji podle modelu, podobně jako to má Brighthand

Tím se jasně oddělí zájmové skupiny PDAček a bude. :)
Pavlucha (1496)|12.10.2004 16:06
Jo a už jsem pochopil a napravil tu tvou první větu ... :D
Máš psát s háčkama a čárkama ! :D :cool:
Pavlucha (1496)|12.10.2004 16:10
[QUOTE="JP"]Rozumím tomu a naprostý souhlas Wuffi ![/QUOTE]

TO WUFFI: Vidíš a tohle mně taky štve. Člověk se tu moří se slohem a oni pak souhlasí s někým jiným ... :D :D :D
Andilek (173)|12.10.2004 16:58
Diskusi tvori predevsim lide, moderatori ji jen usmernuji. Proto mi prijde trosku mimo misu nadelat tisice chlivku kdyz OT postupne stejne preleze vsude. Stavajici cleneni mi prijde pomerne prehledne. Snad jen nektere diskuse by mohli moderatori presunout do jinych chlivku, ale to je zase jejich vec.

Add tabory, vzdycky je nejake PDA nejprodavanejsi a tedy i komunita uzivatelu je nejvetsi a nejhlasitejsi. A logicky kdyz mam problem s mym PDA tak se ptam v diskusi pro me PDA a ne v obecne, protoze nevim, jestli se jedna o problem HW nebo SW.

A co se tyce 4700 vs 720, co konkretne ti vadi na stavajicich diskusich? Ze tu mame hromadu nadsenych s HP i s FSC a ti se vzajemne predbihaji v "chlubivosti" typu tohle jde a tohle ne? Ja to naopak jen vitam. Alespon si dokazu lepe srovnat ktere zarizeni tak za mesic az dva koupim.

Pavlucha (1496)|12.10.2004 17:07
[QUOTE="Andilek"]
A co se tyce 4700 vs 720, co konkretne ti vadi na stavajicich diskusich? Ze tu mame hromadu nadsenych s HP i s FSC a ti se vzajemne predbihaji v "chlubivosti" typu tohle jde a tohle ne? Ja to naopak jen vitam. Alespon si dokazu lepe srovnat ktere zarizeni tak za mesic az dva koupim.

[/QUOTE]

Vybíráš si na základě dohadů? To asi není nejlepší cesta - tedy podle mně.
Bohužel se tu nesrovnávají zařízení, ale pouze postoj jejich majitelů k nim a to není totéž, myslím. V tom chybí ta věčně zmiňovaná objektivita - nic ve zlém - půjde o tvou investici ... :D
Andilek (173)|12.10.2004 17:21
:)) Nevybiram na zaklade postoju lidi. Prosel jsem si jednak technicke parametry, druhak recenze (na tu 720 stale cekam) a udelal jsem si osobni zebricek plusu a minusu. Nicmene kdyz pak sledujes diskuze, prijdes na to, ze trebas plus co jsi videl, takove plus neni, pac ne zcela bezchybne funguje.

Objektivita je dost vagni pojem (o tom tu uz jeden thread je) a mnohem radeji napisu "Mam to a to a libi se mi to a to" nez abych se snazil psat v diskuzi objektivne "Sice mam to a to a to se mi libi, ale tohle zase nemam a to se libi vsem ostatnim".
Pavel Koza (4761)|12.10.2004 21:56
[QUOTE="Andilek"]:)) Nevybiram na zaklade postoju lidi. ..... Nicmene kdyz pak sledujes diskuze, prijdes na to, ze trebas plus co jsi videl, takove plus neni, pac ne zcela bezchybne funguje. [/QUOTE]

To si trochu odporuje, ne? ;)
Pavel Koza (4761)|12.10.2004 22:16
[QUOTE="Andilek"]A co se tyce 4700 vs 720, co konkretne ti vadi na stavajicich diskusich? Ze tu mame hromadu nadsenych s HP i s FSC a ti se vzajemne predbihaji v "chlubivosti" typu tohle jde a tohle ne? Ja to naopak jen vitam. Alespon si dokazu lepe srovnat ktere zarizeni tak za mesic az dva koupim.[/QUOTE]

S timto souhlasim. Pokud mohu soudit (nestiham cist vsechno, za dnesek 45 novych / aktualizovanych temat), tak diskuze na toto tema jsou korektni a myslim, ze nerozhodnym uzivatelum mohou pomoci. Zadne hruzne flame wars. Ze je to ted takove zive je pochopitelne, behem par dni se zacaly prodavat dlouho ocekavana VGAcka, ono se to zase casem zklidni...:)
Šeba_oldd (1184)|12.10.2004 22:25
Já už jsem klidný od pátku jsem nespal.S Pavluchou souhlasím - místo popichování raději pište na co přcházíte co Vám jde nebo také nejde.
Andilek (173)|12.10.2004 22:26
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="Andilek"]:)) Nevybiram na zaklade postoju lidi. ..... Nicmene kdyz pak sledujes diskuze, prijdes na to, ze trebas plus co jsi videl, takove plus neni, pac ne zcela bezchybne funguje. [/QUOTE]

To si trochu odporuje, ne? ;)[/QUOTE]

:)) Ani bych nerekl. Proste kdyz se napriklad dozvim, ze USB Host v podstate umozni pripojit tak leda flash disk, tak pro me moc velke kouzlo nema a plus mizi. Kdyz naopak prectu, ze v nem nekdo rozebehoval USB ethernet kartu, tak to je velike plus.
Totez plati o plast versus magnesium. V tom ma u me 4700 velke plus, ale pokud se dozvim, ze to s looxem neni tak zle... :-) Kdyz jsme kupovali lednici, take jsme sli do nejmenovaneho obchodu a zkusili ulomit a utrhnout co se dalo, ale uz vidim jak jdu trebas k hybovi a zacnu otloukat jejich PDA :sarcastic:
ipf (2136)|12.10.2004 22:58
[QUOTE="Pavel Koza"] ...nestiham cist vsechno, za dnesek 45 novych / aktualizovanych temat...[/QUOTE]

No právě. Nejde doplnit kolonku: DOSUD nepřečtené diskuse, nebo rozšířit 24 hodin na 48 hodin, event. týden? Momentálně jsem vybral: zobrazit od poslední návštěvy, ale protože nestíhám, přečtu si jen to nejzajímavější. Ale zítra ráno v devět už při výběru: od poslední návštěvy nebudu mít dosud nepřečtený příspěvek z šesté hodiny dnešního rána a ve výběru: za posledních 24 hodin nebude také. Proto bych možná spíš zavedl kategorii: nepřečtené.
POKUS: zkusil jsem si vedle tohoto okna otevřít nové a vybral kategorii diskuse: od poslední návštěvy a bylo prázdné. Takže se musím spolehnout už jen na 24 hodin a dál ani ťuk (anebo hledat a brázdit).
Pavel Koza (4761)|12.10.2004 23:19
Jo, bude casem. Ted lze pouzit takovy maly trik, das si hledat a odesles prazdny radek. Vypise to seznam vsechny diskuze serazene podle data.
Pavlucha (1496)|12.10.2004 23:26
[QUOTE="Pavel Koza"]Jo, bude casem. Ted lze pouzit takovy maly trik, das si hledat a odesles prazdny radek. Vypise to seznam vsechny diskuze serazene podle data.[/QUOTE]

... a máš tejden co dělat ... :D
beecher (9270)|13.10.2004 13:02
[QUOTE="Pavel Koza"]Jo, bude casem. Ted lze pouzit takovy maly trik, das si hledat a odesles prazdny radek. Vypise to seznam vsechny diskuze serazene podle data.[/QUOTE]
Akorat to ma malou chybicku ve strankovani... Strany 197 a 198 jsou prazdne... :D
PavelR. (2184)|14.10.2004 09:10
ad1) priznam se, ze ja jsem pri procitani prispevku nenarazil na zavaznenjsi spory ci narazky majitelu LOOXe 720 a iPAQu 4700 :) ... IMHO ti co chteji popr. jiz vlastni LOOXe jsou jen vice slyset nebot jejich zarizeni nebylo dlouho na trhu (a to teseni museli nekde ventilovat) a ted kdyz se jiz prodava, tak se chteji podelit o sve nadseni. Kdybych mel vice casu a nemusel cely tento tyden byt na Invexu a vecer na doprovodnych akcich delal bych to same o svem novem PDA, ktere je proste uzasne :))

ad2) Souhlas s Wuffim, podobne oslovovani mozna bylo vtipne na zacatku, ted je jiz spise trapne.

PavelR.