Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kde sehnat náhradní stylus k n30?

CommanderZ (1798)|11.10.2004 22:10
prave se mi ulomila koncovka (takove to za co se to vytahava) k memu stylusu. Rad bych si koupil novy, primo k tomuto modelu, a jedine co jsem nasel je tohle. Ale za blbou kovovoplastovou tycinku se mi nechce davat sest stovek. Nevite nekdo o lepsi nabidce?
ing.dr (116)|23.11.2004 16:39
nekde jsem tu četl že prodávají 3 stylusy za 199kc ale bylo to k jinému přístroji..ja osobne od jeziska dostanu 3in 1 to pero co ma propisku stylus a asi i pentilku tak snad to bude lepsi...vadi mi u orig. ten hliník...blbe se drží a klouže...jde mi z nej mraz po zadech
ifco_ce4you (186)|23.11.2004 16:44
Kolega z prace s uspechom pouziva par dni drevene paratko.Stratil stylus a nahradny nema takze ako nudzove riesenie to funguje :)
CommanderZ (1798)|23.11.2004 19:13
Ja zil mesic s hrotem orig stylusu zarazenym v keramickym peru. Staci trochu zkratit tu mekou chromovanou cast a poradne ho tam hatlacit. Drzi jak pribitej.

Koupil jsem si u AutoContu styluspack za 7 stovek a jsou tam 2:evil: Vyderaci
ing.dr (116)|24.11.2004 10:00
to je gut nápad...asi neco vyhrabu...kdysy jsem ho mel a nedávno co jsem se ztratil ve svém pokoji jsem ho po cestě za světélkem zahlédl...pak jsem dosel k perníkové chaloupce a dál už to znáte...
ing.dr (116)|24.11.2004 10:22
na cybex.cz jsem našel Palm Zire stylus za 43,-kč...sice nepasuje ale stačí...
CommanderZ (1798)|24.11.2004 14:54
FUUJ

Doporucuju origos. Jen co jsem vysel z autocontu, tak jsem se vrnul na odlepovani lepenek, vyndavani z krabicky...a ZASUNUTI DO SACHTY.

Prislo mi ze se po displeji lip rejdi modrym koncem nahradni naplne do keramicaku( po te co jsem ztratil toho keramicaka i s hrotem) nez originalnim stylusem. Ale mamu uz prestalo bavit kupovat neustale nove naplne - ztracel jsem i tri denne a tak jsem si musel koupit orig stylus(y). Je pravda ze byly o neco min presne, ale jezdily hladceji. Napriklad takova horizontalni posuvna lista se s nima posouvala naprosto bez problemu a se stylusem - běs:mad:

Ale stylus pasuje do sachty
Danri (50)|27.12.2004 11:29
Mám úplně stejný problém. Při vytahování stylusu mi zůstal horní plastový konec v ruce. Objednal jsem si ho z www.pdacentrum.cz něco kolem tří stovek. Zatím ještě nepřišel. Spíše bych ale potřeboval sehnat originál obal na N30. ACER má opravdu trošku slabou podporu. :-(
neoxo (133)|27.12.2004 21:52
taktiez sa mi podarilo pri vyberani stylusu z mojho Aceru odlomit jeho koncek. Proste ostal v ruke. Nadalej pouzivam povodny stylus, zavit ktory ostal v oceli som zalial sekundovym aby sa nehybal. Vyvrtal malinku dierku do zavitu a do tej umelej koncovky, zaskrutkoval malinku samorezku dal sekundove a zaskrutkoval aj tu koncovku a super drzi a je ako nove. Tolko to trampoty so stylusom. Stalo sa mi to po 3 mesiacoch intezivneho pouzivania.
CommanderZ (1798)|1.1.2005 18:16
[QUOTE="Danri"]Mám úplně stejný problém. Při vytahování stylusu mi zůstal horní plastový konec v ruce. Objednal jsem si ho z www.pdacentrum.cz něco kolem tří stovek. Zatím ještě nepřišel. Spíše bych ale potřeboval sehnat originál obal na N30. ACER má opravdu trošku slabou podporu. :-([/QUOTE]

ja to kupoval u AutoContu v Praze na Vysehrade u Kongresoveho Centra. Po chvilce gogleni urcite neco najdes.
Danri (50)|3.1.2005 07:22
CommanderZ
Co jsi tam koupil obal nebo stylus?V ceníku nemají ani jedno.
Stylus na N30 sem na netu našel ,ale ten originál obal ne.:(
CommanderZ (1798)|9.1.2005 15:36
Stylus. maj ho tam nejak divne nazvanej, takze ho doporucuju hledat pres katalog na boku.
CommanderZ (1798)|20.1.2005 19:29
Je to na zabiti. Po pul roce pouzivani se mi sachta na stylus vyjezdila tolik, ze uz tam vuuubec nedrzi.:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Danri (50)|20.1.2005 22:27
Jo jo. Ten stylus je opravdu problém. Ted ho nevytahuju protože ho mám zlomený a nikde ho nemají na skladě. :no: :(
zoom_ce4you (57)|20.1.2005 22:56
co se ti na nem zlomilo dotikova spicka nebo druhej konec
freeman_ce4you (428)|21.1.2005 09:18
Ja ho mám tiež zlomeny :(( najprv sa odlomil zadok potom predok :evil: :evil: :evil: a neviem ho nikde zohnat
zoom_ce4you (57)|21.1.2005 12:45
Ja to opravil. a to tak do toho hlinikoviho tela presne pasuje na tesno spejle do ty sem vyvrtal po zasroubovani diku do proti kusu taky zalepil tam ocelovej hrebik bez hlavicky a je jak novej akorat nerozebiratelnej coz mi nevadi.
CommanderZ (1798)|21.1.2005 16:34
Ja este ten prostredek od toho prvniho stylusu mam - pokud chces, muzu dodat;)
Danri (50)|21.1.2005 17:23
Zlomil se mi ten horní konec za který se stylus vytahuje(vytahoval) :(
Zatím používám prupisku(samozřejmě bez tuhy :) )
zoom_ce4you (57)|21.1.2005 17:37
to mas v pohode udelej to jak sem psal mam to tak a pohoda
Danri (50)|21.1.2005 18:57
To bych rád,ale bohužel ten konec je ztracenej. :(
Koupil bych si jinej ,ale bohužel není kde. :((
freeman_ce4you (428)|21.1.2005 22:04
Nemam to v pohode lebo som ja blb stratil špičku :oops:
neoxo (133)|22.1.2005 11:07
No mne sa podarilo uz polamat aj spicku. Najprv ten koniec, ale ten som si zalepil - opravil no a teraz je po spicke. Asi si to tiez opravim, ked som videl cenu v Autoconte - 940 SK a to tam este nieje postovne. A teraz neviem ci to je jeden stylus alebo ich je v baleni viac.
Vie to niekto?
blackskull_ce4you (22)|22.1.2005 11:25
Já jsem si koupil tohle.

http://gpp.cz/gsm/default.htm

00044071_003S_qXxe.jpg
Danri (50)|22.1.2005 15:35
Tak ta se mi líbí.
Píšou že tam je
- modrá propiska
- oranžová "signální" propiska
- mikrotužka 0,5 mm
- hrot pro PDA
Zajímalo by mě jak se to mění pentilka za hrot PDA nebo prupisku.:yes:
blackskull_ce4you (22)|23.1.2005 00:05
[QUOTE="Danri"]Tak ta se mi líbí.
Píšou že tam je
- modrá propiska
- oranžová "signální" propiska
- mikrotužka 0,5 mm
- hrot pro PDA
Zajímalo by mě jak se to mění pentilka za hrot PDA nebo prupisku.:yes: [/QUOTE]

Jak máš nahoře to "cvakadlo", tak když s ním otočíš na symbol (ten je těsně pod ním na těle tužky), který chceš, tak ten hrot ti vyjede.

Recenze je tady, jestli jste jí teda nečetli:

http://palmare.idnes.cz/PalmOS/PalmOS_Hardware/kovstylus4in1030102.html
CommanderZ (1798)|23.1.2005 17:10
Nelibi. zkousel jsem hrot ze stylusu narvat do keramickyho pera, a jake se nedalo schovavat do sachty, tak jsem ho hned ztratil.
Danri (50)|23.1.2005 23:07
Tak to je super. Už jsem si ho objednal. Doufám že brzy příjde. :D
blackskull_ce4you (22)|24.1.2005 08:24
Já sice nemám rozbitý orig. stylus, ale jak mám to orginální pouzdro, tak se mi nechce PDA pořád kousek posouvat (asi by se brzo objevily odřené plošky), abych stylus vyndal ze šachty.
CommanderZ (1798)|24.1.2005 12:31
To u me staci n30 otocit dolu a jede sam;)
Danri (50)|24.1.2005 12:37
Tak to máš dost blbý.Ale asi tak skončíme vššichni. :no:
miktt (189)|25.1.2005 09:37
Ten stylus v Aceru drží pružinka. Zapadá do toho zápichu co je na stylusu. Buď Ti praskla. nebo by stačilo ji znovu napružit. Bohužel jsem ještě neměl Acera rozebraného, tak nevím, co na Tebe všechno může vyskočit. Zkus Kontaktovat přímo acer, možná by Ti v návodu jak na to poradili
CommanderZ (1798)|25.1.2005 14:21
Podivam se na to. Zatim jsem proved jednoduchej test:vyndal jsem kart, stylus a podrzel vypinac a zatrasl s ni. nic tam nekinkla.:no:
zoom_ce4you (57)|25.1.2005 14:51
Ja ho rozebranyho mel ale nejak sem si niceho nevsim. to rozdelani neni nic tezkyho. vzadu vodsroubovat ty 4 srouby a pak na prechodu toho stribrnyho kusu s tim predkem a zadkem opatrne rozcvakat celkem to de v pohode jsou tam takovy plastovy zamecky.
zoom_ce4you (57)|25.1.2005 16:48
tak ted sem ho rozebral a je tam takovej plisek ohlej do v a spiska toho v zapada do ty drazky takze rozsroubovat rozcvakat napruzit melo by to bejt bez problemu jo doporucuju zazalohovat prepinacem HR vypnout a pak se v tom hrabat s pustenou stavou bych se do toho nepustil ani ja :)
CommanderZ (1798)|25.1.2005 17:15
jen se mi nechce prijit o zaruku
zoom_ce4you (57)|25.1.2005 19:31
kdyz se s tim nebudes nikde chlubit v servisu a nebo to dej na reklamaci
CommanderZ (1798)|28.1.2005 15:47
uvazoval jsem o tom, ale na pockani to neudelaj, a predstava tydne bez n30 me desi...
Rudolf Repka (5)|30.3.2006 23:17
Stylus n30 VYROBÍM. Já jsem stylus n30 vyřešil po svém. nejprve se mi ulomil vrch (vytahovátko) a později i spodek (špička). Vrch i spodek jsem vyrobil ze špejle, které se vyrábějí asi z bambusu (koupil jsem je v Kauflandu u kasy) jsou daleko pevnější, než běžné špejle, z kovové trubičky jsem nejprve opatrně vyndal závitový zbytek vrchu i spodku(asi jste si všimli, že spodek i vrch je na kov našroubován závitem)(mimochodem nechápu, proč nejsou na trhu jen ty plastové koce za pětikorunu kus-bylo by po problému) pak jsem si změřil celkovou délku plastové části včetně závitu a stejně dlouhý kousek jsem ulomil ze špejle. POZOR! pro špičku stylusu jsem použil špičku špejle, kterou jsem nejprve trošku zakulatil (je příliž ostrá a mohla by poškodit display), teprve potom jsem odměřil její potřebnou délku. část pro závit jsem malinko zúžil ořezáním a nakonec jsem za pomoci mírného násilí dřívko našrouboval do kovu. Vrch jsem vyrobil cca o 5mm delší, apozasunutí nového stylusu jsem ho ještě mírně zkrátil asi o 2mm,takže mi zasunutý stylus čouhá asi 3mm z PDA,za nějž ho vytahuji. oba dřevěné konce jsem ve finále začernil lihovým fixem(černá čpička lépe kontrastuje s obrazovkou, nebolí vás pak oči) a bylo hotovo. Pokud neste modeláři tak vám stylus opravím sám. Musíte mi ale poslat kovový střed. PS: Celodřevěný stylus jsem ještě nezkoušel, ale určitě by to nějak šlo. případně napište.
d4nix (16)|31.3.2006 11:00
Taky uz chvilku patrim mezi stastlivce co maji rozbity stylus ... pri jakymsi zvlastnim pohybu sem ulomil zavit na horni casti stylusu ... lepit to vterinakem mi prislo na prd a jako silena prasarna pac by to stejne nevydrzelo, tak sem vzal 3mm sroub co presne pasuje do kovovy casti, zacistil plastovou cast, vyvrtal diru pro zavit, lehce kapnul vterinak a zasrouboval do plastove casti, nasrouboval a vzhledem k faktu ze nejsem tak zdatny pri vrtani tak sem musel jeste za pomoci tepla pri nasroubovani na zbytek stylusu komplet pekne zarovnat a neni ani poznat ze kdy byl rozbity .

Pri oprave se mi jako stojarovi honila hlavou myslenka jak cely stylus vytocit na soustruhu cely z nejakeho kovu (nejpravdepodobneji by to byl asi dural nebo mit kvalitnejsi soustruh a noze tak vytocit z nerezu, to me ale pri predstave 4mm kulatiny a hektolitru chladici kapaliny me docela vydesilo). Premyslel jsem o variantach dvou, jedna by mela puvodni plastovou spicku nebo spicku vlastni vyroby(epoxid, roztavene PVC, ABS a jine vhodne plasty ktere se daji krasne odlyt a pripadne jeste doopracovat) a o varinate kdy by stylus byl celokovovy. U celokovoveho bych rekl ze bude problem ze se bude chovat jako kladivo a pri razatnejsim tapanim na display a to i s folii by mohl zpusobit poskozeni(za predpokladu ze by byl tezsi nez puvodni stylus).

Dokonce mne zaujala i moznost udelat cely stylus ze dreva. (Uz vim co budu ve volnych chvilich na vode vyrezavat, uz zadne lodicky, zkusim stylus na n30 ;) )
sveit_ce4you (34)|31.3.2006 11:57
Uz nekdy od rijna pouzivam bambusovy stylus jak zde naznacil Rudolf Repka. Neresil jsem to nikterak, jen jsem spejli urizl na delku, zakulatil spicku a uklizim ho do paricneho otvoru v pouzdre. Bambusova spejle se moc nelame.
CommanderZ (1798)|31.3.2006 15:06
Jak ze zlomeneho stylusu vyndavate ty zbytky plastu?

d4nix: Duralovej stylus bych si od tebe kopil. A myslim ze bych nebyl sam :D