Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PocketVNC

jerzy_ce4you (230)|9.10.2004 19:42
Zajímalo by mě, jestli má někdo zkušenost s provozem VNCView344 na poketu. Na PC to nějak funguje (mám zkušenost s win) ale na ppc jsem to ještě neprověřil. Mám s tím bojovat? Mám nebo nemám? Jen mi prosím nepište, že je to nebezpečný protokol a tak. To vše vím, to si vyřeším. Díky.
beecher (9270)|9.10.2004 22:46
Funguje to bez problemu, ja takhle uz kdysi na zkusebnim HP 5450 delal administraci firemnich serveru webfarmy... Akorat teda je to vrazedne v tech 240x320, clovek jak furt potahuje ten obraz, tak to je na zbrouseni stylusu... :D
Sef mi jednou takhle totiz zavolal jednou v sobotu odpoledne, ze nejede web. A jelikoz jsem byl na kamosove chate slavit jeho (kamosovi) narozky, takze GPRS over BT a za 5 minut bylo hotovo... Kdyz jsem mu za 10 minut volal, ze webove servery jsou OK, SQL taky, jen trochu vic zatizene a vim, ze je zatezuje on temi svymi statistickymi reporty prodeje (holt 10000 karet zbozi, 100megaKc za mesic, njo, zadne drobky ;) ), a ze vim, ze zavira browser drive, nez to dobehne, radeji zavesil... :D
jerzy_ce4you (230)|10.10.2004 07:31
Díky, na servery win používám MS Terminal Services, ale pod WS 2000 mi moc jiného rozumného nenapadá. Jasně, že je to spíš nouzovka.
beecher (9270)|10.10.2004 13:17
No nevim, ja na W2K servery jedine VNC, protoze se potrebuji pripojovat na obrazovku, ne na dalsi session...
Nastesti ve W2K3 uz to jde pomoci TS taky...
jerzy_ce4you (230)|10.10.2004 17:46
Jj, svatá prada. Ale já naopak na server potřebuji svůj desktop. Nemáme nikde W2k3, takže stejně nemám na výběr. V mém případě jde o servisní přístup k řadě zákazníků a to co vlastně potřebuji, je to, že spouštím klienta přímo na cílovém serveru. To zní možná podivně, ale spolupracuje to s další aplikací, která se stará o tunelování přes proxy nebo firewall tak, aby spojení nebylo 'dovnitř', ale 'ven', což admini celkem bez problémů povolí přes porty 80, 443. V nejhorším se to zabalí do HTTP protokolu. Jestli je to nesrozumitelné, tak se omlouvám.
pekro (346)|22.2.2005 11:45
[QUOTE="beecher"]No nevim, ja na W2K servery jedine VNC, protoze se potrebuji pripojovat na obrazovku, ne na dalsi session...
Nastesti ve W2K3 uz to jde pomoci TS taky...[/QUOTE]

Já se pokouším tento soft rozchodit již druhý den a nic.
VNC mi mezi dvouma PC WIN XP funguje OK. Ale na PDA vůbec.

Program Vncview.exe jsem přetách do PDA např do dokumentů. Nic se neinstaluje!
Spustím první okno. Zadám uplně stejnou adresu xx.xx.xx.xx:xxxx Jako na PC
A stisknu OK a nic se nestane ani žádná hláška.

Prosííím poraďte.

PDA ASUS 730W
beecher (9270)|22.2.2005 11:48
[QUOTE="pekro"]Já se pokouším tento soft rozchodit již druhý den a nic.
VNC mi mezi dvouma PC WIN XP funguje OK. Ale na PDA vůbec.

Program Vncview.exe jsem přetách do PDA např do dokumentů. Nic se neinstaluje!
Spustím první okno. Zadám uplně stejnou adresu xx.xx.xx.xx:xxxx Jako na PC
A stisknu OK a nic se nestane ani žádná hláška.[/QUOTE] Klasika, ze mate na tech XPeckach nainstalovan VNC server ve verzi 4.0? Pokud ano, je nutne jej pro pripojeni z VNC PDA prehodit do verze 3.x kompatibilniho modu (je to nekde v nastaveni toho VNC serveru)...
pekro (346)|22.2.2005 12:47
[QUOTE="beecher"][QUOTE="pekro"]Já se pokouším tento soft rozchodit již druhý den a nic.
VNC mi mezi dvouma PC WIN XP funguje OK. Ale na PDA vůbec.

Program Vncview.exe jsem přetách do PDA např do dokumentů. Nic se neinstaluje!
Spustím první okno. Zadám uplně stejnou adresu xx.xx.xx.xx:xxxx Jako na PC
A stisknu OK a nic se nestane ani žádná hláška.[/QUOTE] Klasika, ze mate na tech XPeckach nainstalovan VNC server ve verzi 4.0? Pokud ano, je nutne jej pro pripojeni z VNC PDA prehodit do verze 3.x kompatibilniho modu (je to nekde v nastaveni toho VNC serveru)...[/QUOTE]

Tak to je ono! Už to Fachá:))

Díky:yes:
beecher (9270)|22.2.2005 13:03
[QUOTE="pekro"]Tak to je ono! Už to Fachá:))
Díky:yes: [/QUOTE] Nz, ale mohl o to uz fungovat davno, kdyby nekdo pouzil tlacitko Hledat a nelezl toto, ze... ;)
pekro (346)|25.2.2005 09:23
Nevíte někdo o nějakém programu, který by mi poslal na email IP adresu ihned po připojení.

Používám CDMA a tam je IP adresa pokaždé jiná.

Nebo jestli znáte nějaké jiné řešení tak navrhněte
beecher (9270)|25.2.2005 10:01
[QUOTE="pekro"]Nevíte někdo o nějakém programu, který by mi poslal na email IP adresu ihned po připojení.

Používám CDMA a tam je IP adresa pokaždé jiná.

Nebo jestli znáte nějaké jiné řešení tak navrhněte[/QUOTE]
1. Proc se na to ptate v teto diskuzi? :sarcastic:
2. Jine reseni: napsat si to? Tohle je dost specificky pozadavek...
Sanyn (27)|25.2.2005 19:45
já to řeším otevřením stránky, kde je krátký kód a ten zobrazí mojí IP zkus tuto kontrola IP