Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HX 4700 a paměť

ihorak (107)|8.10.2004 06:40
Ahoj. Mám jeden dotaz.

Po soft resetu mi hlásí v memory, že mám pro storage obsazeno 7,5MB a pro Program 14,6MB. Je to divný, protože když se podívám do běžících aplikací, tak mi nic neběží. Možná je to nějaká skrytá aplikace. Ve vnitřní paměti mám (krom ipaq store) cca 4MB dat. Řeším to proto, že se mi někdy stane, že nemůžu rozjet BT připojení, že mi to hlásí, že mám málo paměti, ať udělám soft reset.

Takže dotaz: existuje nějaká utilitka na uvolnění paměti (možná tam zůstane něco viset), nebo musím pořád soft resetovat? Poraďte mi ještě, proč využívám tolik paměti, když tam nice nemám a nic mi ani neběží!



Díky


Ivoch
hybo (3107)|8.10.2004 06:49
to jsou systemove sluzby, takze vlastne bezici system. Neco muzes vyradit dle potreby z windows/startup - tam jsou linky na aplikace, co se spusti po startu.
ihorak (107)|8.10.2004 07:32
[QUOTE="hybo"]to jsou systemove sluzby, takze vlastne bezici system. Neco muzes vyradit dle potreby z windows/startup - tam jsou linky na aplikace, co se spusti po startu.[/QUOTE]

No dobře, ale časem mi naběhne v memory položka IN USE u PROGRAM až na 22MB. I když mám vše vypnuté. A v tom okamžiku mi nejede BT. Takže nejde ta paměť uvolnik jinak, než soft resetem?


Ivoch
Pavel Koza (4761)|8.10.2004 07:57
[QUOTE="ihorak"]No dobře, ale časem mi naběhne v memory položka IN USE u PROGRAM až na 22MB. I když mám vše vypnuté. A v tom okamžiku mi nejede BT. Takže nejde ta paměť uvolnik jinak, než soft resetem?[/QUOTE]

Tomu se rika "memory leak" a v drtive vetsine je to chyba aplikace, kterou pouzivate. Teoreticky by melo platit, ze veskere zdroje zabrane aplikaci po jejim spusteni se po ukonceni opet uvolni. Bohuzel je to temer nedostizny ideal a tak casem dojde k tomu, ze je v pameti spousta bezprizornich mist, ktera sice uz nikomu nepatri, ale system je stale poklada za obsazena.

Obavam se, ze reseni jine nez SW reset je obtizne.
ihorak (107)|8.10.2004 08:00
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="ihorak"]No dobře, ale časem mi naběhne v memory položka IN USE u PROGRAM až na 22MB. I když mám vše vypnuté. A v tom okamžiku mi nejede BT. Takže nejde ta paměť uvolnik jinak, než soft resetem?[/QUOTE]

Tomu se rika "memory leak" a v drtive vetsine je to chyba aplikace, kterou pouzivate. Teoreticky by melo platit, ze veskere zdroje zabrane aplikaci po jejim spusteni se po ukonceni opet uvolni. Bohuzel je to temer nedostizny ideal a tak casem dojde k tomu, ze je v pameti spousta bezprizornich mist, ktera sice uz nikomu nepatri, ale system je stale poklada za obsazena.

Obavam se, ze reseni jine nez SW reset je obtizne.[/QUOTE]


Díky za informaci. Myslel jsem, jestli neexistuje nějaký prográmek - něco jako je na stolních PC - na uvolnění nevyužíváné paměti. Obojí je přece Microshit :-D Ale jestli neexistuje, škoda, nic nenadělám. Akorát je to pracnější se soft resetem.


Ivoch
hybo (3107)|8.10.2004 09:12
Softreset je prece jenom jedo tlacitko, kdyz v aplikaci by to bylo narocnejsi :-))))
ihorak (107)|8.10.2004 09:25
[QUOTE="hybo"]Softreset je prece jenom jedo tlacitko, kdyz v aplikaci by to bylo narocnejsi :-))))[/QUOTE]

No to je. Jenže když mám zadat heslo, pak mám na today obrazovce Pocket Breeze, Pocket weather, Porgram bar, IP dashboard, tak to chvíli nabíhá. Kdybych klikl na jednu ikonku, která by uvolnila paměť, tak by to bylo rychlejší.
Pavlucha (1496)|8.10.2004 09:37
[QUOTE="ihorak"][QUOTE="hybo"]to jsou systemove sluzby, takze vlastne bezici system. Neco muzes vyradit dle potreby z windows/startup - tam jsou linky na aplikace, co se spusti po startu.[/QUOTE]

No dobře, ale časem mi naběhne v memory položka IN USE u PROGRAM až na 22MB. I když mám vše vypnuté. A v tom okamžiku mi nejede BT. Takže nejde ta paměť uvolnik jinak, než soft resetem?


Ivoch[/QUOTE]

Hele a to ti fakt nic neběží při těch 22MB? Díval jsi se do ovl. panelu MEMORY nebo jsi měl jenom pocit, že "zavíráš" aplikace. Ty se totiž v PocketPC jenom "minimalizují". Jako v normálních Windows - na lištu.
ihorak (107)|8.10.2004 10:13
[QUOTE="Pavlucha"][QUOTE="ihorak"][QUOTE="hybo"]to jsou systemove sluzby, takze vlastne bezici system. Neco muzes vyradit dle potreby z windows/startup - tam jsou linky na aplikace, co se spusti po startu.[/QUOTE]

No dobře, ale časem mi naběhne v memory položka IN USE u PROGRAM až na 22MB. I když mám vše vypnuté. A v tom okamžiku mi nejede BT. Takže nejde ta paměť uvolnik jinak, než soft resetem?


Ivoch[/QUOTE]

Hele a to ti fakt nic neběží při těch 22MB? Díval jsi se do ovl. panelu MEMORY nebo jsi měl jenom pocit, že "zavíráš" aplikace. Ty se totiž v PocketPC jenom "minimalizují". Jako v normálních Windows - na lištu.[/QUOTE]


Zdarec,

no po soft resetu je to pravdu tak, jak jsem napsal. V memorsy nic neběží. Možná je to tím, že na té today obrazovce mám tolik věcí. Ale zase to vypadá efektivně. Vyhovuje mi to tak. Mám se ještě kuknout, co se mi vše spouští při startu? Asi jo...Takže mám ne windows\startup toto:BTTrayCE.lnk, CWTimeOut.lnk, DBMirror.lnk, IPAQWireless.lnk, poutlook.lnk, SPB GPRS Notify.lnk

Toť vše. Nic víc není ve startupu. A opravdu memory mám prázdnou.
Pavel Koza (4761)|8.10.2004 10:13
[QUOTE="ihorak"]No to je. Jenže když mám zadat heslo, pak mám na today obrazovce Pocket Breeze, Pocket weather, Porgram bar, IP dashboard, tak to chvíli nabíhá. Kdybych klikl na jednu ikonku, která by uvolnila paměť, tak by to bylo rychlejší.[/QUOTE]

Ta spousta today pluginu tomu celkem odpovida, uz jsem par nepekne napsanych veci zazil a jelikoz jsou vlastne porad v permanenci, tak je pamet plna cobydup.
ihorak (107)|8.10.2004 10:16
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="ihorak"]No to je. Jenže když mám zadat heslo, pak mám na today obrazovce Pocket Breeze, Pocket weather, Porgram bar, IP dashboard, tak to chvíli nabíhá. Kdybych klikl na jednu ikonku, která by uvolnila paměť, tak by to bylo rychlejší.[/QUOTE]

Ta spousta today pluginu tomu celkem odpovida, uz jsem par nepekne napsanych veci zazil a jelikoz jsou vlastne porad v permanenci, tak je pamet plna cobydup.[/QUOTE]

No pro info posílám tiplou obrazovku:

00029298_Screen001_IOdq.png
hybo (3107)|8.10.2004 10:23
Jen 22MB ? Po tom, co vidim je to snad i malo :-))))
ihorak (107)|8.10.2004 10:28
[QUOTE="hybo"]Jen 22MB ? Po tom, co vidim je to snad i malo :-))))[/QUOTE]

:-D Tak já to zakážu (stačí,l když to vypnu na today) a zkusím to znovu resetovat.
ihorak (107)|8.10.2004 10:32
[QUOTE="hybo"]Jen 22MB ? Po tom, co vidim je to snad i malo :-))))[/QUOTE]

Tak tím to asi nebude. Na today nemám vůbec nic - úplně holý. V memory mi nic neběží a mám: 7,55MB ve storage in use a 12,67MB v program in use. A to mám hned po osft resetu!!!



Ivoch
hybo (3107)|8.10.2004 10:50
Ale tech 12 MB v program je OK, to je proste zalezitost systemu, s tim neudelat nic. I windows na PC si zaberou desitky a stovky MB a jeste nic nemate nastartovano.
ihorak (107)|8.10.2004 10:55
[QUOTE="hybo"]Ale tech 12 MB v program je OK, to je proste zalezitost systemu, s tim neudelat nic. I windows na PC si zaberou desitky a stovky MB a jeste nic nemate nastartovano.[/QUOTE]


No dobře. ALe potom ty programy na today obrazovce zabírají dohromady 2MB - to by nevadilo.

Ale když tam mám 21MB v memory v program a mám vše pozavírané (po nějaké práci třeba v pár programech), tak BT nerozjedu. Musím dát soft reset.

Todle mi vadí - že mi nic neběží a ppc hlásí, že v program mám in use 21MB. Proto by bylo dobrý mít nějakou utilitku, která by to uvolnila.

Po soft resetu mi zamozřejmě BT jede.


Ivoch
PavelR. (2184)|8.10.2004 11:54
... tak svuj iPAQ 4700 jsem dostal vcera (diky hybovi a AHMobile za velmi promptni dodani) a prvni co jsem udelal je, ze jsem ze slozky Program Files odmazal aplikace HP mobile printing, DockWare a BVRP Manager, ktere nebudu pouzivat. To, ze tyto aplikace lze smazat ukazuje na to, ze se po HW resetu (resp. behem nej) tyto aplikace instaluji z ROM do RAM (neco na zpusob Extended_ROM u MDA2). Po dalsim HW resetu jsou vsechny soubory zase zpet.

PavelR.
ihorak (107)|8.10.2004 12:44
Pro zajímavost jsem teď tipnul obrazovku. Mezi soft resetem a touto obrazovkou jsem spustil BT, WiFi, Internet, Agenda Fusion. Potom jsem vše pozavíral a v memory nemám žádnou běžící aplikaci. Toto je výsledek:



Fakt nechápu.
00029327_Screen001_nFDk.png
Pavel Koza (4761)|8.10.2004 12:57
[QUOTE="ihorak"]Pro zajímavost jsem teď tipnul obrazovku. Mezi soft resetem a touto obrazovkou jsem spustil BT, WiFi, Internet, Agenda Fusion. Potom jsem vše pozavíral a v memory nemám žádnou běžící aplikaci. Toto je výsledek:

Fakt nechápu.[/QUOTE]

...a jak ta obrazovka vypada hned po soft resetu? Tipuji, ze takhle:



Ono kdyz mate po HW resetu k dispozici 33MB, tak tech 31,5MB, co ukazujete Vy, neni zas takovy rozdil...:)
ihorak (107)|8.10.2004 13:06
Ne, ne - jak jsem psal v úvodu, tak mám k dispozici víc. Viz foto memory po soft resetu:

00029332_Screen001_UDI.png
Pavel Koza (4761)|8.10.2004 13:14
Aha. Nejaka aplikace se tedy chova divne. Prijdete na to snadno, jednu po druhe spustite, vypnete a zkontrolujete pamet...
ihorak (107)|8.10.2004 13:29
[QUOTE="Pavel Koza"]Aha. Nejaka aplikace se tedy chova divne. Prijdete na to snadno, jednu po druhe spustite, vypnete a zkontrolujete pamet...[/QUOTE]

A jde s ní pak něco dělat? Krom teda nepoužívání, nebo odinstalace :-D
Pavel Koza (4761)|8.10.2004 13:38
Ne. Ta aplikace se proste chova nekorektne a jediny, kdo to muze opravit, je autor.
PavelR. (2184)|9.10.2004 14:17
[QUOTE="PavelR."]... tak svuj iPAQ 4700 jsem dostal vcera (diky hybovi a AHMobile za velmi promptni dodani) a prvni co jsem udelal je, ze jsem ze slozky Program Files odmazal aplikace HP mobile printing, DockWare a BVRP Manager, ktere nebudu pouzivat. To, ze tyto aplikace lze smazat ukazuje na to, ze se po HW resetu (resp. behem nej) tyto aplikace instaluji z ROM do RAM (neco na zpusob Extended_ROM u MDA2). Po dalsim HW resetu jsou vsechny soubory zase zpet.
[/QUOTE]

... dalsich 500 - 600 kB zbytecnosti se da zbavit odstranenim obsahu slozky My Pictures v My Documents.

PavelR.