Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Otázka týdne: Je ce4you objektivní?

Pavel Koza (4761)|7.10.2004 22:10
K napsání tohoto článku mě přivedly poslední dobou častější více či méně zřetelné narážky na objektivitu a především hodnocení jednotlivých recenzí. Z části bych si tím chtěl ulehčit práci, budoucím tazatelům místo odpovědi budu posílat jen odkaz na tento článek, z části mě to samozřejmě mrzí a rád bych některé věci uvedl na pravou míru. Konečný úsudek si ale musí udělat každý sám:)

Přečtěte si celý článek.
váňa (242)|7.10.2004 22:38
Názor na objektivitu hodnocení recenzí bude vždy u každého jednotlivce jiný, s tím se nedá nic dělat, protože každý čtenář recenzí je prostě jiný. ;)
Pokud se mu některá konkrétní věc v recenzi nezdá (či nelíbí) má na ni možnost reagovat přímo v diskuzi (neboť jak všichni vědí, každý článek má své diskuzní fórum.
Co se týká HP, sečtěte si, (sloupek vlevo) kolik recenzí bylo napsáno na jeho produkty a kolik na ostatní (jak se již Pavel zmínil, HP jich taky ročně vydává x-násobně více než konkurence). Přesto je recenzí na produkty HP 8 a na ostatní PDA 20 !!!! Připadá Vám to jako nadržování ?? :?:
No......... lidi už jsou takový (někteří) :((
lubosd (60)|7.10.2004 22:55
Ja rikam Ano, je :cool:

Je videt, ze recenze pise clovek, ktery ty zarizeni opravdu mel v ruce a vi o cem mluvi ... tedy spise pise :D
Madfather_ce4you (42)|7.10.2004 23:05
Přátelé, kamarádi !!!
Vnímání objektivity je velmi subjektivni věc.Jsem pravidelným čtenářem CE4you již pár let a pokud by mému vnímání objektivity nevyhovoval, půjdu jinam. Takže, komu se nelíbí zaměření serveru ať jej nečte, ať změní lokál a nevymáhá změnu na všech kteří svými příspěvky (třeba jen do diskusí) tvořili, tvoří a snad i nadále budou tvořit "image"serveru.
PS : Mám také ajpeka.
ipf (2136)|7.10.2004 23:15
Samozřejmě, že žádný článek není objektivní, páčko jak řekl jeden chytrý člověk: Věřím jenom statistice, kterou jsem zfalšoval sám (aneb objektivní je pouze názor, který si udělám sám). Otázka by proto měla znít: Nakolik je Pavel objektivnější než já?. Recenze zařízení jsou časově náročným koníčkem, jejichž cílem je napomoci orientaci na trhu a jejich četnost bude záviset nejspíš na něčí vůli poskytnout ne zrovna levná zařízení na čas do něčích rukou.
Apropó, myslím, že jsem někde viděl Pavlovu nabídku na recenze, takže všichni více (či méně) objektivnější, máte šanci (ale pozor na nás objektivnější).
PS. Pokud se (objektivně) zamyslíte nad úrovní celého tohoto portálu, musíte přiznat, že jeho úroveň zůstává i po létech na vysokém stupni a nestal se z něj debatní plátek bitev (minimálně) dvou táborů. I toto je známka jisté nestrannosti a objektivity.
VILIAM_ce4you (156)|7.10.2004 23:18
Přestože je dost pozdě článek jsem přečetl se zájmem dvakrát. I když nejsem žádný spisovatel musím na něj reagovat.
Opravdu je asi těžké se zalíbit lidem všem. To sebou asi nese bohužel popularita tohoto fóra. Čím více lidí sem přijde tím více rozdílných názorů. Myslím že recenze zde jsou s postupem času stále kvalitnější. Vytvořit recenzi se zapůjčeným přístrojem a poznat ho dokonale za krátkou dobu snad ani není možné, přesto jsem přesvědčen o tom, že jsou provedeny velice dobře a objektivně. A pokud má někdo jiný názor nebo zkušenosti nabité delším používáním může se o své poznatky podělit s ostatními v diskuzi a recenzi tak doplnit. A toto je myslím smyslem takovýchto fór. Osobně smekám před Pavlem, který to tu drží v takovém stavu jaký je. Jistě o PPC se dá číst všude, ale sem se vracím stále, protože jedině zde jsou ucelené informace a spousta lidí kteří se ochotně podělí o své znalosti a zkušenosti. A na každém jednom je co si ze všech článků vybere a jak se s tím vypořádá. V žádném případě se nenech otrávit žádnými narážkami.
A závěrem snad jen vzkaz pro ty co si chtějí jen rýpnout. Pokuste se vynaložit svou energii ve prospěch nás všech co máme rádi PDA a bude nám všem lépe. :))
aplikan (1)|7.10.2004 23:47
Jsem přesvědčen, že recenze jsou velmi objektivní a každou novou si vždy se zájmem přečtu. Nikdo se přece netváří, že předkládá absolutní pravdy a konečný závěr o každém zařízení si stejně musí udělat každý čtenář sám. Držím palce a těším se na další recenze.:yes:
hybo (3107)|8.10.2004 02:25
Ne, neni objektivni, jako vse, co dela jeden clovek. Kazdy pise jinak, ma jine preference, nazory, zkusenosti. Proto, i pri sebevetsi snaze je to proste subjektivni nazor. Ce4you ale dava moznost reakci na subjektivnost clanku ci nazor a tim dalsim ctenarum moznost zobjektivnit autorovu subjektivitu. Cim vice nazoru, tim vetsi sance na priblizeni se objektivite. Nic nikomu nebrani cist a porovnavat nazory vice autoru, vice lidi v diskuznich forech a tim si udelat svuh subjektivne objektivni nazor. Pavle, jen tak dal! :-)
Honzabr (192)|8.10.2004 06:25
:D :D Pavle,chraň Vás ruka páně, jestli teď když jsem si koupil 4700 a ne 720 nebudete nadržovat iPAQum a nebudete hlavně o nich psát .... Tak to byla ukázka subjektivního vnímání.;) :D :D Já si rád přečtu o všem co se tu píše a už mnokrát mi to pomohlo v rozhodování ( i když pozoruju, že poslední dobou má poslední slovo vždy Hybo :(( ) A hlavně když něco nevím tak se mám kde zeptat.A že toho nevím.... Kašlete Pavle na urážky (kritiku je třeba vnímat) a dělejte to tak dál jak to děláte.( a nebo lépe)Za moji osobu - super!!!!
hybo (3107)|8.10.2004 06:34
Co zase ja? :-(
smarter (137)|8.10.2004 10:45
No mne osobne nadrzovani iPaqum vubec nevadi :D :D :D Ale vazne, recenze jsou skvely
windmaster (307)|8.10.2004 10:51
No mne osobne nadrzovani iPaqum vubec nevadi:D Ale vazne, iPaqy jsou skvely:D
Dzejkob (286)|8.10.2004 12:13
Ja osobne zadne velke nadrzovani Ipaqum nepozoruji.(viz. treba recenze na Ipaq 5550).Navic neznam obobny server, kde by byly recenze drive a hlavne kvalitneji napsany(po nedavnem vylepseni hodnoceni je to uz temer dokonale).Ja rikam je to dobre a jen tak dal :yes:.Uz se nemuzu dockat recenze na Looxe 720;) .
Netlife (18)|8.10.2004 15:26
Ja osobne take zadne nadrzovani nepozoruji, ale je pravdou, ze jedno slabe misto vidim. A to v tom, ze chyby a problemy s v podstate jakymkoliv zarizenim jsou jen zmineny a vicemene prehlizeny. To pak vede k tomu, ze po precteni recenze vim, jake klady ma dane zarizeni, nicmene pokud mne zajima nejaky zmineny problem, hledam jej na jinych serverech, abych mel predstavu o opravdove zavaznosti toho problemu.
Jen jako priklad uvedu napr. opravu chyb jak software tak hardware. Ja jako zakaznik zasadne nesouhlasim s tvrzenim, ze chyby jsou a budou a jejich oprava je +. To proste pravda neni a nebude. Mne jako zakaznika slozitost problemu nezajima a ani si nedokazu predstavit, ze by mi jakykoliv jiny vyrobce (napr. automobilu) rekl: ma to nejake chyby a muzete byt rad, ze vam je opravime. To je zjevne nesmysl :-) Proste, kdyz jakykoliv vyrobce vyrobi problemove prip. zarizeni s chybami, melo by to byt uvedeno jasne a ne omlouvano a treba jako argument pouzito, ja jej mam a jsem spokojen, nebo "na co to vlastne chcete". Tim se pak naopak snizuje hodnota vyrobce, ktery je schopen reagovat a ke spokojenosti zakazniku problem resit, jako napr. v pripade hp2210, kdy vyrobce ani nevyzaduje navstevu servisu a zasila nove dily (bocnice) postou, jen na zaklade sn.
Nevim, jestli ma tento prispevek v tomto "klubu fanousku HP a CE4YOU" :-) vetsi smysl, nicmene se predem omlouvam, ze na dalsi reakce nebudu odpovidat, nebot mam opravdu malo casu.
Off-topic: utilita RealVGA na 4700 je problemova, bohuzel.
ipf (2136)|8.10.2004 15:39
[QUOTE="Netlife"]...Ja jako zakaznik zasadne nesouhlasim s tvrzenim, ze chyby jsou a budou a jejich oprava je +. To proste pravda neni a nebude. Mne jako zakaznika slozitost problemu nezajima a ani si nedokazu predstavit, ze by mi jakykoliv jiny vyrobce (napr. automobilu) rekl: ma to nejake chyby a muzete byt rad, ze vam je opravime. To je zjevne nesmysl ....[/QUOTE]

Alespoň jeden opravdu šťastný člověk, který kupuje pouze dokonalé věci, které se nikdy neporouchají. Škoda jen že už nežije Jára Cimrman (měli by si o čem povídat).
CommanderZ (1798)|8.10.2004 15:48
Nejak jsem nepochopil, co by na c4u melo bejt neobjektivni. Jedine jo me napada jsou zavery. V tele recenze si snad PK ani jini autori nemohou vymyslet cudlik navic ci zmanipulovat benchmark.
Pavel Koza (4761)|8.10.2004 16:26
[QUOTE="Netlife"]Proste, kdyz jakykoliv vyrobce vyrobi problemove prip. zarizeni s chybami, melo by to byt uvedeno jasne a ne omlouvano a treba jako argument pouzito, ja jej mam a jsem spokojen, nebo "na co to vlastne chcete". Tim se pak naopak snizuje hodnota vyrobce, ktery je schopen reagovat a ke spokojenosti zakazniku problem resit, jako napr. v pripade hp2210, kdy vyrobce ani nevyzaduje navstevu servisu a zasila nove dily (bocnice) postou, jen na zaklade sn.[/QUOTE]

Ano, mate pravdu. Jen nevim, jestli je to vytka minena vuci recenzim nebo obsahu ce4you obecne. Protoze ono je dost obtizne popsat v recenzi pripravovane tyden problem, ktery se zacne projevovat po dvou mesicich intenzivniho pouzivani profuktu (jako napriklad ty zminovane bocnice).

Mate-li na mysli obecne probirani problemu napr v diskuzich, tak nemate pravdu, ze o nich neinformuji (ja ci dalsi ctenari). Jen jim hold odmitam davat bulvarni titulky typu "HP iPAQ je SH*T, zase nefunguje Bluetooth" jako v pripade znameho problemu HP iPAQ h5450, o kterem jsem shodou okolnosti informoval celkem podrobne.

V kazdem pripade dekuji za prispevek k zamysleni. Skoda jen, ze jste tak zaneprazdnen, ze jste se nestihl rozepsat o tech problemech s utilitou RealVGA, kterouzto jsem sam behem 48 hodin s uspechem pouzival pro navigaci s PocketKiMem...
Zdenek Malinsky (9781)|8.10.2004 18:14
Můj Vůdče (Mein Fuhrer),
vůbec nic si nedělejte z kritiky
těchto neznabohů, kteří na referenci HP iPAQ nedosáhli. Je to jen bledá závist, že máme něco lepšího než oni. Je to obdobné, jako odpověď na otázku: "Záleží na velikosti nebo na technice?"

Pokračujte dál ve své práci. My spokojení za ni děkujeme a komu se to nelíbí, ať si .............. čte Ohníček a Sedmičku pionýrů nebo Bravo, tam se o Asusech, Luxech a Aximech
URČITĚ dočte něco objektivního a zajímavého. Nespokojenci mají možnost zvolit mnoho jiných zahraničních webů, ale protože umí jen pasivně česky, vybíjí si zde své mindráky.

Přeji hezký víkend a příjemné podzimní deprese plné soft a HARD resetů. A neberte se tolik vážně a nebeďte nenávistní jako fašisti nebo soc-demáci.

Pavel Koza (4761)|8.10.2004 19:10
Dekuji vsem za podporu, nektere diskuze bych si mel vytisknout pro pripad deprese ve stavu off-line:), ale zaroven vas zadam - budte prosim tolerantnejsi k lidem, kteri si nemysli, ze tento web je zas tak super:)

1. sam jsem je o jejich komentare pozadal
2. i kdyz me samozrejme kazda kritika trochu mrzi, je to vec, ktera web hybe kupredu. Pro priklad nemusim chodit daleko - pred casem jisty ctenar naplno vyjadril pochybnosti o objektivite bodovani u recenzi. Cislo od jedne do sta sice nebylo uplne vycucane z prstu, ale musel jsem uznat, ze moc pruhledne to take neni. Vysledkem je zmena (ta velka tabulka na konci recenze), ktera myslim vadi jen malokomu a tak se da jednoznacne povazovat za zlepseni. Neni to samozrejme dokonale, ale asi je to spravna cesta.

Ja vitam jakykoliv rozumny a slusnou formou podany navrh ci pripominku. Samozrejme nemuzete cekat, ze vyhovim kazdemu a hned, ale ackoliv jsem uprimne a hodne moc vdecny za jakykoliv povzbudivy prispevek (a po jeho precteni se chvili usmivam jak deb*l;) ), jsem rad i za pripominky s opacnym znamenkem.
17razor (49)|8.10.2004 19:24
ked sa niekomu nepaci objektivita, tak na webe je este jedna stranka s porovnatelnym obsahom a kvalitou. www.pdagold.com :D
Wuffi (1599)|8.10.2004 19:29
S objektivitou recenzi problem nemam, obvykle si udelam obrazek sam na zaklade vysledku testu a zarizeni o kterem vazne uvazuji si napred vyzkousim "na vlastni kuzi". Tu zkousku doporucuji i ostatnim, pokud si nevi rady.
Co se ale jinak recenzi tyce, neskodilo by obcas pouzit kontrolu pravopisu, obzvlaste v prispevcich ostatnich recenzentu. Vim ze tohle je nadsenecky web, ale tohle mu doda na profesionalite, navic je to otazka jedne minuty...
kALiMero_ce4you (8)|8.10.2004 20:49
Ze si s tim lames(te) hlavu. Vzdycky se najde nekdo komu se neco nebude libit at to clovek mysli jak chce. Takze kdo si mysli ze to neni objektivni nebo neco podobnyho ma nekolik moznosti - nechodit sem a necist to, zalozit si vlastni stranky, pripadne do toho blbe kecat. Doporucoval bych prvni dve moznosti. Jo abych nezapomnel - muze se jeste odstrelit - ;)
Bobo_ce4you (18)|9.10.2004 10:13
Prednedavnom som riesil problem vyberu PDA.
Na ce4you som nasiel recenzie vsetkych zariadeni, ktore pripadali do uvahy, ci uz to bol Asus, Fujitsu-Siemens, Dell aj HP.
Zaroven neviem o tom, ze by na ceskom alebo slovenskom internete existovala dalsia stranka s podobnym zameranim, ktora by posobila dojmom udrziavanosti. Skor tie ostatne posobia dojmom agonie.

Nakoniec som sa rozhodol pre HP. Ale nie preto, ze by recenzia bola extremne v prospech HP, ale preto, ze: Chory pristup predajcu Dell na Sk: "Mate cennik ceskych korunach!" odpoved: "My vime". Moja nezhmotnena odpoved: "Strcte si ho". Fujitsu-siemens a ASUS, da sa na sk kupit tak na 3 miestach, aj to predrazene.

Tie kritiky - neboli to nahodou dokonca "palm-isti"??, mi pripadaju ako rykot Linuxakov, co sa mylne domnievaju, ze ak je Linux dost dobry pre nich, ze by mohol byt dost dobry aj pre druhych.
:cool:
Wuffi (1599)|9.10.2004 11:49
[QUOTE="Bobo"]
Tie kritiky - neboli to nahodou dokonca "palm-isti"??, mi pripadaju ako rykot Linuxakov, co sa mylne domnievaju, ze ak je Linux dost dobry pre nich, ze by mohol byt dost dobry aj pre druhych.
:cool: [/QUOTE]

Myslim ze ne, ti sem projistotu ani nepachnou, aby jim nahodou nenaskocila vyrazka :D

PEACE

:D
Orloj_ce4you (299)|9.10.2004 17:53
Ja si treba na zaklade recenze na ce4you koupil svuj prvni loox :-)
Subjektivne jsem zhodnotil subjektivni recenzi a koupil si objektivne dobre zarizeni, za coz mohu pouze dekovat...
Pavel Koza (4761)|9.10.2004 23:39
[QUOTE="Wuffi"]Co se ale jinak recenzi tyce, neskodilo by obcas pouzit kontrolu pravopisu, obzvlaste v prispevcich ostatnich recenzentu. Vim ze tohle je nadsenecky web, ale tohle mu doda na profesionalite, navic je to otazka jedne minuty...[/QUOTE]

Tak v recenzich nebo prispevcich?;) Jo, mne dela korektorku pritelkyne, hold uz ma cestina neni tak brilantni jak na gymnaziu... Za sve chyby se omlouvam :oops:

Mimochodem, kontrola pravopisu pomuze jen z casti. Jestli mas zajem o misto cestneho korektora, staci rict:cool:
m_a_z_a_k (12)|11.10.2004 10:53
Zdravim vsechny!!
Receno a napsano bylo v diskuzi mnoho.
Kdyz budu mluvit sam za sebe,tak muzu s klidnym svedomim rict,ze ce4you je jeden z nejobjektivnejsich webu o PocketPC a to vcetne recenzi!
Sam jsem se nekolikrat pokousel o napsani recence,ale vzdy jsem to vzdal v okamziku,kdy jsem si uvedomil,ze v ni protezuju svuj subjektivni nazor na ukor objektivniho,coz je spatne!

At vsichni ti,kteri maji neco proti objektivnosti recenzi na ce4you,napisi recenzi nejakeho zarizeni a uvidime,do jake miry bude objektivni.

Co se tyce nadrzovani HP-mozna se pletu,ale mam pocit,ze prave HP/Compaq vytahlo platformu PocketPC z upadku tam,kde ted je!!

Zijeme v demokracii,takze kazdej ma pravo vyjadrit svuj nazor!!
Kdyz ma nekdo pocit,ze je LOOX nebo AXIM lepsi nez iPAQ,je to jeho nazor a nemusi hned kvuli tomu iPAQ hanit,ne?

Jinak bych chtet vzkazat Pavlu Kozovi at pokracuje v tom,co dela,protoze jeho praci mnoho lidi oceni...vcetne me!;)
A ti co ne,tak to mohou zkusit jinde...

Preju vsem pekny den...
Wuffi (1599)|11.10.2004 15:46
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="Wuffi"]Co se ale jinak recenzi tyce, neskodilo by obcas pouzit kontrolu pravopisu, obzvlaste v prispevcich ostatnich recenzentu. Vim ze tohle je nadsenecky web, ale tohle mu doda na profesionalite, navic je to otazka jedne minuty...[/QUOTE]

Tak v recenzich nebo prispevcich?;) Jo, mne dela korektorku pritelkyne, hold uz ma cestina neni tak brilantni jak na gymnaziu... Za sve chyby se omlouvam :oops:

Mimochodem, kontrola pravopisu pomuze jen z casti. Jestli mas zajem o misto cestneho korektora, staci rict:cool: [/QUOTE]

Recenzich! ;) Mno zovna Ty tam tech chyb moc nemas ale v recenzcich ostatnich... Nejsem zadny profesor cestiny ci neco takoveho (IQ mam zhruba 130x vyssi :D ) Ale obcas mi nad nekterymi hrubkami zustava rozum stat (nevim jak se mohly podarit).
Roli korektora bych za normalnich okolnosti prijal ale jelikoz jsem ted ponekud "out of time" tak by to asi moc dobre nedopadlo a tak Tvou nabidku musim odmitnout :oops:

:D
Wuffi (1599)|11.10.2004 15:49
[QUOTE="Wuffi"][QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="Wuffi"]Co se ale jinak recenzi tyce, neskodilo by obcas pouzit kontrolu pravopisu, obzvlaste v prispevcich ostatnich recenzentu. Vim ze tohle je nadsenecky web, ale tohle mu doda na profesionalite, navic je to otazka jedne minuty...[/QUOTE]

Tak v recenzich nebo prispevcich?;) Jo, mne dela korektorku pritelkyne, hold uz ma cestina neni tak brilantni jak na gymnaziu... Za sve chyby se omlouvam :oops:

Mimochodem, kontrola pravopisu pomuze jen z casti. Jestli mas zajem o misto cestneho korektora, staci rict:cool: [/QUOTE]

Recenzich! ;) Mno zovna Ty tam tech chyb moc nemas ale v recenzcich ostatnich... Nejsem zadny profesor cestiny ci neco takoveho (IQ mam zhruba 130x vyssi :D ) Ale obcas mi nad nekterymi hrubkami zustava rozum stat (nevim jak se mohly podarit).
Roli korektora bych za normalnich okolnosti prijal ale jelikoz jsem ted ponekud "out of time" tak by to asi moc dobre nedopadlo a tak Tvou nabidku musim odmitnout :oops:

:D [/QUOTE]

Priklad takovych hrubek uvedu na nasledujicim textu:



:O Recenzych! ;) Mno zrovna Ty tam tech chib moc nemas ale v recenzcych ostatnich... Nejsem zadny profesor cestini ci neco takoveho (IQ mam zhruba 130x vysi :D ) Ale opcas my nad nekterimi hrupkami zustava rozum stat (nevim jak se mohli podarit).
Roli korektora byh za normalnich okolnosti prijal ale jelykoz sem ted ponekud "out of time" tak by to asi moc dobre nedopadlo a tak Tvou nabydku musim odmitnout :oops:
:sarcastic:

:O :O :O KONEC PRIKLADU :O :O :O
Kocir (836)|11.10.2004 18:13
Otazka je co je vlastne objektivita. Je to jako ze statistikou - cim mene prvku tim mensi presnost. Pokud produkt testuje 1 nebo 2 lide tak at se snazi sebevice tak to bude vzdy jen a jenom zaver vytvroeny na jejich poznatcich. A jak je znamo jeden rad holky druhy zas vdolky. A takto to je potreba brat. Budme radi, ze se nasel nekdo kdo mini ztravit spoustu casu nad tvorbou tohoto a podobnych webu a prinaset recenze a sve poznatky. To ze se ne vzdy musi vysledek nekomu zalibit je vec normalni.

Na nektere nesmyslne prispevky o tom, ze testy jsou nakloneny HP ci ze p.Koza ma 59% procent v HP muzu rici jedno "At se vlk nazere, jen kdyz Koza zustane cela"

:-)
aikon_ce4you (17)|11.10.2004 21:27
CE4YOU.CZ Jsou objektivni.
At si zkusi nekdo udelat lepsi web o pocketech... To nejde!

A i kdyby... vládce neznamená bůh
CommanderZ (1798)|12.10.2004 16:54
PK si pozici boha vypracovava spatne. Spravnej postup je do fora zasahovat jen v extremnich prikladech( aby si udrzel odstup) a valit na navstevniky pouze sve ( skoro) dokonale produkty.

Priklad tohoto postupu
Andilek (173)|12.10.2004 17:15
IMHO by podobny web mel byt asi takovyhle:
Clanek (recenze) - pokus o objektivni shrnuti vlastnosti zarizeni/programu
Hodnoceni zarizeni - Ja bych ho nedelal
Diskuze - narozdil od clanku naprosto subjektivni prispevky, zadna snaha o objektivitu.

Vysledkem mas web, kde se dozvis maximum informaci o danem produktu a zaroven spoustu ohlasu uzivatelu a informaci o tom, co je trapi, nebo naopak tesi.

Dneska nikdo nestoji o objektivitu. 100% objektiovni by byl jen soupis technickych parametru. Jakmile do recenze napises "Dobre se drzi" tak uz jsi subjektivni, pan napriklad me s moji malou rikou by trebas vubec nesedl.
To, o co clovek stoji je prohnani zarizeni sadou testu (zmerit udaje popsane vyrobcem zda odpovidaji) a pripadne pak subjektivni nazory co nejvetsi skupiny lidi.
aikon_ce4you (17)|12.10.2004 22:52
[QUOTE="CommanderZ"]PK si pozici boha vypracovava spatne. Spravnej postup je do fora zasahovat jen v extremnich prikladech( aby si udrzel odstup) a valit na navstevniky pouze sve ( skoro) dokonale produkty.

Priklad tohoto postupu[/QUOTE]

Kontakt s ""klienty"" (treba techto stranek ;) ) je nejdulezitejsi. Prisel na to uz (tusim) synacek Marie Terezie, kdyz v prevleku oral brazdu.
Paja s nami pracuje bez prevleku na pretrasani nazoru a na reseni problemu s nasimi destickami.

A tak to ma byt.
CommanderZ (1798)|13.10.2004 13:08
Ja proti postupu PK nic nemam( naopak, je to na miste), jen jsem rozvijel myslenku o bohovi.

k andilkovi:

Me prislo ze se o 100% objektivitu ani nesnazi, ale tam kde to je jen jeho nazor, tak pise neco na styl "myslim si" apod.;)
Bohouš_ce4you (44)|14.10.2004 08:47
O lepším webu o PDA nevím a je asi dobře, že tahle stránka existuje.
Jinak s objektivitou bych si také problémy nedělal. Jedná se stejně většinou o názory a výměny zkušeností. Prostě tahle stránka je pro PDAky potřeba
PavelR. (2184)|14.10.2004 09:01
... i když stále na Invexu tak přeci jenom mám nyní více času mrknou co se děje na ce4you a přiznám se, že se nestačím divit (týka se nejen tohoto tématu ale i např. 720 vs. 4700) ... :)

Co se týče objektivity článků osobně pokládám rezenzi za žánr jasně subjektivní a jakákoliv snaha o objektivitu musí vždy zákonitě skončit v nudném popisování parametrů a pouhém opisování údajů z datasheetů zařízení. To pak autor nemusí vůbec zařítení držet v ruce a vlastně ani rozumět PDA. U recenzí zde na tomto serveru pokládám všechny co je napsali za špičkové autority v oblasti PDA a více než cokoliv jiného mne zajímá právě jejich názor (a to i v případě, že ho mám jiný, který pak stejně vyjádřím v diskuzi).

PavelR.
Davidb_ce4you (2)|15.10.2004 16:30
Zaregistroval jsem proto, abych podpořil Pavla ve věci článku "Je ce4you objektivní? (ze společnosti)". Čas do registrace jsem investoval, neb mne reakce popsané v článku zamrzely a chtěl bych jen napsat, že každý jsme bytost myslící (v mantinelech svých schopností) schopná samostatně zpracovávat informace, a díky bohu za lidi, jako je Pavel, tj. za lidi, kteří si dají práci tyto informace shromáždit za mne a poskytnout mi je ke zvážení. Nemyslím, že Pavel kohokoli nutí číst jeho články. Já si je ale rozhodně s radostí a vděčností za Pavlovo úsilí a zapálenost pro věc vždy přečtu. Pavle, vůbec se takovými reakcemi nenech znechutit.

Zdraví David (a přeje hodně síly do další práce a článků)
Maeglin_ce4you (77)|31.10.2004 22:49
Kdo nechce ať to nečte... mě to přijde objektivní až dost a pokud se někdo opravdu zajímá, tak čte i diskuze a tam jsou i názory dalších lidí co to zkoušeli, tak si může udělat obrázek i podle toho!!!! děkuji za tento WEB!!!
Kája_oldd (759)|7.11.2004 02:42
Úplně objektivní nemůžou být žádné noviny servery atd..to ví každý. Přeci jen recenzant je jen jeden (maximálně pár) a recenzují ze svého pohledu-nemůžou se na produkt dívat cizíma očima. Pokud chcete objektivitu, tak přinuťte tak 20lidí, aby udělali recenzi:D
A myslim, že občas je dobře, že vše není plně objektivní;)
Bjuty Smith (18)|29.12.2004 15:57
Objektivnost znamená hledat dobré, na špatném.
Není toto již špatné?
bps (6)|4.3.2005 09:28
Ahoj,
zmého pohledu jako začátečníka s PocketPc sem prohledával spoustu servrů a materiálů ohkedně software a hardware, ale nikde sem nenašel lepší shodnocení než zde. Já říkám pokračujte dál a nenechte se odradit.

Honza