Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hx4700 - bateri v háji?

Pavlucha (1496)|7.10.2004 09:58
Dneska ráno jsem sundal iPAQ z nabíječky a stále mi bliká LEDka nabíjení.
Zkusil jsem softreset, hardreset, odpojit baterii na cca 10 minut a bliká pořád.
PDA se stále chová jako by bylo v nabíječce. Dokonce i ovládací panel POWER to tvrdí.
Všechno ostatní funguje v pohodě.

Nevíte někdo co s tím?
Je to sice v záruce, ale jestli nejde jen o nějakou pitomost.

Díky
ipf (2136)|7.10.2004 10:11
Já měl možná podobný problém. Přijedu, vyndám cihlu z pouzdra, zapnu... a nic. Zkusim znovu .. pořád nic. Zkusím SR - nic, cihla nereaguje. Už jsem chtěl udělat HáeR, když jsem si všiml, že se mi v poudře posunul zámek baterie na "odemčeno". Tak jsem ho zamknul a.. :) ..cihla v pohodě naběhla. Otřel jsem zpocené čelo a šel si dát panáka.
Možná budeš mít stejný problém.
Držím palce.
hybo (3107)|7.10.2004 11:13
Byla to vada baterie, asi se znicil obvod, uz jsme mu ji vymenili a je to :-)))
Pavlucha (1496)|7.10.2004 11:15
Tak pomohla výměna baterie u velmi ochotného nejmenovaného prodejce. (Kterej mi rovnou střelil druhej USB kabel :D).

Díky Hybo ;)
windmaster (307)|7.10.2004 11:48
Tak hlásím první samovolný HáeR (abych se držel zavedené terminologie:D ). Po vyjmutí z kolébky najednou, z ničeho nic... Všechno co bylo v iPAQ File Store zůstalo zachováno, jak jinak, že.
JP_ce4you (215)|13.10.2004 11:15
Tak a mám taky po ptákách ! :((
– vypadá to , že má 4700 nevydržela ani 6 dní od zakoupení.

Včera večer jsem s iPAQem pracoval ještě zcela normálně.
Dnes ráno jsem zjistil, že baterie je totálně vybitá,
neboť iPAQ se vůbec nerozsvítil při pokusu jej zapnout hlavním vypínačem.]Po vložení do kolébky, se sice iPAQ nastartuje, ale indikátor baterie hlásí, že hlavní baterie je naprosto vybitá 0%, a začne se nabíjet - oranžová LED bliká.
Avšak po velmi krátké době (cca 2 -3 min.) se nabíjení dokončí – oranžová LED přestane blikat i stav baterie je i v systému graficky označen , že je již nabito na 100 % !
Pokud se v tomto okamžiku vyndá iPAQ z kolébky, okamžitě se vypne!?
Hlavním vypínačem pak opět nelze zapnout, pouze Reset tlačítkem – a zde se situace stejně opakuje
- opět je hláška, že je baterie nedostatečně nabita a musí se vložit do kolébky, aby se PDA vůbec rozsvítil.
-----------
Doplňuji, že jsem udělal i HR – ani to nepomohlo.
Po HR je situace odlišná pouze a jedině v tom, že se iPAQ stále nabijí (LED bliká), ale po více než hodině je graf nabití hlavní paměti stále na 0 % .
Jinak popsané příznaky jsou stejné.

Teď se jen modlím, aby nejmenovaná dodavatelská firma, zajistila výměnu co nejrychleji - takže jsem teď opravdu zvědav, jak se ukáží.
Pavlucha (1496)|13.10.2004 11:35
[QUOTE="JP"]Tak a mám po ptákách ! :((
– vypadá to , že má 4700 nevydržela ani 6 dní od zakoupení.

Včera večer jsem s iPAQem pracoval ještě zcela normálně.
Dnes ráno jsem zjistil, že baterie je totálně vybitá,
neboť iPAQ se vůbec nerozsvítil při pokusu jej zapnout hlavním vypínačem.]Po vložení do kolébky, se sice iPAQ nastartuje, ale indikátor baterie hlásí, že hlavní baterie je naprosto vybitá 0%, a začne se nabíjet - oranžová LED bliká.
Avšak po velmi krátké době (cca 2 -3 min.) se nabíjení dokončí – oranžová LED přestane blikat i stav baterie je i v systému graficky označen , že je již nabito na 100 % !
Pokud se v tomto okamžiku vyndá iPAQ z kolébky, okamžitě se vypne!?
Hlavním vypínačem pak opět nelze zapnout, pouze Reset tlačítkem – a zde se situace stejně opakuje
- opět je hláška, že je baterie nedostatečně nabita a musí se vložit do kolébky, aby se PDA vůbec rozsvítil.

Teď se jen modlím, aby nejmenovaná dodavatelská firma, zajistila výměnu co nejrychleji.
[/QUOTE]

Nabíjel jsi v kolebce nabíječkou nebo jen z USB? No, vlastně - když blikala LEDka, tak nabíječkou, že jo?
Vypadá to na vadnou sérii baterií nebo možná cihel, protože v mém případě odešlo kompletní nabíjení PDA. Po vložení nové baterie už iPAQ nenabíjel ani záložní baterku, která se mezitím vytloukla ... :dead:
windmaster (307)|13.10.2004 12:04
Zdá se tedy téměř jisté, že HP4700 má vážné problémy s nabíjením. U mně zatím sice vše funguje, ale několikrát jsem si všiml, že při tomto procesu docházelo k určité nestabilitě systému. Například nešla nastavit úroveň podsvícení nebo nenaběhla úplně celá obrazovka. Vše se srovnalo teprve odpojením nabíječky a SWéR.
I proto připomínám jednu důležitou zásadu: Nejdříve nabíječku do zásuvky a pak teprve připojit přístroj!
Pavel Koza (4761)|13.10.2004 19:58
Kolik jste zvladli nabijecich cyklu? Ja mel k recenzi uplne nove zarizeni a udelal jsem jich celkem 8 (5 z toho v testu baterie)... Navic uz jich novy majitel ipf take par zvladl. Spocitate to?
ipf (2136)|13.10.2004 20:11
[QUOTE="Pavel Koza"]Kolik jste zvladli nabijecich cyklu? Ja mel k recenzi uplne nove zarizeni a udelal jsem jich celkem 8 (5 z toho v testu baterie)... Navic uz jich novy majitel ipf take par zvladl. Spocitate to?[/QUOTE]

Já nabíjím většinou přes noc a přes den vybíjím, zpravidla tak na 25-75% (podle vytíženosti), takže to bude cca 13 cyklů (o víkendu nabíjím i dvakrát, zatímco v pondělí jsem usnul nad rozepsaným příspěvkem a ráno jsem byl na nule).
Výše zmíněné problémy s baterií zatím nemám.
windmaster (307)|13.10.2004 20:40
Dnes mám ipaqa třináctý den, nabíjím prakticky denně, zkouším jak USB pomalé tak rychlé a také klasicky přes nabíječku. Z toho asi 3x se jednalo o nabití z téměř vybitého stavu.
Dnes jsem testoval výdrž, ipaq se po celodenním provozu, běžném používání, synchronizaci, instalaci programů a několika SR a při polovičním podsvícení sám vypnul, téměr na minutu přesně po 9 ti hodinách. Poslední stav akumulátoru byl cca 3%.
Pochopitelně USB nabíjení bylo dnes vypnuté, nabíječku jsem neměl, takže v práci jsem ipaqa už neoživil. Počítal jsem, že až přijedu domů, budu instalovat vše od začátku. Po více než třech hodinách jsem opět zahájil nabíjení, ale žádný HáeR se nekonal, o nic jsem nepřišel. Záložní baterie ukazovala 100%, zřejmě se RAM stačila stále ještě napájet ze zbytku energie v hlavním aku.
PavelR. (2184)|14.10.2004 09:16
... svuj iPAQ mam cca 7 den a zatim jsem zadny problem s dobijenim nezaznamenal. Nicmene tochu se desim castosti vyskytu tohoto problemu zde na ce4you ...

PavelR.
Pavlucha (1496)|14.10.2004 11:36
Nemáte někdo možnost proměřit ten zdroj?
Co když to je zdrojema mě tak napadá ... :cool:
windmaster (307)|15.10.2004 09:54
[QUOTE="Pavlucha"]Nemáte někdo možnost proměřit ten zdroj?
Co když to je zdrojema mě tak napadá ... :cool: [/QUOTE]

Zatím jsem se tím nezabýval, proměřím a porovnám to se zdrojem od Looxe.

Podivná je ale správa energie v klidu, bylo mi to podezřelé, tak jsem dnes po půlnoci ukončil nabíjení a ráno, cca po sedmi:!: hodinách klidu a pár minutách provozu byl stav aku na 76%. To je teda síla. Zapnul jsem Looxe610, který už dva dny odpočívá, rovněž po plném nabití a stav aku je 95%!. Zkusím tedy ještě přes noc vyndat obě paměťové karty, ale při vypnutém zařízení není důvod aby byly napájeny. Zajímalo by mě, zda někdo zjistil podobné skutečnosti.
Sajbrt (113)|23.10.2004 16:53
Kolik cyklů už jsi udělal? Tohle dělají nový baterky. Novou baterku je třeba několikrát nabí a úplně vybít. Li-Pol a Li-Ion jsou míň háklivý ale neuškodí to taky.
windmaster (307)|23.10.2004 18:43
No akumulátory už byly dostatečně zformovány. Tohle není ten případ. Nainstaloval jsem BatteryTimePlus a někdy čas běží dál a spotřebovává se energie i po vypnutí PDA. Spíš to na mně dělá dojem, že se někdy vypne pouze displej. Není to pravidlem, ale stává se to.
Sajbrt (113)|23.10.2004 20:43
Jojo, to umí třeba Winamp - vypnout display. Jen pro formy - dlouhým držením power tlačítka se vypne podsvícení, ale to asi víš :D .
Poslední rada - poklepat (nejlépe o podlahu) :evil: .
windmaster (307)|23.10.2004 20:54
[QUOTE="Sajbrt"]Jojo, to umí třeba Winamp - vypnout display. Jen pro formy - dlouhým držením power tlačítka se vypne podsvícení, ale to asi víš :D .
Poslední rada - poklepat (nejlépe o podlahu) :evil: .
[/QUOTE]
Ano, vím jak vypnout displej. Ale, že by ipaq sám:?: To by bylo podivné:O
Ano, metoda cejchovaného úderu je mi důvěrně známa. Někdy takto přikročuji ke složitějším opravám:D
Anitka (108)|22.1.2005 00:56
[QUOTE="windmaster"]Zdá se tedy téměř jisté, že HP4700 má vážné problémy s nabíjením. U mně zatím sice vše funguje, ale několikrát jsem si všiml, že při tomto procesu docházelo k určité nestabilitě systému. Například nešla nastavit úroveň podsvícení nebo nenaběhla úplně celá obrazovka. Vše se srovnalo teprve odpojením nabíječky a SWéR.
I proto připomínám jednu důležitou zásadu: Nejdříve nabíječku do zásuvky a pak teprve připojit přístroj![/QUOTE]

Jo, to mohu potvrdit! Například při nabíjení nelze pomocí Letter Recognizeru napsat znaky = ! " ...no prostě znaky, při kterých je potřeba udělat dva tahy. Myslel jsem, že to je rozbité a způsobil jsem HR. Pořád stejné. Pak jsem vytáhl nabíječku a ejhle! Začalo to fungovat! Zapojil jsem nabíječku a zase prd! Zdá se mi to poněkud magické... :sarcastic:
PavelR. (2184)|22.1.2005 07:42
[QUOTE="Anitka"]...při nabíjení nelze pomocí Letter Recognizeru napsat znaky = ! " ...[/QUOTE]

... zkoušel jsem při nabíjení v aplikaci Letter Recognizeru napsat " ! ; = : a vše mi funguje jak má.

PavelR.
Anitka (108)|22.1.2005 09:34
[QUOTE="PavelR."]

... zkoušel jsem při nabíjení v aplikaci Letter Recognizeru napsat " ! ; = : a vše mi funguje jak má.

PavelR.[/QUOTE]

Tý brďo! POMOC! Takže každá krabička má své speciální disfunkce při dobíjení? Nebo jsi instaloval nějakou utilitu (patch). Mám:
Product Revision Level: 1.0
Verze ROM: 1.00.09 ENG
CE 4.21
Bootloader: 1.01
XIP Version: 4.21.14132.0

Mám něco zastaralého? :?:
PavelR. (2184)|22.1.2005 10:32
[QUOTE="Anitka"]Mám něco zastaralého? :?: [/QUOTE]

... ne ne, já jsem na tom stejně (tj. stejná verze ROM atd.). Psaní v Letteru Recognizeru s připojeným napájením jsem zkoušel při stavu baterie cca 95% (tj. napětí v baterii se již blížilo plnému dobití), kdy je iPAQ dobíjen menším proudem než při úplném vybití. Zkusím iPAQ během dneška vybít a vyzkoušet psaní v Letter Recognizeru v počátečních fázi dobíjení, kdy je nabíjecí proud nejvyšší. Každopádně je to zvláštní ...

PavelR.
Anitka (108)|22.1.2005 10:36
[QUOTE="PavelR."]

... ne ne, já jsem na tom stejně (tj. stejná verze ROM atd.). Psaní v Letteru Recognizeru s připojeným napájením jsem zkoušel při stavu baterie cca 95% (tj. napětí v baterii se již blížilo plnému dobití), kdy je iPAQ dobíjen menším proudem než při úplném vybití. Zkusím iPAQ během dneška vybít a vyzkoušet psaní v Letter Recognizeru v počátečních fázi dobíjení, kdy je nabíjecí proud nejvyšší. Každopádně je to zvláštní ...

PavelR. [/QUOTE]

Zkoušel jsem to opakovaně a ne vždy to udělá chybu. Ale pokud to při zastrčení napaječe "přepne" do "blbstavu", tak si ho udrží až do vysunutí... Úspěšnost je 80% pro "blbstav".
PavelR. (2184)|22.1.2005 10:47
... nějak se nedaří - tj. zkoušel jsem několikrát připojit/odpojit napájení a zkoušet Letter Recognizer a psaní funguje OK. No nic, jak jsem psal výše zkusím iPAQ trochu vybít a vyzkouším znovu ...

PavelR.
windmaster (307)|22.1.2005 18:56
Zkoušel jsem psát v Letter Recognizeru v různých fázích nabíjení a nic podezřelého. Ovšem dneska se mi ani na závěr neodpojily paměťové karty jako obvykle, tak si vyber...
Anitka (108)|22.1.2005 19:06
Teď jsem se ale vážně naštval! :evil:
Brouzdám si jako obvykle na netu, koukám, čtu, a najednou BLIK a SR!!!
Vždyť tam nemám ani OzVGA (ani žádný jiný VGA), ani soft od SS!!!

Jak může někdo něco takového prodávat!? :evil: :evil: :evil:

Jsem znechucen... :no:
PavelR. (2184)|22.1.2005 23:06
[QUOTE="PavelR."]Psaní v Letteru Recognizeru s připojeným napájením jsem zkoušel při stavu baterie cca 95% (tj. napětí v baterii se již blížilo plnému dobití), kdy je iPAQ dobíjen menším proudem než při úplném vybití. Zkusím iPAQ během dneška vybít a vyzkoušet psaní v Letter Recognizeru v počátečních fázi dobíjení, kdy je nabíjecí proud nejvyšší. Každopádně je to zvláštní ...[/QUOTE]

... takže i při dobíjení téměř vybité baterie mi všechny znaky v Letter Recognizeru fungují ...

PavelR.
Anitka (108)|22.1.2005 23:19
[QUOTE="PavelR."]
... takže i při dobíjení téměř vybité baterie mi všechny znaky v Letter Recognizeru fungují ...
PavelR.[/QUOTE]

Ach jo. Alespoň že ostatním to funguje. Je to děsnej krám. A tak se mi to líbilo...
Každopádně děkuji za snahu...
PS: Chybí tu smajlík na brečení a zvracení... :sarcastic: