Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zmizel adata na SD card

xhladi07 (525)|4.10.2004 15:25
zdravim vsechny nadsence!!!

Stala se mi zvlastni vec (nekolikrat). Mam SD pretec 256MB.Pouzivam to s USB cteckou jako flash diska zaroven to mam do PDA-cka. => casto kartu vyndavam. Najednou se mi stalo, ze po vlozeni do MDA mi windows zahlasili, jestli chci zpristupnit napajeni pro SD-cko. Kdyz jsem dal ne, kartu totalcmd nevidel. Kdyz jsem dal ano, vse slo ok. To se stalo nekolikrat. Pak jsem to jednou udelal zase stejnym postupem,prehral jsem si par mp3, dal mda do kapsy a za 10 min ho vytahnu a vsechna data v ... haji. Minuly odstavec se opakoval nekolikrat.

Mate nekdo predstavu, co to muze byt?

Diky...
Wuffi (1599)|4.10.2004 15:34
[QUOTE="xhladi07"]zdravim vsechny nadsence!!!

Stala se mi zvlastni vec (nekolikrat). Mam SD pretec 256MB.Pouzivam to s USB cteckou jako flash diska zaroven to mam do PDA-cka. => casto kartu vyndavam. Najednou se mi stalo, ze po vlozeni do MDA mi windows zahlasili, jestli chci zpristupnit napajeni pro SD-cko. Kdyz jsem dal ne, kartu totalcmd nevidel. Kdyz jsem dal ano, vse slo ok. To se stalo nekolikrat. Pak jsem to jednou udelal zase stejnym postupem,prehral jsem si par mp3, dal mda do kapsy a za 10 min ho vytahnu a vsechna data v ... haji. Minuly odstavec se opakoval nekolikrat.

Mate nekdo predstavu, co to muze byt?

Diky...[/QUOTE]

Takze napred dotaz:

Mas MDA I? Pokud ano, existoval zde az do ROM verze 4.01.16 problem se ztracenim dat na karte pokud bylo pouzito Today tema Spiral ci jine tema vetsi nez 32kB.

A ted pripominka:

Je jasne ze jsi kartu v TotalCMD nevidel kdyz jsi ji nezapnul napajeni! ;)
CommanderZ (1798)|4.10.2004 18:19
Kdyz se prilis rychle bez radneho ukonceni vytahne flashdisk z PC tak se casto ztrati data tam prave ulozena. Nemuze se to u SD karty v ctecce stat taky?
Wuffi (1599)|4.10.2004 18:33
[QUOTE="CommanderZ"]Kdyz se prilis rychle bez radneho ukonceni vytahne flashdisk z PC tak se casto ztrati data tam prave ulozena. Nemuze se to u SD karty v ctecce stat taky?[/QUOTE]

Ale jestli to dobre chapu mu se to nestalo ve ctecce v PC ale v zarizeni... :?:
vurmik (145)|4.10.2004 19:18
no ja mam podobny problem v ipaqu 1915, kdyz pristoupim na kartu moíc rychle po restartu nebo po tom co jsem na ni nahral trebas nejaky vetsi soubor a ten spustim, tak mi zamrzne cihla a pak vsechna data fuc.

navic se mi posledne stalo, ze kdyz jsem si delal zalohu do RARu abych si ho pak presunul na PC, tak mi doslo misto na karte a zas vsechna data v .....l

takze se bojim kdy mi zas vsecko zmizii, acho jo. jsou to digitalni trable
xhladi07 (525)|5.10.2004 12:50
[QUOTE="Wuffi"]

Takze napred dotaz:

Mas MDA I? Pokud ano, existoval zde az do ROM verze 4.01.16 problem se ztracenim dat na karte pokud bylo pouzito Today tema Spiral ci jine tema vetsi nez 32kB.
[/QUOTE]

Mam MDA I, ROM 4.01.16, tematko defaultni. V tom by to nemelo byt...

[QUOTE="Wuffi"]

A ted pripominka:

Je jasne ze jsi kartu v TotalCMD nevidel kdyz jsi ji nezapnul napajeni! ;) [/QUOTE]

To mi je taky jasny... Ja jen, ze mi nikdy tahle vyberova tabulka nenaskocila...


xhladi07 (525)|5.10.2004 12:52
[QUOTE="Wuffi"][QUOTE="CommanderZ"]Kdyz se prilis rychle bez radneho ukonceni vytahne flashdisk z PC tak se casto ztrati data tam prave ulozena. Nemuze se to u SD karty v ctecce stat taky?[/QUOTE]

Ale jestli to dobre chapu mu se to nestalo ve ctecce v PC ale v zarizeni... :?: [/QUOTE]

Presne tak. Po vytahnuti z ctecky to bylo ok. Data mi zmizela v MDA.
Wuffi (1599)|5.10.2004 12:55
[QUOTE="xhladi07"][QUOTE="Wuffi"][QUOTE="CommanderZ"]Kdyz se prilis rychle bez radneho ukonceni vytahne flashdisk z PC tak se casto ztrati data tam prave ulozena. Nemuze se to u SD karty v ctecce stat taky?[/QUOTE]

Ale jestli to dobre chapu mu se to nestalo ve ctecce v PC ale v zarizeni... :?: [/QUOTE]

Presne tak. Po vytahnuti z ctecky to bylo ok. Data mi zmizela v MDA.
[/QUOTE]

Zkousel jsi nejakou aplikaci provest "Scan" karty (Flash Format, StorageTools, MemMaid)? A nebo scan v PC?
xhladi07 (525)|5.10.2004 13:00
[QUOTE="Wuffi"]

Zkousel jsi nejakou aplikaci provest "Scan" karty (Flash Format, StorageTools, MemMaid)? A nebo scan v PC?[/QUOTE]

Nezkousel. Ale vcera jsem nahral novou romku a zatim se nic nedeje... Dokonce mi ani to vybiraci wokno nevyskakuje. Mozna byla chyba v ROM-ce. Je to mozne??
Wuffi (1599)|5.10.2004 13:54
Jestli byla chyba v ROMce nevim... Kazdopadne co si pamatuju tak se me pri vkladani karty DP I na nic neptal a DP II se nepta taky.l. Ale to nemusi byt smerodatne.
xhladi07 (525)|20.10.2004 13:00
STALO SE TO ZASE!!!!!

Ale musim rict, ze ted je prubeh jiny. Mizi mi jen nektere soubory, adresarova struktura zustava stejna. Pak se ani v pda, ani pres ctecku nemuzu dostat do nekterych adresaru (velikost hlasi na 3GB :) ) a pak se zase k nim dostanu a neni v nich nic a ttd atd. Pak mi zase neco zmizi.
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Stve me to!! Mam na karte zalohovay vse a vse mi zmizi. Mam tam i nainstalovany vsechny softy a ty zmizi. Instalacky z karty taky. takze se muzu jit klouzat!:dead: Proboha, nemate nekdo tip, co to muze byt?!?!?!?! Jsem zoufaly....
PavelR. (2184)|20.10.2004 13:26
... dělají to i ostatní karty (tedy pokud máš možnost to vyzkoušet). Pokud ne, svoji kartu vezmi a reklamuj...

PavelR.
cemak_ce4you (22)|20.10.2004 20:09
[QUOTE="xhladi07"]STALO SE TO ZASE!!!!!

Ale musim rict, ze ted je prubeh jiny. Mizi mi jen nektere soubory, adresarova struktura zustava stejna. Pak se ani v pda, ani pres ctecku nemuzu dostat do nekterych adresaru (velikost hlasi na 3GB :) ) a pak se zase k nim dostanu a neni v nich nic a ttd atd. Pak mi zase neco zmizi.
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Stve me to!! Mam na karte zalohovay vse a vse mi zmizi. Mam tam i nainstalovany vsechny softy a ty zmizi. Instalacky z karty taky. takze se muzu jit klouzat!:dead: Proboha, nemate nekdo tip, co to muze byt?!?!?!?! Jsem zoufaly....[/QUOTE]

Nepouzivas nahodou PocketPlus? Mel jsem presne tyhle problemy a od doby co jsem dal pryc prave PocketPlus, tak se mi to nestalo. Maximalne se mi stane ze nejde spustit nejaky program, jako by se soubory ztratily, ale staci jen vysunout/zasunout kartu a uz to zase jede.
Pavel Koza (4761)|21.10.2004 09:32
kolik mas primo vrootu souboru a adresaru a jak dlouhe jsou jejich nazvy? A jak je karta formatovana - na FAT16 nebo FAT32? V rootu jich muze byt jen omezeny pocet, potom se bori FATka. I kdyz symptomy byly trochu jine. Vyzkouseno;)
xhladi07 (525)|22.10.2004 10:20
[QUOTE="PavelR."]... dělají to i ostatní karty (tedy pokud máš možnost to vyzkoušet). Pokud ne, svoji kartu vezmi a reklamuj...

PavelR.[/QUOTE]

Zkusim to. Muzu si pujcit kamosovu 32MB MMC.
xhladi07 (525)|22.10.2004 10:25
[QUOTE="cemak"]
Nepouzivas nahodou PocketPlus? Mel jsem presne tyhle problemy a od doby co jsem dal pryc prave PocketPlus, tak se mi to nestalo. Maximalne se mi stane ze nejde spustit nejaky program, jako by se soubory ztratily, ale staci jen vysunout/zasunout kartu a uz to zase jede.[/QUOTE]

Pocket plus nemam, ale mam od SPB programek finance. A vsiml jsem si, ze mi dela trochu bordel. dokud ho nespustim, tak mi vyhledava jmena, kdyz pisu do pole prijemce u sms, jakmile spustim finance, tak mi to jmeno uz nevyhleda. (musim spustit outlook). Pak mam jeste od SPB GPRS monitor. Ten mam ale v ROMce
xhladi07 (525)|22.10.2004 10:29
[QUOTE="Pavel Koza"]kolik mas primo vrootu souboru a adresaru a jak dlouhe jsou jejich nazvy? A jak je karta formatovana - na FAT16 nebo FAT32? V rootu jich muze byt jen omezeny pocet, potom se bori FATka. I kdyz symptomy byly trochu jine. Vyzkouseno;)[/QUOTE]

Mel jsem tam 4-6 adresaru a nejaky dva, nebo 4 soubory. nevim to presne. Mel jsem FAT32, ted jesem to pokusne sformatoval na FAT16. Postupne instaluju programy a zkousim, co mi kterej dela. Nazvy byly normalni. Byly delsi, nez 8 znaku a s mezerama (napr: program files) ale jinak nic hroznyho....

Kolik je asi ten omezeny pocet?
Pavel Koza (4761)|22.10.2004 11:55
FAT32 jich ma 65k, to neni prolem, FAT16 jich ma ale jen 512, pricemz pokud se pouzivaji dlouhe nazvy, rychle to klesa... No, byl to jen napad:)

http://www.microsoft.com/.../en-us/prkc_fil_tdrn.asp
vurmik (145)|23.10.2004 11:19
no men ted na me 1915 taky uz ZAS zmizla data.
vecer sem si hral v posteli gamesku a rano kdyz sem zapnul abych se podival na idos, tak mi IPAQ hlasil, jestli chci kartz zformatovat. grrr.

predtim se mi to stavalo, kdyz sem rychle pristoupil po nahrati na kartu.
uz mne to stve.

chci se zeptat, jaka je nejnovejsi verze ROM pro 1915??
trebas to pomuze.
diky.
vurmik
Pavel Koza (4761)|24.10.2004 21:55
Obavam se, ze ROM upgrade h1915 neni mozny, ma nejakou divnou FlashROM...:?
xhladi07 (525)|27.10.2004 14:52
Ja vim, ze jsem s tim asi trapnej, ale stalo se mi to zase dvakrat za den. :evil:
Uz jsem vyloucil ctecku. Ta mi to nedela. Ted skusim HR a uvidime...

Mam podezreni na SPB Finance. Mam pocit, ze se mi to stalo vzdy, kdyz jsem ho mel spuseny...:? A celkove pri spustenych financich se MDA nejak kouse a zpomaluje se cely chod zarizeni... :disgusted:

A stala se mi jeste jedna zvlastni vec. Po vlozeni kamosova 32MB MMC mi ho MDAcko nenaslo. (Mam overeno, ze pred tim ten samej kus bralo). Stve me to proto, ze nemuzu vyzkouset, jestli je chyba v karte, nebo v MDA.
Nemate napad? Jsem ochotnej zkusit cokoliv....
xhladi07 (525)|3.11.2004 14:56
prubezne zpravodajstvi......

Pri nove ROM a bez SPB finance to uz tyden drzi!! :)
xhladi07 (525)|5.11.2004 11:02
Takze chybka nastala. Data z SD mi zmizela, ale SPB finance jsem nainstalovany nemel!!! Takze:

!! SPB finance to nedela a timto zacina me znovuuzivani tohoto super sofware!!
(timto se omlouvam, ze jsem tento soft pospinil...)

Takze: Co s tim? Skousim jinou SD a uvidime...

Ńemate nekdo nejaky tip? Je mozne, ze to je v HW pda??

pozn: Bori se mi fatka, nebo se mi sformatuje cela SD
xhladi07 (525)|12.11.2004 15:12
Problem se ztratou dat vyresen. bylo to v karte. Ac pretec, presto zablbnul...

Pujcil jsem si od kamose jiny SD a jemu jsem dal to moje (do fotaku). Me se uz tyden nic nesmazalo, ale zato jemu nejde z fotaku ztahnout par nafocenych fotek. Proste chyba v karte. Jdu overit zaruku PRETEC... :-)