Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Trochu bastlení !!! Napájení PDA přes kolébku z USB.

iloveyou (64)|4.10.2004 12:04
Nevíte náhodou někdo jak to zprovoznit?

Uvítám každou radu.

windmaster (307)|4.10.2004 14:41
Obávám se, že napájení po USB musí v první řadě podporovat nabíjecí elektronika příslušného PDA.
Jinak vlastně není důvod proč by to nešlo, i když nabíjení baterie vyžaduje poměrně velký proud (typicky kolem 0,7-1A; to záleží na velikosti aku). Pokud vím, tak USB poskytuje max. proud 0,5A.
Proto se např. HP4700 (aku 1,8Ah) nabíjí přes USB evidentně značně menším proudem než z klasické nabíječky, takže místo 2 hodin klasického nabíjení mu trvá tentýž proces přes USB až 4x delší dobu.
xhladi07 (525)|4.10.2004 15:39
[QUOTE="windmaster"] nabíjení baterie vyžaduje poměrně velký proud (typicky kolem 0,7-1A; to záleží na velikosti aku). Pokud vím, tak USB poskytuje max. proud 0,5A. [/QUOTE]

souhlasi....

[QUOTE="windmaster"]Obávám se, že napájení po USB musí v první řadě podporovat nabíjecí elektronika příslušného PDA.[/QUOTE]

Tim si nejsem jistej. Muselo by se zjistit, jake napeti dava USB a jake napeti dava nabijecka. (z hlavy to nevim....). Pokud bude stejne napeti, bude to jedno.

jinak pro toho, kdo by to chtel skusit, se da na xdadev sehnat zapojeni konektoru:
http://wiki.xda-developers.com/wiki/Connectors

Pokud to nekdo bude zkouset, nebo to zkusil, napiste....

A v souvislosti s tim me napada, nevite nekdo,kde by se dala sehnat nova redukce mezi nabijeckou a konektorem xda??

Diky....
windmaster (307)|4.10.2004 18:42
[QUOTE="xhladi07"]Tim si nejsem jistej. Muselo by se zjistit, jake napeti dava USB a jake napeti dava nabijecka. (z hlavy to nevim....). Pokud bude stejne napeti, bude to jedno.[/QUOTE]
Zkoušel jsem nabíjení z jiných náhradních zdrojů (chystám o tom článek-už dlouho;) ) a nedostatečný proud zdroje byl právě kamenem úrazu. Myslím, že bude situace ještě navíc různá v závislosti od typu PDA. Nezbyde, než experimentovat.
PS. Odkaz směřuje zpět na tyto stránky, jinak link platí
iloveyou (64)|4.10.2004 23:06
Tak jsem našel návod, mrkněte na to.


http://en.pdamobiz.com/en/forum/forum_posts.asp?TID=101&PN=1
Miloš Strouhal (3997)|5.10.2004 01:30
[QUOTE="xhladi07"][QUOTE="windmaster"] nabíjení baterie vyžaduje poměrně velký proud (typicky kolem 0,7-1A; to záleží na velikosti aku). Pokud vím, tak USB poskytuje max. proud 0,5A. [/QUOTE]

souhlasi....

[QUOTE="windmaster"]Obávám se, že napájení po USB musí v první řadě podporovat nabíjecí elektronika příslušného PDA.[/QUOTE]

Tim si nejsem jistej. Muselo by se zjistit, jake napeti dava USB a jake napeti dava nabijecka. (z hlavy to nevim....). Pokud bude stejne napeti, bude to jedno.

jinak pro toho, kdo by to chtel skusit, se da na xdadev sehnat zapojeni konektoru:
http://wiki.xda-developers.com/wiki/Connectors

Pokud to nekdo bude zkouset, nebo to zkusil, napiste....

A v souvislosti s tim me napada, nevite nekdo,kde by se dala sehnat nova redukce mezi nabijeckou a konektorem xda??

Diky...[/QUOTE]

Já jsem si zapojil napájení kolébky z USB do MDA1 už před rokem,a chodilo to skvěle;)
Není to vůbec těžké,zvlášť když máte návod. Ja to dělal bez něj,jen pomocí měřáku. Nabíjelo to bezvadně,sice dvakrát tak pomaleji,ale to mi vůbec nevadilo..