Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

VGA software

ipf (2136)|2.10.2004 07:33
Tento tyden zacala (uvedenim HP4700 do prodeje) nova epocha v dejinach "cihlaku". Ti z nas, co jiz zacali plnit sva hapecka veskerym "potrebnym" softwarem, ktery za leta pracne nashromazdili, jiz narazili na spoustu slepych ulicek a nektere skoncily i obavanym HaeR. Je proto nejvyssi cas zalozit samostatne forum na tema: Tudy ne, tudy cesta nevede :no: a naopak: Tento softik slape jak vino a VGA displej mu jen a jen prospel :yes:.
Pro snazsi orientaci bych chtel pozadat vsechny prispevatele, aby se pokusili dodrzet nasledujici "pravidla":
1. V kazdem prispevku uvadejte pouze jeden software,
2. V prvnim radku uvedte tucnym pismem nazev programu a za nej umistete jednu z ikon:
:yes: program funguje bez problemu,
:!: program sice funguje, ale obcas se chova divne,
:no: program je pro VGA nepouzitelny.
3. Uvedte klady, zapory, problemy a "tapani v mlze" (event. pocet uspesnych HR ;) ).

Jeste bych chtel pozadat naseho vladce, zda by bylo mozne nejakym zpusobem oznacit v sekci FREEWARE jiz existujici SW pouzitelny pro VGA.
ipf (2136)|2.10.2004 07:52
ftxPBrowser :!:
Prohlizec je funkcni i pod VGA, bohuzel veskere zobrazovane pismo je "rozmazane" a je uplne jedno, jakou velikost pisma si zvolite. Cist prispevky samozrejme mozne je, ale mate pocit, ze je nacase zajit k ocnimu. Pismo pri vkladani prispevku je OK.
Program funguje i nalezato, pouze vkladani prispevku v tomto modu je "zoufale", neb polovinu obrazovky zabere klavesnice, dalsi tretinu horni a spodni lista, takze v nejmensim rozliseni mate v nahledu pouze 5 radku textu.
Tento prispevek, jakoz i cele toto forum bylo napsano na HP4700 a pomoci ftxPBrowser, takze funkcnost prohlizece je overena.
(Prosim vsechny ctenare, nevkladejte sem prispevky typu: Tak pouzij jiny prohlizec. Toto forum je urcene jen a jen k posouzeni funkcnosti jednotliveho softu pod VGA. Napr. Pocket IE je svou ostrosti a rozlisenim naprosto dokonaly, ale to se dalo od integrovaneho SW cekavat).
yasmeene2 (794)|4.10.2004 00:54
ipfe přiznej se, že tys to tu založil proto abys mě s tou vgou naštval.. :D
Hombre_ce4you (113)|4.10.2004 07:21
»pismo je "rozmazane"«

Clear Type?
ipf (2136)|13.10.2004 15:00
[QUOTE="Hombre"]»pismo je "rozmazane"«

Clear Type?
[/QUOTE]

To jsem zkoušel, ale: TYDY NE, TUDY CESTA NEVEDE ;) .
ipf (2136)|13.10.2004 15:02
[QUOTE="Hombre"]»pismo je "rozmazane"«

Clear Type?
[/QUOTE]

To jsem zkoušel, ale: TUDY NE, TUDY CESTA NEVEDE ;) .
Co, LOOXaci, jak vypada ftxpBrovser na 720-tce?
Crusader_ce4you (624)|13.10.2004 15:08
[QUOTE="ipf"]
To jsem zkoušel, ale: TUDY NE, TUDY CESTA NEVEDE ;) .
Co, LOOXaci, jak vypada ftxpBrovser na 720-tce?[/QUOTE]

Já zatím frčím na IE + MultiIE a tam všechno běžíí a písmo je ostré, tak se mi tam zatím nechce instalovat něco, co mi bude zbytečně zužovat zorničky :D :D
Šeba_oldd (1184)|13.10.2004 15:22
Pocket Kim verze 2,7 :yes:
Šeba_oldd (1184)|13.10.2004 15:24
eWallet verze 4.0.0.1102 :yes:
ipf (2136)|13.10.2004 15:24
[QUOTE="Crusader"][QUOTE="ipf"]
To jsem zkoušel, ale: TUDY NE, TUDY CESTA NEVEDE ;) .
Co, LOOXaci, jak vypada ftxpBrovser na 720-tce?[/QUOTE]

Já zatím frčím na IE + MultiIE a tam všechno běžíí a písmo je ostré, tak se mi tam zatím nechce instalovat něco, co mi bude zbytečně zužovat zorničky :D :D [/QUOTE]

Toto fórum jsem ale založil proto, abychom se podělili o zkušenosti, který SW funguje pod VGA bez chyby a který má problémy (a zda jsou řešitelné). Tudíž zde opravdu nechci řešit nic jiného.
IE, včetně Multi-odnože funguje naprosto bezchybně, ale to se dá (vzhledem k tomu, že je součástí woken) očekávat.
Pavlucha (1496)|13.10.2004 15:32
[QUOTE="ipf"] ... IE, včetně Multi-odnože funguje naprosto bezchybně, ale to se dá (vzhledem k tomu, že je součástí woken) očekávat.
[/QUOTE]

Mýlíš se, ta MultiIE-Odnož funguje až po upgradu na 3.1-d59 ! :D
... jenom, kdyby to někdo marně zkoušel ... ;)
Šeba_oldd (1184)|13.10.2004 15:43
Spb Pocket Plus verze 2,1CZ,sestavení 1545 :!:
Problem jsem popsal zde:https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=4057&fi=100
Crusader_ce4you (624)|13.10.2004 15:53
wisbar advance v 2.0.1.1 :yes:
Na 720-ce funguje dobře, jen je opravdu nutné použít tuto verzi. Tuším, že předchozí verze řady 2 měly problémy i se 4700 kami, takže ještě jednou doporučuji dodržet verzi 2.0.1.1.
RomanCE (105)|14.10.2004 10:21
Je to sice seznam pro iPaq 4700 ale urcite poslouzi vsem uzivatelum VGA.
VILIAM_ce4you (156)|16.10.2004 10:51
[QUOTE="seba"]Spb Pocket Plus verze 2,1CZ,sestavení 1545 :!:
Problem jsem popsal zde:https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=4057&fi=100[/QUOTE]
Tak tu možnost uzavření jsem taky zpočátku neměl ale nemusel následovat SR. Dalo se z toho dostat zmáčknutím rolovacího kolečka. Ale teď se mě možnost uzavření objevuje sama, ani nevím jak k tomu došlo.
Šeba_oldd (1184)|19.10.2004 14:02
cLaunch v12.03 :yes:
Poslední opravená verze umí VGA a najdete ji tady :
http://www.freewareppc.com/utilities/claunch.shtml
Také se již prolíná s pozadím - a máš to vyřešeno ipf:D
Šeba_oldd (1184)|19.10.2004 14:35
Magic Button - Pocket PC Task Manager :yes:
Tak ten mě kvůli absenci SPB plus a kravnutí Wisbaru potěšil nejvíc.
Najdete ho zde:
http://www.trancreative.com/mb.aspx
Podpora VGA je zajištěna.
00030756_mb_fMmU.gif
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|29.10.2004 14:10
Pocket Weather beta v. 00.99.08 :?:
No, já vím, že si ipf přeje zařazování jen :yes: :!: :no: programů pro VGA, ale autor Pocket Weatheru tvrdí, že na četné žádosti upravil program v této beta verzi i pro kvalitní fungování na VGA cihlách.. Proto jsem k názvu připojil novou ikonu :?: , tzn. nový program VGA k otestování... na ce4you najdete program TADY.... Zda má autor programu pravdu, to musíte posoudit sami, já ještě tak rok pojedu na normálním MDA, jinak řečeno, vychytejte chyby, já si to potom taky koupím :sarcastic:
ipf (2136)|31.10.2004 14:13
[QUOTE="ipf"]ftxPBrowser :yes:
Prohlizec je funkcni i pod VGA, bohuzel veskere zobrazovane pismo je "rozmazane" a je uplne jedno, jakou velikost pisma si zvolite. Cist prispevky samozrejme mozne je, ale mate pocit, ze je nacase zajit k ocnimu. Pismo pri vkladani prispevku je OK.
Program funguje i nalezato, pouze vkladani prispevku v tomto modu je "zoufale", neb polovinu obrazovky zabere klavesnice, dalsi tretinu horni a spodni lista, takze v nejmensim rozliseni mate v nahledu pouze 5 radku textu.
Tento prispevek, jakoz i cele toto forum bylo napsano na HP4700 a pomoci ftxPBrowser, takze funkcnost prohlizece je overena.
(Prosim vsechny ctenare, nevkladejte sem prispevky typu: Tak pouzij jiny prohlizec. Toto forum je urcene jen a jen k posouzeni funkcnosti jednotliveho softu pod VGA. Napr. Pocket IE je svou ostrosti a rozlisenim naprosto dokonaly, ale to se dalo od integrovaneho SW cekavat).[/QUOTE]

Po několika týdnech používání HáPéčka a po skutečném využití VGA (použitím utilitky SE_VGA) musím konstatovat, že výše popisované nedostatky v zobrazení (rozmazané písmo) má na svědomí WINDOWS. Po instalaci SE_VGA a přepnutí cihly do VGA módu běží ftxPBrowser naprosto korektně . Tímto opravuji své původní hodnocení.
boss_ce4you (73)|31.10.2004 14:49
a co takto VGA Themy ??? Nejak sa mi nedari najst poriadnu tapetu ve stylu XP alebo Longhorn. Nevie niekto o niecom ???

beecher (9270)|8.12.2004 12:02
Takže díky Delli jsem se přihlásil ještě na jeden server (Aximsite) a tady někdo začal taktéž dělat seznam softwaru korektně chodícího ve VGA. :yes:
Enjoy!
Milan Švec (938)|14.12.2004 23:33
SprintDB Pro v. 2.5 :yes:
Dnešní zpráva a následný download potvrdily, že datábázový SW (obdoba Accessu) pro PDA SprintDB Pro ve své nové verzi 2.5 chodí nyní v obou rozlišeních i režimech (výška/šířka) naprosto bezpečně.
Home page.
Download trialu. Registrace předchozí verze platí nadále i pro 2.5.
Po více než dvou letech jeho používání na starém PDA jsou tu díky VGA mnohem lepší možnosti pro zobrazování velkých excellových souborů s rozměrnými položkami vlastním definovaným způsobem.
Jednotlivé položky lze z detailu (pro 1 vybraný řádek na celý displej - s názvy položek vlevo - shora dolů) velmi pohodlně prohlížet vestavěným ZOOMem (1 vybraná položka na celý displej - shora dolů).
manager (75)|13.2.2005 19:45
Seznam na brighthand.com je dobrý, poněkud však zastarává - poslední update 11.12.2004. Odkaz na stránky aximu chce, aby se návštěvník nalogoval.
Myslím si, že tento server má dobrý potenciál na to vygenerovat podobný seznam jako je na brighthand.com, avšak přidáváním programů po jednom podle mého - "tudy cesta nevede", nebo nemusí být vždy zrovna vhodná.
Také si myslím, že tři kategorie jsou trochu málo na popis situací souvisejících s problémem VGA, i když např. na brighthand.com není kategorizování žádné. Když jsem se nad tímto tématem zamýšlel, našel jsem v zásadě pět (šest) kategorií programů co se týká jejich chování na VGA přístrojích.
a) podporují VGA a chodí na VGA zařízeních správným způsobem i v realVGA módu
b) podporují VGA, chodí na VGA zařízeních i v realVGA módu, ale hůře než v seVGA módu
c) podporují VGA a chodí na VGA zařízeních správným způsobem, ale pouze v seVGA módu
d) nepodporují VGA, chodí na VGA zařízeních, ale pouze v QVGA módu
e) nepodporují VGA a nechodí na VGA zařízeních
e1) nepodporují VGA, nechodí na VGA zařízeních, ale nezpůsobí vážnější problémy
e2) nepodporují VGA, nechodí na VGA zařízeních a jejich spuštění shodí systém

"Dosavadní" členění:
- program je pro VGA nepoužitelný - to je dejme to jasné
- program funguje bez problemů - na VGA přístroji, to ano, ale v jakém módu přesně - realVGA nebo seVGA?
- program sice funguje, ale občas se chová divně - ano může, ale jak divně a kdy - v realVGA nebo v seVGA?
Některé programy mohou fungovat rozumně jenom pod seVGA. Přesto však někomu mohou stát za to, aby je instaloval a aby se na jejich spuštění přepnul z realVGA do seVGA. Jiné mohou fungovat i v realVGA, ale s výhradami oproti seVGA. Potom je na zvážení, zdali je chce někdo zkoušet a v jakém módu je provozovat. Členění na tři kategorie sice může dávat dobrý základní přehled, ale např. na výše uvedené otázky neodpoví.

Nejvhodnějším výstupem z podobných diskusí by byl podle mého názoru byla jakási anketní tabulka, která by přehledně shrnovala, které programy pro VGA nefungují a které fungují a v jaké míře. To jest u každého programu by byly jasně vymezené kategorie jako např. ty mnou uvedené výše a každý VGA uživatel by hlasoval, co si o daném programu myslí. Pokud by měl nějaký program 100% nefunguje, byl by jasný. Pokud by měl nějaký program např.: 70% podporuje plně realVGA, 20% podporuje realVGA částečně, 10% podporuje jen seVGA - mohl by si z toho udělat návštěvník svůj vlastní rychlý úsudek, jak na tom který program je, za předpokladu, že by byl uveden celkový počet hodnotitelů (pro zhodnocení statistické vypovídací schopnosti).
Problém tohoto řešení však je, že na něco podobného není ce4you zřejmě zařízené - nebo alespoň zatím. Možná by však nemusela být úprava tak složitá, jistá forma anket již na ce4you funguje. Toto by mohla být pouze jakási výšší a komplexnější verze. Hodnotit a podávat návrhy na nové programy by mohl kdokoliv (zaregistrovaný?), přidávat programy do tabulky jen oprávněná osoba, např. moderátor.
Uvedené řešení by bylo mnohem flexibilnější a koplexnější. Já sám mám zatím otipavaných cca 20 programů způsobem a-e (viz výše). A pokud by někdo chtěl více informací o tom kterém programu, mohl by navšívit diskusi jako je tahle

beecher (9270)|13.4.2005 14:27
Predchozi prispevky o VGA tematkach smazany.
Miloš Strouhal (3997)|13.4.2005 14:44
A proč ale mážeš i příspěvek s odkazem na ta VGA témátka?.. Vždyť ten příspěvek sem zcela jistě patří, a pro někoho může být přínosný. Takže tady je ten odkaz znovu:
http://www.pocketpcparadise.com/pages/textures_wm2003_vga.htm